Ciltte renkli alan (pigmentasyon) veya kabarık şekillerde görülen ve cildin deformasyonu sonucu yada güneş ışınlarına karşı oluşan görsel kirlilik sebebi olan oluşumlar genel olarak ben adıyla tanımlanmaktadır. Türkçede tek kelime ile tarif edilse de çok çeşidi vardır bu çeşitlilik tedavi şeklini de çeşitlendirmektedir.

En İyi Ben Aldırma Yöntemi

En iyi demek için şu özellikler olmalıdır;
En az iz kalmalı
İş gücü kaybı olmamalı
Acı az olmalı
Dikiş olmamalı
Kısa sürmeli
Ekonomik olmalı
Ben tedavisi için

Ben tedavisi yöntemleri;

Ameliyatla Ben Alma

Büyük oranda terk edilmiştir, teknolojinin olmadığı kliniklerde ve devlet hastaneleri dışında yapılmamaktadır. Yine teknolojiye sahip olmayan özel kliniklerde de uygulanmaktadır. Hastayı ameliyata razı etmek için “ameliyatla alıp parçayı inceletmek gerekir” dense de parça almak için ameliyat yapmak son derece gereksizdir. punch biopsi ile parça alınıp çağdaş yöntemlerle almak daha akıllıca yaklaşımdır.

Krioterapi (dondurarak tedavi)

Donmanın derinliği net anlaşılamadığı için uygulanır 15 gün sonra gerekirse yeniden uygulanır ancak genellikle yetersiz kalıp çok tekrarlamak gerekir yada fazla uygulandığı için abartılı çukur kalır. Bu sebeplerden dolayı kullanımı sınırlıdır. Daha çok teknoloji bulunmayan dermatoloji polikliniklerinde uygulanır.

Buharlaştırma Tedavisi

Benin yüzeyinden milimetrenin çeyreği kadar tabakalar kaldırılarak cilt düzlemine kadar inilir. Son derece etkin bir yöntemdir, tecrübeli ellerde zorlukla fark edilebilecek kadar hafif bir izle kabarık ve kabarık olmayan tüm benler yok edilebilir. Benin büyüklüğüne göre 1-2 dakikada yok edilir. Tecrübeli ellerde uyuşturmaya ihtiyaç duyulmayacak kadar hafif bir acı olur. Uygulamanın ertesi günü banyo yapılabilir, fondöten gibi kapatıcılar kullanılabilir. En pratik ben tedavisi şeklidir. İyileşme tamamlandığında olabilecek iz sohbet mesafesinden algılanamayacak kadar hafif bir iz kalabilir, genellikle bu kadar bile iz kalmaz.

Lazerle Ben Silme

Isı taşıyan ışıkla yapılmaktadır, kabarık olmayan yüzeyellerde oldukça etkilidir, seanslar halinde uygulanır. Sonuç tatmin edicidir. Sorunun büyüklüğüne göre 2-10 seans uygulamak gerekebilir. Her ben için 10-15 saniye yeterlidir. Sonunda kalacak izin miktarı buharlaştımadan farklı değildir.

Radyofrekansla Tedavi

Buharlaştırmanın gelişmiş teknolojiyle yapılmasıdır. Radyo dalgalarıyla yapılır, diğer buharlaştırma yöntemlerinden daha mükemmel sonuç elde edilir. Kabarık olan yada yüzeysel olanların tümünde kullanılabilir. Vücuttaki kırmızı benler de aynı şekilde radyo frekanlsa buharlaştırma yöntemiyle yok edilebilir. Oldukça etkin bir yöntemdir.

Ben aldırma Ücretleri için tıklayın https://www.ideaklinik.com/ben-tedavisi-fiyatlari.html

Tedavide en önemli sorun sonrasında ne kadar iz kalacağıdır. Bu yöntemler arasında en az iz bırakan yöntemler lazer ve radyo frekanstır. Lazer kabarık olmayan renkli benler için kullanılır. Kabarık benler ve kabarık olmayanlar için ise en ideal tedavi yöntemi radyo frekans yöntemidir. Renkli veya cilt renginde olması önemsizdir. Buharlaştırma tedavisi radyo frekans veya elektrokoterle yapılır. Tedavi sonrası fark edilir iz kalmaz. Oluşacak iz kullanılan teknolojiye bağlı olduğu gibi uygulayıcının tecrübesi ve benin yapısı önemlidir. Derin olan benlerde hafif çukur kalması mğmkğndür.

Kökünden almak gerekir gibi bilimsellik dışı söylemler daha çok hastayı ameliyata razı etmek için kullanılan bir yöntemdir ve teknolojik tedavilerin olmadığı yerlerde konuşulmaktadır.

En iyi tedavi seçimi ben muayene edildikten sonra belirlenir ancak yöntemi seçebilmek için gidilen klinikte her tür teknoloji bulunmalıdır. Yani sadece ameliyat yapılan kliniğe giderseniz sizi ameliyata razı etmek için bilgiler verilir ancak ameliyatta yapan ama teknolojik donanımı tam olan kliniğe giderseniz sizin için en uygun yöntemler önerilir ve istediğiniz uygulanır.

Ben Tedavi Görseli

Buharlaştırmayla ben tedavisi öncesi

en iyi ben tedavisi

Tedavi öncesi

en iyi ben aldırma yöntemi

Tedaviden 1 ay sonra

en iyi ben aldırma yöntemi hangisidir

Fotoğraflardan da görüleceği üzere sonuç çok yüz güldürücüdür.

https://www.ideaklinik.com/ameliyatsiz-ben-tedavisi.html

https://www.ideaklinik.com.tr/ben-tedavisi/
http://www.ideaklinikbakirkoy.com/ben-tedavisi-yontemleri/

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“En iyi ben aldırma yöntemi” Yazısında 326 Yorum

 1. Ahmett says:

  Hocam merhaba ben benlerimi aldırmak istiyorum ama internetten biraz anlaşıldığına göre bu konuda en uzman op dr atilla kaya gibi görünüyor atilla bey ile kadıkoy kliniğindeki ben alan doktor alan arasında fark varmıdır yoksa illa bakırköy şubesibe gidio atilla beye aldırsam daha iyi mi olur? Bana kadıkoy kliniği daha yakın fark varmıdır
  Dr.Muharrem Kaya
  fark yok ama memnun kalmazsan beni suçlarsın,bu nedenle tercihini sen yap

 2. Hocam merhabalar benim yanağımda bir ben var ve bu ben yüzeysel bir ben radyofrekans ile mi alınması daha iyi olur yoksa lazerlemi birde beni mi idea klinikte aldırmayı düşünüyordum taki idea klinik hakkındaki kötü yorumları görene kadar idea klinikte aldırmamda sıkıntı çıkar mı bu iki sormu cevaplarsanız sevinirim iyi günler…
  Dr.Muharrem Kaya
  Rf yada laser ile tedavi ettirebilirsiniz.ideaklinik bu konuda en yüksek teknolojiyi bulunduran ve uygulayan kliniklerden birisi.hani bir atasözü vardır ya,meyve veren ağaç taşlanır diye.bu durum ondan farklı değil

 3. Hicran demir says:

  Kolay gelsin 3 gün oldu benlerimi aldirali rf ile aldırdım bugün ise geldiğim için yüzüne fondöten sürmek zorunda kaldım tekrar o fondöten çıkarmak biraz zor olacak gibi bir zararı dokunurmu bugunluk
  Dr.Muharrem Kaya
  olmaz

 4. Ben aldırmak için doktor bir sprey sıktı ve 15 gün sonra tekrar gideceğim. Ancak spreyi sıktıktan sonra banyoya ne zaman girebileceğimi sormadım. Banyo yapmamda bir sakınca var mı?
  Dr.Muharrem Kaya
  kullanılan ilaç ne amaçla sıkıldı,etki süresi ne kadar bilmek gerekir

 5. Hocam 4 ay önce dudağımın üstünde bir Cindy Crawford bir Tülin Şahin’deki gibi olan güzeller güzeli benimi aldırdım.Yetmedi aldırdıktan 3 ay sonra çok hafifçe çıkmaya başladığı zaman doktorum bir seans daha yaptı.Tabi kimse beni zorlamadı gel alalım diye ama pişman oldum.Bugün aynaya baktım bir de ne göreyim orda kalem ucu şeklinde tekrar bana merhaba diyor.Şimdi kızım bunlardan banane diyor olabilirsiniz.O yüzden kısa kesip soruma geçiyorum.Tekrar eskisi gibi olur mu?Hani kökün bir kısmı yanmışsa aynı büyüklükte olmaz mı?Ya da kök uyarıldığı için daha mı hızlı büyür yahut boyutu nasıl değişkenlik gösterir?Ben 3 saatte bir güneş kremimi sabah akşam dermatixsi jelimi sürmeyi ihmal etmiyorum.İz kalmadan tekrar eskisi gibi olsun istiyorum.Bu mümkün mü acaba?Siz örnekleriyle karşılaşmışsınızdır mutlaka diye düşündüğüm için size yazmaya karar verdim.Umarım cevaplarsınız.Şimdiden teşekkür ederim.İyi günler 🙂
  Dr.Muharrem Kaya
  bu konuda yorum yapmak zor

 6. Hocam yaşım 17 kas bolgemde bir ben var ve aldirmak istiyorum Usak’ta onerebileceginiz bir doktor var mi ve hangi yontemi kullanmaliyim sizce?
  Dr.Muharrem Kaya
  uşakta yok.ama İzmir İdeaklinikte Op.Dr.Demet Ağrasa RF ile aldırabilirsiniz

 7. Merhaba hocam karbondioksit co2 lazer nasil bi yontemdir benler uzerinde nasil bir sonuc yaratir iki tane benimi cerrahi yontemle aldirdim 3 tane dikis atildi fakat su an uzerinde bi kizariklik var doktorum dermatixsi krem verdi bunun bir faydasi olurmu kizarikligi gecse izede raziyim sizin onerebilceginiz etkili bir krem varmidir simdiden cok tesekkurler…
  Dr.Muharrem Kaya
  kremi kullanabilirsin.CO2 laser uygulaması RF ye göre daha kontrolsüz uygulamadır.çevre doku hasarı daha çok olur

 8. Anonim says:

  Radyo frekans sonrası oluşan çukurluğun geçmesi için bir krem var mı
  Dr.Muharrem Kaya
  çukurluğun iyileşme sürecini bünyeniz belirler.

 9. Kıl tekrarlarsa o kılı cımbız vs ile alıcak mıyız
  Dr.Muharrem Kaya
  alabilirsinz

 10. Radyo frekansla ben alma sonrası banyo yapmada sakınca var mı
  Dr.Muharrem Kaya
  ertesi gün yapabilirsiniz

 11. alican says:

  hocam iyi günler benim genital bölgemde siğiller olduğunu söylediler.bunun tedavisini nasıl bir yöntemle yapıyorsunuz
  Dr.Muharrem Kaya
  ben tedavi yapmıyorum,çünkü benim uzmanlık alanıma girmiyor.İdeaklinik şubelerinin size en yakın olanında RF ile tedavi ettirebilirsiniz.RF ile tedavide doku hasarı olmadığı için daha kısa sürede iyileşir

 12. hocam radyofrekansla aldırdım yaklasık 1 hafta olucak lakin kabuk tutmadı kabuk tutmadan iyilesme gosterir mi
  Dr.Muharrem Kaya
  iyileşebilir

 13. Üzerinde kıl çıkan beni radyo frekansla aldırsak o kıl tekrarlar mı ya da başka bişey ?
  Dr.Muharrem Kaya
  kıl tekrar çıkabilir

 14. Merhaba radyo frekansla ben aldırdım 4. gün olucak bugün.Bepanten sürün dediniz sürdüm ama çenemdeki kabuk gibiydi ona sürünce daha sonra peçeteyi değdirdim ve kanadı neden böyle oldu kötü bi durum var mıdır yani bepantenin kotu etkisi olur mu ?
  Dr.Muharrem Kaya
  bepanten plusın prospektüsünü okursanız zararlı olmayacağını görürsünüz.

 15. Merhaba 3. gündeyim rf ile yüzümdeki 5 beni aldırdım. Doktor bir krem kullanmamı söylemedi ve şanslısın benler yüzeysel çok dibe inmedim dedi. Hani bi krem kullanma dedi ama bepanten kullansam sorun olur mu çünkü hemen iyileşsin istiyorum ve yara kapanmadı kızarık soyulmuş gibiler fondoten zarar verir mi ?
  Dr.Muharrem Kaya
  bepanten plus kullanabilirsin ama yinede senin bünyen önemli iyileşme sürecinde

 16. Hocam bu ben alımından sonra kızarıklığın geçmesi için ne kullanmalıyız?
  Dr.Muharrem Kaya
  kızarıklık iyileşme dokusudur.hızı bünyenize bağlıdır.pek yapacak birşey yok

 17. Esila Kimil says:

  Hocam dört gün önce sağ yanağımda olan mercimek büyüklüğünde benimi cerrahi operasyonla aldırdım. Esmer tenliyim yüzümde ne kadar iz kalır ve cerrah herhangi bir krem kullanmama gerek yok dedi ama önerebiliceginiz bir krem var mı. Şimdiden teşekkür ederim.
  Dr.Muharrem Kaya
  cerrahi yöntemle alındığında benin en az 2 katı kadar iz kalır.iyileşmeyi hızlandırmak için bepanten plus,madecassol kullanabilirsin

 18. Merhaba hocam benim yüzümde benler var aldırmak istiyorum yazın alinmasinda bir sakınca var mi
  Dr.Muharrem Kaya
  bene yatkın olan kişilerin güneşten korunması gerekir.aldırabilirsiniz

 19. Huseyin says:

  Slm hocam ben yunanıstandan yazıyor lazerle 2tane ben aldırdım bırısı burun delıklerımın hemen yanında ve derin bıraz sizce ız kalır mı teşekkürler
  Dr.Muharrem Kaya
  yorum yapmak zor

 20. Merhaba artık benimi aldırmaya karar verdim yalnız benim sorunum şu benim küçük olmasına rağmen gözümün çok yakınlarında o bölgedeki deri daha hassas olduğundan iz kalma geç iyileşme gibi sorunlar olur mu
  Cevaplarsanız çok sevinirim?
  Dr.Muharrem Kaya
  O bölgenin derisi daha çabuk iyileşir

 21. hocam merhaba ben benlerimi aldirdiktan sonra rotus yaptirdim rotustan hemen 3 gun sonra aksamlari yatarken contractubex kullanabilirmiyim?tesekkurler simdiden
  Dr.Muharrem Kaya
  kabuk düştüyse kullanabilirsin

 22. Betul says:

  Kızarıklık geçti ama çukurluk var, contratubex bu cukurluga ıı gelir mı daha mı kötü yapar emin olamadım, deriyi soyludugunu söylüyor herkes
  Dr.Muharrem Kaya
  sadece çukurluğa uygulayabilirsiniz.

 23. hasan says:

  hocam lokal anesteziyle 2016 aralık ayında benlerimi aldırdım kızarıklık hala geçmedi lazerle falan o kızarıklığı geçirebilir miyiz ?
  Dr.Muharrem Kaya
  kızarıklığın geçemsi 8 ay 1 yılı bulabilir.sabırlı olmalısın

 24. Betul says:

  Mrb, rf ile ben aldirdiktan sonra cukurlugun dolması ve kızarıklık için en iyi kullanabileceğimiz krem hangisi ,
  Dr.Muharrem Kaya
  contratubex kullanabilirsiniz.fakat sadece kırmızılığın olduğu alana uygulayın

 25. Hasan says:

  Merhaba,
  Benim yüzümde 4-5 tane ben çıktı.Lazer tedavisi için ankara’da bi yere danısmıştım ve bana benlerin iyi huylu olduğunu kolay bi şekilde alınabileceğini söylediler ama beni aldıktan sonra kızarıklık veya çukur kalabilirmiş buda 1-3 ay arasında geçer dedi.Lazerle ben aldırsam 3 ay içinde bütün izler geçer mi? ( kızarıklı,çukur..)
  Dr.Muharrem Kaya
  bünyenize bağlı.

 26. Bilge says:

  Merhabalar,
  1 yasindaki kizimin burnunun ucunda 2-3 ay once kucuk bir kirmizi nokta belirdi. 2-3 ay icinde biraz buyuyerek sivri sinek isirigi gibi gorunmeye basladi. Uzman cocuk dermatologuna gosterdigimizde “spitz nevus” beni teshisi konuldu. Ancak bize ameliyatla ben aldirma yontemi soylendi. Burnunun ortasinda iz kalinacagi, plastik cerrahlarin da yardimi ile daha estetik kesilebilecegi soylendi. Yuksek radyo frekansindan hic bahsedilmedi. Yuksek radyo frekansi yontemini bebeklerde uygulamak mumkun mu? Alt yas siniri nedir? Tesekurler
  Dr.Muharrem Kaya
  RF tedavisi her yaşta uygulanabilir.

 27. Tugce says:

  Hocam merhaba,
  Yaklaşık iki ay kadar önce yüzümdeki bazı benleri aldırmıştım. Birkaçı cerrahi operasyonla alındı birkaçı da lazerle alındı. Patoloji sonuçlarım da temiz çıktı. Ancak size de danışmak istediğim bir husus var;
  Dudak çizginin üzerinde çok küçük ve kabarık olmayan siyah bir ben vardı bunu cerrahi olarak aldı doktorum tüm kremlerimi düzenli kullandım. Lazerler içinde bepanten plus kullandım. dikişlerim kapandı herhangi bir iz kalmamıştı dudak dokumla aynı hali almıştı. Çok memnundum. Ancak ameliyattan bir ay kadar sonra dudağımındaki ben alınan yerde uçuk gibi bir yara çıktı ve devamında da toplu iğne ucundan daha küçük boyutta siyah bir nokta belirdi. Çok küçüktü ama beni rahatsız etti bunun üzerine doktorum da cerrahi olmayacak kadar küçük olduğu için lazerli o küçük noktayı yaktı Bir hafta kadar oldu orada belirgin bir çukur var beni tedirgin eden bu çukurluk oldu!
  Bu çukurun böyle kalma ihtimali var mı ya da kapanır mı ne kadar sürede kapanır ! Şimdiden dönüşünüz için teşekkür ederim
  Dr.Muharrem Kaya
  çukurluk zamanla dolar.bu süreç bünyenize bağlı.yara iyileşme süreciniz hızlı ise çabuk dolar.8 aya kadar uzayabilirde

  • Tugce says:

   Hocam tekrar merhaba,
   Öncelikle cevabınız için teşekkürler..
   Bahsettiğim Çukurluk problemine dair son olarak bir sorum daha olacak;
   O çukurlar zamanla dolar dediniz ve sekiz ayı bulabilir dediniz.. Çukurlar tamamen dolacaktır değil mi ? Açıkçası ameliyatla aldırdıklarımdan daha memnundum daha kısa sürede iyileşti ve toparladı ama bu lazer dudağımın üstünde de olduğu yumuşak doku olduğu için derin bir çukurluk ve daha belirgin 🙁
   Tecrübenize güvenerek tamamen dolar diyorsunuz değil mi her ne kadar sekiz ay gibi uzun bir süre bile olsa ?? Kızarıklığı razıyım tamamen dolsun yeter
   Dr.Muharrem Kaya
   dolması beklenir.ama çok fazla doku kaybı varsa iz kalabilrde

 28. Betul says:

  Ben çok pişmanım, daha kötü durumda ne tavsiye edersiniz, yani 2. veya 3. seansa gitmesi dusunmuorum korku oluştu, ama eskisini arıyorum şu an psikolojim bozuldu,
  Dr. Muharrem Kaya
  Bence korkunuz yersiz korkunuzla mücadele edin işlemi yapan doktorun fikrini alın genellikle yapacak bir şeyler vardır.

