Her klinik yaklaşık aynı şeyi söyler “en iyi biz ekiyoruz” . Tabiî ki buna inanmamak gerçekler ışığında değerlendirmek gerekir. Bunun için öncelikle internette araştırma yapılmalıdır.
İnternette araştırırken şunlara dikkat etmelidir;
Siteye eklenmiş saç ekimi vakalarında fotomontaj yapılmış mı ?
Daha yoğun görünmesi için topik kullanılmış mı ?
Dik çıkmayı kamufle etmek için jöle benzeri ürün var mı ?
Fotoğraflar gerçekten kendilerinin mi yoksa başka sitelerden çalıntı mı?
Bunları fark ederseniz bilin ki onlar sahtekardır ve uzak durun.
Söylemlerinde ;
Eski saçlarınızı kazanacaksınız,
18 yaşındaki gibi olacaksınız
Gençlik yıllarınızı özlediniz mi
gibi aklınızı çelecek cümleler kullanılmışsa yine uzak durun çünkü bunların hiçbiri gerçek olamaz.
Bu araştırmalarla bir kısmını eledikten sonra yüz yüze görüşmeye gitmelisiniz.Yüz yüze görüşmede ise şunlara dikkat edip ezberlediğiniz şu soruları sormalısınız.
Görüşmeyi doktorla yapın,
ikna etmek konusunda eğitim almış müşteri temsilcisiyle görüşmeyin,
doktor ameliyatta diyerek sizi onla görüşmeye ikna etmeye çalışırlarsa ya doktorun çıkmasını bekleyin yada görüşmeden ikna olmamak ve daha sonra ayrıca doktorla görüşmek üzere onla görüşün.
Saç ekimi ciddi bir tıbbi girişimdir, saçınızı ekecek kişinin eğitim düzeyini mutlaka sorgulayın “saç ekim uzmanı adıyla” sizi aldatmaya çalışırlarsa ikna olmayın çünkü Türkiye de saç ekimi uzmanı diye bir uzmanlık yok. Doktor “ekimi kendim yapıyorum” derse sorularınıza devam edin ama “ekip olarak ekiyoruz” derse bir kez daha düşünün çünkü ekip dediği lise mezunu çocuklardan oluşan bir ekiptir ve doktorun kendisi sadece sizi ekimden sonra görür.
Hiçbir tıp eğitimi almamış bünyesinde doktor bulundurmayan “saç ekim koordinatörü” gibi ne anlama geldiği belli olmayan bir ünvanla işletilen yerlerden olabildiğince uzak durun, sorumluluğunuzu mutlaka bir uzman doktor almalıdır. Yoksa sağlık ticaretine kurban gidersiniz.
Köklerin kaç derece açıyla ekileceğini rakamsal olarak öğrenin “yatık ekiyoruz” sözünün bir değeri yok çünkü 85 derece tam dik olan 90 dereceden daha yatıktır ama diktir.Saç bölgelere göre 45-55 derece açılarla ekilmelidir.
Ekilecek delikler nasıl açılacak ? kanal açılarak yapılan ekimde var olan saç köklerinin ve o kökleri besleyen kılcal damarların zarar görebileceği bilinmektedir bu sebeple mümkünse kanal açmadan iğne ile delerek ekim yapan yerleri tercih edin.
Kökler donör alandan alındıktan sonra ne kadar dışarıda bekletiliyor ? Kökler oksijensiz kalmaya çok dayanıklı değildir dışarıda bekleme süresi 3 saati geçtiğinde köklerde ölüm oranı artar. Kökleri bekletmeden ekim yapılıp yapılmadığını sorgulamalısınız.
Saç ekimi hastane ortamında yapılmalıdır saçmalığına asla inanmayın, yeterince steril çalışılan doktor muayenehanesinde gönül rahatlığıyla ektirebilirsiniz. Hastanenin izbe bir köşesinde saç ektirmektense uygun bir klinikte ektirmek daha sağlıklıdır ama ne yazık ki bütün dünyada ofis ortamında yapılabilen bu işlem Türkiye de yasa gereği hastaneye zorlanmaktadır. Önemli olan ortam değil ekimi kimin ve nasıl yaptığıdır.
Saç ekim ücretini öğrenme işini en sona bırakın yoksa rakamlarla aldanabilirsiniz.
Resimler sacekimiresim.com dan alıtıdır.

http://www.doktorcanisler.com/sac-ekimi-nasil-yapilir/

dik çıkan saçlar nasıl yok edilir

en iyi saç ekim merkezi

https://www.canisler.com/sac-ekimi/

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“En iyi saç ekim merkezi” Yazısında 5 Yorum

 1. Yunus says:

  Hocam sac ekimi sonrası 18. Gününden itibaren sivilcelenme yasamaktayım irin şeklinde sivi akmakta elimle hafif sıkmalarımda ve ardından acık renkli kan
  . Hocam bu durum cok Çan’ımı sikiyor çünkü bazen kokler de irinle beraber elime gelmekte 32. Günündeyim ve durum hiç değişmedi. Bu durum normal mi lütfen bir öneride bulunun sivilcelerden ve kızarıklıktan nasıl kurtulurum acil cevap bekliyor saygılar sunuyorum
  Dr.Muharrem Kaya
  Tüm bunlar görülebilen sorunlar, kızarıklık kendiliğinden düzelecek. İrin fazla ise köklerin zarar görmemesi için doktorunuzla konuşup antibiotik alabilirsiniz.

 2. Serap says:

  mrb hocam,
  ben sakak bolgeme sac ektireli 9.10 gun oldu.expeciayi bu ay kestim daha kullanmalimiydim yada daha nekadar kullanmam gerekir?fazla yogunlasma olmadi.sıklasma nekadar daha devam eder.Simdiden tesekkurler.
  Saygılar…
  Dr Muharrem Kaya
  saç ekiminin tam sonuçları 1 yılda alınır.sonuçta donor bölge sonsuz değil ,iyi plan yapmak gerekir

 3. Serap says:

  Merhaba Hocam,
  ben 35yaşında bir bayanım 6ay 10gun oldu şakak bolgeme ve anlımı daralttirdim.saçıma boya yaptırmam nezaman uygun olur 1yıl kadar basımi koruyacagımi belirtmislerdir hala sakınmalı mıyım?
  Şimdiden tskler ve saygılar…
  Dr Muharrem Kaya
  saç renginizle ilgili sorununuz yoksa boyamanızı önermem.

  • Serap says:

   nekadar bir süre daha boya icin beklemeliyim,fön makinasinin sicakligi hala zararli mi?birde darbeye karsi koruyacakmiyim
   Dr Muharrem Kaya
   15 günden sonra diğer saçlarınızdan farkı kalmaz

 4. Merve akyüz says:

  Kaş ekimi yaptırmak istiyorum bilgi almak istiyorum dönebilirsiniz sevinirim 05432399794
  Dr.Muharrem KAYA
  kaş ekimi yapan merkezlerle görüşmenizi öneririm

kuda