İnsanoğlunun ister kadın olsun ister erkek olsun en önemli aksesuarı saçıdır.saçımız canlı ,parlak ve istediğimiz şekli alıp koruyabiliyorsa kendimizi daha güzel ve iyi hissediriz.Herhangi bir nedenle hayatımızda olumsuz bir durum yaşandığında genellikle daha iyi hissedebilmek için ilk yaptığımız şey saçımızın rengini ,şeklini değiştirmek olur.Güzel görünümde saçlar önemli bir yer tutmaktadır.Durum böyle olunca saçlarımızın bakımı ve temizliği için aldığımız şampuanlar önem arz eder ve saçımız için her zaman en iyi şampuanı almak isteriz.

En İyi Şampuan Hangisidir?

Saçımızın özelliklerine göre şampuandan beklentimiz çok büyük değişiklikler gösterebilir.Kepek sorununuz varsa kepeğe etkili şampuan kullanabilirsiniz fakat yoğun kepek varsa sadece şampuan yetersiz kalacaktır çünkü temelde kepeğin nedeni mantar yada seboreik dermatitdir.Bu durumda sadece şampuan değil tedavi amaçlı başka ürünlerde kullanmak zorundasınız.Yoğun kepek ve seboreik dermatitda en etkili losyon DermoTTO veya benzeri bir ürün tercih edilmelidir.

 

Saçınızda kalite sorunu yani kırılma, kırılarak dökülme, sönükleşme, parlaklığını kaybetmesi gibi sorunlar varsa saç kalitesini arttırmak için en etkili vitamin olan B7 vitaminini içeren biotinli şampuanları tercih etmelisiniz. Saçlarınızda dökülme varsa bu durumda yapılacak en iyi şey bir uzmanla görüşüp saç dökülme nedeninizi tespit etmek ve soruna yönelik en uygun ilaçları kullanmaktır.Eğer nedenleriniz arasında ailesel dökülmede varsa saw palmetto içeren şampuanları tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır.Saç dökülmesinin bilinen en sık nedeni DHT dir (%95) ve ve saw palmetto bilinen en etkili DHT engelleyicidir ve saw palmettonun genetik saç dökülmesini önlediği yönünde yapılmış yüzlerce güvenilir bilimsel yayın vardır.

Yağlı Egzama İçin En İyi Şampuan;

Saçtaki sorun egzama ise bu durumda içeriğinde mantarlara da etkili bir madde bulunmalıdır.Ketokonazol içeren şampuanlar uzun yıllardır kullanıldığı için mantar enfeksiyonlarında direnç geliştiğinden dolayı artık etkisi yetersiz kalmaktadır.Bu nedenle son yıllarda geliştirilen climbazol içeren şampuanlar tercih edilmeli. %1 climbazol içerenler en etkili egzama şampuanı olarak değerlendirilir ve genellikle yeterli de olmaktadır.Fakat seyrek olarak görülen ağır yağlı egzama vakalarında climbazol içeren şampuanda yetersiz kalabilmekte bu durumda tedaviye ek olarak DermoTTO losyon benzeri solusyonla tedaviyi desteklemek gerekebilir. Aşırı yağlanmada tedavi seboredeki gibi yapılabilir.
Saçlı derideki sedef için şampuanBu hastalık genellikle solusyonlarla tedavi edilmesi gerekecek kadar ileri ve tedaviye dirençlidir bu durumda sadece yıkama için ürün önermek yetersiz kalır.

Normal Saçlar İçin En İyi Şampuan;

Saç derisindeki yağ oranı normal olan saç tipleridir. Kullanılması gereken şampuan derinin nem ve yağ oranını dengelemeli. Saçınızı yıkadıktan 24 saat sonra yağlanma olmuyorsa normal saçlar için olan şampuanları tercih etmelisiniz.

Yağlı Saçlar İçin;

Saçlı derideki yağ oranı fazla olan saç tipleridir. Kullanması gereken şampuanlar saçtaki yağ dengesini sağlamalıdır. Aynı zamanda saçlarda oluşan elektriklenmeyi de engellemeli. Şampuan alırken üzerinde yağlı saçlar için ibaresine dikkat etmenizin önemi burada gizlidir. Ayrıca yağlı saçlara sahip olanlar kesinlikle kremsiz şampuan kullanmalıdırlar.
Kuru, yıpranmış, boyalı saçlar:Çeşitli fiziksel etkilere maruz kalan saçlar için yenileme ve bakım yapma özelliği olan şampuanlar tercih edilmelidir. Böylece nem dengesini kaybeden saçlar nemini yeniden kazanırken aynı zamanda beslenmişte olurlar.

Zayıf ve Yıpranmış Saçlara En İyi Şampuan;

Sağlığını kaybetmiş saçlar için kremli formüle sahip onarıcı canlandırıcı ve bakım yapan şampuanlar tercih edilmelidir. Ayrıca onarıcı proteinlere sahip bakım maskeleri kullanmak saçlarınıza kaybettiği canlılığı kazandıracaktır.

İnce Telli Saçlar İçin Şampuan;

Genellikle bu ince yapı doğuştandır yani kişinin genetik yapısından kaynaklanan bir durumdur yine sıklıkla ince telli olması yanı sıra aynı zamanda seyreklik te vardır ve o da doğuştandır. Saç saısı değiştirilemeyeceği için seyrekliğe bir şey yapılamaz ancak kalitesi artırılırsa daha sık görünmesi sağlanır. İnce saç için dışardan uygulanacak ürünlerin etkisinin olacağını söylemek yanıltıcı olur çünkü saç kökten beslenir. Bu sebeple ince telli saçlara en güzel çözüm ağızdan alınan haplardır. Bunun için en basiti günlük 2 mg B7 vitamin tableti almaktır. Daha etkili ilaç alınmak istenirse içeriğinde biotin yanı sıra saçın yapım maddeleri olan keratin, L-Sistin, methionin, çinko gibi maddeler de bulunduran xpecia tablet veya benzeri geniş spektrumlu ilaçlar kullanılabilir.

Baş Biti İçin En Etkili Şmapuan;

Eskiden zehir içeren ilaçlar kullanılırdı gerek etkilerinin azalması ve gerekse zehirlenme vakaları görülmesi sebebiyle büyük oranda terk edilmiş ve dimetikon içeren şampuanlar yaygınlaşmıştır. Dimetikon içeren spreylerde başarı oranı % 100 dür ancak şampuanların kullanımı daha zor olduğu için biraz daha düşüktür. Baş biti konusunda en akıllı yaklaşım pedikap gibi set kullanmaktır. Bu tür setlerde biti % 100 öldüren sprey yanı sıra yeniden baş biti oluşumunu sonraki 1 sene boyunca engelleyen şampuan da bulunmaktadır. Ayrıca bu tür şampuanlar yukarıda bahsedildiği gibi tek başına tedavide de kullanılabilir.

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“En İyi Şampuan Hangisidir” Yazısında 508 Yorum

 1. Merhaba hocam.
  Benim saç derinde egzama var. Sabun konazol veya ketoral kullandığında saç derindeki egzama oluşumunu tam olarak engelleniyor. Ayrıca saçlarımı sertleştirilmiş ve çok cansız yapıyor. Bir sabun bir kepege karşı şampuan kullaniyorum saçım cansız durmuyor ama sabun kadar olmasada sanki yine biraz sert ve saçım çok dökülüyor. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Saç kremi kullanmıyorum saclarima ne banyadakini ne de banyodan sonraki saç kremini. Acaba saç kremi kullansana yumuşaklığı artar ve daha az dökülür mü? Bir defa sabun bir defa Clear kepeğe karşı şampuanı kullanıyorum. İpeğin kepeğe karşı şampuanı ve saç kremi kullanırsan sizce iyi gelir mi? Lütfen mesajima geri dönün cevap.yazin. Yardımcı olmanız dileğiyle.
  İyi günler dilerim.
  Dr.Muharrem Kaya
  climbazol içeren seboderm kullanmanız öneririm.tedavide sonra yıkanma sıklığınıza göre haftada 1-2 defa kullanmaya devam etmeniz nüksü önleyecektir

  • Peki önerdiğiniz seboderm ürününü banyoda saçlarımı şampuanla temizledikten sonra bir defa kullanıp mı durulayacağım yoksa drek şampuan yerine o ürünü saçlarımı yıkayıp temizlemek amaçlı mı kullanacağım?
   Dr.Muharrem Kaya
   hayır direkt seboderm şampuan kullanabilirsiniz.eğer egzamanız fazla ise dermotto losyon ile birlikte uygulamalısınız

   • Acaba saç derimde oluşan egzamayı tam anlamıyla tedavi edediğim için mi saçım normalden fazla dökülüyor? O ürünü kullanırsan saçlarının sertliği geçip yumuşak olur mu ve o ürün saç dökülmesinin miktarını normale indirebilir mi?
    Sizi sorularımla boğdum hocam farkındayım kusura bakmayın hocam. Ama çok şey denedim saç ve saç derimin aynı anda sağlıklı olması için ve hüsrana uğradım. Bu yüzden endişelerimin yok olup olmayacağını sormak istedim.
    Dr.Muharrem Kaya
    ilerlemiş egzama saç dökülmesine neden olur.beraberinde xpecia tablet kullanabilirsiniz.

    • Cevalariniz için çok teşekkür ederim mübarek cuma günü ne dileğimiz varsa kabul olur inşallah deneyeceğim hocam. İyi günler dilerim.
     Dr.Muharrem Kaya
     Teşekkürler 🙂

 2. Recep arli says:

  İyi günler hocam benim saçlarımda elimi vurar vurmaz dökülüyor saç diplerim çok zayıf hangi şampuanı onerirsiniz
  Dr.Muharrem Kaya
  sawpoo şampuan

 3. meraba 7 yasinda kizim var saçları ince telli çok kırıkları var cansız ve dökülüyor hangi sampuani kullanmam gerekiyor
  Dr.Muharrem Kaya
  şampuandan çok kan değerlerine baktırın.biotin düzeyi araştırılsın.

 4. Merhaba hocam kolay gelsin öncelikle hocam benim saçımda kepek sorunu çok fazla var saçlarım çok dökülmeye başladı uzamıyor ve cansız hangi şampuanı kullandıysam bir faydası olmadı bunun için bir şampuan önerebilir misiniz hocam?
  Dr.Muharrem Kaya
  kepek için climbazol içeren şampuan kullanabilirsin.saç kaliteni arttırmak için de HPbiotin 5 mg kullanabilrsin

 5. Hocam benim dalgalı kabarık saçım var ve dökülüyor , şuana kadar pek ısıl işlem gormedi alın bölgesine yakın yerlerde saç az ve saçlarım pek uzamıyor boyada kullanmadım sarımsak özlü şampuan kullanıyorum sizce ne yapmalıyım
  Dr.Muharrem Kaya
  dermatologa görünmelisiniz.kan değerlerinize hormonlarınıza bakılmalı

 6. Mehmet says:

  Merhaba hocam
  Benim saçlarda yağlanma, dökülme, kepeklenme var, ne yapmalıyım.
  Dr.Muharrem Kaya
  climbazol içeren şampuan kullanabilirsin

 7. hatice says:

  Hocam benim kafamda kuru kuru birseylr var kac kere doktora gittim sampuan ve losyon verdiler .egzama dediler ve don gittigimde ise sinirden sitresten dolayi oluyor dedi ama gecme di artik doktara gitmiyorumbide kasilaniyor siz ne onerirsiniz dogal yolu varmidir.
  Dr.Muharrem Kaya
  climbazol içeren şampuan kullanabilirsin

 8. Hocam iyi günler ya size sorum şu
  Saçlarım çok dökülüyor ve bunu nasl durdurabalirim ne kullanmami önerirsiniz
  2. Sorum ise yüzümde yağ bezesi var onlari nasl temizleyebilirim
  Dr.Muharrem Kaya
  saç dökülmesinin nedeni tespit edilmeli,her iki sorunun içinde dermatologa gitmelisin