 29. Hocam bu kızarıklık tahmini ne kadar sürede geçer,genel olarak yorumlara baktığımda bünyeye bağlı demişsiniz ama ortalama olarak nedir?
  Dr. Muharrem Kaya
  1-2 ayda geçer ama seyrek olarak 8 ayı bile geçebilir

 30. AHMET says:

  hocam yüzümde çok aşırı sayıda benvar bunları aldırmak istiyorum ama çok bem olduğu için acı hissedermiyim ?
  Dr.Muharrem Kaya
  öncelikle çok rahatsız edenleri aldırırsınız

 31. Betul says:

  Mrb, 4 gün önce rf ile burnundan ben alındı fakat doktor derin olduğunu söyleyerek yüzeysel yaptı, aslında şu an daha çok dikkat çekici ve koku bende ve daha siyah, aslında pişman oldum, iyileşme sürecinde benin üzerini de deri kaplar mı yoksa bu şekilde siyah mı kalır,
  Dr.Muharrem Kaya
  Dğrusu eskisi gibi kabarık olmadan yeniden siyah olması beklenir. Derinliği olan benlerde böyle bir ikilem oluyor ya siyahlığa razı olacaksınız ya da çukurluğa. Bence hafif çukurluk daha az dikkat çeker

 32. Hocam bn burnumdan ben almistim ben tekrarladi tekrarladiktan sonrada iyice koyulasti bu büyümeye flan neden olurmu
  Dr.Muharrem Kaya
  neden olması beklenmez.ama tekrar rötuş yaptırın

 33. Ceren says:

  Hocam bu lazer sonrası benin alındığı yerdeki kızarıklıklar ne zamana geçer yani 3 ay sonra belirgin bi iz kalır mı?
  Dr.Muharrem Kaya
  3 ay sonra kızarıklık pek kalmaz.ama iyileşme süreci kişiden kişiye çok değişebiliyor

 34. Seyma says:

  Benim dudagma yapisik kabark ben var bide cenmde 6mm kabark ben var yuzumdede duz 10 tane ben var. Duz olnlari rg ile aldrmak istiyorum ama cukur iz kalir diye korkuyorum cenemdeki ve dudagmndakinde karrsz kaldim bi keresnde sarmisak koymustum be gitmisti ve buyuk bi cukur kalmistim rf yontemiyle ole kalr diye korkuyorum ameliyatla aldrmaktanda dudagmdknden korkuyom sekli bozulur diye
  Dr.Muharrem Kaya
  ciltten kabarık benlerin tedavisinde en iyi yöntem RF ile buharlaştırmadır

 35. Ceren says:

  Hocam merabalar,ben de fraksiyonel lazerle ben aldırdım çukurluklar doldu ama orada hala yuvarlak şekilde kızarıklıklar var 1 ay oldu,bu kızarıklıklar ne zaman geçer?
  Dr.Muharrem Kaya
  6-8 ay sürebilir.güneşten korunun

 36. merve says:

  hocam ben 5 yıl sıcaklığın 40 derece ve üzerinde olduğu bölgede kalacağım kahverengi benimin kanserleşme riski var mı
  Dr.Muharrem Kaya
  bu tamamen şans.birşey söylemek zor.güneşten korunursan sorun olmaz

 37. Aykut yücel says:

  Hocam iyi günler yüzümde çok fazla var bazisi doğuştan bazısı sonradan çıkma ben rahatsız oluyorum ve yaşım 17 ben ilerde çok fazla çıkmasindan korkuyorum ve hangi yöntemle aldırmalıyım Ankara’da onerebileceginiz bir yer varmı ?yardımcı olursanız sevinirim
  Dr.Muharrem Kaya
  artmaması için güneşten korunmalısınız.Op.Dr.Adil Altınsoya tedavi olabilirsiniz

 38. Muhammet says:

  Merhaba ,
  Size bir sorum olacaktı. Yüzümde neredeyse çapı 1 cm kadar iki ben var . Ve bundan 1 ay önce CO2 Franksiyonel lazer tedavisi ile aldırmak istedim. Gerek tedavi sonrası ilk günler gerekse şimdi her tür konuya dikkat ettim. Antibiyotik kremleri aksatmadım . Güneş kremi sürmeden dışarı asla çıkmıyorum. Ama benlerin sadece renkleri açıldı biraz, hatta birisinde hiçbir değişim olmadı desem yeridir. Sizce normal midir tek seansta geçmemesi , ve tedavi sonrası oluşan pembelik maksimum kaç hafta yüzümde kalır ?Ne boyutlarda ve derinlikte olduğunu bilmediğiniz için kesin bir cevap bekleyemem tabi sizden fakat yardımcı olursanız sevinirim.
  Dr.Muharrem Kaya
  iyileşme süreci yani kırmızılığın geçmesi sizin bünyenize bağlıdır.eğer geçmediyse kontrole gitmelisiniz

 39. merhaba hocam cilt lekelerine karşı birşey yapabiliyormusunuz rf veya lazer
  Dr.Muharrem Kaya
  leke tedavisi yapan merkezlerle görüşmelisin

 40. hocam ellerimdeki kılcal damarların tedavisini yaptırmak istiyorum bana yardımcı olabilirmisiniz ?
  Dr.Muharrem Kaya
  bu tedaviyi yapan merkezleri araştırmalısn

 41. sezgin says:

  merhaba hocam traş oluurken benimin üzeri kanadı ve uzun süre kanam devam etti sonra kabuk bağladı ve kabuk düştüğünde benimin rengi kapalı kahverengi idi rengi açıldı birşey olurmu
  Dr.Muharrem Kaya
  herhangi birşey olmaz şimdilik.ama sürekli tekrar eden travma ve güneş ışığı bendeki hücre yapısının değişmesine neden olabilir.bu nedenle RF ile tedavi ettirebilirsin

 42. Hoca bn burnumun sol tarafinda 2 defadir lazer yontemiyle ben aldirdim 2 sindede tekrarladi ne yapmam lazim ne oneririsiniz
  Dr.Muharrem Kaya
  Lazer uzun seansla gerektirebilir, üşenmeyin yaptırın tabi ücret alınmıyorsa 🙂

 43. Mehmet says:

  Öncelikle merhaba hocam, 12.04.2017 tarihinde co2 lazer ile yüzümdeki çil,leke ve benleri aldırdım. Doktorum çok derin bir işlem yapmadığını söyledi ama yüzümde çukurluklar oluştu geçmeyecek diye korkuyorum açıkçası. Bu çukurların kapanma süresi ortalama ne kadar sürer cevaplarsanız sevinirim teşekkürler
  Dr.Muharrem Kaya
  2 aya kadar değişim devam eder

 44. osman says:

  hocam kolay gelsin ben yaklaşık 3 ay önce kulağımın üst tarafından kafamdan ameliyat ile ben aldırdım kökü kazında ama orada hala saç çıkmıyor ufak bölgede kellik var saçları kapatıyor ama …saçlar tekrar çıkar mı kendiliğinden yoksa bişey yapmalı mıyım ya da çıkmaz mı ?
  Dr.Muharrem Kaya
  kıl kökleri zarar görmediyse çıkacaktır

 45. İyi aksamlar hocam iki gün önce radyofrensla yuzumden duzeysel kahverengi ben aldirdim ama sanki kabuk bağlamıyor gibi doktorum krem onermedi ilk on gun ama daha cabuk iyileşmesi için kullansam bi merhem zarar verir miyim hafifte bi çukurluk var dermatix jel faydalı olur mu teşekkürler
  Dr.Muharrem Kaya
  iyileşmeyi hızlandırmak için bepanten plus yada madecassol kullanabilirsin.çukurluk zamanla dolacaktır

 46. Selma says:

  Hocam merhaba ben size bir sorum olcaktı
  Benim yüzümde kahverengi kabarık 0.5 cm büyüklüğünde bir ben var ben bunu aldırmak istiyorum ve bunu haricinde yüzümde siğil ama et benine benzeyen küçük kabarcıklar var ben radyofrekans yöntemi ile aldırmak istiyorum ama bu siğilleride aldıra bilirmiyim acaba ve daha sonra tekrardan çıkarmı bu benler için tam alınmazsa tekrar çıkar diyolar cevap verirseniz sevinirim
  Dr.Muharrem Kaya
  evet tam temizlenmeli,temizlenmezse çıkar.ben tedaviniz için ideaklinik şubelerinden yardım alabilirsiniz

 47. Rumeysa says:

  Merhaba hocam, 1 buçuk sene önce boynumdan et ben aldırdım. Şu an aldırdığım benin boyutundan biraz daha büyük bir çıkıntı oluştu. Kırmızı ve neredeyse hiç hissetmediğim bir doku, görüntüsü beni rahatsız ediyor ne yapmalıyım ?
  Dr.Muharrem Kaya
  aldırabilirsin.

 48. Gamze says:

  Hocam benm yüzümde toplam 4 tane mercimek buyuklugunde derin ben var rf yöntemiyle alınması halinde hafif bi iz kalacağıni söylüyorlar aldirdigima pişman olmak istemiyorum nasıl bi iz olur bir de ankarada hangi doktora gitmeliyim
  Dr.Muharrem Kaya
  Rf ile alındığında sivilce izi gibi bir iz kalabilir.Op.dr.Adil Altınsoya gidebilirsiniz

 49. Erhan says:

  Merhaba burnumun üzerinde kabarık olmayan kahverengi bir leke ben var ve aldırmak istiyorum hangi tedaviyi önerirsiniz ve aldırdığımda iz kalma ihtimali yüksek midir?
  Dr.Muharrem Kaya
  muayene ile değerlendirilp ona göre RF yada Laser ile alınabilir

 50. hocam radyofrekans yazın yaptırılabilir mi iz kalma açısından
  Dr Muharrem KAYA
  Mevsimin önemi yok yapılabilir

 51. Rötuş yaptırdım. İyileşmr sürem ilk işlemle aynı mı? Daha hızlı mı?
  Dr Muharrem KAYA
  Daha kısa sürede iyileşir

 52. Vildan says:

  Mrb hocam 3 gün once yuzumde kabarik olmayan 5 tane beni aldirdim plexr yöntemiyle sizce iz kalirmi iyi bi yöntem midir ?
  Dr.Muharrem Kaya
  her yöntemde mutlaka iz kalır ama belirsiz iz kalması beklenir

 53. Hocam ben toplam 10 tane ben aldırmayı düşünüyorum hepsi rf ile bir seansta alınır mı ayrıca bu benler tekrarlar mı son olarakta güneşe çıkınca başka yerlerde ben çıkar mı çok sağolun
  Dr.Muharrem Kaya
  Hepsi bir defada alınabilir, RF ile alınan ben tekrar çıkmaz. Güneş görse de görmese de başka yerlerden ben çıkabilir çıkmayabilir de

 54. hande says:

  hocam dün rf ile yanağımdaki beni aldırdım bandı çıkarınca çukurluk olduğunu fark ettim iz kalır mı?
  Dr.Muharrem Kaya
  Çukurluğun miktari önemli orada bir deri tabakası eksik ve zamanla oraya bir tabaka gelecek yani 2 mm kadar yükselecek,düzelmesi beklenir

 55. merhaba hocam. 9 yıl önce sağ kaşımın başlangıç yerinde mercimek büyüklüğünde cerrahi yöntemle ben aldırmıştım. 6 aydır falan fark ediyorum nokta kadar kahverengilik var birazda büyüyor gibi. arada bir sızlama ve sinek ısırığı gibi kaşıntı yapıyor. operasyonu yapan doktoru da hatırlamıyorum. sağlık yönünden bir sorun olabilir mi? ne yapmalıyım? teşekkürler…
  Dr.Muharrem Kaya
  rahatlamak için doktora görünmeni öneririm

 56. Furkan says:

  Merhabalar yasim 17 tam sol gogsumde dogustan dogum lekesi var vucudun buyumesiyle buyudu estetik olarak rahatsiz ediyor.Tam kalbimin ustunde bulundugundan dolayi lazer tedavisinin riskli olacagini dusunuyorum ne onerirsiniz. Cerrahi tedavide ise iz kalacagini soyluyorlar lazarde ise tekrarlayacagini. Ne yapmam gerekiyor. Tesekkkurler
  Dr.Muharrem Kaya
  RF ile tedaviyi araştırabilirsiniz

 57. Ceren says:

  Hocam merabalar,ben özellikle kollarımda olmak üzere yaklaşık 16-17 beni aldırmak istiyorum lazerle,randevu aldım bi klinikten ama daha süresi gelmedi,peki kaç seansta biter ve seans araları ne kadar olur ve güneşe ne kadar süre çıkmamam gerekir?
  Dr.Muharrem Kaya
  leke şeklindeki benlerin özellikle ciltten hiç ciltten kabarıklığı yoksa ve kullandıkları cihaza göre tedavi süresi değişir.bu tür tedavilerde tek seans ücreti uygulayan klinkler var,her seansta anı ücreti alan kliniklerde .ekonomik kayıp olmaması adına uygun kliniği seçmenizi tavsiye ederim.hafif dahi kabarıklık varsa laser değil RF ile daha iyi sonuç alınır.bene yatkın olduğunuz için her zaman güneşten iyi korunmalısınız.mümkün olduğunca uzun kollu giysileri tercih edin.mutlaka güneş koruyucu kullanın ,yaz aylarında kullandığınız koruyucu güneşe çıkmadan 20 dakika önce sürün ve 2 saatte bir tekrarlayın

 58. Hocam 2 ay önce lazerle yüzümden 3 ben aldırdım.Şu an pembe iz şeklindeler.Ama bugün iki tanesinin geri çıkmaya başladığını fark ettim.Tekrar lazer yapılmalı mı?Sonuçta henüz iyileşme aşamasında bir sorun olur mu?Ayrıca bu alımlardan bir ay sonra boynumda iki,kulağımın içinde bir tane olmak üzere iki minik ben çıktı.Normalde en son çıkan benim 6 yıl önceydi.Bu normal bir durum mu?Yardımcı olursanız sevinirim.
  Dr.Muharrem Kaya
  tekrar çıkıyorsa tabiiki tekrar edilmeli.laserin etkisiz olduğu benlerde RF denenmeli.benlerinizi tedavi ettirip güneşten korunmalısınız.

 59. Abdullah says:

  Merhaba hocam, benim yüzümde ve boynumda çok sayıda ben var ama et benleri değil düz benler bunlari lazer veya radyofrenkans yoluyla almayı düşünüyorum alınan yerde tekrar sakal çıkarmı iz kalırmı ücreti assagi yukarı kac gider teşekürler.
  Dr.Muharrem Kaya
  sakal bölgesinde ise laserle değil RF ile tedavi ettirmelisiniz

 60. Huso says:

  Hocam burnumun sağ yan tarafında kabarık olmayan mercimek büyüküğünde ben var rf ile aldırsam iz kalır mı çünkü belirgin bir yerde
  Dr.Muharrem Kaya
  sohbet mesafesinden çıplak gözle farkedilebilecek iz kalmaz

 61. Leke tedavisinde rf ile ben aldırdıktan sonra kahverengi olan leke tekrarlamış mıdır? Rötüş yapılınca tekrarlama şansı nedir?
  Dr.Muharrem Kaya
  çukurluk oluşmaması için yüzeyel çalışıyor.bu nedenle rotuş yaptırmaktan kaçınmamalısınız

  • Yani rotüş sonrasında diyelim ki kök tamamen alındı o zama. Kahverengi leke olmaz öyle mi
   Dr.Muharrem Kaya
   evet

 62. Akin says:

  Hocam dun burnumdan bn aldirdim lazerle doktor ondan sonra bir demir cubuk bastirdi aksam bandi cikardigimda siyah birsey olusmus bu nedir hocam
  Dr.Muharrem Kaya
  yanık izi olabilir

 63. Fatih says:

  Hocam benim yanagımda çok az kabarık mercimek gibi ben var hangi yöntemle aldırmamı tavsiye edersiniz ve siz ben ameliyatı yapıyo musunuz size nasıl ulaşabilirim
  Dr.Muharrem Kaya
  RF ile aldırabilirsin

 64. tuncay says:

  hocam merhaba 2 ay one ya agimda 2 ben aldirdim lazer ile 2 krem aldim bir ay kullandim benlerden eser yoktu bu yani bembeyazdi yanagim cok sevinmistim sonra yavastan kizarmaya basladi tekrrar gittim korkarak doktorum slikon tedavasi icin bi krem verdi dermatix diye isminde suan 2 haftadir kullaniyorum ama halen kahverengilik duruyo benlerim hic alinmamis gibi oldu cok uzuluyorum bir ay sonra gel dedi ama bi daha lazer yaparmi acaba para alirmi yani 300 lira verdim iki ben icin ama sonuc ayni degisen bisey yok
  Dr.Muharrem Kaya
  rotuşda ücret alınmaması gerekir

  • tuncay says:

   rotuş a girermi ki seans olursa ucret alinir diyolar bana bu hafta ici gidecem bakalim
   Dr.Muharrem Kaya
   uygulamalar kliniklere göre değişiklik gösterebiliyor.

 65. Metin says:

  HocAm yuzeysel bnlerin alimi yapiliyormu yapiliyorsa hangi yontemleri önerirsiniz
  Dr.Muharrem Kaya
  yapılır.laser yda RF

 66. Ceviz says:

  Dudağımın üstündeki kabarık beni aldırmak istiyorum ama tamamen kaybolursa çok dikkat çekeceğini düşünüyorum çünkü doğuştan var. Sadece kabarıklığından kurtulma veya küçültme imkanı var mı?
  Dr.Muharrem Kaya
  kökünden alınmazsa sürekli büyür

 67. Hüseyin says:

  Hocam merhaba ben bundan 6-7 ay önce devlet hastahanesinde plastik cerrahi ile çenemde ki beni mi aldirdim. 2 tane dikiş atıldı. Dikislerimi aldırdıktan hemen sonra Contractubex kremi kullanmaya başladım. Su an dikiş izi kalmadı fakat dikisin atıldığı yerde kahverengi bir iz kaldı bu nasıl geçer?
  Dr.Muharrem Kaya
  laser vb uygulamalar ile geçebilir

 68. Demet says:

  Hocam merhaba. Ocak 2017’de cildimden birazcık kabarık iki tane ben aldırdım lazer ile ancak kendini tekrarladı şubat ayında doktorum tekrar aldı ve bu sefer daha derin aldığını söyledi ama kahverengilikler geri geliyor kendini tekrarlıyor sizce ne yapmalıyım?
  Dr.Muharrem Kaya
  Lazerde tedavi 1-10 seans sürebilir

 69. Mert says:

  Hocam 20 gn once burnumun sol tarafinda lazer yontemiyle bn aldirdim ama bn tekrarladi bndan sonra ne yapmam gerekior
  Dr Muharrem Kaya
  RF ile tedaviyi araştırabilirsin

 70. Soru says:

  Hocam radyo frekans ile ben aldırdım. İlk seansa yüzeysel yaptım dedi. Burnumdaki iki ben de tekrarlardı. Bir de alnımdaki leke benlerini de aldırdım garip bir şekilde onlar koyu renkte diğer yerler iyileşti 23.gün olmasına rağmen.
  1) ikinci seansta çıkan benler kesin olarak alınabiiir mi ?
  2) alnımdaki benler beden koyun renkte diğerleri iyileşti
  Dr.Muharrem Kaya
  çukurluk kamaması için yüzeysel alınması doğru bir karar.her seansta daha derine inilerek kökü alınmaya çalışılacaktır.benlerin iyileşme şekilleri ve süreçleri farklılık gösterebilir.istenen sonuç alınmadıysa tekrar RF yada laser uygulanabilir.

