Tedaviler hakkında fiyat vermek genellikle kurumların pek yapmadığı bir şey.Herşeyin fiyatı belli olduğu halde bunu yazmamak insanın aklına “hele bir kliniğe gelsin de bir şekilde hallederiz” düşüncesinin güdüldüğünü getiriyor.Belki net bir rakam verilemeyebilir ama aşağı yukarı ücretler yazılabilir.

Görebildiğim kadarıyla ben tedavi fiyatlarını açık açık yazan bir bilgi sitesi ve bir klinik sitesi var. Bunlar www.bentedavisi.org ve www.ideaklinik.com

Siteleri incelendiğinde kadarıyla fiyatlandırmada şunların etkili olduğu görülüyor;

1-Hastanın sosyal güvencesinin olup olmadığı

2-Benlerin sayısı

3-Kullanılacak teknolojinin cinsi

4-Benin yapısı

Tek seansta yapılan buharlaştırma tedavisi kabarık benlere uygulanıyor ve bir benin ücreti 300 TL,radyo frekans kullanılırsa yine aynı ücret ancak yapılacak ikinci ben ücreti 150 TL olarak ücretlendiriliyor

Kabarık değilse o zaman lazer öneriliyor bu durumda birinci ben ücreti 100 TL ikinci ben ücreti 50 TL ancak bu her seansta alınan bir ücret ve 1 ile 4 seans arasında değişebiliyor.

Diğer önemli bir konu ise resmi kurum hastalarının tedavisi,internette yayın yapan sitelerin neredeyse hiçbiri SGK hastalarına hizmet vermiyor.

Idea cerrahi kliniği tüm teknolojik tedaviler SGK hastalarına uyguladığını ve koşulsuz her kurum hastasına % 50 indirimli tedavi yaptığını yazmış,bilindiği gibi SGK tüm resmi kurum hastalarını kapsamaktadır.

Özel sağlık kuruluşlarına ben tedavisi uygulayan klinik göremedim ama sanırım özel sağlık sigortaları ben tedavisini hastalık sınıfına sokmamaktalar.

Bazı klinik sitelerinde ise dikkat çeken bir şeyde kişileri çeşitli sözlerle korkutup ameliyata razı etme çabası olduğu görülmektedir.Gerçekten ben konusuna eğilmiş kliniklerde asla ameliyat önerilmemekte tümüyle teknolojiye yöneltilmektedir.Burada şunlar akla gelebilir,ya ameliyatla daha fazla ücret almak yada teknolojiye sahip olmamak olabilir.

Ben tedavisi basittir ama siz yinede pişman olmamak için iyi araştırın.

Bu şekilde fiyatlandırmaya göre aşağıdaki benin tedavi ücreti  belgesi olanlara 150 TL olmayanlara 300 TL ye yapılıyor ve bu son derece ekonomik görünüyor,diğer taraftan tedavi yapılan yer algılanamıyor yani sonuçta son derece yüz güldürücü

https://www.ideaklinik.com/ben-tedavisi-fiyatlari.html

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Ben aldırma fiyatı” Yazısında 9 Yorum

 1. Sultan says:

  Yüzümde çok fazla ben var ne yapmalıyım en düşük maliyetle nasıl kurtulurum
  Dr.Muharrem Kaya
  ben tedavisinde düşük maliyetten çok ,kalacak iz miktarını araştırmalısınız

 2. Ebru says:

  Merhabalar Ben 18 yaşındayım ve doğuştan beri yanağımın tam ortasında etsiz açık kahverengi bir ben var elle hissedilir ve bakıldığında belli oluyor ben bu benimden ister istemez psikolojikmek rahatsız oluyorum hoş durmadığını hissediyorum ve benimi bir keresinde yolmaya kalktım önceden koyu kahverengi ve küçüktü yolduktan sonra açık renkli oldu ve büyüdü daha çirkin bir görüntü verdi. Acaba sadece o benimi aldırmam kaç seans sürer veya aldıracağım gün hemen bitermi. Ayrıca fiyat ne kadar olur bilgilendirirseniz çok sevinirim. Son olarak elma sirkesi beni düşürür diyolar bu doğrumu. Hani eğer bitkisel bir yöntem de varsa en azından benin rengini açan. Bana söylermisiniz.
  Dr.Muharrem Kaya
  bente davisi yapan merkezlerle görüşmelsiniz.laser yada RF ile tedavi ettirmelisiniz

 3. Nevin şahin boyacıoglu says:

  Merhaba benim yüzümdeki 2tane çok büyük olmayan kabarık ben var 6 tanede normal ben var bunları aldırmak istiyorum bana fiyat verirseniz sevinirim birde iz kalır mı acaba
  Dr Muharrem Kaya
  05061423112 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsin

 4. Didem says:

  Merhaba benim burnumda çok büyük olmasa da elle hissedilir kabarık bir benim var geçen sene nasıl olduysa benim koptu ve tekrar çıktığında benimin büyüdüğünü hissettim acaba nasıl alınır
  Dr Muharrem Kaya
  et benlerini RF ile aldırmanız iyi olur.anasayfadaki sponsor klink idea klinik ben tedavisi ile ilgili her tür teknolojiye sahip ve bu konuda başarılı

 5. ben sayısı arttıkça fiyat artarmı
  Dr.Muharrem KAYA
  ben ben tedavisi yapmıyorum ama sayısı arttıkça sanırım artar

 6. sedat says:

  sağ yüzümde 1 cm kadar 2 tane ben var acaba fiyatı nekadardır
  Dr.Muharrem KAYA
  ana sayfadaki bannerden sorabiliyorsunzu

 7. gamze says:

  Benim sağ gözümün altında damar beni var. tedavi edilebilir dedi doktor.lazerle yapılacak tedavide gözüme bi zararı olur mu?
  Dr.Muharrem KAYA
  hayır gözünüze zarar vermez.

 8. Yanağımda 3 adet kahverengi ben var. bir tanesi çok çok hafif elle dokununca hissedilebilecek kadar kabarık. dediğim gibi hafif bi kabarık ben. Ne tür tedavi uygulayabiliriz? Ameliyat harici etkili bir tedavi yöntemi mevcut mudur?
  Dr.Muharrem KAYA
  en etkilisi ve en az iz bırakan buharlaştırma yöntemidir.

 9. cere says:

  Yüzümde dudagimin ustunde cukur bolgede kuck cok kuck ama kabark bi et beni var kahverengi hangi yontem ile aldirabilirim iz kalma ihtimali nedir?
  Op.Dr.Muharrem KAYA
  buharlaştırma uygun olur,tecrübeli ellerde iz kalmaz

badak