 9. Mehmet says:

  Hocam merhaba saçımda 1 yıldır seboroik dermatit var 2 haftadır dermotto losyon ve seboderm kullanıyorum kabulanma artık olmuyor fakat az da olsa pul pul kepeklenme mevcut. Ayrıyeten 1 yilda on saç çizgim gerilemeye başladı egzama dan kaynaklı olduğunu düşünüyorum fakat ailemde ergenlik sonlarında on saç çizgisi gerilemeye başlıyor irsi bir durumda olabilir bunu önlemenin bir yolu var mı bir de sn olarak bu egzama geçtikten sonra sawpoo şampuan da kullanmak istiyorum ama nasıl hem seboderm hem sawpoo kullanabilirim söyler misiniz
  Dr.Muharrem Kaya
  günde 2 tane xpecia tblet başlayabilirsiniz.şampuanları dönüşümlü kullanabilirsiniz.yıkanma sıklığınıza göre haftada 1-2 sawpoo,1-2 defa seboderm kullanabilirsiniz

 10. Selin says:

  Hocam iyi günler. Saçım normalden daha çok kabarıyor ve gün geçtikçe yıpranıyor, dökülüyor. Saç tipime uygun şampuan denedim fakat işe yaramadı. Sizce ne yapmam gerekiyor?
  Dr.Muharrem Kaya
  biotin tablet kullanabilirsiniz.kabarıklık içinde bitkisel yağlarla bakım yapabilirsiniz

 11. Hocam iyi günlere benim saclarim ince dükulme ve yıpranma ve çok yaglaniyor bir gün yikamasam ikinci gün yaglaniyor onun için her gün clear kullanıyorum ama baya seyrelme olmuş sizin de önereceginiz bi şampuan var mi ?
  Dr.Muharrem Kaya
  climbazol içeren şampuan kullanabilirsin,yağlanmayı önler

 12. Hatice says:

  Mrb hocam 1 ay önce saçıma rofle yaptırdım saçlarım yandı baya bi kestirdim sürekli bakim yapıyorum doğal yaglar la yumasatici bakımlar kullanıyorum ama yinede taramakta zorlanıyorum saçlarım çok dökülüyor saç tellerim çok inceldi, matlasti ve kurudu peruk gibi oldu banada bi fikir öneride bulunurmusunuz? Çok rica ediyorum
  Dr.Muharrem Kaya
  saça yönelik tüm maddeleri içeren xpecia tablet kullanabilirsin

 13. Mrb hocam.benim saçlarım ince telli,yağlı,hafif dalgalı,seyrek,tepeden açılma ve geneldede dökülme var. Güçsüz,cansız,sert ve yüzde 40 beyaz.yaşım 36.Ayrıca seboreik dermatit mevcut.önerilerinize ihtiyacım var hocam.saygılarımla..
  Dr.Muharrem Kaya
  seboreik dermatit uzun vadede saçın kalite kaybetmesine ve dökülmesine neden olabilir.bunun için climbazol içeren şampuan kullanabilirsiniz.saç kalitenizi arttırmak içinde xpecia tablet başlayabilirsiniz

 14. Hocam merhaba,benim saçlarım çok elektikleniyo ve birazda yağlanma sorunu var onerebileciginiz bir şampuan veya saç kremi var mı?.Şuanda yağlanmayı karşı bir
  şampuan kullanıyorum ama pek faydasını göremedim açıkçası
  Dr.Muharrem Kaya
  climbazol içeren şampuan kullanabilirsin

 15. Selaymün Aleyküm hocam benim sorunum saçlarım şekil almiyor ve uzadikça cok kırışiyor hergece saçlarımı yıkıyorum ve fön ile düzeltiyorum ama yıpraniyor saçlarım. Pantene onarıcı şampuan kullaniyorumm. Cansiz ve yıpranmiş gibi görünüyor saçlarım. Yarriminiz için şimdiden tesekkür ederim hocam. SAYGILAR…
  Dr.Muharrem Kaya
  ısıl işlemlerden uzak durun.biotin başlayın

  • Hocam biotin sampuan mi kullanayım. Sawpo sampuan Da uygun olur mu
   Dr.Muharrem Kaya
   sawpoo şampuanın içeriği zengin,kullanabilirsin

  • Hocam biotin sampuan mi kullanayım. Sawpo sampuan Da uygun olur mu
   Dr.Muharrem Kaya
   sawpoonun içeriğinde biotinden başka maddelerde olduğu için daha uygun olur

 16. Hocam saçlarım çok cansiz ve şekil almiyor rengide gittikçe grimsi bişey oluyo soluk yani fön makinasida kullaniyorum bana uygun bi şampuan yada ilaç önerirseniz duaci oluruz size teşekurrler
  Dr.Muharrem Kaya
  HP biotin 5 mg kullanabilirsiniz.ısıl işlemlerden uzak durmaya çalışın.sawpoo şampuan kullanabilirsiniz

 17. Ya benim saçlar ince telli ve seyrek uzayınca yıpranıyor. Uzayınca birşeye benzemiyo kısa oluncada aynı ne yapmam lazım
  Dr.Muharrem Kaya
  biotin kullanabilirsin

 18. umitdir. says:

  hocam ben gecen sormustum dokulmeyi banyodayken saclarimi elleyin bir suru sac kaliyo elimde iyice seyreliyo siz genetik dokulme tedavisi demissiniz kullanabilecegim bi ilac soyleyebilirmisiniz
  Dr.Muharrem Kaya
  dökülme hangi alanda önemli olan bu.tepe bölgesindeyse genetik dökülmedir.ama saçlı deirnin her alanından dökülüyorsa sistemik hastalıklar nedeniyledir.
  genetik dökülmede minoxidil yada procapil içeren sprey ve xpecia tablet kullanabilirsiniz

  • dokulme alinda oluyor hocam alindan iceri dogru gidiyor
   Dr.Muharrem Kaya
   erkek tipi dökülme tiplerinden biri

 19. hocam benim 4- 5 yildir saclarim dokuluyo bu aralar iyice artmaya basladi on tarafi baya acilmaya basladi sac dokulmesi babamdada var ne yapabilirim
  Dr.Muharrem Kaya
  genetik dökülme tedavisi alabilirsin

 20. mustafa says:

  hocam iyi gunler ben saclarim icin sampuan yerine bittim sabunu kullanmak istiyorum sizce dogru bir yaklasimdami bulunuyorum
  Dr.Muharrem Kaya
  Bence doğru bir yaklaşım ama çok beklentiye girmeyin sonuçta ikisi de temizleme işine yarar.

 21. Hocam saclarim kepekli kirik cansiz mat hangi sampuan kullanmaliyim hangi marka .
  Dr.Muharrem Kaya
  kepek için climbazol içeren şampuan kullanabilirsin.kırık olduğu için HP biotin 10mg alabilirsin.

 22. Gürbüz says:

  Mrblar hocam ben 22 yasindayim sac tellerim ince zor sekil aliyor clear kullaniyorum onun icinde sodyumlu bi madde oldugunu ogrendim zarari varmis simdi ise yeni bi sampuana gecis yapacagim sac tellerim ince biraz bide yaglaniyor yikadiktan bir gun sonra bu sac tipine uygun kimyasal icermeyen bitkisel sampuan varmidir günlük kullanabilecegim tesekkurler?
  Dr.Muharrem Kaya
  climbazol içeren şampuan kullanabilirsin

 23. sebahattin ali says:

  mrb hocam benim saçlarımda sorun pek yok ama 1.5 senedir aynı şampuanı kullanıyorum şampuan ilk günkü gibi etkisini göstermiyor artık şampuan deiştircem birazda saçlarım yağlı gündelik kullanabileceğim bitkisel bir şampuan önerirseniz sevinirim teşekkürler?
  Dr.Muharrem Kaya
  climbazol içeren şampuan kullanabilirsin

 24. Mustafa says:

  Merhaba hocam saçlarım ince ve üst bölgeden seyrek olmaya başladı bana hangi şampuanı onerirsiniz ?
  Dr.Muharrem Kaya
  erkek tipi dökülmeniz var.sadece şampuan yetmez.sawpoo kullanabilirsiniz

 25. thaldrin says:

  merhaba hocam bende saç dökülmesi başladı geçen sene ygs zamanı o zamanlar normal elime atınca çok fazla geliyordu saç ama son 6-7 aydır duş sırasında çok fazla dökülüyor yada elimi ıslatıp saçıma sürünce çok dökülüyor acaba neden bioxcin falan kullansam düzelir mi
  Dr.Muharrem Kaya
  Stresin etkisi geçtiği için genetik dökülme olacağı düşünülür, bioxcine boşa para vermeyin

  • Yalcin says:

   Hocam ben 16 yasindayim butun sampuanlari kulandim clear. haden sholders . Elsev. Blendax. Elidor sacdokulmesine karsi sanpuanlar sikintim on tarfta alin tarafi orta taraf dokulmeye basladi ama 3 aydir ordan sac cikmadi ne yapmam gerek bide dayilarim kel deqil ama alin tarafi m sekli gibi sac geni anneye ceker diyolar ne yapmaliyi. Herkese biotinli sampuan onermisin bide xpeciabunu onermisin benim saclarim bazilar ince bazilari kalin % 95 ince %5 kalin bide bıttım diye sabun vrmis onerirmisin lutfen icimi ferahlatacan bisi yazin
   Dr.Muharrem Kaya
   öncelikle dökülme nedenin tespit edilmeli.kan değerlerine bakılmalı.16 yaşında genetik dökülme olmaz

   • Yalçın says:

    hocam şampuanı bırakacam da bıttım sabunu alacam sizce doğru bişimi
    Dr.Muharrem Kaya
    sabun saçlı deriden iyi temizlenmez ,kalıntı bırakır

 26. osman demirr says:

  hocam 1 senedir saçlarım dökülmeye başladı alın kımı aççıldı kan testi yaptırdım d ve demir eksikliği çıkıt vitamin kullanıyorum ama hala döülüyor sizce Xpecia Tablet kullanmalı mıyım birde bu tabetin yan etkileri zararları nedri
  Dr.Muharrem Kaya
  genetik dökülme ise xpecianın yanısıra minoxidil yada procapil içeren spreyde kullanmalısınız

 27. 26 yaşındayım saçlarım alın jısmından açılmaya başladı önlerdeki saçlarda inceldi gittikçede küçülüp yok olarak alnım açılıyor ne yapmam gerekiyo bu konuda keain bir çözüm varmıdır ?
  Dr.Muharrem Kaya
  düzenli ve bilimsel ürün kullanımı ile dökülmeyi önleyebilirsiniz

 28. İbrahim says:

  İyi günler hocam
  Saç prp tedavisinin dökülmeyi önleyici ve var olan saçları güçlendirici etkisi varmıdır.ilaç kullanmadan dökülmenin önüne geçebilir miyiz
  Dr Muharrem KAYA
  bence anlamı yok ama boşa harcayacak paranız varsa denemiş olursunuz

 29. Büşra says:

  Merhaba, saçım çok çabuk yağlanıyor ve dökülüyor. 1-1,5 yıl önce doktora gittiğimde sedef başlangıcının olduğunu söylemişti. Uzun zaman keterol adlı şampuan kullandım. Şuanda saç yağlanmasını önlemek için eczacının önerdiği prozinc adlı şampuanı kullanıyorum ama pek bir faydasını görmedim, açıkçası her gün fön makinesi de kullanıyorum. Saçı fön makinesine karşı korumaya ve saçın yağlanmaması için önerebileceğiniz bir şampuan var mıdır?
  Dr.Muharrem Kaya
  climbazol türkiyede yeni bir madde.bu nedenle direnç gelişmediği için çok daha iyi sonuçlar alınıyor.ayrıca içeriğinde zinc pyritionda var.daha iyi sonuç alacağınızı düşünüyorum.saç kalitenizi korumak istiyorsanız yoğun sıcak uygulamalardan uzak durmlısınız

 30. Oğuzhan Cengiz says:

  Selamun aleyküm doktor abi benim annemin saclarini beline kasar uzundu 1 ay oncesinde 8 cm kesti cok seyrelmisti dokulmustu bide cok yagli annemin saci siyah hint kinasi kullaniyo annemin sac teli kalin saclari cok az gorunuyo seyrek 36yasinda gur olmasi icin ve saci dokulmeden hizli uzamasi icin ne yapmasi lazim ?
  Dr.Muharrem Kaya
  günde bir tane 10 mg B7 vitamin tableti alabilir.