 71. Irmak says:

  Hocam meraba. 14 yaşındayım ve duduagimin hemen yaninda siyah ve kabarik bir benim var. İleride çok mikrop kalabilecek bir bölgede olduğundan aldirmayi düşünüyorum. Yüzümde olduğu için iz kalma konusunda da endiseliyim sizce benim için en iyi yöntem nedir
  Dr.Muharrem Kaya
  benin durumuna göre RF yada laser

 72. gonca says:

  Hocam Merhaba,
  iki gün önce devlet hastahanesinde lokal operasyonla burnumun sol tarafındaki mercimekten biraz büyük kabarık bir ben aldırdım.Sorun şu burnumun sağ tarafı sola doğru eğilmiş gibi alttan bakınca yamuk görüntü fark ediliyor bunun sebebi dikiş yada şişlik midir ? Dikisler alındıktan sonra sorun çözülür mu.Şimdiden teşekkür ederim.
  Dr.Muharrem Kaya
  ödem nedeniyle olabilir

 73. Raşide says:

  Merhaba hocam yaklaşık on gun önce lazerle iki benimi aldırdım .On gün sonra kabuklar düştü ama kahve rengi şeklinde izler var.Doktorum da herhangi bir krem onermedi o lekeler gecer mi
  Dr.Muharrem Kaya
  Geçmez ikinci seans gerekir

 74. radyo frekans işe leke şeklinde benlerimi aldırdım. 15. Gün ilk kırmızıydı şimdi hafif kırmızı kahverengi rengine geldiler bu normal mi yoksa lekeler yine mi oluşuyor ?
  Dr.Muharrem Kaya
  Yeniden oluşabilir 2.seans gerekir

 75. zuhal says:

  hocam iyi günler benim ayak parmağımın ucunda ve parmak aralarımda siğil var. bunları tedavi ettirmek istiyorum. tedavi edilen siğillerin geri tekrarlama durumu söz konusumudur ?
  Dr.Muharrem Kaya
  temizlenene kadar tedaviye devam etmelisin

 76. Turan says:

  On gün önce benlerimi rf ile aldırdım. 15 leke şeklinde 3 kabarık ben. kabuk düştü. Krem kullanıyorum şimdilik herşey yolunda peki bu benler tekrarlar mı? Tekrarlayıp tekrarlamadığnı ne zaman anlarım? Yani 3 ay bişi olmayıp 4. Ay çıkabilir mi
  Dr Muharrem Kaya
  önemli olan köklerinin alınabilmesidir.kökleri alınabildiyse çıkmaz

 77. Gamze Bektas says:

  Hocam merhaba ben radyo frekansla sol yanagimdan 4 tane ben aldirdim ama hala ayni duruyo kabuklandi sadece ama rengi ve koyulugu ayni
  Dr Muharrem Kaya
  kontrole gidin

 78. turan says:

  Diyelim ki kabulanma olmadı bu iyiye mi işaret kötüye mi
  Dr Muharrem Kaya
  kabuk bağlamadan iyileşebilir.

 79. Turan says:

  Merhaba 2 gün önceden de ile toplam 18 ufak ve normal beni aldırdım. Kabuklanma olmadı? Diyelim ki hiç olmadı bu iyiye mi işaret kötüye mi ? Çukurluk olmasın diye yüzeysel çalıştı. Bir iki yerde siyah bişi var ben tekrar mı geliyor anlamadım
  Scargel mi yoksa contraktubex mi krem için sağolun
  Dr Muharrem Kaya
  ben de kıl varsa siyahlık olabilir.ama uygun zamanda eğer siyahlık geçmemise rotuş yaptırabilirsiniz.farketmez,her ikiside kullanılabilir

 80. hocam iyi günler. bende makat çatlağı olduğunu öğrendim ve botox uygulatmak istiyorum günlük yaşantıma bir sakıncası olur mu ?
  Dr Muharrem Kaya
  Hayır 1 dakikada basit iki enjeksiyondan sonra işinize dönebilirsiniz ancak dikkat edin 100 ünite yapıldığından emin olun yoksa başarısılık ihtimali çok yükselir

 81. Kabuk baglicakmidir hocam
  Dr Muharrem Kaya
  Evet bağlar

 82. Hocam benim burnunda siyah nokta gibi ben vardı ben onu kopardim birşey olur mu küçüktü doktora gitmelimiyim .
  Dr Muharrem Kaya
  B,rşey olmaz, gitmenize gerek yok

 83. fatih says:

  yüzümde et beni olmayan sıradan bi ben var. ameliyatla alırsan daha çok iz kalır dedi doktor bu yuzden lazerle aldırmayı düşünüyorum. İstanbulda iz kalmıcak şekilde en iyi ben alımı yapan hastaneler hangisidir? lütfen cevaplayın
  Dr Muharrem Kaya
  Evet ameliyatta abartılı iz kalır ama ameliyatsız yöntemlerde de az da olsa iz kalır. Alırız iz kalmaz derlerse bilinki yalan söylyorlar 🙂
  İdea klinik var ben konusunda birikimliler orayla görşebilirsiniz.

 84. Hocam dun lazer yontemiyle burnumun sol tarafinda bir bn aldirm aldigim gun kanama hic durmadi ama bugun durdu alinan yer kabarik bir sekilde kirmizi duruyo kabarik yerin ic tarafidada siyahlanma var acaba bn tekrardan mi cikiyo yoksa kabuklanma mi oluyo ?
  Dr Muharrem Kaya
  Büyük ihtimalle kan pıhtısıdır.

 85. Merve says:

  Hocam merhaba,benleri aldırdıktan sonra makyaj yapmak sorun teşkil eder mi yazın aldırsak güneş ışınları sorun oluşturur mu??
  Dr Muharrem Kaya
  güneşten korunmak gerkeir

  • Merve says:

   Hocam şuanda da okulum var mecbur dışarı çıkmak zorunda kalıyorum ne önerirsiniz ?
   Dr Muharrem Kaya
   Bence çıkın

 86. merve says:

  Merhaba,bende benlerimi aldımak istiyorum.ve bunun için randevu alıp doktora gittim.doktorum bana bi gün verdi ve o gün yaklaşıyor.benim yüzümde alınması gereken 15 tane ben var.bunların 4’ü mercimek büyüklüğünde diğerleri küçük.Bu arada gideceğim hastane devlet hastanesi.bana hangi yöntemle ben aldırmayı önerirsiniz.ve ben yeşil kartlıyım acaba gideceğim hastaneye ücret ödeyecekmiyim.lütfen beni bu konuda bilgilendirirseniz çoook sevinirim.
  Dr Muharrem Kaya
  devlet hastanesi ise ücret ödemezsiniz.ama benlerin alınacağı yöntem önemli

  • merve says:

   aslında benin kökünden alınması için cerrahi yöntem ile alınmasını istiyorum.ama 15 tane beni bu şekilde aldırırsam yüzümdeki oluşacak ameliyat izinden çok korkuyorum.lütfen yardımcı olur musunuz.bu kadar beni devlet hastanesinde hangi yöntemle aldırayım? 🙁
   Dr Muharrem Kaya
   laser yada varsa RF ile aldırmalısın yoksa çok pişman olabilirsin

   • merve says:

    Peki hocam lazerle aldirma tek seansta mi bitiyor? Bu konuda net birsey soylenebilirmi?
    Dr Muharrem Kaya
    Lazerde 1 seansta bitme ihtimali düşük 5-6 seans sürer

 87. Merve says:

  Hocam merhaba,benleri aldırdıktan sonra makyaj yapmak sorun teşkil eder mi yazın aldırsak güneş ışınları sorun oluşturur mu?
  Dr Muharrem Kaya
  güneşten korunmalısın

 88. Mert says:

  Merhaba hocam burnumun sol tarafinda 1 tane ben var 6 7 yaslarimdak cikmisti. Bnu aldirmak istiyorum devlet hastanesine gittim ameliyat dediler ama ben ameliyat olmak istemiorum hangi yontemlerle aldirmam gerekiyor sizce
  Dr Muharrem Kaya
  Ameliyatla ben tedavisi tarih oldu, radyo frekans veya lazer gibi teknolojileri araştırın, RF daha iyi sonuç verir

 89. Adem says:

  Hocam 1 hafta once sag yanagimda siyah ben vardi mercimek buyuklugunde aldırdım 3 dikiş atıldı fakat aldirdiktan 5 gün sonra en ustteki dikis pansuman için bandaji cikarinca ona yapışık bi şekil de koptu ve kanamaya başladı. Özel hastaneye gittim doktor kötü olmuş dedi dikis bandıyla kapattı diğer dikişleri de söktü. Eski doktorum 10 gun sonra aldir dikişlerini demişti. Özeldeki doktor estetik dikiş o kadar kalmaz dedi.
  Şuan 2 gün geçti ama durmadan kan sızdırıyo ne yapmalıyım?
  Dr Muharrem Kaya
  Pansuman dışında yapacak bir şey yok. keşke ameliyatsız yöntemlerle aldırsaydınız.

 90. hocam benim elimde büyük bir siğil var. ben bunu aldırmak istiyorum. alındıktan sonra dikiş atmak gerekir mi dikişsizde büyük siğilleri alıyormusunuz teşekkür ederim.
  Dr Muharrem Kaya
  Büyükleri dikişsiz almak daha kolaydır ve hepsi radyo frekansla alınabilir

 91. Emre says:

  Merhaba deriden kabarık ikinci benimi aldırdım.ilk benin kabuğu düştüğünde çukurluk olmamıştı.ikinci aldırdığım ben şuan kabuklu.aynı sonucu bekleyebilirmiyim.yahut ben alınan bölgeye ve ilk oluşan çukurluğa göre degisiklikmi gösterebilir.birde çukurluk kalması halinde çukurluğu engellemek için 2 3 ay sonra kabuk tekrar bağlatılabilirmi
  Dr Muharrem Kaya
  derin benlerde çukurluk olma ihtimali vardır, tekrar kabuk bağlatmek çukurluğu kapatmaz

 92. cahit says:

  hocam kahverengi benler için bitkisel yöntem var mı eger yoksada rf ile ben aldırma fiyatı ne kadar
  Dr Muharrem Kaya
  bitkisel ilaçla ben tedvisi olmaz, fiyat için Rf yapan yerlerle yazışmalısınız

 93. ugur says:

  Merhabalar hocam 8 ay önce RF ile 5 ben aldirdim ,Bazilari çok belli olmasada yanagimdaki 1 tane ben çukur duruyor , alnımdakida az belli oluyor geçermi sizce yada krem vs.vs kullanmak gerekirmi ?
  Dr Muharrem Kaya
  çukurluk azalmaya devam edebilir.

 94. sezgin erim says:

  hocam bundan 1 ay önce 2 adet ben aldırdım burnumda ikiside kesildi ve mikro cerrahide dikildi küçük et beni idi biri burnumun kenarında diğeri üstünde yaraları gecmedi daha iki adette yanagımda yüzeysel ben vardı onlarda yakıldı laserle kesilenler iyileşiyor fakat diger ikisinin yüzeysel olup laser le yakılanlar yaraları gecti ve sanki benler hala duruyor hiçbir iyileşme yada değişiklik yok her gün her fırsatta o küçük bir krem var ondan sürüyorum üstlerine ama anlamadım sanki hiç işlem yapılmamış gibi yüzeysel benlere ne zaman gecicek bunlar tamamen yada geçicekmi tesekkurler
  Dr Muharrem Kaya
  2.seans yapılabilir veya tercihen radyo frekansla alınabilir.

 95. Merve says:

  Hocam merhaba yaklaşık 1 yıl önce çenemdeki beni aldırdım ve hala çukur iZi ve kızarıklık geçmedi bunun için ne yapabilirim herhangi krem falan kullanmadım contratubexa iyi gelirmi çok rahatsız edici bi görüntü var
  Dr Muharrem Kaya
  2 ay kadar conractubex kullanın kısmen yararı olabilir.

 96. Abdul Samet says:

  Hocam öncelikle selamın aleyküm bende omzumda ben çıktı doktora gittik doktor zararlı birşey değil isterseniz aldiralim hemen istemezseniz sıkıntı yok aldirmasanizda olur dedi hocam benim kafama takıyor bunu nasıl hangi yöntemle aldirmami tercih edersiniz ücreti nedir ve de doktor yapılmamıştır insaAllah degilmi gittiğim cildiye Ankara hastanesiydi
  Dr Muharrem Kaya
  beninizin durumuna göre RF yada Laser ile aldırabilirsiniz

 97. Demet says:

  Hocam merhaba. Ben bugün lazer yöntemiyle yüzümden 4 beni aldırdım su an kızarıklar ve çukur oluşmuş durumda. Doktorum hametan ve fucidin adında iki krem verdi bu kremler işe yarar mı faydası olur mu sizce? Bi de sol yanagımdaki iki küçük benim işlemden sonra sanki hic bir degisiklige ugramamis gibi ayni duruyor kizarmadılar bile. Acaba doktorum alamamış olabilir mi?
  Dr Muharrem Kaya
  almıştır, almıştır 🙂

 98. Metin says:

  Hocam devlet hastanelerinde ben alimi yapiliyor mu lazerle flan
  Dr Muharrem Kaya
  Ameliyatla alırlar kötü iz kalır, öyle kalsın daha iyi 🙂

 99. hocam ben ankarada zeki gunduz die bir adama gittim adam benlerimin uzerine birsivi dokerek aldi siviyi kendi bulmus 2 ay oldu lekesi gecmedi ben den daha kotu lekeler ne yapmam gerekir cok uzgunum
  Dr Muharrem Kaya
  Aslında kullandıkları asit ve çok insanı üzüyorlar. Leke tedavisi yapılabilir

  • Gonul says:

   Merhaba hocam ben devlet hastanesinde yuzumden ben alırdım 1 ay oldu dikışın üst tarafında sislik oluştu bu sislik gecer mi?
   Dr.Muharrem Kaya
   şişliğin nedeni önemli

 100. Yüzümde benim var ama ban özbekistan liyim istanbulda çalışıyorum ben aldirma ücreti ne ölür teşekkür ederim
  Dr Muharrem Kaya
  İdea klinik var orayla yazışın İstanbulda şubeleri var

 101. Pınar says:

  Merhaba. Göz çevremde biri yüzeysel biri et olmak üzere 2 tane ben var. Bunları aldırmak için göze zarar vermemek açısından en uygun yöntem nedir ? Ayrıca İzmir’de önerebileceğiniz bir yer ya da uzman var mı ? Teşekkürler…
  Dr.Muharrem Kaya
  radyo frekans tedavisinde 1 mm kenarı bile zarar görmez hatta kirpikteki ben bile alınabilir İzmir Idea Klinik var oraya gidenbilirsiniz

 102. Yıldız says:

  Mrb hocam 2gn olalı yüzündeki benleri aldrdik yalnız kabarık değildi azotla mi ne yaktılar ve doktor bana tekrar olusr dedi ve şimdi yüzündeki bnler siyahlasms durumda ve iri olmuş 1 hafta sonra düşecek dedi çok korkuyorum ne yapmalıyım hocam uzun yazdım k.bakmayn tekrarı yapaym mi hani çıksa yine yaks lar mi ne yapmalıyım lütfen cevap bn yazn teşekkürler
  Dr Muharrem Kaya
  Tekrarlarsa yeniden yaptırabilir ya da daha etkili yönteme geçersiniz.

 103. Hocam merhaba ben radyo frekans degil de fraksiyonel lazerle yüzümün ortasından bir ben aldırdım ve önce cukur kaldı sonra kabuk bagladı cok korkuyorum iz kalacak mı diye herkes fadyofrekansla aldırmıs burda okudugum kadarıyla. ve o cukur gecmezse napıcam 🙁
  Dr Muharrem Kaya
  radyo frekansta uygulama sınırları çok nettir ve çeyrek mm ler şeklinde inilir bu sebeple pek çukurluk kalmaz, farksiyonel lazer ışık olduğu için derinlik tam kontrollü olmaz ve deine inebilir. Çukurluk kalırsa dogu yapılabilir.

  • Hocam o cukur ilk yapıldıgı gibi mi kalır hic mi dolmaz..dolguyu ne kadar zaman sonra yaptırmam gerekir ? tesekkur ederim
   Dr Muharrem Kaya
   6-8 ay beklemelisin

 104. Meraba hocan ben 4 ay önce bi klibikte 4 tane ben aldirdim lazer le fakat 4 ay oldu hala yara izi kaldi klinige sordum 6 ile 1 sene arasi yara iyilesir dedi lazerle yakma yontemiyle aldigim icin hata mi yaptim hocam simdiden tşk ederm
  Dr Muharrem kaya
  Hata demek doğru olmaz, 8 aya kadar az da olsa değişim olabilir.