 31. fatih says:

  Hocam merhaba saçlarım ince telli derilerde kabuklanma kepek tarzı şeyler oluşuyor.Doktor ketoral diye medikal şampuan verdi pek faydasını görmedim kulaklarım içinde sakallarımda da pullanma oluyo seboraik dermatit dedi sizin öneriniz nedir saç için clear kullanıyorum saçlarım ince telli olduğu için şampuan çok inceltiyo şimdiden teşekkürler
  Dr.Muharrem Kaya
  Seboreik dermatit dendiyse clear etki etmez

 32. Osman akyazıcı says:

  hocam müsade ederseniz 15 yıllık bir şampuan üreticisi olarak bazı bilgiler vermek isterim
  öncelikle şu söyleyeyim şampuanların% 99 u kimyasal maddelerden oluşur içerdiği kimyasallarin bir kısmı Bazı ülkelerde yasaklanmıştır misal olarak (formaldehid,sodyum lauryl sulfate ) gibi burada benim size tavsiyem şampuan kullanmadan olmaz en az riskli olanı tercih edin
  silikon yani dimethicone içeren Şampuanlardan uzak durun bunları içeren şampuanlar saçınızı yumuşatır fakat aşırı zayıflatır ve dökülmeye neden olur dimethicone bit Şampuanlarda kullanılan bir hammadde olarakta kullanılır
  ve saç serumlarından uzak durun evinizde varsa ateşle yakmayı deneyine petrol gibi yandığını göreceksiniz ve son olarak acizane şampuan alırken
  içeriği kimyasallarla dolu değilde daha abartısız şampuan tercih etmenizi tavsiye ederim

 33. Serhat says:

  Hocam yasım 18 saclarım baya seyrek 3-4 seneden berıde dokulme var doktora gıttım defalarca hıcbırsey fayda vermedı 26-27 yasına kadar bu sacı korusam yeter. Genetık dokulme oldugunu bılıyorum bunu nasıl gecıktırebılırım.
  Hergun saclarım yaglanıyor,kırılıyor,sılkeleyınce 20-40 tel dokuluyor yataga dokulme felan olmuyor sakak tarafımda acıklıklar var.
  Dr.Muharrem Kaya
  şimdilik günde 2 tablet xpecia başlaman yeterli

 34. Batuhan kazancı says:

  Hocam merhaba benim saçlarım sert ve kuru yıkandıktan sonra hemen kabarıyor ve sertleşiyor yaklaşık 1 aydır rectiwa şampuanı ve saç kremini kullanıyorum ancak pek de işe yaramıyor yeni bir şampuan ve ya saç kremi almayı düşünüyorum siz hangi markayı önerirsiniz?
  Dr Muharrem Kaya
  saçının özelliklerine yönelik uygun şampuanı almalısın

 35. Serdar says:

  Hocam iyi günler.saçımı kısa kestirdikten sonra saçımda kaşıntı oluştu.ayrıca duştan sonra saç diplerim de beyaz beyaz şeyler oluşuyor.ama normalde kepeklii bir saçımü yoktur.eczane de saç diplerime bakıp prozinc salicade ve ducray squanorm önerdiler 1 ay kullanmamı istediler.zaten kuru bi saç derim vardı bu şampuanları kullansam dökülme ve kuruluk gibi sorunlar olur mu?ayrıca kaşıntıya çözüm olur mu ?şimdiden cevabınız için teşeklürler
  Dr Muharrem Kaya
  Denemek lazım ama dökülmeye hiç etkisi olmayacağını bilerek

 36. HALİL says:

  Selamünaleyküm hocam benim saclarim faz yaglaniyor
  Yıkıyorum öbür gün saçlarımi kasıyorm tırnaklarımin ici yağ ve kepek gibi doluyor ve son zamanlarda 1 aydır fazla döküldüğunu görüyorum ne yapabilirim yardimci olur musunuz
  Dr Muharrem Kaya
  dermatologa görünmelisn,egzama gibi görünüyor.

 37. Ayşenur says:

  İyi günler. Ben 18 yaşındayım 15 yaşından beri yoğun olarak saç dökülmesi problemim var. Anne tarafımda saç konusunda bir problem yok fakat baba tarafında özellikle halalarımda erkek tipi kellik var. Dermatoloji doktoruna muayene oldum demir eksikliğine bağlı kansızlık vardı. İlk olarak hap şeklinde daha sonra şurup şeklinde demir takviyesi aldım. Ayrıca yaz tatilinde birkaç ay boyunca B12 vitamini takviyesi aldım. Ama hala eskisinden de daha yoğun şekilde saçlarım dökülüyor. Özellikle banyo yaptığımda avuç avuç dökülüyor. Önümüzdeki yaz tatilinde mezoterapi yaptırmayı düşünüyorum ama o zamana kadar ne kadar saçım kalır orası meçhul. Lütfen yardımcı olun. Gerçekten psikolojim bozuldu saçım yüzünden.
  Dr.Muharrem Kaya
  öncelikle kan değerlerinizi normale getirmelisiniz.bunun yanısıra biotin yada xpecia tablet başlayabilirsiniz

 38. İyi günler benim saçım yağlı ve kepekli diplerde çok kaşınma var hangi şampuanı kullanmalıyım?
  Dr Muharrem Kaya
  Yağlı egzama olabilir, climbazollü şampuan kullanabilirsiniz

 39. Sercan ulaş akçay says:

  Hocam iyi günler.Ben sebamed günlük kullanım şampuanı aldım.Saçlarım yıkadıktan bir gün sonra yağlanır.Yani yağlı bir saç derim var.Sizce bu şampuan uygunmudur?Şimdiden cevabınız için teşekkürler
  Dr Muharrem Kaya
  yağlanma aşırı değilse cevap alırsınız

 40. selma şensöz says:

  yaşım 18 saçlarım çok dökülüyör önceden gürdü şimdi azaldı ve baya kırık var ince telli saçlarım çok yıpranmış
  Dr Muharrem Kaya
  Genetik dökülmedir ilaç kullanmanız iyi olur

 41. Muratcan says:

  Muharrem bey yaşım 18 saçım gür yıpranmış ve kırıklı parlak vecanlı gözükmesini istiyorum hangi tür işlemler uygulamalıyım? Ve ilginiz için gerçekten teşekkürler 🙂
  Dr Muharrem Kaya
  Keratin içeren şampuan tercih edilebilir

 42. İsmet says:

  Hocam saçlarım ince telli ve çabuk yağlanıyor. Ayrıca kafam da yaralar çıkıyor. Saçlarım yağlandığı için hergün yıkıyorum. Sizce hangi şampuanı kullanmam gerekiyor. Teşekkür ederim şimdiden..
  Dr Muharrem Kaya
  climbazol içeren şampuan kullanabilirsin

 43. Fatih says:

  Mrb Hocam bir ricam olacak ben normalde saçlarım 4 5 sene önce çok siyah yağlı ve dolgundu şimdi ise solgun ve yıpranmış yağsız saçlarım çok dökülmeye başladı alnım açılma var şampuanı kullanmıyorum zeytinyağlı sabun kullanıyorum ama yinede dökülüyor kökünden sizce ne yapmalıyım hocam
  Dr Muharrem Kaya
  genetik tip dökülmeye benziyor.dermatologla görüşüp dökülme nedeninizi belirleyin

 44. BlackBork says:

  Dr. Muharrem Bey oncelikle yorumlari inceledigimde her soruyu cevaplamaniz cok hos bir durum, ilginize tesekkur ederim.
  Ben 27 yasindayim bir bucuk sene once saç ektirdim. Sac ektirdikten sonra propecia hap, panplus hap kullandim. Ekimden bir sene sonra biraktim. Benim saclarim ince telli yagli bir gun yikamazsam sac telleri bir birine yapisiyor kotu bir goruntu ortaya cikiyor. Sizin yorumlariniza gore donusumlu ve her gun olmak uzere seboderm ve sawpoo sampuanlari kullansam; xpecia hap kullansam uygun olur mu. Ya da bunlara ek olarak veya farkli bir urun (panplis, propecia, ceradolin) onerir misiniz?
  Simdiden cok tesekkur ederim, iyi calismalar.
  Dr.Muharrem Kaya
  sawpoo ya gerek yok seboderm yeterli, propecia risklidir.

 45. güneş says:

  merhaba hocam. ben 1.5 ay önce saç ekimi yaptırdım. dökülen saçlar Lveya J harfi şeklinde. yani uçlarında kök var gibi. bu normal bir şey mi?
  Dr Muharrem Kaya
  kıl kökleri zedelenmiş olabilir

 46. Mustafa says:

  Hocam Merhaba ben 15 yaşındayım saçlarım kuruduktan sonra hemen sertlesiyo.Elidor kullanıyorum acaba sampuandanmi siz hangi sampuani önerirsiniz? Birde saçlarım dalgali düzleştirmek için ne yapmalıyım?dalgali olduğu için uzatmayı hiç sevmiyorum aylık berbere gidiyorum .
  Dr Muharrem Kaya
  şampuanın markasından çok içeriği önemlidir.saçınıza uygun şampuan kullanmalısınız.

 47. Meryem says:

  Dr.bey benim üç senedir aşırı derecede dokulmem var hatta bu dökülme yüzünden saçlarım çok azaldı doktora gittiğimde strese bağlı olduğunu ve sebamed dökülme sampuani onerdi ama fayda etmedi saçlarım kalinlasmadi ben eski gür saçlarımı geri istiyorum ne yapmaliym
  Dr Muharrem Kaya
  saç dökülmesinde neden tespit edilmeli.ve nedene yönelik ilaçlar kullanmalısınızşampuan saç dökülmesini önleyemez

 48. Emirhan says:

  Benim saçım sert 18 yaşındayım ilk elidor kullaniyodum hafif dökülüyodu simdi degistirdim yine hafif seyrelme war saçımda hangi şampuanı önerirsiniz
  Dr Muharrem Kaya
  sawpoo şampuan kullanabilirsiniz

 49. Zafer says:

  Hocam yasim 25 cok fazla fön kozmetik urunlerle kaltiesini yitiren saclarm birde genetik tepe sakak aclmalari baslaynca mahvolmus drumdalar aclma olan tepenin koklerde ince saclr var ama uzamiyor meret nasi bir tedavi oneriyorsunuz
  Dr Muharrem Kaya
  hairforte sprey ve xpecia tablet kullanabilirsin

 50. Oğuzhan says:

  Hocam Yaşım 17 saçlarım çok yağlı çok ince ve dökülüyor. Ne almamı önerirsiniz ?
  Dr Muharrem Kaya
  seboderm şampuan ve biotin 10 mg kullanabilirsin

 51. Gürol ilkar says:

  10 yıl önce sacim ortadan dukulmeye başladı şu an Minoxil kulanmaya başadim tek başına faydası olurmu yoksa takfiye ilaç gerektirirmi teşekürler.
  Dr Muharrem Kaya
  xpecia tabletle birlikte kullanırsanız saç kalitesi daha yüksek olur

 52. Elif says:

  merhaba hocam 23 yaşındayım saçlarım 1 senedir aşırı dökülüyor saç tellerim aşırı inceldi elimi saçıma her attığımda saçım dökülüyor ve yanlarda baya bir açılma oluştu.doktora gittiğimde b12 ve demir vitamini ve bioxcin şampuanı verdi bunları kullanmama rağmen bir değişiklik olmadı. bana dökülmeyi engelleyecek ve yeni şaçların çıkmasını sağlayacak hangi ürünü kullanmamı önerirsiniz
  Dr Muharrem Kaya
  demir eksikliği tedavi edilmeli bunun yanısıra xpecia tablet kullanabilirsiniz

 53. Berkecan Demir says:

  Bizde genetik ama. Bn 16 yaşındayım saçlarım güçsüzlüğü artıyo ve dökülmeye başladı
  Dr Muharrem Kaya
  biotin 5 mg başlayabilirsin.