 105. hocam merhaba yüzümün sag tarafında mercimek büyüklüğünde 1 tane deriyle yapışık bir ben var onu nasıl aldırabiliriz iz kalır mı bide hangi tedavi yöntemiyle alısak sakal köklerini etkilemez
  Dr Muharrem Kaya
  RF yada laserle tedavi ettirebilirsiniz

 106. Hocam yüzde boyunda ensede çok fazla yüzeysel ben var çoğalmakta ve hepsi siyah hangi yöntemi önerirsiniz..önemli bi konu da Konya da tedavi olabilecegimiz biryer varmı tavsiye ettiğiniz ?? ..
  Dr Muharrem Kaya
  laser yada RF ile tedavi ettirebilirsiniz.Konyada bildiğim bir yer yok ama Ankarada Op Dr Adil Altınsoya tedavinizi yaptırabilirsiniz

 107. Merhaba Muharrem Bey Yüzümde 5 tane büyük ben var 6 taneden küçük ben piskolojik olarak rahatsız oluyorum ve boynumda et benleri var kaşıntı yapıyorlar gözümün altında 1 tane et beni var Muharrem bey ben tedavisi için en son teknolojiye sahip hastane klinik ismi verebilir misiniz maddiyatı önemli değil en iyi şekilde tedavi edilsin yeter sevgiler 🙂
  Dr Muharrem Kaya
  Radyo frekans yöntemini araştırın, ben konusunda 5 şubeyle hizmet veren http://www.ideaklinik.com kliniğiyle görüşün

 108. Alara says:

  Merhaba benim yüzümde yüzeysel olan şiş bi şekilde olmayan 2 ben var biri çok belirgin ama diğeri değil acaba RF onu görür mü ? Ve Ankara’da önerdiğiniz bit doktor varmı ? Teşekkürler
  Dr Muharrem Kaya
  Op Dr Adil Altınsoya tedavinizi yaptırabilirsiniz.05051193690 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 109. Ömer says:

  Hocam iyi gunler iyi calismalar

  Benim yuzun sol tarafinda uc tane buyuk olmak uzere dort bes ben var yuzumun genelinde
  Ve bunlar daha once kucuktu,azdı
  Buyumeye basladilar sayisida cogaldi kahverngi siyah tarzda renlere sahipler
  O kadar abartacak buyuklukte degiller ama yine de aldirmak istiyorum.
  Nasıl bi oneride bulunursunuz yada nasil tedavi edilmesi gerekir
  Saygilar hayirli calismalar…
  Dr Muharrem Kaya
  ben tedavisine yönelik her tür teknolojiyi barındıran ve kullanan kliniklerle görüşün

 110. Halime says:

  Hocam ben 3 ay ben aldırmıştım. O yerin kenarında kırmızı sivilce gibi oluştu bu normal mi geçer mi?
  Dr Muharrem Kaya
  kıllı bense sivilce çıkabilir

 111. Hocam merhaba ,benim yanağımda mercimek büyüklüğünde kabarık bir ben oluştu .traş olurken sorun oluyor.hangi yöntemle aldırmamı önerirsiniz.Belirgin bir iz kalırmı.Ve son olarak oradan sakal çıkarmı.
  Saygılarımla.
  Dr Muharrem Kaya
  RF ile tedavi ettirirseniz sakallarınız etkilenmez

 112. Mustafa says:

  Ben yaklasık 2 ay önce yani ağustoz 25 inde 2016 ben aldırdım radyo frekans yöntemiyle hala belirgin bi kızarıklık var ve tenim çok beyaz olduğu için spor yaptıktan sonra kırmızıya yakın bir renk oluyor sizce ne yapmalıyım ilaç önerirmisiniz veya doktorumla görüşüyimmi ?
  Dr Muharrem Kaya
  2 ay olmuş bu nedenle bir kontrole gidebilirsiniz.fakat kırmızılık bazı kişilerde bünyelerinin özellikleri nedeniyle uzun sürebiliyor

 113. Aysema says:

  Hocam benim yüzümde 10 tne falan ben var ve ikisi dışında diğerleri iğne ucu kadar küçük 2 taneside biraz büyük aldırsam sorun olurmu iz yaparmı
  Dr Muharrem Kaya
  RF yada laserle aldırırsan farkedilir düzeyde iz olmaz

 114. İlknur says:

  Merhaba ben yüzümdeki benimi lazer ile aldırdım su değdirmememi söylediler orada bir küçük yara kaldı ne zamana kadar kabuk bağlayıp düşer?
  Dr Muharrem Kaya
  bünyene bağlı

 115. Zeynep says:

  Hocam merhaba erzurumda okuyorum benleri mi burda aldırmak istiyorum. Ama bir bilginiz varsa erzurum hastanelerinden önerebileceğiniz var mı yada buraya güvenmeli miyim?
  Dr Muharrem Kaya
  RF yada laserle aldırabilirsin

 116. Zeynep says:

  Merhabalar benim yüzümde de 8 9 tane siyah ben var çok rahatsız oluyorum hangi tedaviyle aldırmamı önerirsiniz ve bu benleri aldırmam kaç liraya denk gelir cevabınız için şimdiden teşekkürler: -)
  Dr Muharrem Kaya
  RF yada laser.bu kliniğin ücretlerine bakabilirsiniz.https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri.html

 117. Toprak says:

  Merhaba hocam benim burnumda 3 tane yanagimda ve gozumun tam altinda toplam 7 8 tane ben var hepsi yuzeysel ve ufak ama beni rahatsiz ediyor bunlari lazerle aldirsam iz kalirmi veya aldirdiktan sonrada dermoroller ile tedavi gorsem hic kalmasini istemiyorum ne yapmayalim ??
  Dr.Muharrem Kaya
  Ben tedavisinde iz kaçınılmazdır her yöntemde kalır ve dermaroller bu izi gideremez bu sebeple bu konuda yetkin ve tüm teknolojilere sahip klinikten hizmet alın ki en az iz bırakacak yöntem seçilebilsin.Lazere de takmayın farklı uygulamalar var.

 118. Ayça says:

  Ben benlerimi aldıralı iki ay oldu rötuşa gitmem gerekliymiş ama istanbul dışında olduğum ve okulum çok yoğun olduğu için gidemiyorum yarıyıl tatilinde gitsem olurmu yani ben aldırdıktan toplam 5ay sonra? Bir sorun olurmu açıklarsanız sevinirim
  Dr.Muharrem Kaya
  Bu tür uygulamalarda en erken süre verilir geç gitmenizin öenmi yok. Yani en erken iki ayda alınır yoksa 2 sene sonra da gitseniz fark etmez.

 119. Mine says:

  Merhaba hocam , Rize’de yasıyorum ve cildim de nerde ise 30 a yakın ben var ama et ben değil siyah renginde pigmentler ve Güneş’ten oluşan benler bunlar görüntü bni bir hayli rahatsız ediyor kendime öz güvenimi kaybettim adeta , ve lazerle bir operasyon yaptırmak istemiyorm yararlı görmediğim için cünki cildim cok hassas en küçük bir operasyonda kızaracak derece de doğuştan olmadığı için , kendim evde yapabileceğim birsey var mı acaba , yardımcı olursanız sevinirim iyi günler
  Dr.Muharem Kaya
  Evde yapacaklarınızla ancak zarar verebilirsiniz.Evde ben tedavisi olmaz

 120. Seda says:

  Hocam ben 3-4 hafta once yuzumden ben aldırdım doktor krem kullanmamı söylemediği halde madecassol kullandım bu süreçte. kabuğum düştü. Şuan orası kırmızı ve hafif bi kabartı var madecassolu fazla kullandığımdan dolayı oluşmuş olabilir mi ne yapmalıyım cevap verirseniz çok sevinirim.
  Dr.Muharem Kaya
  Madecassol ile ilişkisi yok, her yaralanmadan sonra o bölgeye gelen kan miktarı arttığı için pembe görünür ama zamanla kendiliğinden düzelir.

 121. kemal says:

  hocam benimde yanağımda mercimek tanesi büyüklüğünde ben var altan hocaya gittim izmirde ve yüzde 95 veya 99 kanser riski var dedi korktum ve aldırmaktan vazgeçtim kanser olunca ne gibi sonuçlar oluyor bu arada rf yöntemi için gitmiştim
  Dr.Muharem Kaya
  Kanser riski var dendiyse bir an önce aldırmalısınız

  • kemal says:

   hocam yüzede 99 kanser olmaz demişti sizce aldırayımmı yüde 1 lik ihtimal kanser olabilir demişti
   Dr.Muharrem Kaya
   Estetik olarak rahatsız ediyorsa aldırın

 122. Cemal Kalkan says:

  Merabalar hocam yüzümde 26 tane falan ben var bazıları belirgin bazıları fazla değil başıları sonradan çıktı nasıl tedavi olunur bilgi verebilirmisinİz.
  Dr Muharrem Kaya
  Benin yapısına göre radyo frekans veya lazerle alınır.

 123. HULYA says:

  HACAM MERHA 20 GUN ONCE YUZUMDE 20 YAKIN BEN ALDIZDIM AMA LAZERLE ALDIM . BAZISININ IZLERI GITTI BILE BIZISI KIRMIZI GIBI DURUYOR BU IZLER GECERMİ ACABA . her lazarle yapılan ben 1 seyasta bıtmezmı
  Dr Muharrem Kaya
  laserle tedavi uzun sürebilir.kırmızılık iyileşme dokusudur.zamanla geçer

 124. Yıldız says:

  Mrb hocam yüzümden 12yr yakn bn var daha önce plastik cerrahi aldrdm 2 tanesini fazla iz kalmadı ama cildiye doktoru na gtt. Bana dedi dondurma tedavisi yapıyoruz, kışa doğru sizce aldrmam doğru olur mu dondurma tedavisi le lütfen cvp yazn
  Dr Muharrem Kaya
  dondurma işlemi çok kontrollü yapılamayabiliyor.Rf yada laser ile aldırmanı öneririm

 125. Hocam kolay gelsin sizlere, sol yanağımın tam ortasında mercimek kadar ben var, aldırmak istiyorum iz kalmasından korkuyorum rengi aşırı siyah, tek korkum alındıktan sonra o bölgede sakal çıkar mı çıkmaz mı yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.
  Dr Muharrem Kaya
  RF ile tedavi ettirirsen sorun olmaz

 126. Anonim says:

  Hocam merhabalar. Bende yaklaşık 3 seneden beri göz kapağımın üzerinde ufak bir et beni var. Hangi yönteme basvurmam benim için daha doğru olur? Veya onerebileceginiz doğal yöntemler var mı? Tesekkurler.
  Dr Muharrem Kaya
  et beni tedavi edecek doğal yöntem yok.RF ile aldırabilirsin

 127. BURAK says:

  Hocam merhaba yuzumde yaklasik olarak 13 tane ben var bunlar irili ufakli ciltten kabarik degil.Bunlari aldirmak istiyorum.Lazerle hepsini tek seansta aldirabilirmiyim..Bide lazlerle aldirdiktan sonra herhangi bir kabuklanma flan olurmu?
  Dr Muharrem Kaya
  laser tedavisiyle tek seansta bitmeyebilir.3-4 seans sürebilir.kabuklnma olur

 128. Gamze says:

  Hocam merhaba. Plexr yöntemi ile yüzümdeki 16 tane kabarık olmayan düz benleri aldırdım. Doktor benlerin alınan yerlerine güneş korumalı fondoten sürmemi söyledi. Onun yerine bepanten plus yada madecasoll sürsem daha etkili olmaz mı ? Cevap verirseniz sevinirim.
  Dr Muharrem Kaya
  hayır.korunmak için güneş koruyucu kullanmalısınız.akşamları evdeyken bepanten yada madecassol kullanabilirsiniz

 129. Meraba kaşımın ortasında nokta şeklinde yapışık ben var alınabilir mi?
  Dr Muharrem Kaya
  RF yada lser ile tedavi edilebilir

 130. habis oz says:

  Merhaba hocam bn 6 ayonce burnumde dern bir bni lazer yontemiyle aldirttim. Dr kesinlikle iz kalmaz demesine ragmen hala burnhttps://youtu.be/f2HOi7RWsqcumda cukurluk duruyor. Ve ben yeniden cikiyor ne yapmaliyim psikolijik olarak cok etkilenmeye basldim. Simdiden teskkurler
  Dr Muharrem kaya
  8 aya kadar düzelme devam eder.

 131. Merhaba hocam. Aldirdigimizdan itibaren yara bandi kullanmak zorunda miyiz? Doktor krem veya benzeri bi urun kullanmamizi soylemediyse kendimiz almamali miyiz?
  Dr Muharrem Kaya
  yara bandı kullanmazsanız daha çabuk iyileşir.madecassol yada bepanten plus kullanabilirsiniz,iyileşmeyi hızlandırır.

 132. tuğba says:

  iyi günler hocam benim burnumun üstünde mercimek tanesi büyüklüğünde 3 tane ben var ve yüzeydende kabarık değil estetik olarak biraz rahatsız oluyorum sizce bu benleri aldırmalımıyım …ben aldırmak istiyorum ama ilerde cilt kanserine falan dönüşür diye korkuyorum bu yüzden biraz tereddüt ediyorum
  Dr Muharrem Kaya
  tedavi ettirebilirsin

 133. Özge says:

  Merhaba hocam 1ay önce benime rötuş yaptırdım kabuğu düştü hafif toz pembe contractubex kremini kullanıyorum kremi sürerken kabarıklık hissediyorum kremi düzenli kullanırsam kabarıklık geçer mi? Yoksa geçme sürecinde olduğu için mi öyle?
  Dr Muharrem Kaya
  iyileşme sürecinde olduğu için olabilir.eğer düzelme tam olmazsa 2 ay tamamlanınca doktorunuza kontrole gidin

 134. Merhaba hocam, lazerle benim burnumdan uc tane ben alindi, 1 hafta sonrasinda izler ten renginden biraz daha belliydi ama seffaf goruntudeydi. Cukurlar vardi. Ama suan acik kahveye donustuler, doktorum onermedi ama madecassol kullanmaya basladim. Benlerim cok kucuktu, tekrarlamis olabilir mi yoksa lazer isleminden mi kaynaklaniyor? Bu kahvelikler madecassolun duzenli kullanimiyla gecer mi?
  Dr Muharrem Kaya
  iyileşmenin tamama yakını ilk 2 ayda olur.bünyenize göre bu süreç değişebilir.bu süreçte güneşten korunmalısnız.

 135. Aysel says:

  Merhaba hocam ben yanağımın yanında iki ben aldım ameliyatla iz kalmasını istemiyorm buhar tedavisini bilmiyordum su an ögrendim cok üzüldüm. Bir hafta sonra dikiş açılacak dedı doktor ve ondan bir hafta sonra melhem kullanmam gerektiğini söyledi ve iki melhem verdi biri antibiyotik biri iz kalmaması icin ben dikis çıktıktan hemen sonra melhem kullanmaya başlasam bir sıkıntı olur mu ve iki melhemi aynı anda kullansam herhangi bir reaksiyon verir mi kafamda deli sorular yanı cok korkuyorum iz kalmasından. Şimdiden teşekkürler
  Dr Muharrem Kaya
  kullanabilirsin.inşallah iz az kalır

 136. Merhaba hocam ben 19 yaşındayım benim yanagımda ve bıyıgımda mercimek boyutunda siyah ben ler var 3 tane bunları aldırmak istiyorum ama nasıl aldıracagımı bilmiyorum öncelikle devlet hastahanesinde aldırabilirmiyim aldırabilirsem hangi bolume gitmem gerekir ve aldıktan sonra sakalım ve bıyığım çıkmaya devam eder mi ve iz çok kalirmı şimdiden Teşekkür ederim.
  Dr Muharrem Kaya
  sakal ve bıyığın etkilenmemsei için RF ile aldırmalısın.

 137. Hocam ben aldirdim yuzumde kizariklik gitmiyor neyapmam lazim
  Dr Muharrem Kaya
  kızarıklığın geçmesi bünyenize bağlı

 138. Ugur7135 says:

  Meraba hocam 18 yaşiñdayim 1 bucuk yıl önce kadar doğum lekemi aldırdım ama alınan yerde alınan leke kadar iz kaldı kızarlık ve soğukta morarıyor ne yapmalıyım, lazer ile düzelebilir mi
  Dr Muharrem Kaya
  plastik cerrahi ile görüşün

 139. Hocam dudagimin kenarinda dogum lekem var. Siyahimsi kahverengi renkte ve 3×2 boyutunda. Doktor lazerle alinamaz diyor. Ameliyat olmam gerekiyormus. Iz kalir mi ameliyat olduktan sonra? Dikis izi gecer mi?Ne yapmaliyim?
  Dr Muharrem Kaya
  ameliyatla iz kalır.başka yöntemleri araştırmalısın

 140. Hocam merhaba,benim makat bolgemin birkaç cm aşağısında mercimek büyüklüğünde bir et beni var çocukluğumdan beri,artik rahatsız olmaya başladım,kocaelide onerebileceginiz bir doktor varmı?
  Dr Muharrem Kaya
  Idea Kadıköy şubesine gidebilirsin

 141. Merhaba benim burnumun yanında yanağımda ten rengi ben vardı cildiyeye gittim doktor iyi huylu olduğunu söyledi dikişli mi olsun sprey mi dedi acısız oldugu için sprey dedim bi sprey sıktı 15 gun sonra tekrar gel tekrar sıkalim dedi ama ben gitmedim şimdi gitmek istiyorum uzerinden bir yil gecti bi farki bi zarari olur mu dokununca hala kucuk bir sey var
  Dr Muharrem Kaya
  gidebilirsin.zararı olmaz

 142. Merhabalar hocam. Ben yaklasık 3.5 ay önce vücdumun belli yerlerinden 40-50 adet ben sildirdim. Çukurlar kabuk bağladı ve düştü. hatta cukurlar bile kapandı ama kızarıklar gitmiyor. Doktorumla konuştum korkacak birşey olmadıgını 1 sene içinde tamamen iyileşeceğini söyledi ama ben hala panik halindeyim. Sizin bu konuda fikrinizi merak ediyorum ve kızarıklıkların daha cabuk geçmesi için kullanmamı tavsiye edebileceğiniz bir ilaç var mı? Teşekürler.
  Dr Muharrem Kaya
  contratubex kullanabilirsin.

 143. Merhaba hocam ben yeni rötuş yaptırdım 1hafta oldu kabuk düştü hafif çukur ve pembemsi bir görünüm var contractubex kremi kullanıyorum iz kalmamasında işe yarar mı?
  Dr Muharrem Kaya
  işe yarar.ihtiyaca göre 1-3 ay kullanabilirsiniz

 144. Radyofrekans yöntemi ile ben alınırken kullanılan alet tek kullanımlık mı acaba.bılınduğym şehirde benlerimi aldırmak için bir doktor ile görüştüm ama kullanılan alet sonuçta bir çokninsanın operasyonunda kullanılmıştır.benler alınırken uçuk gibi virüsler bulaşabilir mi acaba.?yanıtlarsanız çok secinirim.iyi akşamalra
  Dr Muharrem Kaya
  bulaşamaz,hem bu tür aletler steril edilir.hemde zaten ısının etkisiyle mikroplar ölür

 145. Hocam merhabalar benim şöyle bir sorum olacak kabarık olmayan benleri soyarak yok edebilir miyiz ? Ya da görünüşünü azaltabilir miyiz ?
  Dr Muharrem Kaya
  travmatize edici bir uygulama olduğu için önermem

  • Deniz says:

   Travmatize be demek oluyor ? Kötü birşey mi ! Internette yara oluşumu yazıyor doğru mu ?
   Dr Muharrem Kaya
   doğru

 146. Hocam mrb bnm alnimda kabarık ben vardı kavlattim ve suan izi kaldi biraz kızarık doktora gitsem hala alinabilirmi
  Dr.Muharrem Kaya
  ücretsiz ben muayenesi yapan bir klinkle görüşüp gerekli ise tedavi ettirebilirsin

 147. hocam iyi günler tavsıyeniz üzerine dr. altan beye 1 ay önce yüzümdeki 12tane yüzeysel beni rf ile aldırdım. kabuklar cok cabuk düştü ama 3 haftadır kabukların düştüğü yerler boşluk ilerleme yok . aldırdıgım benlerin 3 tanesi ise burnumun üzerindeydi onlar gayet güzel bi şekilde düzeldi boşluk kalmadı. burnumun üzerindekiler düzelmisken agız cevremdeki ve yanagımdaki benlerin boslugu neden dolmuyor aksi giden bi durum olabilirmi?
  Dr Muharrem Kaya
  iyileşme süreçleri bölgesel farklılıklar gösterebilir.