 54. ali kocak says:

  hocam merhaba normalde saçım %75 beyazdır ve 3 yıl önce kemoterapi gördüm ve saçlarım döküldü.sonra çıktı ama kemoterapiden önce dökülmüyordu sonrası dökülmeye başlandı ve Kemoterapiden sonra saclarımı boyatıyorum.ve çok dökülüyor bunun için ne yapmam gerekiyor.
  Dr Muharrem Kaya
  biotin kullanabilirsin

 55. Mehmet says:

  Hocam Normalde azda olsa saç dökülmesi oluyordu ama bi kaza sonucu 5 gün yogumbakım da kaldım ve sonrasında kullandığım ilaçlardan olsa gerek saçim on kismı çok dökülmeye başladı sağdan soldan da açılmaya başladı neyapmaliyim.
  Dr Muharrem Kaya
  dermatologa görünüp dökülme nedeni tespit edilmeli

 56. ebru says:

  Merhaba hocam annemin saçları yağlı ve saç diplerinde beyaz suan yeni farkettim ki saçları diplerinden kırılıyor bayağıda çoğalma gözüküyor bunun için ne yapmalıyız lütfen yardımcı olun.
  Dr Muharrem Kaya
  climbazol içeren seboderm şampuan ve HP 10 mg biotin kullanabilir

 57. HANDAN says:

  Merhabalar….Saç dökülme sorunum bir artıyor bir azalıyor…Uzun süre sawpoo kullandım ama geçen ay dökülme çok yoğunlaştı..Bu şampuana ara vermek amacıyla prozınc-plus a başladım..Hala aşırı dökülüyor tercihim yanlış mı oldu acaba? Bu arada kan ve çinko tahlillerim normal,ama dr. genetik dökülme teşhisi koydu..Xpecıa da kullandım minoxil de ama artık maddi gücüm hepsini almaya yeterli olmuyor..Başka tavsiyeniz olabilir mi acaba, teşekkür ederim…
  Dr.Muharrem Kaya
  markası ne olursa olsun şampuanlar saç dökülmesi tedavisinde etkisiz kalır, sprey veya hap kullanmalısınız

 58. Selamın aleyküm hocam saçlarım üç yıldır dökülüyor
  artık seyrelmeye başladı saçlarım aşırı derecede yağlı
  Ve asiri derecede kasiniyor ve bu üç yıldır sürüyor
  Piskolojim bozuldu dayanamıyorum artık sonunda caresini
  bulamazsam sonunda kötü şeyler olcak yaşım daha yirmi
  Ve kel olmak için yaşım daha çok genç Alah rızası için
  bi care bulun lütfen
  Dr Muharrem Kaya
  yağlanma için climbzol içeren seboderm şampuan kullanabilirsiniz.dökülme nedeni araştırlmalı

 59. Hasan says:

  Merhaba hocam,
  Kafamın üst bölgesinde ameliyat sonrası dikişler çıkarıldıktan sonra dikişlerin olduğu bölgede hafif dökülme oldu, Saç derisini nasıl sağlıklı tutarsam geri dönüş olur ?
  Dr Muharrem Kaya
  6-8 ay beklemelisiniz.gelmezse ekim yaptırabilirsiniz

 60. Şaban says:

  Selamun aluykum hocam saçlarim kuru yikadiktan 1 saat sonra sert bi sekil aliyor yumusama si icin ne yapmaliyim tararken 15 20 ten saç tarakta kaliyor bu normal mi ne yapmaliyim cewap verirseniz sevinirim.
  Dr Muharrem Kaya
  bakım kremleri yada bitkisel yağlar kullanabilirsin

  • Şaban says:

   Hocam tesekurler kasinmada oluyor ust tepe bölgelerinde bu dediginiz ürün bununda etkiler mi
   Dr Muharrem Kaya
   kaşıntı kuruluğa bağlı olabilir.yağlar nemlendireceği için ortadan kalkması beklenir

   • furkan says:

    teşekurler hocam ALLAH RAZI OLSUN saç dökülmesinormal mi bunada iyi gelir mi önerdiginiz bi ürün var mı tesekurler hocam
    Dr Muharrem Kaya
    şampuanlar tek başına dökülmeyi durduramaz.nedeni saptanmalı

 61. Batuhan Güzel says:

  merhaba benim saçım çok çabuk yağlanıyor 1 gün yıkamayınca hemen yağlanıyor ve kötü görünüyor hergün yıkamak istemiyorum ama mecruren yıkamak zorunda kalıyorum yağın azalması için ne tavsiye edersiniz?
  Dr Muharrem Kaya
  yağlanamyı azaltan seboderm şampuan kullanabilirsin

 62. zafer says:

  Merhaba hocam.yaşım 32 saç derim yağlı, tıkalı ve kaşınma var. Erkek tipi dökülmede mevcut çoğunlukla önlerde ne tür ve marka şampuan yada ilaç kullanmalıyım yardımınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
  Dr Muharrem Kaya
  climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin.xpecia tablet başlayabilirsin

 63. anonim says:

  Merhabalar hocam ben dokuz ay önce doğum yaptim ve yaklaşık dört aydir asidi derece sac dökülmesi yasiyorum ayni zamanda kasinti ve kepeklenme vardi o sorunu kanozolla giderdim fakat dökülme problemi devam etmekte. Doktor panplus tablet verdi ama emzirdigim için riske atip kullanmadim onerebileceginiz bir şampuan veya tedavi sekli olursa sevinirim şimdiden tesekkur ederim
  Dr Muharrem Kaya
  gebelikte ve emziklilikte en sık görülen saç dökülme nedeni kansızlıktır.bir an önce kan değerlerinize baktırın

 64. merhaba doktor bey.saclarimi hergun yikiyorum cunku yikamazsam cok yaglaniyor.yikadigimda ortalama 5-10 tel gibi dokulme oluyor.sampuan degistirdim fakta yine demam ediyor.strese bagli oldugunu dusunuyorum.nasil bi sampuan yada serum gibi urunler onerirsiniz ? tesekkurler
  Dr Muharrem Kaya
  climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

 65. Anonim says:

  Merhaba hocam bende saç dökülme sorunu yok. Ancak saçlarım çok kuru ve kepeklenme söz konusu.
  Saç diplerimde kaşıntı çok oluyor . Sizce ne yapmalıyim ?
  Dr Muharrem Kaya
  climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

 66. tugce says:

  merhaba hocam saclarımın ince telli ve zayıf yapısı kullandıgım sampuandan dolayı kepek oluştu sac dokulmesi sorunu da var sizce hangi şampuanı kullanmalıyım
  Dr Muharrem Kaya
  öncelikle kepeği tedavi etmelisin.bunun seboderm kullanabilirsin.dökülme nedenin araştırlmalı

 67. mustafa says:

  mrb hocam benim sorunum saçlarımda üst bölgede aşırı seyrelme var test yaptırdım ve gözlede görülüyor seyrek olan bölgede saç var ama çok ince ve zayıf güçsüz buna nasıl bir çözüm önere bilirsiniz ..
  Dr Muharrem Kaya
  genetik saç dökülmesi tedavisini araştırın

 68. nazım akın says:

  merhaba hocam. benim sorunum saçımın ön tarafında gözle görünebilir seyrellik ouştu. Birazda arka tarafta Yaşım 39 ve ön ve alın taraf hariç diğer yerlerde saçım çok sık. seboderm kullanıyodum iyiydi ama bitince değiştirdim loreal yağlı saç için şampuan aldım ama saçım çok kuruyo ve tel tel dikiliyo.. tekrar seboderm sipariş ettim ama bu sefer HP biotin 5 mg da sipariş ettim. bu ikili işe yararmı? (saçı kalınlaştırırmı dökülme dururmu?) Teşekkürler
  Dr Muharrem Kaya
  seboreik dermatite bağlı ise faydası olur.ama genetik dökülme var ise biotin yetersiz kalır

 69. Merhabalar saçlarımla ilgili bir sorum olacaktı. 1 gün yıkamadığım zaman aşırı derecede yağlanma söz konusu ve yağlandığı zaman yıkadığımda normalden fazla dökülmeler oluyor. Kullandığım şampuan elidor saç dökülmelerine karşı kahverengi şampuanı. Önerileriniz ne olabilir bu konuda teşekkürler.
  Dr Muharrem Kaya
  aşırı yağlanmaya yönelik şampuan kullanmalısınız.ilk 2 hafta her yıkamada sonraki dönemde haftada en az 2 defa.climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsiniz.

 70. mustafa says:

  Doktor bey benim saçım çok dökülüyor bir türlü önlem alamıyorum minoxil kullanıyorum yanında matrix şampuan kullanmak istiyorum doğru bir karar mi
  Dr Muharrem Kaya
  biotin vb vitaminleri içeren şampuanlar kullanabilirsin.xpecia tablet almanı öneririm

 71. saçlarımı 2 ayda bir uçlarından kırıklarını aldırmama rağmen 2-3 haftada tekrar yıpranıyor çok fazla kırık oluşuyor kuruyor süpürge gibi ne yapmalıyım ?
  Dr.Muharrem Kaya
  biotin eksikliği olabilir.kan değerlerine baktırıp biotin kullanabilirsin

 72. Hocam merhaba . ben uc ay once cildiye gittim sac dokulmesi sikayetinden dolayi . kan tahlili yapildi . demir eksikligi goruldu kansizlik denildi ilac olarak benexol b12 , oreferon , bioak 5 mg biotin iceren hap verildi uc aydir kullaniyorum . fakat asiri derecede dokulme devam ediyo bioak bulamiyorum eczanelerde baska biotin hapiyla degistirdim . su anda ilaclara devam ediyorum bunun yanimda hangi sampuani kullanabilirim ?
  Dr.Muharrem Kaya
  sawpoo şampuan kullanabilirsin.

 73. Ekremcan says:

  şampuanımı değiştirdim saçlarımı yıkayınca kat katı oluyo saçlarım yumuşak olmuyo ve saçlarımın uçları batıyo saçımı tararkende saçlarımda çatır çatır sesler çıkıyo
  Dr Muharrem Kaya
  saçları yumuşatan bakım kremi kullanabilirsiniz

  • Anonim says:

   Hocam merhaba genetikten kaynaklı saç tellerim çok ince ve dökülme başladı ben hangi ilaç veya spreyi kullanmalıyım ve ayrıca çok fazla şampuan değiştirdim uzun süreli kullanabileceğim bir şampuan önerirseniz çok sevinirim.Şimdiden çok teşekkür ederim.
   Dr Muharrem Kaya
   sawpoo kullanabilirsin.ama saç dökülmesinde şampuanlar tek başına dökülmeyi durduramaz

 74. Edanur says:

  Hocam saçlar için hangi vitaminleri onerirsiniz? Ve markette satılan tüm şampuanları denemisimdir hiçbirinden memnun kalmadım. Ne onerirsiniz
  Dr Muharrem Kaya
  biotin başta olmak üzere Bgrubu tüm vitaminler.tabiiki diğer vitaminlerinde saç sağlığı üzerine etkileri var

 75. SİBEL says:

  merhaba ben uzun süre aynı şampuan kullanıyordum. ve şampuanımı değiştirdim. saçlarım şuan çok dökülüyor ne yapmalıyım.
  Dr Muharrem Kaya
  biotin içeren şampuan kullanabilirsiniz.ama dökülmenin nedeni araştırılmalı

 76. mustafa says:

  Hocam iyi akşamlar, benim saçım ince telli ve kuru saçlarımda hafif önlerde yani alnımda seyreklik var bana saç dökülmelerine karşı iyi bir şampuan önerirmisiniz veya ne yapmam lazım. teşekklürler
  Dr Muharrem Kaya
  sawpoo kullanabilirsin

  • mustafa says:

   Onu kendi ilimizdeki eczanelerden bulabilirmiyiz heryerde satılıyor mu hocam ?
   Dr Muharrem Kaya
   olmasa bile eczaneler ecza depolarından temin ederler

 77. Furkan says:

  Hocam şampuan degistirme süresi önemlimidir sık şampuan değişikliği zarar verir mi ?
  Dr Muharrem Kaya
  saçınıza uygun şampuan kullanıyorsanız zarar vermez

 78. duygulu insan says:

  merhaba hocam ben 11 yaşındayım annem bana üniversiteye hatta ondan sonra hala bebek şampuanı kullan diyor ama ben istemiyorum herkes elidor vb. şeyler kullanıyor . bu yüzden herkes benle dalga geçiyor. bebek şampuanından saçım yıpranmaya başladı kırıklar çıkmaya başladı. bundan rahatsın oluyorum. saçım çok kuru oluyor bebek şampuanından. çok mutsuzum 11 yıldır aynı kokuyor saçım bıktım. yani 1-saçım kuruyor 2- yıpranıyor 3- kırıklar çıkıyor çatallaşıyor 4- HERKES BENLE DALGA GEÇİYOR NE YAPMALIYIM LÜTFEN SÖYLEYİNNNNNNNNNNN
  Dr Muharrem Kaya
  bebek şampuanı bebekler içindir.diğer yaş dönemlerinde kullanılması saçlıderinin yeterince temizlenememsine neden olur.buda beraberiinde saç sorunlarını getirir

 79. Selamunaleykum hocam, ben saçlarıma çok önem veren biri olarak şu yağlanmaya bir türlü çözüm bulamadım. Saçlarım kalın ve hemen uzama potansiyeli var. Lakin 24 saat sonra sanki yağ dökülmüş gibi oluyor ellerimi sürdüğümde avuçlarım parlıyor yağdan. Ve stresten mi nedir ensemde de kepeklenme oluyor büyük büyük kepeklenme ve bazen sanki iğne vuruyorlarcasına bir ağrı oluşuyor. Ensemde daha önce kepekten simsiyah deride egzama çıktı doktora gittim krem yazdı kullanıyorum lakın fayda etmiyor hocam. Ve kullandığın iki şampuan var bioblas ve difnaturel ısırgan otlu şampuan -ikisini bir arada kullanmamın faydası varmıdır ve önerilerini bekliyorum kolay gelsin.
  Dr.Muharrem Kaya
  yağlanam için climbazol içeren şampuan kullanabilirsin,daha etkili olur

 80. Zeynep says:

  Hocam sacım 3 ay önce aşırı dökülüyordu. Bu yüzden Suan baya seyrekleşti doktora gittim Ferittin değerim 7 çıktı ilaç kullanıyorum hala eskiye nazaran dökülme azaldı ama hala devam ediyor küçük küçük biraz sac çıktı plantur39 şampuanını kullandım. Benim bir sac tipim degişti dökülmeden sonra alt kısımlar dipten kıvırcık çıkmaya başladı bunun için ne yapabilirim ve sac dökülelmesinin tamamen durması için hangi şampuan ve ilaç kullanmalıyım
  Dr.Muharrem Kaya
  xpecia tablet kullanabilirsin.