 148. Hamza says:

  Bi sorum olacakk yukarda fotoğraftaki bayanın kimin aynısı ama biraz altta yani üzerinde bıyık var o nasıl alınır alınırsa bıyık tekrar çıkarım ?
  Dr Muharrem Kaya
  Rf ile tedavi edilebilir

 149. Benim dudağımın üstünde biraz büyük bir ben vardı aldırdım ancak üstünden 1-2 ay geçmesine rağmen kızarıklık geçmedi ve küçülmedi de . Sizce bu iz kalır mı yoksa bir problem mi var
  Dr Muharrem Kaya
  bünyenize bağlı uzun sürebilir mutlaka geçecektir.ben tedavisind ekullanılan teknik dökülmede önemli

 150. Halil akay says:

  Hocam merhaba. Bende doğuştan cok sayıda ben var kahverengi ve siyah ama kabarık değil her ben alınır mı.
  Dr Muharrem Kaya
  tüm benler tedavi edilebilir

 151. Rf ile ben aldirdim 2 gun once tekrar cikarsa gel dedi tekrar cikarsa 2. Seans yapilcak peki 2. Seanstan sonra kesinlikle cikmazmi
  Dr Muharrem Kaya
  kökü tamamen alınabilmişse çıkmaz

 152. Hocam merhabalar ben 1 bucuk ay önce rf ile kücük biraz kabarık bi ben aldırdım burnumda. Kızarıklık geçti sayılır ten rengine döndü. Ama hala biraz çukur var o çukurda zamanla kapanıcak mı?
  Dr Muharrem Kaya
  kapanır

 153. Hocam merhabalar yaklaşık 2 ay önce burun ucundan ben aldırdım cerrahi olarak yanliz orfaki kizariklik hala gecmedi ve hafif kahverengilesmeye basladi madecassol kullaniyorum bu kizariklik.ne zaman gever çok canım sıkılıyor birazda cukurluk var bi yardımcı olabilirmisiniz.:((
  Dr Muharrem Kaya
  bünyenize bağlı.iyileşme sürecini sizin yara iyileşme hızınız belirler

 154. asiye says:

  merhaba muharrem amca bn 15 yaşındayım alnımin tam ortasında ve burnumun yanında bir et Beni var ve burnunun yanındaki ben beni çok rahatsız ediyordu bende o benle oynarken kopardim ama sadece üst yuzeyini annem birdaha cikacagini söyledi ve dediğinde oldu daha büyük oldu ve çirkin bir görüntü oluşuyor ve bu beni çok rahatsız ediyor ve çekingenlik yaratıyor sürekli yüzümü kapatasim geliyor psikolojim bozuluyor bu beni kaç yaşında aldirabilirim hiç cilt doktoruna da gitmedim lütfen yardım ederseniz sevinirim
  Dr Muharrem Kaya
  Ben tedavisi her yaşta yapılabilir.aldırabilirsin.sana en yakın idea klinikte tedavini yaptırabilirsin

 155. Hocam iyi geceler benim bir sorum olacaktı ben yaklaşık 2 ay önce çenemdeki beni aldırdım ama hala hafif bi çukurluk ve kızarıklık var ne yapmam gerekiyor krem önerir misiniz?
  Dr Muharrem Kaya
  kızarıklık zamnla geçer ve çukurluk dolar.yara iyileşme süreciniz uzun görünüyor

 156. nazife says:

  Merhaba iyi çalışmalar yüzümde yeşil mercimek tanesi kadar nefus siyah ben var lazerle ilk seans yaptırdim yine renginde degişendurum olmadı kaç seansta benin rengi acılir
  Dr Muharrem Kaya
  3-4 seans sürebilir

 157. İyi günler size bi sorum olacaktı benim kabuğum yeni düştü bi çukur var şuan contractubex jel cok pahalı maddegasol kullansam onun yerine aynı etki olur mu ne önerirsiniz
  Dr Muharrem Kaya
  kullanabilirsiniz ama etkinlkleri aynı değil

 158. Şeyma says:

  Merhaba 3 aylık oğlum popo sırt ön ve arka bacak bölgesini kısmen kaplayan vücudunda şort giymiş gibi bir alan kaplayan konjenital dev nevüs ile dünyaya geldi. Tamamen temizlenmesi mümkün mü hangi tedavi yönteminden faydalanabiliriz? Teşekkür ederim.
  Dr Muharrem Kaya
  ben tedavisi konusunda ana sayfadaki sponsor klinikle görüşmenizi öneririm.ben konusunda her tür teknolojiye sahipler

 159. Gürkan Karahan says:

  Hocam merhaba iyi çalışmalar.
  8 yaşında su çiçeği o Zaman’lar farkında değildim şuan sırtım da 10 cm çapında ten renginde doğum lekesine benzer bir ben var ailem doğduğum da ve küçüklüğüm de bu lekenin olmadığını söylüyor 2 uzman doktora göründüm ayrıca askeri mülakatta baş tabip baktı ve hepsi ben lekesi dedi.
  Ben sonradan oluşabilir mi ? Su çiçeği patlayıp yayılmış gibi bir durum söz konusu olabilir mi?
  Tedavisi ne olabilir.
  Yardımcı olursanız sevinirim.
  Teşekkürler.
  Dr Muharrem Kaya
  ben tedavisi yapan merkezlerle görüşmenizi öneririm.ana sayfadaki sponsor klinikten op Dr Atilla Kaya ile görüşebilirsiniz

 160. Savaş says:

  Hocam yüzümde 4 tane yapışık ben var. Hangi yöntem kullanılmalı? Adana da kliniğiniz var mı
  Dr Muharrem Kaya
  ben ben tedavisi yapmıyorum.sadece bu konuda hastalarımı,tekipçilerimi bilgilendiriyorum.ben tedavisi yapan merkezlerle görüşmelisiniz

 161. Hocam benim kafam da 6 7 tane düz ben var onları aldirirsam geri oradan saç çıkar mi ?
  Dr.Muharrem Kaya
  RF ile aldırırsan sorun olmaz

 162. Birde benim yuzumde kabarik olmayan normal bekler var lazerle aliniyor sanirim bir tanesi siyah bu kaç seans sürer bir tanesi kahverengi ilk seanta alinir mi ? İz kalir mi
  Dr.Muharrem Kaya
  ben tedavisinde kullanılan teknolojiye göre tedavi süreci değişir.

 163. Et benimi aldirdim bir süre önce fakat iz kalmamasi için hepsi alinamamis sanirim rötuş olucak ikinci kez alinacagi için iz kalma ihtimali de artar mi daha mi kotu olur sizce hic rotus yaptirmasam mi yardimci olur musunuz sagoln
  Dr.Muharrem Kaya
  derine inilmezse iz kalmaz

 164. Kolay gelsin hocam, ben yaklasik bir bucuk ay önce yüzümde et beni aldirdim. Ilk başta hic bir problem yoktu ama son bir haftadir kızarıklık siskinlik ve beyaz siyah bezeler oluştu. Sizce ne yapmam gerekir? Ben tekrar mı çıkıyor? Şimdiden teşekkürler
  Dr.Muharrem Kaya
  kontrole gidin

 165. Meraba hocam sorumu cevaplarsanız çok memnun olurum ben 17 yaşındayım yüzümde kabarık olmayan 6 6ane kahverengi ben var mercimekten daha küçük görüntüsü moralimi bozuyor hiçbir arkadaşımda yok hep kafamı takıyorum daha önce devlet hastanesine gittim 18 yaşında gel dedi hiç bakmadı bile başından attı bi nevi şimdi başka bi doktora gidicem inşallah devlete iz kalır mı yara olur mu lazerle aldırıcam tatile gidicem 10 gün sonra iz ve yara olmaması lazım lazerle acı yara iz yok fediler birde sizden öğrenmek istiyorum aldırmalımıyım sadece görüntümü bozuyo
  Dr.Muharrem Kaya
  arkasından tatile gideceksen şimdi tedavi ettirme.güneş vb nedenlerle iyileşme gecikebilir.iz kalabilir

 166. Hocam merhaba radyo frekansla ben aldirdim basta cukurluklar vardı sonra biraz kapandi ama tamamen kapanmadi cokta az olsa duruyor pembelesmede var 1 ayı geçti bu boylemi kalacak yoksa kapanacakmi kapanacaksa tamamen ne zaman kapanir hocam. Iyi gunler
  Dr.Muharrem Kaya
  kişisel yara iyileşme özelliklerinize göre bu süre 6-8 ay olabilir

 167. melike says:

  Hocam merhabalar.
  Ben 10 gün önce rf ile benimi aldırdım kabuk oluşmuştu ancak kabuğun bir kısmı kalktı ve de diğer kısımlarını sadece küçücük bir kabul tuttuğu için ben de o kabuğu azcık oynama sonucu kaldırdım. biraz kanadı haliyle şimdi yine açık yara gibi. doktoruma sordum ancak bir şey söylemedi sizce ne yapmam gerekmektedir? krem sürmem gerekir mi?
  Dr.Muharrem Kaya
  bu defa kabuk oluşursa kaldırmayın.bırakın kendi haline düşsün.böylece iyileşmeyi geciktirmiş oldunuz

 168. aylin says:

  Merhabalar et benimi aldirmistim ben bi kaç ay geçti yaram düştü fakat o bölgede hala bir şişlik var acaba rötuş mu gerekir bunun için yoksa geçer mi? Teşekkürler
  Dr.Muharrem Kaya
  gerekebilir.tedavi ettirdiğiniz merkezle görüşün

 169. mehmet says:

  İyi gunler oncelikle sorumu cavaplarsaniz sevinirim.
  Benim yüzümde ve burnumun yaninda buyuklu kucuklu 7-8 tane ben var nasil aldirabilirim .. fiyat sıkıntımı..İZMİRDE YAŞIYOM!! Simdiden teşekkürler.
  Dr.Muharrem Kaya
  anasayfadaki sponsor kliniğin izmir şubesinde tedavinizi yaptırabilirsiniz

 170. hüseyin says:

  Sayın hocam bişey sormak istiyorum yüzümün çeşitli yerlerinde yaklasık 20 25 tane kahverengi ben var en büyüğü mercimekten çok az küçük ben 5 tane benimi aldırmak istiyorum aldırmamın sebebi ise polislik 13 haziranda mülakat vareğer aldırırsak o zamana kadar iyileşirmi ve bu benlere hangi yöntem uygulanır ?
  Dr.Muharrem Kaya
  yara iyileşme sürecin önemli bu nedenle aldırmasan daha iyi olur

 171. pelin says:

  İyi günler. Ben et beni mi rf ile aldirmistim 1 hafta oldu henüz kabul baglamisti bugün kizimla oynarken yanlislikla eli değdi ve yara koptu yani kendisi düşmedi bu yüzden iz kalir mi şuan kizarik bu geçer mi bi krem önerimiz var mi boyle mi kalir acaba çok korkuyorum
  Dr.Muharrem Kaya
  kalması beklenmez.yara iyileşme sürecinize göre değişir,kızarıklığın geçmesi.madecassol yada bepanten pomat kullanabilirsiniz

 172. Yasemin says:

  Radyo frekansla ben aldırma sonrasında oluşmuş pembe çukurlara contractubex önerir misiniz ?
  Dr.Muharrem Kaya
  kullanabilirsiniz

 173. Yasemin says:

  İyi günler ben üç hafta önce radyo frekansla alnımdan benimi aldırdım orası derin bir yara oldu daha sonra o derinlik büyük ölçüde kapansa da hala çukurluk var. Kabuk bağlamıştı ama düştü şu an çukur ve pembe. Çukurluk dolar mı bir şey kullanmalı mıyım ? Çok teşekkürler
  Dr.Muharrem Kaya
  yara iyileşme süreciniz çukurluğun doluşunu belirler.madecassol kullanabilirsiniz.

 174. Ayşem says:

  hocam rf ile ben aldırdıktan ve 2 ay geçtikten sonra rötüş gerekiyorsa rötüş ücreti alınır mı ?
  Dr.Muharrem Kaya
  bazı kurumlar almıyor.

 175. Merve says:

  Merhaba hocam ben iki hafta önce RF ile benlerımı aldırdım alınan yerlerde kahverengımsı lekeler oluştu güneş kremımı de kullanıyorum normal mi acaba
  Dr.Muharrem Kaya
  iyileşme özellikleri kişiden kişiye çok fark gösterebilir.bu nedenle beklemenizi ve güneşten korunmanızı öneririm.eğer iki ayda düzelme olmazsa kontrole gidin

 176. Osman says:

  Merhabalar hocam ben bundan 2 ay önce kadar benimi aldırdım fakat aldırdığım bölge şu anda kabarık ve kırmızı durum da dokunduğum zaman sertlik hissediyorum o bölgede bu kızarıklık ve şişlik zamanla geçer mi?
  Dr.Muharrem Kaya
  aldırmanızın üzerinden iki ay geçtiyse rötuş için kontrole gidin.çukurluk oluşmasın diye çok derine inmediklerinden tam alınamamış olabilir

 177. Damla says:

  Merhaba benim yanaklarım iki yanında ben var çok az kabarık mercimekten çok azıcık büyük ve aldırmak istiyorum bursada önerebileceğiniz doktor var mı çünkü bu yaz yaptırmayı düşünüyorum şimdiden teşekkürler
  Dr.Muharrem Kaya
  Ben tedavisi konusunda en yetkin klinik Idea kliniktir yakında Idea Bursa şubesi açılacak, sponsor olduğu için biliyorum

 178. muhammet says:

  Hocam merhabalar
  Yuzumun cesitli bolgelerinde 4 tane kahverengi yuksek benler bulunmaktadir. Sizce kesin sonuc veren, iz kalmamasi icin en uygun yontem hangisidir. Ayrica Kocaeli nde nerde yaptirabilirim.
  Dr.Muharrem Kaya
  Kocaelini bilmem ama iz kalmayan yöntem halihazırda dünyada icat edilmedi 🙂
  En az iz radyo frekans sonrası kalır onu araştırın

 179. Hocam benim yüzümde kahverenginde 7 milim boyunda 1milim kabarıklıgında yani cok az kabarık bir ben var radyo frekansla aldırmam dogrumu sizce kac ayda gecer ANKARADA DEVLET HASTANELERİ BU AMELİYATI YAPARMI.
  Dr.Muharrem Kaya
  radyo frekansla 1-2 dakikada geçer.
  Hastaneye sormak lazım

 180. Anıl says:

  Hoc rf ile ben aldırdım burnumun ucunda. 4 gündür çukurluk geçmedi. Bu çukurluk geçer mi geçerse ne zaman geçer hocam
  Dr.Muharrem Kaya
  4 gün çukurluğun geçmesi için çok erken.süreç kişisel yara iyileşme sürecine göre 2-8 aya kadar uzayabilir

 181. Hocam Merhaba

  Ben sildirme işlemini yaptıktan sonra ne kadar sürede iyileşiyor?
  Dr.Muharrem Kaya
  kişisel iyileşme sürecinize göre değişir.20 gün 2 ay sürebilir

 182. Belma says:

  Hocam yüzümdeki et benimi rf ile yazın aldırsam bantla güneş gözlüğüyle korumaya calissam uygun olur mu güneş ışınlarından dolayı iyileşemesi gecikir mi acaba
  Dr.Muharrem Kaya
  gecikmez.ama bant kullanımı cildi tahriş edebilir.güneş koruyucu kullanmanı öneririm

 183. derya says:

  ben et benimi aldırdım hocam radyo frekansla yaram düştü kısa süre önce ve dün biraz fazla güneşte kaldım güneş koruma kremi sürmüştüm ama akşam geldiğimde o bölgede hafif bir şişme gibi bir şey oldu acaba geçer mi inşallah sivilcedir yada rötuş mu gerekir ne yapmalıyım
  Dr.Muharrem Kaya
  şimdilik bekleyin.sorun çıkacağını zannetmiyorum.rötuş genellikle 2. ay bittiğinde yapılır

 184. Hocam merhaba yanağımda göz izama yakın bir kucuk kahverengi et benim bulunmakta izmir de buharlaştirma yöntemi ile tedavi eden bir klinik öneriniz varmıdır.
  Dr.Muharrem KAYA
  Dr.Altan Karan ile görüşebilirsiniz.

  • muhammed says:

   Hocam merhaba yüzümde 4 tane ben var cok rahatsiz ediyor kayserideyim bunlari devlet hastanesinde ücretsiz bir sekilde aldirabilir miyim?
   Dr.Muharrem Kaya
   ücretsiz aldırabilirsin.ama yöntem önemli.cerrahi yöntemle alınırsa en az benin iki katı iz kalır

 185. Bengi says:

  Hocam göz pınarımın tam altında mercimek büyüklüğünde kahverengi et beni var gözümün altına radyofrekans yöntemi uygulanması doğru olur mu? Eğer çukur olursa dolgu işlemi yapılabilir mi gözümün zarar görmesinden korkuyorum
  Dr.Muharrem KAYA
  O bölgede en etkilisi radyo frekanstır çünkü lateral terma hasar en az RF de olur. Çukurluk olmaz ama genel olarak çukurluklar dolgu maddesiyle doldurulabilir

 186. Tirador says:

  Merhaba arkadaşlar benim yanağımda 2 mm eninde küçük bir siyah ben var şuana kadar dermatoloğa gitmedim. Şunu soracağım size siyah benler aldırılıyor mu ?
  Dr.Muharrem KAYA
  aldırılabilir

 187. fadime says:

  Radyo frekans yöntemiyle et benimi aldirdim sonra kabuk olustu yara gibi yaram düştü kendisi kirmizimsi ve biraz cukurumsu iz kaldi hocam bu geçer mi nasil geçer krem oneriniz var midir sağolsun simdiden
  Dr.Muharrem KAYA
  yara iyileşme sürecinize göre değişir.6-8 ay kadar sürebilir.madecassol yada bepanten krem kullanabilirsiniz

 188. Melis says:

  Merhaba hocam,
  Benim burnumun üzerinde ve yuzumde mercimekten biraz daha küçük kahverenginde benim var. Iz kalmamasi için nasil bir tedavi uygulanmasi lazim
  Dr.Muharrem KAYA
  laser yada RF ile aldırabilirsin

 189. Hocam meraba bende yüzümde çok sayıda irili ufaklı çok sayıda ben var bide koltuk altimdaki ben deriden yukarı üniversite hastanesine gittim haziranda alırız dediler bide yazın alınacak acaba bir sorun olurmu üniversite hastanesinde ameliyatlami alınır hemen aldirmayip özel hastanede mi aldirsam iz kalır diye çok korkuyorum
  Dr.Muharrem KAYA
  bunu sormanız gerekir.tedavinin hangi yöntemle yapıldığını

 190. Dr bey merhaba.makatima biraz yakin yerde fasulye tanesi buyuklugunde sallanan bir et benim var.dogustan cok minikti ancak zamanla buyudu.dermatoloji lazerle alabilecegini soyledi.lazer acili bir yontem midir? Makat bolgesi kapali old icin gec mi iyilesir ? Buharlastirmayi sizden duydum onu yapan bir klinik mi bulmaliyim? Tesekkurler
  Dr.Muharrem KAYA
  RF ile aldırman yara iyileşmesi açısından en hızlıdır.et benleri laserle tedavi edilemez.ana sayfadaki sponsor klinkle görüşebilirsin

 191. Yelda says:

  Merhaba hocam ben bugün RF yöntemiyle benlerımı aldırdım ve alınan yerlerde cukurluk oluştu bunlar düzelir mi acaba
  Dr.Muharrem KAYA
  benlerin kökü derin ise çukurluk oluşur.yara iyileşme hızınıza göre iyileşecektir

 192. Semanur says:

  Merhaba hocam. Benim yanagimda hafif kabarık kahverengi bir ben var. Bun ameliyatla aldırmak istemiyorum iz kalmasından korktuğum için radyo frekansla aldırmak istiyorum siz uygun mudur istanbul da Nerede aldirabilirim ve fiyat ne olur
  Dr.Muharrem KAYA
  ana sayfadaki sponsor klinikle görüşebilirsin