 81. Mehmet says:

  Hocam iyi günler. Yaklaşık 2 buçuk sene önce, saçımı wax şekillendirici sürülü halde 3 gun yıkamadım ve hemen ardından traş olduğumda şakaklarda dökülme olduğunu farkettim. Bir türlü fırsat bulup dermatologa gidemedim. Aradan geçen süre içerisinde dökülenler geri gelmedi. Bu kaybedilen saçların geri kazanımı mümkün müdür sizce nasıl bir yol izlemem gerekir?
  Teşekkürler..
  Dr.Muharrem Kaya
  sadece waxın etkili olduğunu düşünmüyorum.cildiyecinin fikrini almalısın

 82. gülr says:

  merhabalar.
  Saçlarım aşırı derecede sebebini anlam veremediğim bir seklide dökülüyor. Cilt doktoruna gittiğimde ise strestendir deyip gönderiyor. Önlem almazsam iyice seyrelmelerinden korkuyorum. Bana önerebileceğiniz ürün veya ürünler var mıdır?
  Dr.Muharrem Kaya
  saç dökülmeniz daha çok tepe bölgesinde ise genetiktir.ama genel dökülme varsa sistemik bir sorundan kaynaklanıyor olabilir.bunu sizde değerlendirebilirsiniz.

 83. hasan says:

  Selamlar hocam öncelikle iyi günler . Benim saçlarım beyazlama ya başladı kullanmadigim şampuan falan kalmadı. Sac beyazlamasina ne onerirsiniz size güveniyorum teşekkürlerimi sunuyorum … onerinizi bekliyorum
  Dr.Muharrem Kaya
  metionin ve biotin içeren ürünler kullanabilirsiniz

 84. Zehra says:

  İyi günler hocam, benim saçlarım ince telli. Her gün yıkamak zorunda kalıyorum çünkü çok çabuk yağlanıyor ve kırıkları sürekli aldırdığım halde çok var. Ne yapmam gerekiyor ne önerirsiniz acaba
  Dr.Muharrem Kaya
  seboderm şampuan ve HP biotin kullanabilirsin

 85. Erkan says:

  Hocam merhaba, cok sık saclarim vardi ama son zamanlarda cok fazla döküldü, hatta tepe bölgesi baya açildi. Ve saçlarim 1 gun yikamamayim fena yağlaniyor ve kaşinti oluyor. Saç tellerim çok inceldi, ve kivirciklaşti. Ne kullanmam lazim hocam.
  Dr.Muharrem Kaya
  yağlanma için seboderm şampuan kullanmalısın.dökülme nedeninin tespiti için hekime görünmelisin

 86. aysegül says:

  Merhaba hocam , benim saçlarım çok sık kırılıyor kestiriyorum kırıkları gitsin diye kestirmeden önceki boyutuna geliyor ve yine kırık kırık oluyor uçları uzamiyor ayrıca dökülüyorda seyreldi bayağı eskisi gibi gür değil kepek felan gibi ufak tefek şeylerde var ama ona pek takilmiyorum ayrıca geçen sene kafama bir tas kaynar su boşalmıştı onla bi alakası var midir ama ondan önce de böyleydi sanmıyorum napmam lazım benim bi de restorex diye bi şampuan var ona geçmeyi düşünüyorum saclarimin uzaması için napmaliyim ben
  Dr.Muharrem Kaya
  şampuan bu tür sorunların giderilmesinde asıl etkili faktör değildir.xpecia tablet kullanabilirsiniz.ilk 2 ay 2 doz kullanın.ayrıca dökülmenin nedeninide araştırın.erkek tipi yada anemiye bağlı dökülme olabilir

 87. RECEP says:

  mrb hocam ben 11 gün önce saç ektirdim saçlarım normalde çok yağlı ve kalın telli doktorların verdiği günlük kullanım sebamed şampuan bittikten sonra hangi şampuan kullanmalıyım
  Dr.Muharrem Kaya
  seboderm kullanabilirsin.fakat ekimden sonra yağlanmanın azalması beklenir.çünkü o bölgede saç miktarı arttı böylece kıl başına düşen yağ miktarı azalacağı için fazla yağlanmayabilir.

 88. ilker says:

  Merhaba Hocam. Cilt doktorunun teşhisine göre bende yağlı egzama var. Ayrıca dökülme de var. Farklı günlerde olmak şartıyla hem Seboderm hem de Sawpoo şampuan kullanmam etkili olur mu? Saçlarım uzun fakat ırsi dökülmem olduğunu düşünüyorum. En azından dökülmeyi azaltıp, birkaç sene kazanırsam yine de kar olarak görüyorum. Saygılarımla
  Dr.Muharrem Kaya
  şikayetlerinin şiddetine göre haftada 2-4 kez dermotto uygulayıp,bone ile saçlı deride 3-4 saat bekletip sonra sebodermle yıkamalısın.şikayetlerin düzelene kadar bu şekilde kullan.düzeldikten sonra egzama atağının olmaması için yıkanma sıklığına göre haftada 1-2 defa sebodermle yıkamaya devam etmelisin.ara yıkamalarda sawpoo kullanabilirsin

 89. büşra says:

  meraba hocam.
  benim saçlarım çok ince kestirdim kalınlaşır diye olmadı bi de parlamıyor
  ne yapmam lazım teşekkürler
  Dr.Muharrem Kaya
  HP biotin 5 mg kullanabilirsin

 90. Hasan says:

  hocam iyi günler ben 16 yaşındayım ve saçım da Elidor şampuanını kullandıktan sonra kepeklenme ve dökülme başladı sizce ne yapabilirim?
  Dr.Muharrem Kaya
  şampuanını değiştirmelisin o zaman.climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

 91. Sezgin says:

  Mrb ıyı gunler hocam bn dort gun önce sacım baya uzundu tras ettım ve lavaboda elımı saçıma attıgımda 10 12 tuy geldı bnde yeşil sabun kullandım oda sacı kurutuyor hocam önerebılecegınız bır sampuan varmı
  Saygılarımla
  Dr.Muharrem Kaya
  sawpoo şampuan kullanabilirsin

 92. hocm ben 16 yaşındayım. saçlarım çok dökülüyor .ince telli ve çabuk yaglanıyor.özellikle sınav zamanı daha fazla oluyor. babam doktora götürdü. bir sonuç almadık. desteginizi bekliyorum. ne yapmalıyım. bir kaç çeşit şampuan kullandım. fayda etmedi
  Dr.Muharrem Kaya
  climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

 93. Hocam 23yaşındayım. saçlarımda hiçbi sorun yoktu diyete başlamadan önce ama iki ay önce bi diyete başladım ve suan saçlarımda dökülme ve bolgesel seyrelme sorunu yaşıyorum. banyoya girdiğimde saçlarım kökten dökülüyormuş gibi bütün halde dökülmelerde oluyor bazende ayrı ayrı tane tane dökülmeler oluyor.Saçımın ön tarafı ve sağ tarafında az saç var sol tarafında çok saç var. kısaca sağ tarafı çok seyrek sol taraf dolgun. saçlarım kalın telli ve normal hangi sampuani önerirsiniz ve nerden bulabilirim şimdiden teşekkürler
  Dr.Muharrem Kaya
  dökülmen anlattığın kadar ciddi ise sadece şampuan kullanarak kaliteyi arttıramazsın.bence kan testi yapılmalı.eksik vitamin ve mineraller tespit edilmeli.ona göre ürün kullanmalısın

 94. Erdoğan says:

  Merhaba hocam ben 20 yaşindayim yüzümde kilar var bazi kilar kalinlaşti eğer kil varsa demeki mutlaka kalinlaşir öyle degil mi hocam ve omega 3 sakal büyümesine yardim eder mi hocam
  Dr.Muharrem KAYA
  Diğerlerinin de kalınlaşması beklenir, omga 3 n en küçük etkisi olmaz

 95. Mustafa says:

  Hocam benim memleketim yaşadığım yer nemli okuduğum yer nemsiz yani az ben saçlarımı uzatıyorum fakat çok elektrikleniyor head and shoulders kullanıyorum bana ne tavsiye edersiniz teşekkür ederim
  Dr.Muharrem KAYA
  haftada bir saçına bitkisel yağlarla bakım yapabilirsin

 96. Mustafa says:

  Merhaba hocam 19 buçuk yaşindayim yanağimda sakal var ama bzi bölgelede hafif kilar var onlar ne zaman ve nasil kalinlaşir benim babam 20 yaşinda sakal biyiklari kalinlaşmiş yani yüzumde kilar var acaba kalinlaşir mi siyah olurmu ?
  Dr.Muharrem KAYA
  21 yaşına kadar beklemen gerekir.sakal gelişimi o zaman tamamlanır

 97. dilek says:

  merhaba doktor bey,
  saçımda pul pul dökülen kepek problemini dermotto losyon ve seboderm şampuanla giderdim yaklaşık bir aydır kullanıyorum daha ne kadar devam etmeliyim bu ikisine onu öğrenmek istiyorum sizden. sonrasında hangi şampuanı kullanmam gerekiyor? saçım şuan kepekten arındı ama aşırı dökülme mevcut mevsimden mi kaynaklı bilmiyorum. şampuan önerisi rica ediyorum.
  teşekkürler.
  Dr.Muharrem KAYA
  şikayetlerinizin nüks etmemesi için yıkanma sıklığınıza göre haftada 1-2 defa sebodermle yıkamaya devam edin.şikayetlerinizin tekrar etmemesi için kaliteli bir şampuan seçmenizi öneririm

  • dilek says:

   kaliteli şampuandan kastınız nedir 🙂 marka paylaşamıyorsunuz biliyorum ama sawpoo şampuanlar devamlı kullanım için uygun mudur? seboderm ile dönüşümlü kullansam mesela
   Dr.Muharrem KAYA
   olur kullanabilirsin

 98. BENİM SAÇIM YAĞLI SÜREKLİ DÖKÜLÜYOR BİR ÇOK ŞAMPUAN VE SABUN KULLANDIM ETKİSİNİ GÖRMEDİM JÖLE WAX TÜRE ŞEKİLLENDİRİCİDE KULLANMIYORUM ŞAÇLARIMI 2 3 GÜN YIKAMAZSAM KOKMAYA VE AŞIRI YAĞLANMAYA BAŞLIYOR SİZİN ÖNERECEĞİNİZ VEYA TAVSİYE EDEBİLECEĞİNİZ ŞAMPUAN VARMI. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazollü şampuan kullanın

 99. Dr. bey oncelikle kolay gelsin sakaklarda acilma var minox. ve biotin kullandigimi soylemistim baska ne yapabilirim hangi sampuhani kullanmam gerek yardimci olursaniz sevinirim.
  Dr.Muharrem KAYA
  sawpoo kullanabilirsin

 100. mehmet ali says:

  hocam ben aakere gidip geldikten sonra baya saçım dkülmeye başladı şampuanıı değiştirdim sarımsak özlü şampuana başladım 1 yıla yakın zamandır kullanıyom ama aynı değişn bişey yok banyodda bakıyom 25-30 tele yakın dökülme var banyo snrası saçımı kuruttuğum zamanda 10 15 tel lavaboda oluyor ondan snra güm içinde de dökülmeler falan oluyor.. bioxin şampuan kullanmayı düşünüyom .
  dökülmesinin sebebi ne olabilir veya sizin önerdiğiniz herhangi bi ilaç şamouan falan varmı hocam ? şimdiden tşkr ettim
  Dr.Muharrem KAYA
  Şampuan temizlik içindir dökülmeye etkisi olmaz, ilaç kullanmalısınız

 101. Mahsum says:

  Dr.bey benim saclarim yagli dalgali cok cansiz ve kiriklar cok var bunun icn hangi sampuan onerirsiniz ben blendax kullaniym yagli saclr icn sprey ve ya onerecegnz sampuan varmi veya maske
  Dr.Muharrem KAYA
  seboderm şampuan var onu araştırın

 102. Anonim says:

  Sebamed şampuan nasıl hocam
  Dr.Muharrem KAYA
  İyi bir şampuan

 103. Serdar Yüceltekin says:

  Dr bey tekrar iyi çalışmalar,Serdar yüceltekin ben bir az önce göndermiş olduğum yazıda xpeciayı sormayı unuttum, bunuda kullanmamı tavsiye ediyormusunuz. Tekrar teşşekkürler.
  Dr.Muharrem KAYA
  kullanabilirsiniz

 104. Serdar Yüceltekin says:

  Sayın Dr Muharrem bey öncelikle iyi çalışmalar diliyorum,benim saç ile ilgili sorumu bir arkadaşa 2015 yılında cevap vermişsiniz hemen hemen aynı, 50 yaşındayım saçlarımında çok az da olsa seyreklik ve birazda cansızlık var,3 yıldır marketlerde satılan şampuanları kullanmıyorum, bitki özlü l sabunlar kullanıyorum, fakat saçlarım nedense çok geç uzuyor ve ayrıca ayak tırnaklarımda mantar vardı bayağı bir ilaç kullandıktan sonra kalınlaşma geçer gibi oldu ama ayak tırnaklarım çok çok geç uzuyor eminimki normal şekilde uzarsa arkasından yeni ve sağlıklı tırnaklar gelmeye başlayacaktır, Dr bey size soran arkadaşa saç için hairforte sprey ve sawpoo tavsiye etmişsiniz benim cansız ve azda olsa seyrek görünen saçlarım için aynı şeyleri tavsiye edermisiiniz,,birde doktor bey 50 yaşından sonrası için ne kadar bir süre bu tavsiye edeceğiniz şeylere devam etmek gerekiyor. Dr bey buna ilaveten saçların ve tırnakların uzamasına yardımcı olacak ne tavsiye edersiniz için, tırnaklarin ve saçların uzaması için biyotin tavsiye ediliyor bu konuda sizin önerilerinize ve tavsileyelerinize, yardımlarınıza şimdiden çok teşekkürler ediyorum ayrıca değerli vakitlerinizi bizler için ayırdığınız için, çok çok sağolun. İyi çalışmalar
  Dr.Muharrem KAYA
  hem saç hem tırnak sağlığınız için xpecia kullanmanız yeterli olacaktır.saçınızın sağlıklı bir şekilde var olmasını istediğiniz sürece kullanmalısınız

 105. Ahmet says:

  Sa hocam sacimikasidigimda tirnagima beyaz yuvarlak birsey grliyor siktigimda yumsacik bolunuyor bit varmi diye bit taragi ile taradim ama bit yoktu kepek gibidr degil ne olabiir
  Dr.Muharrem KAYA
  egzama olabilir.dermatologa görünün

 106. Muhammed says:

  Merhaba hocam bnm saçlarım çok yagli ve dalgalı bunun için ne yapmam gerekiyor önceden dökülme yoktu şimdi saçlarım dökülmeye başladı bnm istediğim saçlarım yağsız ve düz olmasını istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim
  Dr.Muharrem KAYA
  seboderm şampuan kullanabilirsin

 107. hocam mrb kolay gelsin minoxdolin kullaniyorum ve biotin kullaniyorum sacimda seyrelme ve sakaklarda acilma sampuhanimda kepeklenme yapiyor ne yapabilirim ne onerirsiniz tsk ederim simdiden
  Dr.Muharrem KAYA
  minoxl de kepek yapabilir, şampuanı değiştirin kepeğe etkili kullanın

 108. Hocam çok fazla ama banyodan sonra yaklaşık 25 tel falan dökülüyo ama gün içinde elimle saçımı hafigce kavrayıp çektiğimde 1,2tel saç geliyo en fazla 3 ama sadece saç uçlarından dökülüyo tepe ve şakaklar normal
  Sizce bu dökülmeler normal mı ( bu arada yaş 16)
  Dr.Muharrem KAYA
  norml

 109. Handan says:

  Merhaba hocam, öncelikle benim saçım 4 yildir ara ara hep döküldü yani tepe kısmında açıklık oluştu bayağı ve gitmedigim doktor kullanmadigim ilaç kalmadı genelde kan dusuklugunden döküldü bi ara toparladi ama su aralar yine dökülüyor ayrıca sarımsak özlü şampuan aldım aktarlardan ama herhangi bir etkisi olmadı 3 aydir kullanıyorum birde elseve iyi diye duydum yani kullandigimiz sampuanlar ne kadar etkili
  Dr.Muharrem KAYA
  dökülme tepe bölgesinden ise erkek tipi dökülmedir.buna yönelik ürün kullanmanız gerkeir

  • Handan says:

   Evet tepede dökülme oldu ama doktorlar genelde kalıcı değil hatta diplerde saç çıkmaya çalışıyor falan dediler yani şu an derimin altında saç çıkmaya çalışıyor sadece bunun sağlıklı çıkması ve dokulmemesi için ne yapmalıyım
   Dr.Muharrem KAYA
   xpecia tablet kullanabilirsin

 110. Levent says:

  Merhaba Dr Bey
  Öneriniz ile yaklaşık 7 aydır Sawpoo şampuan kullanıyorum memnunum.
  Fakat son zamanda saç derimde kabariklik, kabuklanma, kaşıntı var.
  Sawpoo ile birlikte bu kabuklanma geçene kadar ne kullanmalıyım?
  Saygılarımla
  Dr.Muharrem KAYA
  egzamanız olabilir.dermatologa görünün.climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsiniz

 111. cansu says:

  merabar ben sac analizi yaptırdım ve saçlarimda dökülme olduğu açıklıkların başladıgi ve intihalplanma oluştuğunu söylediler..kuru ve ince telli boyali bir sacim var sizce napmaliyim
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin.saçını desteklemek içinde xpecia tablet başlayabilirsin

 112. Şahin says:

  Merhaba hocam ben 24 yaşındayım aslinda saçlarim fazla dökülmez ama ara ara ellerimi islakken saclarimda gezdirdigimde elime 5 6 tane sac geliyor her seferinde bunu durdurmak için ve saçlarimi daha güçlü olmasi icin ne onerirsiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  biotin kullanabilirsin

 113. Sakarya says:

  Merhaba dr bey. Saç diplerimde yağlanmadan dolayı her gün yıkamam gerekiyor. Genellikle başımın tepesindeki yağlı bölge ağırlaşmış geliyor. Ve ağrı yapıyor.çok fazla kaşıntı var fakat kepek yok.
  Dr.Muharrem KAYA
  dermotto losyon ve climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

 114. FATOŞ says:

  merhabalar,
  11 yaşındaki kızımın saçı dökülmeye başladı.daha öncesinde yıkadığımda parlardı parlaklığı gitti ve çabuk yağlanmaya başladı.önerinizi bekliyorum.
  teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  kan değerlerine bakılmalı.özellikle anemi yönünden değerlendirilmeli

 115. kara says:

  Hocam sacimda yogun kirik ve dokulme var ayrica sac koklerim agriyor ve kasiniyor dermatologa gittim birseye yaramadi ne önerebilirsiniz?
  Dr.Muharrem KAYA
  Saç kökünde ağrı gerilmeye bağlı olan saç nezlesi düşündürrü öyle bir uygulamanız varsa bırakın. 10 mg B7 vitamini kullanmanız sorunu çözebilir

 116. Süleyman kazancı says:

  Hcm mrb benim saçımda kaşıntı oluyor. Özellikle kasinan yerin dibinde beyaz şeyler var ve cok dökülme oluyor . Ne onerirsinuz
  Dr.Muharrem KAYA
  kaşıntı için climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin.saç kaliteni arttırmak içinde xpecia tablet alabilirsin

 117. Elif says:

  Merhabalar
  Sacim kivircik boyalı ve aşırı şekilde kepekli. Rengi soluk ve uçlardan çok kırılıyor bu yüzden de uzamıyor. 2 gün yikamadigim zamanlarda görüntüsü kötü oluyor. Bir öneriniz varsa memnun olurum.
  Dr.Muharrem Kaya
  saçınızın elastikiyetini ve kalitesini arttırmak için biotin 10 mg kullanabilirsiniz.birde climbazol ve zinc prytion içeren seboderm başlayabilirsiniz

  • Elif says:

   Ayrıca 10 mg biotin’i günde kaç tablet ve nasıl kullanmalıyım? Hiç kullanmadım ve bilgim yok.
   Dr.Muharrem KAYA
   günde 1 tablet alman yeterli

 118. eylül says:

  benim saçlarım çok dökülüyo ince telli ve yıpranmış ne önerirsiniz
  Dr.Muharrem Kaya
  xpecia veya biotin kullanabilirsiniz

 119. sevgi says:

  hocam merhabalar ben 29 yasinda bir bayanim ve belcikada yasiyorum burda herkes dogal sampuan kullanimina basladi ben de sacim dokudukten sonra boyali saclar icin yapilmis kuaforlerde satilan sampuanlari satan yerden sampuan aldim sevinerek ama bir sorun var sampuan sacimdan gitmiyor cok duruladgim halde bile ne yapmaliyim ?
  Dr.Muharrem Kaya
  şampuanınızı değiştirin.bilinen ürünler kullanın

 120. Yakup says:

  Selamun Aleykum hocam ben 17 yaşındayım saçımin ortası dökülüyor hemde aşırı nerdeyse fazla kalmadı babamin da saçıda yok yanı dökülmüş sizce genetik olduğundan birşey yapılamaz mı szice ne kullanmaliyim şampuan mi yoksa önerdiginiz birşey varmı ve saçlarım seyrek ve aşırı yumuşak lutfen çaresi varsa cevaplayin daha çok gencim saçımin hepsinin gitmesini istemiyorum
  Dr.Muharrem Kaya
  en başarılı dökülme tipi genetik olandır, hairforte sprey i araştırın

 121. ahmet says:

  merhaba hocam 16 yaşındayım fakat saçlarım çok seyrek günde 10 15 tel dökülüyor saçlarım çok ince üst bölgem de neredeyse saç yok kafa derim gözüküyor ne yapmam lazım
  Dr.Muharrem Kaya
  günde 10-15 tel dökülme normal, seyrelme düşünüyorsanız muayene olun

 122. fazilet kaya says:

  Merhaba hocam,öncelikle yorumlarınizı okuduğumda gecistirmediginizi gormek beni çok mutlu etti…Şimdiden vereceğiniz yanıt için çok tesekkur ediyorum…ben 28 yaşındayım son 1 yıldırssaç dokulmem var gittikçe saçlarının azaldıği gözle gorulur bir hal aldı,saç dokul.eşi günlük 100 tele kadar normal olduğunu okumuştum pek ciddiye almiyirdum dışardan da saçlarının azaldıği fark edilince birşeyler yapmak istedim,ankarada oturuyorum çevremde gidebileceğim iyi bir dermotolog tercihini nasıl yapabilirim bilmiyorum…normal bir şampuan kullanıyorum (headsholders)yanlış birşeyler yapmaktan korkuyorum saclarim eskiden kalın telliydi İnceledi,Seyreldi,cansız ve iki günde yaglaniyor lutfen kısacada olsa bana bir öneride bulunun…doktora gitmeden yapabileceğim birşeyler varsa yorumunuzu bekliyorum tekrar teşekkürler….
  Dr.Muharrem Kaya
  Günde 100 tel dökülmeye normal denir ama bence bu kadar dökülme seyrelme ve kellikle sonuçlanır. Sanırım tedavi başlamanız iyi olur dökülmenin daha yoğun olduğu alanı belirtseydiniz dökülme tipini anlamaya çalışır ona göre öneride bulunurdum