 193. Hocam benim yanağımda büyük degil orta büyüklükte kahverengi bir ben vat rahatsiz oluyorum fakat ameliyat olamam olursam iz kalır buharlastirma yontemi uygun mudur ? Istanbulda nerede yaptirabilirim ve ucreti ne olur detay istiyorum
  Dr.Muharrem KAYA
  ana sayfadaki sponsor klinikle görüşebilirsin

 194. Ozlem says:

  Merhaba.. Benim yanagimda/ iki tane kahverengi hafif kabarik mercimek tanesi kadar ben var ben bunlardan cok rahatsizim ve aldirmak istiyorum bunlari aldirdiktan sonra tekrarlamamasi icin gunes kremi yeterlimi malum yaz geliyo baska oneriniz varmi sargi bezi yara bandi fln daha koruyucu olurmu bide en kesin hangi yontemle kurtulurum
  Dr.Muharrem KAYA
  ilk önlem olarak güneşten korunmalısınız.kişisel yatkınığınız varsa korunmak ben çıkışını azaltacaktır

 195. Sayın hocam, benim benim de, yazınıza örnek olarak paylaştığınız benin birebir aynısı ve yeri de aynı.Zaman geçtikçe büyüyor.Devlet hastanesinde plastik cerrahiye gittim.Dr alınabilir dedi ve pazartesine randevu verdi almak için.Afyondayım muhtemelen burada lazer,buharlaşma vs yok,patalojiye göndereceğine göre neşterle yapılıyor sanırım.Merak ettiğim şu, neşterle müdahalede çukur oluşacaktır(örnekler gördüğüm için endişem),dikecek fakat normale döner mi sonrasında?Çukur olarak kalmasından endişe ediyorum.
  Dr.Muharrem KAYA
  cerrahi olarak alınırsa benin 2katı iz kalır.RF ile aldırdığınızdada patolojiye gönderilebilir.boşyere cerrahi işlem yaptırmayın

 196. merhaba hocam ben bundan 2 sene önce beimi aldırmıstım bakırköy idea klinikte radyo frekansla suanda siskinlik oldu icten yeniden olusmaya baslıyo galiba ne yapmalıyım lutfen yardım edin
  Dr.Muharrem KAYA
  tekrar görünün.gerekirse rötuş yaparlar

 197. nilay says:

  Hocam 16 yaşındayım alnımın tam ortasında orta çaplarda kahverengi leke gibi ben var rahatsız olmaya başladım. Aldırmayı düşünüyorum ama çok korkuyorum iz kalır mı ? lazerle mi alınır ? çukurluk vs oluşur mu? sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim.
  Dr.Muharrem KAYA
  laser yada RF tedavisinde farkedilir düzeyde iz kalmaz

 198. Sezer says:

  Merhabalar

  Ben dün akşam yüzündeki iki tane benimi aldırdım. Buharlaştırma yöntemiyle.
  Yanlız şöyle bi sorun var ben doktora sorduğumda bu benlerin kanser riski var mı diye- hayır demişti. Kesinlikle yok. Ama bunu sadece göz kararı bakarak söyledi. Göz kararı bu şekilde belli olr mu?
  Çünkü internette izlediğimbir video da doktor benlerinizin kanser riski varsa kesinlikle buharlaştırılmadan patolojiye gidilmeli diyordu. Benim benlerimi patolojiye göndermeden direk buharlaştırdılar sorun olur mu kolay gelsin?
  Dr.Muharrem KAYA
  Ben muayenesi gözle yapılır çok düşük şüphe bile olsa biopsi alınır. şüphe olsaydı alırlardı kendinizi boşa strese sokmayın 🙂 Çevrenize bir bakın bir çok kanserden ölen duyarsınız ama ben kanserinden ölen duyma ihtimaliniz yok diyecek kadar azdır. Çok konuşulur ama çok azdır.

 199. Humeyra says:

  Merhaba hocam 13 nisanda yuzumdeki mercimek büyüklüğünde olan et benini buyudugunden dolayi cerrahi yontemle aldirdim.suanda 4 dikis var ara ara dudagimin kenarinda olduğu icin kaniyor uzerinde bandaj var dr batikonla pansuman yap ve 3 gun su degdirme dedi kanama yapmasi normalmi bandaji ne zaman cikarabilirim tip fakultesi plastik cerrahina gittim 1 hafta sonra kontrolum var
  Dr.Muharrem KAYA
  🙁 beni cerrahi yöntemle aldırmak daha çok iz kalmasına ve iyileşmede böyle sıkıntılar yaşamınıza neden olur.normal

 200. Yasemin says:

  Merhaba , cuma sabahı sağ kaşimın üstündeki beni aldırdım , beş dikiş atıldı , bu sabah uyandığımda sağ gözüm şiş ve benin tam altı gözümün kenarı morarmış normal midir?
  Dr Muharrem KAYA
  cerrahi olarak alınırsa bu tür sorunlar olabilir, önemsiz ve kendiliğinden düzelir, kıl olan yerden alındıysa çizgi şeklinde kaşsız alan yani iz kalır. Keşke radyo frekansla aldırsaydınız kaş kökleriniz etkilenmeyeceği için nereden alındığını bulamazdınız.

  • furkan says:

   merhaba hocam ben 14 yaşındaım yüzümde 16 tane ben var ne yapmalıyım?
   Dr.Muharrem KAYA
   rahatsız ediyorsa ben tedavisi yapan merkezlerde laser yada RF ile aldırabilirsin

 201. Burcu says:

  ben 13 yaşımdayım yüzümde 2 tane ben var çok çirkin gözüküyo onları bu yaşta aldırmam uygun mu ? 🙁
  Dr.Muharrem KAYA
  her yaşta ben tedavisi yapılabilir.

  • Alara says:

   Derinin içinde gibi olsn benleri ne ile aldırabiliriz ? Ve ankarada önerdiğiniz doktor varmı ?
   Dr.Muharrem KAYA
   Kızılay idea klinikte Op.Dr.Adil Altınsoy ile görüşebilirsiniz

 202. Hocam merhaba benim burnumun altında koyu kahverengi mercimek tanesi büyüklüğünde ben var.23 yasındayım.benin uzerinde kucuk siyah nokta cıktı.renginde degisiklik var iki doktora gittim ilki doktor aldırmassan basıma is açabileceğini diğeride kotu durmadığını ve sanırım benin biraz buyumus dedi.ancak annemde kelloid var. Simdi benim ne yapmamı önerirsiniz ben alınmadan iyi olduguna dair kesin bilgiyi nasıl elde edebilirim ve ben alınırsa kelloidin genetikte olması sebebiyle sıkıntı olurmu
  Sagolun tesekkur ederim kolay gelsin.
  Dr.Muharrem KAYA
  mercimek tanesi kadar ben RF ile tedavi edilirse kendisinden daha büyük iz kalmaz.sivilce izi kadar olur.

 203. elcin says:

  Merhaba hocam yuzumde ve kollarimda minik kahverengi siyah karisik leke benler vardi dun bir estetikcide igne gibi biseyle yakar gibi aldirdim ama ne oldugunu bilmiyorum.(lazermi yoksa baska bir yontemmi)bugun baya bir koyulasti yerleri su ve herhangi bir krem surme dediler.endise ediyorum iz kalirmi diye.bans cvp tazin lutfen
  Dr.Muharrem KAYA
  güneşten korun,herhangi bir iz kalması beklenmez.ilaç kullanmana gerek yok

 204. Aslı says:

  Hocam merhabalar ben 28 yaşındayım geçen sene su çiçeği geçirdim burnumun uç kısmında su çiçeği izi kaldı bu çukurluk nasıl düzeltilebilir yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler
  Dr.Muharrem KAYA
  Dolgu yapılabilir ama beklentinizi karşılama ihtimali düşük

 205. Zeynep says:

  Hocam merhaba altı ay önce burnumun üstünde mercimek tanesi kadar olan benleri aldırdım lazerle fakat kızarıklık hala geçmedi kahverengi leke şeklinde kaldı işlemi yaptırdığım kliniğe gittim fakat bunlar geçer dediler kimileride pembelik kalır dediler ve görüntü çok kötü bunlar zamanla ten rengine dönermi hocam leke tedavisi yaptırmaya gerek varmı çok üzülüyorum artık bu duruma ne yapmam lazım teşekkür ederim hocam
  Dr.Muharrem Kaya
  Pembeliğin kalmaması beklenir rahat olurn, bazı kişilerde çok geç düzelir, bünyeyle ilgili bir durum

 206. Buse says:

  Merhaba 15 yaşındayım burnumun yanında küçük koyu kahverengi ben var sizce hangi yöntemle aldırmaliyim?
  Dr.Muharrem Kaya
  laser yada buharlaştırma

 207. Adem says:

  Hocam kolay gelsin yaksik 6 ay önce buharlastirmayla benlerimi aldirdim ama hala ayni yerinde duruyor sadece şişkinlik yok oldu çok rahatsız ediyor tıraş felan olurken lütfen yardım edin nasıl yapmam gerekiyor
  Dr.Muharrem Kaya
  Kontrole gidip gösterin gerekirse farklı teknolojiler kullanılır ama mutlaka yok edilir

 208. Saime says:

  Selam hocam benim yuzumde benler var buyuk küçük bana lazer onerdiler sizce iyimi buyukte var hiç iz kalmasını istemiyorum ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz
  Dr.Muharrem Kaya
  her yöntemde mutlaka az veya çok iz kalır

 209. Muhammed says:

  Merhaba hocam. Benim başimin arkasında 1 tane turuncu ben var. Ben bu beni lazer yada buharlaştırma yöntemi ile aldirabilirmiyim? Eğer aliniyorsa baş arkasında olduğu için bir miktarda olsa saç dökülmesine sebep olurmu? Tesekkur ederim…
  Dr Muaharrem Kaya
  Lazer saçları dökebilir, radyo frekansta dökülmez

 210. merhaba.ablamın goz kapagının uzerınde kırmızı mercımek buyuklugunde bır ben var alınması sonucunda goz kapagı bır daha acılıp kapamayabılırmıs. ne sekılde kurtulabılır bu durumdan ?ayrıca aldırmadan once genel cerrahıye gıdıp test yaptırmak gerekıyor mu ?
  Uzm.Dr.Muharrem KAYA
  tamamen yanlış bilgi edinmişsiniz, radyo frekansla alınır ve hangi göz kapağından alındığını bile unutursunuz 🙂

 211. Merhaba hocam ben elektrokoter yöntemiyle yüzümdeki benleri aldırdım ama bugün farkettim ki bir benime uygularken benin olmadığı yere cildime de uygulamış çok büyük değil ama kızarıklık var şuan 🙁 çok üzgünüm orada çok iz kalır mı ve iz kalmaması için hangi kremi kullanabilirim 🙁
  Dr Muharrem Kaya
  Yüzeyeldir ve büyük ihtimalle iz kalmaz,kremin yararı olmaz

 212. Sude2222 says:

  Merhaba
  18 yasindayim.Vucudumda oldukca fazla et beni var.kimi dogustan kimi sonradan cikti.En cok boynumun sol kısmındaki nohut büyüklüğüne yakin olan siyah et benimden rahatsiz oluyorum . Bunu aldırmak istiyorum aldirmadan once benin incelenmesi icin hangi bölüme gitmeliyim ve en dogru tedavi yöntemi nedir . Benler alındıktan sonra incelemeye gönderildiginde olumsuz sonuç ile karşılaşıldiginda hangi yollar izleniyor . Simdiden teşekürler.
  Dr Muharrem Kaya
  Bu yaşta kötü olmaz ama siz isterseniz o anda punch biopsi alınır ve tedavisi yapılır, biopsi sonucu kanser çıkarsa bir şey yapmaya gerek kalmaz

 213. Çağatay says:

  Hocam yüzümde siyah benler var iz kalmadan aldırmak için hangi yöntemi kullanmalıyım ve ankarada yeriniz var mı
  Dr Muharrem Kaya
  İz kalmadan ben alma yönetmi yok ama belirsiz bir iz kalcak şekilde alınabilir. Idea Ankara var orayla görüşebilirsiniz.

 214. Hocam benim yanagimda dogustan zeytin buyuklugunde bir ben var hic buyumedi hangi yontemle daha az iz
  kalir bana onerebileceginiz iyi bir hastane varmi simdiden tesekkurler
  Dr Muharrem KAYA
  ana sayfadaki sponsor klinkle görüşebilirsin

 215. Hocam merhaba. Ben dün radyofrekans yöntemi ile ben aldırdım. Ama biraz çukur oldu. O çukurlar ne kadar sürede dolar? Bide o bölgeye kullanmak için önerdiğiniz bi krem vs varmı?
  Dr Muharrem KAYA
  çukurluk sizin yara iyileşme sürecinize göre değişiklik göstermekle birlikte mutlaka dolacaktır.contratubex kullanabilirsiniz

 216. esma says:

  sayın hocam . benim dudağımın üstünde ben var ve 22 ocakda genel cerrahide randevum var . aldıracağım fakat dudagım kesilirmi veya yamulurmu diye korku var. acaba size resmini göndersem bir fikir söylermisiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  cerrahiye gideceğiniz için ameliyat yapabilirler, kesinlikle ameliyat yaptırmayın izi çok kalır, radyo frekans yöntemini araştırın en az iz bırakan odur

 217. Zeynep says:

  Merhaba hocam 3 ay once yüzümden çok koyu mercimek büyüklüğünde iki adet beni mi aldırdım fakat yanağımda alınan yerde beze gibi kabarık yarısı siyah bir iz var neden olabilir bu
  Dr.Muharrem KAYA
  beninizi aldırdığınız kliniğe kontrole gidin.

 218. canan can says:

  Hocam ben 14 yaşındayım,benim üst dudağımın biraz üstünde yani tam üstünde değil biraz üstünde bir tane koyu kahverengi bir ben var.Ondan biraz daha uzak gene aynı hizada ve ondan daha küçük aynı renkte bir ben daha var.Ben büyük olan benle biraz oynadım ve bir kaç kere kabuğu felan döküldü,acıdı ve kanadı.Çünkü o benimden hiç memnun değilim.Sizce ne yapmalıyım?Aldırmalı mıyım?Aldırırsam hangi yöntem ile aldırmalıyım?Ciddi bir iz kalır mı?Gibi gibi…

  Dr.Muharrem KAYA
  Aldırmanız doğru olur, radyo frekans yöntemini aratırın

  • canan can says:

   Peki bir daha çıkar mı?Ya da çoğalır mı?Aldırmamız doğru olur demiştiniz ama…
   Dr.Muharrem KAYA
   var olanın alınması başkalarının çıkmasına engel değil.bene neden olan faktörlerden korunmalısınız

 219. Mücahid says:

  Hocam yüzünde siyah nokta gibi ben mi leke mi bilmiom ama cildin altında olduğunu goruom ona. Hangitedaviönerirsiniz bide iz kalirmi
  Dr.Muharrem KAYA
  cildin altındaysa lazer uygun olabilir

 220. Serdar says:

  Merhaba yüzümde ki benleri aldirmak istiyorum iz kalsin istemiyorum hangi yontemi önerirsiniz ve o önerdiginiz yöntem sonrasında alınan bölgede tekrar ordan ben cıkarmı yani kökleri güzel kazınmassa diye
  Dr.Muharrem KAYA
  derin çalışma benin kökünün derinliğine bağlıdır.tekrar rötuş gerektirebilir.tek defada derin çalışmada iz kalmasına neden olabilir

 221. Hocam 1 hafta once kliniginizde yüzümde 4 tane ben aldırdım kabuklar düştü ama kıpkırmızı duruyo ne zaman cilt rengine döner
  Dr.Muharrem KAYA
  Bütün tedavi yöntemlerinde geçici, kırmızı bir dönem olur bünyeye bağlı olarak 2-3 haftada düzelebilir ama 8 ayı da bulabilir

 222. Nurseda says:

  Hocam merhaba ,ben 15 yaşındayım.Yüzümde küçük küçük bir sürü ben var ve ben rahatsız olmaya başladım.Sizce hangi tedavi uygundur ? Bunun için güvenilir merkez önerir misiniz ?
  Dr.Muharrem Kaya
  anasayfadaki sponsor firma ile görüşebilirsiniz.ben tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahipler

 223. Hocam internette Necla Orman haberini gördünüz mü?Kız iki benini aldırıyor ve sonra tüm vücuduna yayılıyor.
  Böyle bir şey neden olabilir?Eğer bir ben kanser riski taşıyorsa bunun lazerle alınması doğru mu?
  Dr.Muharrem Kaya
  Haberin detayını inceleyebilseniz aslında ben sorununun küçüklükten beri olduğunu bunun tedaviyle ilişkisinin olmadığını fark edersiniz.
  Hangi benin hangi teknoloji veya yöntemle alınacağının doğru olacağı tabiki muayeneyle belirlenir.

 224. hocam ben alnımda pıgmente nevus ben vardı 10 gun once aldırdım buyuk bır dıkıs ızı kaldı bunun cozumu varmı hocammm
  Dr.Muharrem Kaya
  keloide yatkın bir yapınız varsa iz mutlaka kalır.beninizi laser yada RF ile aldırmalıydınız

 225. Hocam kolay gelsin benim burnumun dibinde çıkıntılı bir ben vardı lazer yöntemi ile aldırdım şuan alınan yerde gözle görülür bir çukur var sizce normalmi
  Dr.Muharrem Kaya
  8 aya kadar çukurluğun dolması beklenir

 226. Yasemin says:

  Bir ay once benimi lazerle aldrdm tekrar cikti cok korkuyorum skntu olur mu
  Dr.Muharrem Kaya
  tekrar aldırabilirsin.iz kalmasın diye derinden almadıkları için çıkabilir

 227. Merhaba, ben 1 ay önce sacimin icindeki beni aldirdim ve hala kabuk baglamadi akindi yapiyor ne yapmam gerek ?
  Dr.Muharrem Kaya
  1-2 haftada tamamen düzelmesi beklenir doktorunuza kontrole gidin

 228. Merhabalar hocam.1 hafta sonra sınavım var ve yanağımda doğuştan mercimek tanesi kadar ben var lazerle aldirsam izi kalır mı acil aldırmam gerekiyor Teşekkürler
  Uz.Dr.Muharrem Kaya
  iz aldıracağın yönteme bağlı.acil değil

 229. Birsen says:

  İyi günler hocam benim burnumda ve yüzündeki benleri aldırdım 1 ay önce ama tekrar küçük bir şekilde çıktı gittiğim yerde 2 ay sonra gelin tekrar rütüş uygulayalım dedi herhangi birşey olur mu acaba o benler geçer mi yoksa devamlı mı çıkar radyofrekans yöntemi ile alındı
  Dr Muharrem Kaya
  fazla çukur olmaması için bu şekilde temkinli yaklaşan klinikler var, seans gerekebilir ama mutlaka geçer rahat olun

 230. Hocam yuzumde 20 kadar ben var küçük siyah hepsi de . Günden güne artıyor . Hepsini aldırmam. Mümkün mü ? Benler büyük değil küçük siyah siyah . Önce kahverengi oluyor sonra siyaha dönüşüyor
  Dr Muharrem Kaya
  Ben tedavisiyle ilgilenen kliniğe giderseniz aynı gün hepsi alınabilir

 231. Çağla says:

  Doktor bey merhaba

  Yüzümde 2 tane büyük ben var biri çenemde biri de sol gözümün Altın’da; bunları aldırmak ıstıyorum , leke kalır mı ? Ve yüzümde genel olarak küçük Çil küçük küçük benlerde var yüzümü genel olarak sildirmek istiyorum ne önerirsiniz tavsiyeniz nedir ?

  Iyi çalışmalar
  Şimdiden teşekkür ederim
  Dr Muharrem Kaya
  ben tedavisi sonrası leke kalmaz, seyrek olarak seans gerekbilir

 232. Tuğba says:

  Merhaba hocam benim burnumun sağ tarafında küçük renksiz bir ben vardı ve ben bu benle 13 yaşlarında oynadım şuan 28 yaşındayım mercimek kadar oldu ve koyu kahverengi oldu hangi yöntemle aldırmalıyım ve aldırınca tekrar çıkarmı çok rahatsızım lütfen yardımcı olun
  Op.Dr.Muharrem Kaya
  buharlaştırma yöntemi ile ben tedavisi yapan merkezleri araştırmalısın.böyle bir bende en az iz bu yöntemle kalır

  • Tuğba says:

   Çok teşekkür ediyorum yalnız benim yüzümde büyük bir kist oluşmuştu ameliyatımı oldum 3 sene önce bu benle alakalı bi sıkıntı olmaz değilmi patolojiye yollamalımıyım
   Dr Muharrem Kaya
   Sıkıntı olacağını sanmam, patolojiye göndermek gerekiyorsa siz istemeseniz bile doktorunuz gönderir zaten 🙂

 233. tolga says:

  hocam yuzumden 3 tane kabarık olmayan mercimek büyüklügünde kahverengi seklinde ben var radyo frekans yontemıyle iz kalırmı
  Dr.Muharrem KAYA
  farkedilir düzeyde iz kalamaz

 234. aslı says:

  Merhaba hocam bi tane yüzeysel kahverengi ben var kırmızı mercimek kadar….sadece iz kalmasını istemiyorum bu ben lekeye hangi uygulanabilir şimdiden teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  laser yada buharlaştırma yöntemi ile aldırabilirsin

 235. hocam yüzümde 15 20 tane ben var nasıl alınır ücreti ne kadar iz kalırmı lütfen cevaplayınız…
  Dr.Muharrem KAYA
  bentedavisi yapan merkezlerle görüşmenizi öneririm

 236. merve says:

  merhaba ben 17 yaşındayım.. ve yüzümün ortasında kocaman bir ben var onu aldırmak istiyorum ama en iyi yöntemin ne olduğu konusunda bir fikrim yok..
  Dr.Muharrem KAYA
  radyo frekans ta en az iz kalır

 237. Hocam merhaba benlerimi lazer yoluyla aldırdim 20 gün oldu suan benin olduğu yerler koyu kırmızımsı olarak kaldı hiç alındığı belli olmuyor ne yapmam gerek krem falab var mı geçmesi için
  Dr.Muharrem KAYA
  yara iyileşmesini kişisel özellikleriniz belirler.contratubex kullanabilirsiniz

 238. Doğukan says:

  hocam merhaba

  Laser ile dün burnumun ortasında ve yanında bulunan iki tane oldukça küçük ben aldırdım. Fakat bir tanesi kabul bağladı diğer kabuk bağlamadı.
  -Bir de kabuk tutmayan olduğu yerde , benin boyutu nokta kadar bir şeydi fakat yarım cm bir yanık izi ve kızarıklıkla birlikte ben bölgesinde çukur oluştu.

  Eskisinden çok daha kötü bir görüntü çıkacak gibi görünüyor.

  Bilgi verebilirseniz sevinirim
  Dr.Muharrem KAYA
  oluşan çukurluk zaman içinde dolar

 239. Hocam merhaba, ben iki hafta önce buharlaştırma yöntemini sormuştum ve daha sonra ben resimlerimi whatsapptan size gönderdim fakat bana geri dönüş yapılmadı. Tekrardan mesaj attım bu seferde görüp cevap yazılmadı. Eğer bana yardımcı olursanız randevu alıp benlerimi aldırmak istiyorum.
  Dr.Muharrem KAYA
  Benim cep telefon numaram burada yokki fotoğraf gönderesiniz 🙂
  Hangi numaraya gönderdinizse arayıp kızın neden cevap yazmadınız diye 🙂

 240. iyi günler hocam ben dün saçımın içindeki et benimi aldırdım plastik cerrah yaptı operasyonu. Ancak herhangi bir ilaç vermedi ve yara açık eve gönderdiler. alınan benin yerinde yanmalar ve ağrılar başladı. ağrı kesici kullanmadım ters tepki yapmasın diye ama doktorlar böyle operasyonlarda bi reçete yazmaz mı? ne kadar sürede iyileşir? operasyondan sonra sadece bi krem sürdüler başka bir şey yok. teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  ağrı kesici alabilirsin.kesi küçük olduğu ve saçlı deri çok kanlandığı için enfeksiyon oluşması çok zordur.bu nedenle başlamamıştır.

 241. Hocam benim yüzümde çocuklukdan kalma çok küçük lekeler var nası yokede bilirim? Ve. Jiç izi kalırmı
  Dr.Muharrem KAYA
  ben ve leke tedavisi yapan merkezlerle görüşmelisin

 242. Merhaba
  benim yuzumde 10 dan fazla ben var ve ben bunlarin 3 unu aldirmak istiyorum birisi burnumun ucunda digeri hemen burnumun yaninda digeride yanagimin ortasinda sizce bunlari aldirmak riskli mi? Iz kalir mi acaba ? Hangi tedavi yontemini kullanmam gerekiyor ?
  Dr.Muharrem KAYA
  laser yada buharlaştırma yöntemi ile tedavi ettirebilirsin

 243. hocam kabuk düştükten sonra oluşun pembemsi görünüm çok kötü duruyor mu yani diikat çekiyor mu kapatıcıyla kapanabilecek düzeyde mi
  Dr.Muharrem KAYA
  kapatıcı ile kamufle edebilirsin

 244. hocam 6 ay oldu radyo frekansla ben aldırdım.pembelik hala geçmedi ne yapmam lazım
  Dr.Muharrem KAYA
  pembelik kişisel reaksiyon,uzun zaman alabilir ten rengine dönmesi,bu nedenle beklemekten başka seçenek yok.

 245. Hocam iyi günler ben 24 tane benimi dün aldırdım ve hepsi de yüzümde sanki sigara basmışsın gibi oldu çok korkunç bir görüntü dünden beri ağlıyorum cidden ben bu şekilde sokağa çıkamam neden böyle oldu böyle mi yaşıycam bundan sonra yüzümde 24 tane koca çukur var lütfen yardım edin bunlar ne zaman geçer ya da geçer mi 18 yaşındayım çok kötü durumdayım napıcam ben böyle
  Dr.Muharrem KAYA
  İlk dönem tabiki dramatik görünür sabırlı olun 🙂
  Öncesiyle kıyaslanamayacak kadar güzel olur

  • Fidan says:

   Merhaba.sizde baya uzun bi zaman oldu lutfen bana yazin aldurdiginiz benlerin yerleri nasil oldu?kizariklik veya cukurlar kaldimi?gitdiyse ne kadar surede gitdi?memnunmusunuz?ben dun aldirdim ayni sizin durumdayim((

 246. Hocam ben yüzümdeki 3 tane beni lazerle aldırdim bugün 2. Günü benlerim alinmamis gibi koyulaştı bende tereddüt ettim ne kadar sürede geçer
  Dr.Muharrem KAYA
  kişisel iyileşme sürecinize göre 10-20 gün arasında iyileşir.koyulaşması normal

 247. benim belimde koyu kahve renginde 1,50 cm boyunda bi ben var ama cilde yapisik son 2 gündür etrafı kızardı ve yanmaya başladı sizce aaldırmalımıyım aldırmalıysamda ne tur bi yöntem kullanmalıyım
  Dr.Muharrem KAYA
  Aldırırsanız rahat edersiniz
  radyo frekans yöntemini araştırın

 248. Hatice says:

  Merhaba benim yuzumde iki kaşimin arasinda ben var onceden cok ufakti fakat buyudu mercimek boyutunda siyah aldirmak istiyorum fakat cevrem ordaki beni almazlar diyolar boyle bisey olabilirmi? aldirsam iz kalma ihtimali nedir?
  Op.Dr.Muharrem KAYA
  Her yerdeki her ben alınabilir yeterki doğru uzmana ve doğru teknolojiye ulaşın

 249. merve says:

  merhba bnim yuzumde kahverengi killi irili ufkli 10 12 tane bn var bnlari aldrmm risklimi fokttum lazerle yarm satte halledilebilecgini soyledi dogrumu acnegen 20 mg lik akne ilacida kullniyrum ikisini akne ilacida kullniyrum bi zarari olurmu
  Dr.Muharrem KAYA
  Korkacak bir şey yok aldırabilirsiniz, ilacın zararı da olmaz

 250. Merhaba, 11 gün önce yüzümdeki iki beni radyo frekans yöntemi ile aldırdım. Hiçbir şekilde iz kalmayacağı söylendiği için tedaviyi kabul ettim ancak yüzümde kabuklar düştükten sonra çukurluklar oluştu. Ve bu çukurlar hiç dolacak gibi görünmüyor ne yapmalıyım?
  Dr.Muharrem KAYA
  çukurla sizin yara iyileşme süreciize göre dolacaktır

 251. merhaba.Yanagimdaki beni tam 2 kez laserle aldirdim ama ayni buyuklute ve biraz daha koyu renkte yeniden ben cikti.Buharlastirma denilen bisey bulamadim hemen hemen yasadigim yerdeki tum hastanelere gittim ameliyat ve laser sadece yapiyolar.Ameliyat yaptirirsam cok boyuk iz kalirmi?eskiden cok kucuktu ama simdi 0.5 sm kadar ve yillardir buyumuyor artik.Ayrica cokta az kabarik.Cok acil cevabiniz lazim.Simdiden cok tesekkurler
  Dr.Muharrem KAYA
  ameliyatla aldırırsanız büyük iz kalır.

 252. hocam merhaba. benim yüzümde büyük siyah bir ben vardı biraz deriye bitişik onu aldırdım ancak daha büyük bir çukur kaldı bunun için herhangi bir cerrahi tedavi yapılamaz mı düzelmesi mümkün mü önerilerinizi bekliyorum. teşekkürler.
  Dr.Muharrem KAYA
  Kendi haline biraz daha dolabilir, cerrahi yaptırırsanız daha kötü olur

 253. Doktor bey sağ yanagimda kabarik olmayan mercimek büyüklüğünde kahverengi vardı lazer yöntemiyle 1 ay önce aldirdim şimdi aynı ben büyüklüğünde kırmızı leke oluştu.Ne yapabilirim yardimci olabilir misiniz?
  Dr.Muharrem KAYA
  giderek cilt rengini alması beklenir.güneşten korunun.beklemekten başka seçenek yok.zaman içinde kişisel iyileşme özelliklerinize bağlı olarak normal cilt rengine dönüşmesi beklenir

 254. Mehmetali tatlıoğlu says:

  Doktor bey benm yüzümde kabarık olmayan kahverengi siyaha benzer küçük benler var onları aldırmak istiyorum lazerle yaptıktan sonra kızarıklık ne kadar kalır ve aynı yerde tekrar çıkma ihtimali var mı teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  ortalama 10-15 günde düzelir.güneşten korunursanız tekrar çıkmaz

  • Mehmetali tatlıoğlu says:

   Yani güneşte kalırsam denize gittiymde falan tekrar aynı yerde çıkarmı doktor bey teşekkürler
   Dr.Muharrem KAYA
   çıkabilir bu nedenle ciddi şekilde güneşten kornmalısınız

 255. Selin.. says:

  Merhaba hocam.doğuştan dudağıma çok yakın yerde mercimek büyüklüğünde ben var aldırmak istiyorum fakat bana aldırırsam dudağımın yukarıya Doğru kalkacağını dudak yapımın bozulacağını söylediler ama ben çok rahatsızım ve aldırmak istiyorum ne yapabilirim?yardımcı olursanız çok sevinirim
  Dr.Muharrem KAYA
  ana sayfadaki sponsor klinikle görüşmenizi öneririm.laser yada buharlaştırma yöntemi ile tedavi ediyorlar

 256. Hocam Merhabalar
  Benim boyun bölgemde 5-6 tane kabarık ve siyah benlerim var..Bunları aldırmak istiyorum. Fakat çevremdeki insanlar benlere dokunulmaz dokunulursa kansere yol açabilir diye söyleniyorlar ve aldırırsam iz kalmaması için hangi yöntemle aldırmalıyım..İlginiz için Teşekkürler…
  Dr.Muharrem KAYA
  benler kaldığı sürece kanser riski oluşturur,alınan olmayan bir ben nasıl kanser olsun.beninin özelliklerine göre laser yada buharlaştırma yöntemi ile aldırabilirsin

 257. Ayşe says:

  iyi akşamlar hocam benim çenemde mercimekten biraz büyük bir et beni var bu hafta aldırmak istiyorum ama yaz geldiği için leke oluşur diyorlar hemen aldırmak da istiyorum Eskişehirde yaşıyorum şimdilerde aldırsam sizce zararı olur mu ? şimdiden teşekkür ederim.
  Dr.Muharrem KAYA
  laser yada buharlaştırma yöntemi ile aldırıp güneş koruyucu kullanırsanız leke oluşmaz

 258. Yağmur says:

  buharlaştırma ile almanın fiyatı ne kadar hocam
  Dr.Muharrem KAYA
  ben tedavisi yapmıyorum ben.sponsor firmanın sitesine bakınız

 259. Yasemin says:

  Hocam meraba. Ben aldırmada buharaştırmayı mı önerırsınız lazerim mi? Hangisinde daha az iz kalır?
  Dr.Muharrem KAYA
  cilt renginde ciltten kabarık olan benler lasere cevap vermez,buharlaştırma ile tedavi edilebilir

 260. Merve says:

  Yüzümde iki adet ben var ve aldırmayı düşünüyorum ama yazın aldırma kışın aldırırsın gibi bir durum açıldı . Ben şimdi aldırıp okullar açılıncaya kadarda iyileşsin istiyorum . Bu ben aldırmada mevsimin önemi varmı ve antalyada yaşıyorum .. Birde estetikçide aldırmak ne kadar sağlıklı hastaneye başvurmak dahamı yararlı olur ? tedavi açısından..
  Dr.Muharrem KAYA
  cerrahi olarak aldırma mevsimin çok önemi yok.laser yada buharlaşırma yöntemi ile aldır

 261. aysun says:

  Hocam merhaba benim yüzümde iki tane büyük diğerleri kücük bi 10 tane ben var cildiye doktoruna gitti haseki hastanesi plastik cerrahiye gitmem gerektiğini soyledi sizce bu benleri nasil aldirmaliyim aldirdiktan sonra cilt kanseri olmaktan korkuyorum acikcasi boyle bi ihtimal varmi? Simdiden tesekkurler
  Dr.Muharrem KAYA
  cerrahi olarak aldırmanı önermem.çok iz kalır.bu nedenle laser yada buharlaştırma yöntemi ile aldırabilirsin.alınan ben kanser olma riski kalmaz.bu yüzden korkmana gerek yok.

 262. Hocam benim bıyık bölgemde bir ben var deriden kabarık bunu nasıl aldırabilirim ve operasyon sonrası orada bıyık çıkarmı
  Dr.Muharrem KAYA
  cerrahi olarak aldırısan iz kalır.buharlaştırma yöntemini araştır

 263. Anonim says:

  kaşımın ortasında ben var ama et beni değil küçük hangi yöntemle aldır malıyım? Dikiş tutmaz diye düşünüyorum kaş ortası
  Dr.Muharrem KAYA
  laser yada buharlaştırma

 264. hocam iyi günler,6 gü önce buharlaştırma yöntemi ile ben aldırdım amcak kabuk tutmuyor bir türlü, bepantene plus da kullanıyorum. Kabuk tutmadan mı iyileşecek sizce ?
  Dr.Muharrem KAYA
  kabuk tutmadan iyileşebilir

 265. Benim bir komşum benini aldırdı ve cilt kanseri oldu. Ben aldırmaka cilt kanseri olmanın alakası yok diyosunuz ama neden ben alındıktan sonra cilt kanseri olunuyo? Bnce bi nedeni var ve bu yüzden aldırmaktan korkuyorum. Ne yapmalıyım?
  Dr.Muharrem KAYA
  her ben kansere neden olmaz.şüpheli benler alındıktan sonra patolojiye gönderilir.değerlendirilir.benler tedavi edilmediği sürece travma ve güneş ışınları ile hücre yapısı değişebilir.değişsen hücre yapısı kontrolsuz bir şekilde çoğalarak yayılarak kansere neden olabilir.