 123. Sezgin says:

  Merhaba hocam benim sundan dort yil onceye kadar inanilmaz saclarim vardi kalin telli asiri sik kafa derimi gormeniz mumkun degil yani annim yoktu o derece sacim vardi neolduysa birden dokulmeye basladi ustlerin arkam seyreldii çok kafama takiorum ne yapmam gerekior neler kullanmaliyim hocam yardimci olurmusunuz. Teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  tepe bölgesinde ise dökülme erkek tipi dökülmedir.erkek tipi dökülmeye yönelik tedavi almalısınız

 124. Ezel kose says:

  İyi günler hocam
  5 yaşında olan kızımin saçları ve tırnak uzama sorunu vardı biotin tablet onermistiniz 1 aydır 5 mg günde 2 defa sabah akşam kullanıyor gözle görülecek kadar etkisi oldu Eczacımız 3ay devam edin sonrasında faydasını görürseniz 10 yaşına kadar kullanın dedi suan uni sampuan kullanıyor dökülmesi durmadı sampuan ne önerirsiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  şampuan saç dökülmesinde primer etkili değildir.bu nedenle çocuğun başka sistemik hastalığı varmı araştırılmalı.pediatriste götürün

 125. merhaba hocamm benim saçlarım cansız soluk ve hiç uzamıyoruz dökülme sorunumda var hindistancevizi yağını kullanıyorum bakımyağı olarak . saç krami olarar elsevin kullnaıyorum şampuan suan blendax kallnıyorum ama bi düzelme vs yok arada düzleştirici kullanıyorum ama genellikle dalgalı saçlarım bana önerebiliceğiniz ürün varmı ?
  Dr.Muharrem KAYA
  biotin 10 mg,yada xpecia tablet başlayabilirsiniz

  • Ebru says:

   biotin 10 mg,yada xpecia tablet nerden bulabilirim ve nasıl kullancağim peki ?
   Dr.Muharrem Kaya
   Eczaneden tabiki 🙂

 126. Fidan says:

  Merhaba hocam ben elseve kullanıyordum saçlarım aşırı dökülüyordu faydası olmadı şimdide bioxcin aldım sizce faydası olur mu dökülmeye karşı iyi gelir mi teşekkürler
  Dr Muaharrem Kaya
  Elseve den daha faydalı olmaz, Allah bilir bir de yalanlara inanıp 8 kat etkilisini almışsınızdır 🙂

 127. koray says:

  Merhaba, öncelikle şampuan konusunda bir soru sormak istiyorum. Saç dökülmesine bir şampuanın ne kadar etkisi olabilir? Şampuanların içeriğinde yer alan vitaminlerin ya da etken maddelerin aslında etkili olmadığını okumuştum. Deride egzama gibi cilt hastalıkları önlenebiliyor ama saç dökülmesi çok farklı bir konu. Dünyanın en pahalı şampuanlarını kullandım, muazzam faydalar görmedim ne yazık ki. Bilmiyorum bana inandırıcı gelmiyor artık.
  Bir sorum daha olacak. Köpürtücü ajan Sülfatlar söylenildiği kadar zararlı mı? Teşekkürler.
  Uzm.Dr.Muharrem KAYA
  evet zararlı

 128. Mustafa says:

  Hocam benim saçlarım çabuk yaglanıyor ve seyrek ne yapmam gerekiyor?
  Dr Muharrem Kaya
  Clibazollü şampuan kullanabilirsiniz.

 129. Aylin006 says:

  Merhaba hocam 10 yaşında kızım var . bebek şampuanıyla yıkıyorum fakat saçları çabuk yağlanıyor.artık hangi şampuanla saçlarını yıkamalıyım
  Dr Muharrem KAYA
  bebek şampuanın temizleyiciliği azdır.normal şampuan kullanabilirsin.eğer yine yağlanam fazla ise yağlı saçlar için olan şampuanlardan kullanabilirsin

 130. Hocam ferritin 2 seviyesinde. Diğer değerlerim normal.uzun zamandır kansizliktan dolayı üst ve iki yanım açıldı. 3cm cansız görünümde saçlarım var fakat uzamiyor.xpecia ve sawpoo yan etkisi var mı? 32 yaşındayım. Saçlarım çoğalır mi ayrıca? Ne iyi gelir?
  Dr Muharrem KAYA
  saçların istediğin görünüme ulaşana kadar günde iki doz xpecia tablet ve hairforte sprey kullanabilirsin,sawpoo kullanabilirsin

 131. Ece naz says:

  Merhaba hocam
  Ben 26 yaşındayım saclarim kulak altıni geçmiyor geçtiği zaman hep kestiriyorum uclari kiriliyor ince telli ve güçsüz aşırı derecede dökülüyor artık budurumdan çok sıkıldım uzun ve saglikli saclarim olsun istiyorum benim için ne önerirsiniz sizin öneriniz benim için çok önemli
  Dr Muharrem KAYA
  10 mg biotin yada xpecia tablet kullanabilirsin

 132. yorumuma cevap gelmedi bidaha soruyorum beni saçlarim çok kabarik kuru ve cansiz sizce hangi sampuani kullanmaliyim
  Dr Muharrem KAYA
  burada şampuan markası yazamam saçınıza uygun kaliteli bir şampuan seçmelisiniz.bitkisel yağlarla haftada bir bakım yapabilirsiniz

 133. zafer says:

  merhaba hocam benim saçmda seyrelme kalte düşüklüğü olmuştu minoxil kullnmya basladım toparladı fakat bi yandan toparlarken dğer yandan yine dökülüyor . şampuanım ne olmalı diye araştırdım en cok şu markalarn etkili oldğunu gördüm avalon biotin şampuan mı revigen şampuan mı almam uygun olur ?
  Dr Muharrem KAYA
  sawpoo kullanabilirsin

  • zafer says:

   hocam siz sawpoo önermişsiniz ama ben cevabınızı göremeyince avalon biotin almış bulundum sawpoo daha mı faydalı avalon işe yaramaz mı bende dersiniz ?
   Dr Muharrem KAYA
   şampuanda önemli olan saça zararlı kimyasal içermemesi,içeriğine bakmanızı öneririm

 134. Mehmet says:

  Selam hocam bebek şampuanı saç dökülmesini önlemek için yetişkinler kullana bilirmi yanı durdurur mu
  Dr Muharrem KAYA
  Bebek şampuanı saç dökülmesini durdurmaz

 135. Hayri says:

  Benim saçlarım yağlı sert ve dökülüyor hangi şampuanı kullanmalıyım…?
  Dr.Muharrem KAYA
  Kremler kullanın düzelmezse % 1 climbazol içeren şampuan kullanabilirsiniz

 136. Baki tastan says:

  Hocam, öncelikle vereceginiz cevaplar icin simdiden tesekkur ediyorum. Benim sorunum yaklasik 3 4 yildir devam ediyor yasim 21 olmasina ragmen 2. Derece erkek tipi dokulme mevcut, saclarim ve cildim asiri yagli sacimi yikadigimda 12saat gecmeden yaglandigini goruyorum. Ara sira kasinti oluyor tabi dokulmede asiri mevcut elimi sacima attigimda 5 6 tel kesin gidiiyor sacimi havluyla kurularken 15 20 tel goruyyorum. Sac dokulmesini tamamen durduramayiz ama yavaslatacak bir sampuan veya takviye urunler onerebilir msiiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  Erkek tipi dökülmede şampuanların pek etkisi olmaz, hairforte sprey i araştırın

 137. denizhan says:

  Hocam öncelikle teşekkür ederim. Seboderm şampuan günlük kullanım için uygunu birde sawpo şampuan bbitkisel ve içinde biotin varmı extra ağızdan biotin almaya gerek varmı varsa kaç mg bu iki sampuani beraber kullansam nazil kullamaliyim şakaklara saç ektirdim bir zararı varmı sawpoo sapuan DHT ye karşı etkili mi TSK ler
  Dr.Muharrem KAYA
  seboderm günlük kullanıma uygundur.sawpoonun içeriğinde biotin var,artı başka vitaminlerde var.ama genetik tip dökülmeniz varsa saç dökülmenizi durdurmaya şampuan yetmez

 138. MELEK says:

  Merhaba hocam,
  Benim saçlarım ince telli ,kepekli ve yaglı yani ne ararsanız var. Aynı zamanda dökülüyor ön taraflarında baya açılma oldu.24 yasındayım.doktora gittim rectiwa sampuan+serum verdi.kullananlara baktım pek memnun olan yok. 3-4 sene öncede gitmiştim ducray sampuan+serum vermişti. kullanınca gecıyor ama bırakınca yine aynı sorunlar başlıyor. kalıcı (aynı zamanda sac cıkaran) bi çözüm istiyorum hocam yardımcı olabilirsenız sevinirim.
  Dr.Muharrem KAYA
  öncelikle yağlı egzama tedavi edilmeli.bunun için şikayetlerinizin şiddetine göre haftada 2-4 defa dermotto losyon ve climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin.bu arada tedaviye ek saçlarının kalitesini arttırmak için günde 2 doz xpecia kullanmanı öneririm.dermatit şikayetlerin ortadan kalkınca hairforte spreyede başlayabilirsin.saçların istediğin kaliteye ulaşana kadar kullanabilirsin

 139. Ali cem says:

  Hocam benim saçlarım hafif dalgali uçları sönük mat az kuru ve elektriklenme oluyor bunun yanısıra kenarlara ve tepede açılma var hafif. yardımci olurmusunuz hocam Teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  saçlar genelde kısa olduğu için erkeklerde bu tür sorunlar pek olmaz, sanırım erkek tipi dökülmeniz var ona yönelik ilaç kullansanız iyi olur

 140. Erdem sezgin says:

  hocam merhabalar sacimda asiri dokulme var ve sac derimde yagli kepek var elimi sacima atinca tirnaklarimin arasi yagli sari kepek doluyor ne yapmaliyim hangi sampuani tavsiye edersiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  yağlı egzamaya benziyor % 1 climbazol içeren şampuan kullanın 2 haftada düzelmezse dermotto losyon ekleyin düzelir

 141. Serhat says:

  Saclarim yagli,kepekli ve sivilce benzeri seyler var bide sacim cok cansiz sizce ne kullanmaliyim
  Dr.Muharrem KAYA
  dermatologa muayene olmalısın

  • Emre says:

   Hocam bendede dökülme var cildim aşırı yağlı saçımda bu yüzden yaglaniyor ve kepekli cok inceldi ve seyreldi sac derimde kepege benzer iri iri ön bölgemde kabuklanma oldu tırnagımla temizlemeye calıştığım zaman saçla beraber çıkıyor cok dökülüyor ve cansız yaglandıgı icin her gün banyo yapmasam bile kafamı yıkıyorum yıkadıgım zamanda ön taraf çatallaşmış oluyo saçta tresan ısırgan otlu kullanıyorum yaglı saclar icin sizce ne yapmam lazm lütfn yardımcı olursanız cok sevinirim hocam
   Dr.Muharrem KAYA
   yağla birlikte kepek olması seboreik dermatit düşündürür ya % 1 climbazol içeren şampuan kullanın yada dermatologa muayene olun

 142. Aydın GÜNGÖR says:

  sayın hocam.
  Bende saçkıran var vede yayılıyor. Andrea isimli bir solüsyon aldım, 100 ml şampuana 3ml solüsyonu karıştırıp saçlarınızı her gün yıkayın diyor firma. Sizce nasıl bir şampuanla karıştırmalıyım bu solüsyonu, ayrıca saçkıran için bir öneriniz varmı.
  Teşekkür ederim.
  Dr.Muharrem Kaya
  saçkıran tedavisinde en etkin ilaç squarik asit di butil ester yada kortizondur.bunun dışındakiler hikaye.sadbe kullanabilirsiniz.eğer yayılıyorsa kortizon tedavisi için dermatologa görünmelisiniz

 143. osman says:

  Hocam öncelikl saygılar sevgiler ben 22 yaşındayım banyo yaparken saçlarım çok dökülüyor ayrıca kepekli saçlarım bunun için ne yapmamı önerirsiniz saygılarımla
  Dr.Muharrem Kaya
  bir tür dermatit olabilir.dermatologa görünmelisin

 144. seyfettin says:

  Mrhb hocam benim saclarım çok göçsüz ve kıvırcık çok ser ve kepeklili hangi şampuhanı kulanıyım
  Dr.Muharrem Kaya
  kepekli ise seboderm şampuan kullanabilirsiniz.eğer yine sertlik olursa badem yağı ile bakım yapabilirsiniz

 145. Enes Atasoy says:

  Hocam saçlarım kuru ve kabarık kepek yada dökülme problemim yok hangi şampuanı önerirsiniz ?
  Dr.Muharrem Kaya
  kuru saçlara yönelik kaliteli bir şampuan kullanın

 146. saçlarım acayip dökülüyor ve deriside dökülüyor napabilirim
  Dr.Muharrem Kaya
  seboreik dermatitiniz olabilir.dermatologa görünün

 147. Aleyna says:

  Saçlarım çok elektirikleniyor ve kepek var hangi şampuanı önerirsiniz?
  Dr.Muharrem Kaya
  seboderm şampuan kullanabilirsin.elektriklenme içinde hafifçe badem yağı kullanabilirsin

 148. Ezel kose says:

  Merhaba hocam benim kızım 5 yaşında saçı hiç uzaması yeni doğan bebek saçı gibi bağlanmıyor ele gelmiyor çok üzülüyor uzamadigi için ne yapmamız gerek
  Dr.Muharrem Kaya
  Biotin veya biotidinaz enzim eksikliği olabilir, doğrusu kanında bunlara baktırıp ona göre tedavi başlamaktır bunu yapamıyorsanız direk günlük 2 mg biotin tablet başlayabilirsiniz.