 266. merhaba hocam.7 yaşında oğlum var ve vücudunda çok sayıda ben mevcut.dermatoskop ile bakıldı ve 4 tanesi displastik nevüs denildi.yılda 1 kez kontrol önerildi.çok endişe duyuyorum.ilerde sizin bahsettiğiniz yöntemlerden yararlanabilir miyiz*hangi yaşta tedavi uygundur.çok teşekkürler…
  Dr.Muharrem KAYA
  her yaşta ben tedavisi yapılabilir.alınan ben payolojiye gönderilir ve ne olduğundan emin olunulur.alınan ben kansere neden olmaz vücutta büyümeye devam eden benler kanserleşebilir

 267. hocam ben de bundan 7.8 ay önce plastik cerrahi bölümünde yüzümde ki iki tane pirinç tanesi kadar büyüklükte ben vardı aldırdım. aldırdığıma pişman oldum açıkcası. çünkü eski benlerimden daha büyük iz kaldı.kızarıklık kaldı diyebilirim daha doğrusu contraktubex die bi krem önerdi doktor yine geçmiyor ve çukurlaştı öylece kaldı. yani kısacası baya bi sıkıntıya girdim . benim ne yapmam gerekir bu saatten sonra bana ne önerirsiniz ltfn yardımcı olurmusnuz.!:(
  Dr.Muharrem KAYA
  🙁 zaman içinde belirsizleşir.şimdi sen o izi aldırmaya kalksan ortaya daha büyük bir iz çıkar

 268. SEDEF says:

  MERHABA HOCAM BENİM YÜZÜMDE DE ÇOK SAYIDA KÜÇÜK KABARIK OLMAYAN BENLER VAR. DOKTORA GİTTİM ÇOK KÜÇÜK VE ALINAMAYACAĞINI VE LAZERİNDE İLERİDE KANSER YAPABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.ÇOK RAHATSIZ OLUYORUM.
  Dr.Muharrem KAYA
  gittiğin hekim demekki laser teknolojisini bilmiyormuş.ben tedavisi yapan merkezlerde laser yada buharlaştırma yöntemi ile aldırabilirsin

 269. halil says:

  Hocam bende yüzümden bir tane ben aldırdım. 2 hafta oldu ve leke oluştu. Biliyom henüz erken ama bazıları 5 ay oldu leke gitmedi demiş. Diyelimki leke gitmedi. IPL laser o lekeyi etraf cilt rengine döndürebilirmi. Yani tamamen temizleye bilirmi. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
  Dr.Muharrem KAYA,
  tedavi yaptırdığınız kurumla görüşün.ben tedavisi yapan merkezler genellikle ben tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahip oluyorlar.kontrole gidin.sorununuzu çözeceklerdir

 270. vedat says:

  iyi günler benım yanağımda biri yuvarlak kursun kalem büyüklügünde biraz siyah ve dudagımın yanında mercimek gibi siyah ben var ensemde de siyah et beni var onları aldırmayı düşünüyorum bu dönem polislik için Pomeme girecem sağlık şartlarında eşgal belli eden bir şey olmayacak diyor ne yapmam gerekiyor.
  Dr.Muharrem KAYA
  benleri aldırmalısın.ama lase yada buharlaştırma yöntemi ile aldır farkedilir iz kalmasın

 271. metin says:

  hocam pekı ankarada nerde olabıılrım fıyat ne olur
  Dr.Muharrem KAYA
  internetten araştırabilirsin

 272. sibel says:

  Hocam mrh yüzümde 5 tane mercimek büyüklüğünde ben var aldirmak istiyorum ama ameliyatla bende iğneden korkuyorum ama alman lazim çünkü rahatsız ediyor sizce napmaliyim
  Dr.Muharrem KAYA
  ameliyatla aldırma zaten.ameliyatla aldırırsan benin iki katı büyüklükte iz kalır.ben tedavisi yapan merkezlerle görüşürsen ameliyatla değil laser yada buharlaştırma yöntemi ile alırlar.ve farkedilir bir iz kalmaz

 273. mehmet says:

  Hocam ben yüzümdeki beni ameliyat yöntemiyle aldırdım pişman oldum iz kaldı yardımcı olabilirmisiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  artık yapacak bişi yok

 274. ercan says:

  Hocam benim burnumun yanindan nohut tanesi kadar ve ten renginde ve hemen yaninda daha ufak siyah renkte var zarari varmi Hocam herhangi bir devlet hastahanesinde ciddiye doktoru alabilir mi
  Dr.Muharrem KAYA
  devlet hastanelerinde ameliyatsız ben tedavisi pek yapılmaz .ameliyatlada iz kalır.araştır

 275. Osman says:

  Hocam merhabalar. Sac dibimde 0.5 cm capinda siyah renkli 2 adet benim var. Sacimi kisa kestirdigimden dolayi cok belli oluyor. Sac köklerine zarar vermeden bu benlerden kurtulmak mümkün müdür? Cevaplayabilirseniz cok sevinirim. Tesekkür ederim ve iyi bir sene dilerim.
  Dr.Muharrem KAYA
  ben tedavisi yapan merkezlerle görüşün.laser harici yöntemler dikkatli uygulanırsa sorun olmaz

 276. arefe says:

  Hocam benim dudağıma yakın dışa çıkık hafif,büyük et beni var aldırmak istiyorum fakat annem izin vermiyor ağzın kayabilir vb şeyler ifade ediyor sizce böyle bşy mumkunmu? Aldırmak istiyorum fakat korkuyorum:(
  Dr.Muharrem KAYA
  amelyatsız teknolojik yöntemlerle aldırırsan(laser,radyofrekans,elektrokoter gibi) herhangi bir sorun olmaz.bentedavisi yapan merkezler bu konuda yeterli teknolojiye sahip ama ameliyatta aldırırsan annenin dediği gibi ağzının pozisyonu değişsebilir

 277. Bahar says:

  Merhabalar , burnumun bitişiğinde çıkan sivilcemle oynayıp kanatmıştım sonradan da kabarık ben oluştu o kısımda . Acaba buharlaştırma yöntemi ile bu beni aldırabilir miyim ?
  Dr.Muharrem KAYA
  aldırabilirsiniz

 278. bahar says:

  hocam ben 19 yaşındayım yuzumde cok fazla kahverengi ben var üniversite öğrencisiyim ssk var bir beni tek seansta lazerle almanız mumkun mu çok kucukler ıkıncı seansa gerek olur mu?
  Dr.Muharrem KAYA
  ben tedavisi yapmıyorum.burada sadece sizlere yol gösterici olmaya çalışıyorum.ben tedavisi yapan merkezlerle görüşürseniz onlar yardımcı olacaklardır.sanırım sgk anlaşması olan kurumlarda var

 279. büşra says:

  yüzümde kabarık siyah benler var bunları aldırmak istiyorum. buharlaştırma yöntemiyle alınır mı? iz kalmasını istemiyorum . İzmir de şubeniz VAR MI ? BURDAN İTİBATA GEÇEBİLİR MİYİZ LÜTFEN ACİL YARDIMCI OLUN. 15 TATİLDE ALDIRMAK İSTİYORUM.
  Dr.Muharrem KAYA
  ben tedavisi yapmıyorum.burada sadece sizlere yol gösterici olmaya çalışıyorum.ben tedavisi yapan merkezlerle görüşürseniz onlar yardımcı olacaklardır.sanırım sgk anlaşması olan kurumlarda var

 280. Hocam yuzumde 6 benim var aldirmak istiyorum doktora gittim iz kalir dedi aldirmadim ama cilt rengine yaklastirilabiliyormus bu dogru mudur
  Dr.Muharrem KAYA
  laser yada buharlaştırma yöntemleri ile aldırırsan farkedilemeyecek kadar bir iz kalır.iyi araştırmalısın

 281. Merhaba,yatağında kahverengi benim vardı buharlaştırma yöntemi ile aldırdım dr bant yapıştıtdı bugün yıkama dedi bir sıkıntı yoktu fakat üç dört saat sonra kanamaya başladı bandı çıkarıp hafif dokunarak peçeteyle hafif sildim tabi kan kurudu üzerinde sorum şuki kanaması normal olabilirmi panik durumdayım
  Dr.Muharrem KAYA
  panik yapacak bişi yok.kanaması normal.yara kabuğu oluşacak ,düşecek altından pembe bi doku çıkacak zamanla cilt renginizi alacak

 282. merhabalar. benim yanağımda buğday tanesi büyüklüğünde kabarık et beni var. Plastik cerraha gösterdiğimde kötü huylu olmadığını ve kesilerek alınacağını söyledi. İz kalmasını istemiyorum. cerrahi müdahale öneriyor musunuz ? Önermiyorsanız Bursa’da önereceğiniz tedavi yöntemini uygulayacak doktor veya merkez tavsiyeniz var mı ?
  Dr.Muharrem KAYA
  kesilerek alınması halinde benden daha büyük bir iz kalır.cerrahi müdahale yaptırmayın beninizle yaşayın.bursada bilmiyorum ama istanbulda merkezler var

 283. Merhabalar hocam bnm yüzümde kabarik olmayan ufak kucuk benlerim var aldirmak istiyorum ama izi kalir die cok tereddüt ediyorum.Cildiyeden randevu aldim yarin için ama yorumlara bakiyorumda plastik cerraha aldirmak daha iyidir deniliyor birde egzamam var benim bir sorun olurmu ben aldirmam..Bu konuda yardimci olursaniz cok sevinirim
  Dr.Muharrem KAYA
  laser,radyofrekans,elektrokoterizasyon ve buharlaştırma yöntemlerinde pek farkedilir bir iz kalmaz ama cerrahi olarak aldırısanız benden daha büyük bir iz kalacağını bilin

 284. hatice says:

  Merhaba benim yüzümde benler var ve benlerimi özel biyerde aldırıyorum lazerle iğne batması şeklinde oluyo ve çukur bırakıyo zamanla iyileşeceğini söyledi doktorum fakat bir kaç tane benim yok oldu sadece ama hala çukurlar kaldı geçmeyenlerde tekrar bene donuştu 3. Seansıma gideceğim acaba bu çukurlar iyileşirmi yoksa böyle mi kalcak ?
  Dr.Muharrem KAYA
  laserle yapıldığı zaman çukurluk kalmaz,laser zaten ciltten kabarık olmayan koyu renkl benler için uygulanır,daha az iz ve çukurluk kalmasını istemiyorsanız buharlaştırma yöntemlerini araştırın

 285. hocam yukarıdaki bilgi kısmında en az iz bırakan yöntem lazer yazıyor fakat siz bir yorumda en az iz bırakan buharlaştrmadır yazmışsnız.kabarık olmayn kahverengi benlerde hangisi en az iz bırakır
  Dr.Muharrem KAYA
  laser yaptırabilirsiniz

 286. Merhaba,
  Yüzümde yaklaşık 15 ben var irili ufaklı. Yanlız bunlar et beni değil normal ben.
  Her geçen sene arttığı için çok rahatsız oluyorum ve güneştende hep korunurum.
  Sadece etli benler mi alınıyor ?
  Yanıtlarsanız çok sevinirim.
  Dr.Muharrem KAYA
  sadece etli benler alınmaz renkli benlerde laserle tedavi edilebilir

 287. ResuL01 says:

  Hocam ben açık liseden okuyorumda sigortam yok sadece sağlık sigortam var ben aldıracağımda fiyat düşüyormu sağlık sigortam varda
  Dr.Muharrem KAYA
  ben tedavi ücretlerini internette yayınlayan tek site idea klinik var orayla yazışın

 288. mehmet says:

  Hocm bnm yüzünde mercimek büyüklüğünde BN var aldirmk istiyorum en Lisa yoldan zararsiz olucak yöntem hngisdr
  Dr.Muharrem KAYA
  buharlaştırma yöntemini araştırın

 289. Hafize ünlü says:

  Doktor bey bir ben aldırma fiyatı ortalama ne kadar.
  Dr.Muharrem KAYA
  şu linkten hesaplayabilirsiniz
  http://www.ideaklinik.com/ben-aldirma-fiyati.html

 290. ÖmeR says:

  hocam yüzümde sağda ufak mermicek büyüklüğünde doğuşdan kalma ben var bunu aldırırsam bir sorun yaşarmıyım
  Dr.Muharrem KAYA
  sorun yaşammazsınız hatta benden dolayı yaşayacağınız sorun ihtimalini de yok edersiniz.

 291. merve says:

  Hocam merhaba çenemin yanında küçük kahverengi et beni var aldırmak istıyorum doktor zararı yok dedı hangi yöntemi kullanmak gerekir sonucunda kçtü birşey olurmu
  Dr.Muharrem KAYA
  daha az iz kalması için buharlaştırma yöntemleri ile aldırabilirsiniz.kafanızda soru işareti kalmasın istiyorsanız alınan parçayı patolojiye gönderip inceletebilirsiniz.kötü birşey olmaz.

 292. Anonim says:

  Merhaba hocam benim burnumun sol ucunda açık kahverengi ve hafif kabarık bir ben var buharlaştırma yöntemi ile bu benden kurtulabilir miyim ve iz kalır mı ?
  Dr. Muharrem KAYA
  kurtulabilirsiniz
  en az iz buharlaştırma yöntemnde kalır ve çok yakından bakmadıkça algılanmaz

 293. hilal uçan says:

  26 yaşındayım.oğluma hamileliğim sırasında kafamın içindedahaönce varlığından habersiz olduğum doğum lekesi gibi olan et benim büyüdü. 2010 yılında ameliyat oldum fakat tamamı alınmadı. coompuent nevüs denilldi. tekrar amelliyat olmak istemedim tamamının allınması için. kötü huyluya dönüşürmü. ikinci kez hamile kalmak büyümesine kötüye dönüşmesine neden olurmuhamile kalmak istiyorum ama korkuyorum
  Dr. Muharrem KAYA
  ameliyatsız yöntemlerle aldırın böylece iz de kalmaz

 294. Radyo frekansla benlerin alınması için yaz ayı uygun değil midir?Benler alındıktan sonra ne kadar süre güneşten korumak gerekiyor?
  Dr. Muharrem KAYA
  radyo frekans her mevsimde uygulanabilir

 295. Hocam yüzümde yaklaşık 15-16 tane bir iki tanesi kabarık diğerleri yüzeysel küçük benler var.Gittiğim bir doktor radyofrekansla ben alınmasını tavsiye etmediğini söyledi.Lazerle ya da cerrahi operasyonla alınmasını tavsiye etti.Radyofrekansla benin tamamının alınamaması durumunda köklerinin gözlenemeyeceğini ve ilerideki olası bir kanser oluşumunun bu yüzden takip edilemeyeceğini söyledi.Benim benlerim çok yüzeysel gözüküyor.Bu konuda ne söyleyebilirsiniz?
  Dr. Muharrem KAYA
  bilimsel verilerle hiç ilgisi olmayan bu bilgileri izah etmenin tek yolu var gittiğiniz doktorun radyo frekansı yokmuş 🙂

 296. Hocam ben doktora gittiğimde doktor kabarık olmayan düz benlerim için buharlaştırma tedavisi en uygun olur dedi sizce doğru mu siz lazer ve radyofrekans diyosunuz , bir de radyofrekans ve buharlaştırma tedavisi aynı şey mi?
  Dr.Muharrem KAYA
  radyo frekansla buharlaştırma yapılır

 297. sırtımda sağ omuzumda yağ bezi nedeniyle plastik cerraha muayeneye gittim. doktorum sırtımda bulunan ben in öncelikli alınması gerektiğini söyledi (şekli bozuk ve üzeri çatlaklı imiş) küçük olmasına rağmen aldırmanın ne gibi zararı olabilir. halk arasında ben lere sakın el vurdurmayın derler. hocam ne yapmalıyım saygılar.
  Dr.Muharrem KAYA
  bene dokunulmaz halk arasında konuşulan ama tamamen yanlış bir inanış, alınan ben yok olacağı için benden kaynaklanan riskler de o anda yok olur.şekli ne olursa olsun beni ameliyatla almak pire için yorgan yakmak kadar gereksiz ve iz bırakan bir tedavi yöntemi.çağdaş tedavileri araştırın

 298. Slm hocam benm dudagimn ustunde bn var bn ne ck kucuk nede buyuk
  ama koyu renkte bn bni aldirmak istyorm hanki bolume gitmeliym birde lazer sistemi varms nettn aldgm blglere gore sz hanki tedavi yntmini onerr snz bnn alndgi yerde iz kallrmi yardmci olr snz svnrm
  Dr.Muharrem KAYA
  hangi doktor olduğunun önemi yok teknolojiye sahip bir klinikle görüşün en uygun yöntemle tedaviniz yapılır

 299. Halit says:

  merhaba hocam ben 18 yaşındayım yaklaşık 5 senedir genital bölgemde ben var zamanında gittiğimde 18 yaşından önce alırsak tekrar ürer demişlerdi, geçenlerde gittim ve krioterapi yani dondurma tedavisi uyguladılar 2 haftada bir gelmemi söylediler benin çapı yaklaşık 3 cm testislerimden penisime doğru gidiyor hocam size sorum en iyi tedavi yöntemi hangisidir ? Krioterapiyle beni kaç ayda yok ederler ? Ayrıca krioterapiyle tedavide tenimde renk değişikliği, kalıcı iz veya çukurluk vb komplikasyonlar olur mu ? Bu durum moralimi gerçekten çok bozmaya başladı hocam cevabınız benim için çok değerli şimdiden teşekkür ederim.
  Dr.Muharrem KAYA
  krionun seansı kestirilemez, buharlaştırma yöntemini araştırın tek seansta biter

 300. ÖZGE says:

  Günaydınlar hocam. Benim burnumun üstünde 2 tane düz ben var ve bunlardan çok rahatsızım. Gittiğim doktor bu benler yüksek olmadığı için sadece kesilerek alınabileceğini ve bu cerrahi işlem yüzünden dikiş izi kalacağını söyledi. et beni gibi yüksek olmayan benlerde de franksiyonel lazer veya buharlaşma yöntemi uygulanabilir mi ?
  Dr.Muharrem KAYA
  söylediklerinden “cerrahi işlem yüzünden dikiş izi kalır” sözü doğru ama kabarık olmadığı için sadece kesilerek alınması gerekir sözü tamamen yanlış demekki teknolojik tedavilerden haberi olmayan bir doktormuş.kabarık olmayanlar lazerle veya radyo frekansla alınabilir

 301. ahmet says:

  hocam benim burnumun yaninda birtane dogustan olan ve buyumeye devam eden ben var.kahverengi ve siyah karisimi nasil alinir.ne yapmaliyim ankarada oturuyorum
  Dr.Muharrem KAYA
  buharlaştırma veya lazer olabilir

 302. hocam benim bıyığımın olduğu kısımda iki tane kabarık olmayan ben var sizce hangi yöntem en uygunudur ? lazer bıyığa etki eder diyorlar doğrumu ?
  Dr.Muharrem KAYA
  lazer bıyıkları dökebilir,buharlaştırma yönteminde kökler zarar görmez.

 303. Melek onur erdem says:

  Merhaba, size birkaç şey danışmak istiyorum. Benim kaşımın içinde , gözümün altındaki yumuşak dokuda, çenemin üst kısmında olmak üzere yüzümde beni görüntü olarak rahatsız eden benlerim var. Bu benler uzun bir zaman içinde dahada belirginleşip kabarık hale geldiler. Daha fazla büyümeden bunları aldırmak istiyorum. Sizce buharlaştırma yöntemi benim için uygun olur mu.kaşımın içindeki benim kabarık bir ben ve artık kaşımın şeklini bozmaya başladı.bu beni aldırırsam oradaki kaşımda kayıp olurmu. Ben izmir de yaşıyorum bana bu konularda yardımcı olabilecek ,buharlaştırma yöntemini kullanan bir meslektaşınızı tavsiye edermisiniz.şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim…
  Op.Dr.Muharrem KAYA
  buharlaştırma yöntemi kaş köklerine zarar vermediği için kaşlarınız çıkar.
  şu linkle görüşebilirsiniz.
  http://www.ideaklinik.com/ben-aldirma-fiyati.html

 304. selçuk says:

  merhabalar hocam.Size bir sorum olacak.Saç derisindeki yağ kisti buharlaştırma yöntemi ile alındığında tekrar aynı noktalardan veya farklı noktalardan geri gelebilir mi?Teşekkürler.
  Op.Dr.Muharrem KAYA
  yağ kisti buharlaştırmayla tedavi edilmez

 305. merhaba yüzümde çok sayıda kabarık olmayan nokta şeklinde koyu benler var.lazer yaptırmak istiyorum bu tarz benlere uygulama yapılıyor mu bilgilendirirseniz sevinirim
  Dr.Muharrem KAYA
  farklı teknolojiler kullanılsa da her tür ben tedavi edilebilir.

 306. müsait bir zamanınız da sorumu cevaplarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Benim omzumda ve genital bölgemde benler var etli ben değiller küçük nokta şeklinde ve biraz ondan büyük ben bunları lazerle aldıra bilirmiyim. lazerle tek seansda alınıyormu . bir kaç okuduğum yorumda lazerle alınan benin rengini acıldığı benin tamamen yok olmadığı yazıyor ve yerinde çukur kaldığı bu doğrumudur ben bu benleri aldırabilirmiyim. Size gelirsem bana yardımcı olabilirmisiniz. aldırmak istediğim ben 20-25 tane küçük nokta ve biraz ondan büyük bana yaklaşık fiyat verebilirseniz çok sevinirim
  Dr.Muharrem KAYA
  yeterli teknoloji olan kliniğe giderseniz her ben o ben için en uygun teknolojiyle alınır
  fiyat yaptıracağınız kliniğe göre değişir

gajah