 149. Melike says:

  Saçlarım yıprandı ve kabarıyor john frieda ürünleri kullanmayı düşünüyorum sizce bu marka iyi mi
  Dr.Muharrem Kaya
  Bilgim yok ama iyidir herhalde deneyerek görmek lazım

 150. Hocam merhaba, Saç tellerim ince ve çabuk yıpranıyor ayrıca saç diplerimde yağlanma yağlandıktan sonrada kepek ve kaşıntı oluyor hangi şampuanı kullanmalıyım?
  Dr.Muharrem Kaya
  % 1 climbazol içeren şampuan kullanın en etkilisi bu maddedir

 151. saçlarım çok yağlı ve dökülüyor ve beyazlamaya başladı yaşım 19 ne yapmalıyım
  Dr.Muharrem Kaya
  Dökülme için ilaç kullanmalısınız, hairforte spreyi araştırın ama beyazlamaya yapacak bir şey yok

 152. Merhabalar hocam ben yağlı saçlara sahibim her gün sabah yıkıyorum çok yağlanıyor bir de döküldü üstelik bayağı 2-3 yıl önce. Bitkisel şampuanlar denedim Leaf Action Ardıç Katranlı iyiydi yine ama saçlarım istediğim gibi olmuyor. Zaten ince telli ve yağlı. Wella S&P Remove gibi öneriler okudum ama ne dersiniz ne yapayım? Bir de biyotin bir ara kullandım tekrar devam edeyim mi? Şimdiden çok çok teşekkürler.
  Dr.Muharrem Kaya
  Kaliteyi artırmak adına biotin kullanabilirsiniz, diğer sorunlar için % 1 climbazol içeren şampuan kullanın

 153. Mrb iyi günler doktor bey peki bu önerdiğiniz ilaçların herhangi bir yan etkisi varmı
  Uz.Dr.Muharrem Kaya
  burada pek çok ilaç öneriyorum hangisi??

  • Mrb hocam bu gün doktora gittim şikayetimi dile getirdim üstte olduğu gibi bana şu ilaçları verdi;Minoxil %2 deri spreyi -propecıa tablet-Farmonamed ANTI HAIR LOSS SHAMPOO bunları yazdı iyimi sizce şimdiden tşkr ederim
   Dr.Muharrem Kaya
   Çok değişik bir reçete 🙂
   % 2 kadınlar içindir adınıza göre size yazması beklenmez diğper taraftan bir doktor şampuanın saç dökülmesinde etki etmeyeceğini bile bile anti hairloss adlı şampuan yazması da garip doğrusu.
   propecia iyidir ama yan etkilerini iyi araştırmadan almayın

 154. Neden bana cvp vermeyip msjimi sildiğinizi öğrenebilir miyim acaba gayet dogal sorular sordum herkes gibi
  Uz.Dr.Muharrem Kaya
  görseydim cevaplardım

 155. Gülay says:

  Iyi akşamlar hocam, birgün ilaç almak için eczaneye gitmiştim Eczanede analiz yaptılar saç köklerine baktılar vesaç köklerinin kapalı oldugunu söylediler lucray önerdiler dökülmenin sebebi budur dediler. Araştırmadan almak istemedim Saç kökleri için önlenebileceğiniz bir ürün varmı? Kullandığım şampuan loreal absouilt yardımlarınız için tşkler…
  Uz.Dr Muharrem Kaya
  gözenekleri açıcı etkiden bahsetmemişler.eğer saç dökülmeniz varsa araştırmalısınız.kadınlarda genelde saç dökülmesi anemi veya başka sistemik hastalıklara bağlıdır.

 156. Mehmet Ali says:

  Merhaba, Yaşım 18 Babam kel fakat babamın benim yaşlarımdayken alın yapısı geniş olmamakla birlikte çok kalın saçlara sahipti alnım çok açık ve saçlarım çok aşırı derecede dökülmeye devam ediyor, inceliyor bunu her geçen gün daha çok farkediyorum. Her elimi attığımda elimde saç görüyorum buda doğal olarak canımı sıkıyor sizden istediğim bana ne önermeniz, şampuan, bakım kremi , ilaç ne gerekli olduğunu söylenemeniz.
  Uz.Dr Muharrem Kaya
  procapil yada minoxidil içeren sprey,xpecia tablet kullanabilirsin

 157. merhaba hocam benim 24 yaşım var ve askerlikten sonra saçım yağlandı ve bu sebepden dökülmeler başladı hangi şampuanı önerirsiniz ?
  Dr Muharrem Kaya
  seboderm kullanabilirsin.

 158. hocam öncelikle siz degerli doktorumuz olarak saygılar…… hocam benim saclarım da kepeklenme ve yaglanma oldugu icin eczaneye gittigim de bana procsin saf zeytinyaglı sabun önerdiler acaba saclarıma bu sabunu kullansam dogru etmiş olurmuyum saygılarımla hoşca kalın
  Dr Muharrem Kaya
  climbazol ve zinc pyrytion içeren seboderm şampuan kullanmanı öneririm

 159. hocam iyi aksamlar ben sezer bir doktor gözüyle siz degerli doktorumuz olarak saclarımıza hangi sampuanları kullanmalıyız ve zigavus sampuanı nasıl önerirsiniz saygılarmla iyi aksamlar
  Dr Muharrem Kaya
  sarımsağın şampuanda hiçbir işe yaramayacağını bile bile bunu üreten uyanıklara para kaptırak yerine saçınıza uygun elidor, blendax veya benzer şampuan kullanın çok daha iyi olur 🙂

 160. devrim says:

  saçlarım spreyliydi berber yanlışlıkla taragı sertçe vurdu biraz saçım döküldü kökten çıktı geri çıkarmı doktor beyy
  Dr Muharrem Kaya
  geri çıkar yoksa ağda diye bir şey olmazdı 🙂

 161. hakan Tekin says:

  Merhaba hocam benim saçlar son bir kaç aydır dökülüyor hemde aşırı ve som zamanlarda saçlarımda yağlanma ve kaşıntı başladı hangi şampuan öneriyorsunuz
  Saygılarımla
  Dr Muharrem Kaya
  % 1 climbazol içeren şampuan kullanın, yağlanma ve kaşıntının düzelmesi beklenir, tablo ağırsa ve düzelmezse dermotto losyon var onu kullanın düzelir. Şikayetler düzelmesine rağmen dökülme devam ediyorsa o zaman dökülme için ilaç başlamalısınız

 162. hidayet says:

  mrb hocam 28 yaşındayım. saç tellerim inceldi ve güçsüzleşti bu neden hangi şampuanı kullanmalıyım.
  tşk ederim.
  Dr Muharrem Kaya
  Saç kalitesi kökte oluşur bu sebeple şampuanların pek etkili olması beklenmez. hap tarzı tedavi almalısınız

 163. Emir Türk says:

  Hocam Merhaba…
  Ben 15 yaşındayım ve saçlarımı ne zaman ellesem sürekli Kepek çıkıyor…Saçlarım biraz kaşınıyor biraz yoluyorum ve masada otururken bakıyorum önümde hep beyaz toz gibi kepekler…
  sizce ne yapmalıyım hangi şampuanı kullanmalıyım ?
  Dr Muharrem Kaya
  % 1 climbazol içeren şampuanlardan birini günlük olarak kullanın düzelir

 164. Günseli says:

  9 yaşındaki kızımın saçında 2 haftadır kepek görüyorum ve bu durumdan kızımda şikayetçi kaşındığını söylüyor.Bu durumda ne yapmalıyım hangi şampuanı kullanmalıyım kızım için.Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.
  Dr Muharrem Kaya
  climbazollü şampuan kullanın

 165. Merhaba hocam.benim saclarim kuru çok kepek var ve asiri dökülüyor hangi sampuani kullanmaliyim yardimci olurmusunuz en iyi sampuani kullanmak istiyorum en iyi hangisi gelebilir
  Op.Dr.Muharrem Kaya
  climbazol ve zinc prytion içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

 166. Sefer says:

  Merhaba hocam benim 4 yaşında bir oğlum var ama saçları çok cansiz ve ince telli saçını taradığımı bile belli olmuyor sizin önerdiğimiz sawpoo şampuan oğlum için uygun mu teşekkür ederim
  Op.Dr.Muharrem Kaya
  biotin değerlerine baktırmalısınız.eksiklik olabilir.pediatriste götürün

 167. ABDULLAH KAYA says:

  Hocam ben 17 yaşındayım ve saçlarım5 aydır dökülüyor bu bende çok stress yaptırıyor ne yapsam engelliyemiyorum ve kaşınıyorda bana ne önerirsiniz yaglanma ve kaşıntıda var
  Op.Dr.Muharrem Kaya
  seboreik dermatit olabilir.dermatologa görünüp tedavi almalısın

 168. selim says:

  hocam merhaba ben bi ay bir kişinin tavsiyesi üzerine bioxcin genesis kullandım saçlarım iyi geldi gibi ama birazda bence bana firma kazanıyomuş gibi geliyor 1 ay kullandım bıraksam saçların dökülür falan diyolar saçın bu şampuandaki bitkisel serum alıştığı için hocam bırakıp hangi şampuan kullanmalıyım ?
  Op.Dr.Muharrem Kaya
  Başınıza sürüp dakikalar içinde yıkıayarak uzaklaştırdığınız bir ürün dökülmeyi etkilemez yani şampuanın önemi yok herhangi biri olabilir

 169. AHU AK says:

  merhaba ben 37 yaşında bir bayanım . yaklaşık 4 -5 yıldır saç dökülmesi sorunum var. daha önce önleyebiliyordum. uzun zamandır market ürünü almıyorum wella balance serisinden serum kullandım. ancak son 1 yıldır ne yaptıysam saç dökülmesini engelleyemiyorum. tüm kan hormon ve troid testlerini yaptırdım hiçbir eksiklik yok. son olarak priorin tablet ve ducray şampuan da işe yaramadı. saç derimde zaman zaman aşırı yanma ve acı hissediyorum. böyle olduğunda ancak soğuk kompres ısıyı azaltıyor. saçlarım iyice inceldi ve azaldı. bu durumdan çok rahatsızım lütfen yardımcı olur musunuz.. teşekkür ederim
  Dr.Muharrem KAYA
  üniversite hastanesine gidip saçınızla ilgili sorunların dermatoloji kliniği tarafından araştırılmasını öneririm

 170. Ilayda says:

  Merhaba. Tiroid nedeniyle aşırı saç dökülmesi yaşıyorum. Minoxil sprey kullandım 4 ay iyi geldi fakat yeniden başladı. Saçlarım sağlıklı . Devamlı kullanabileceğim bitkisel bir şampuan arıyorum öneriniz var mı ?kuru ve kalın saç için .
  Dr.Muharrem KAYA
  sawpoo şampuan kullanabilirsin

 171. Hatip says:

  Hocam saçlarım uzun fazla uzun değil normal uzun. Daha öncede uzatmıştım saçımı şimdi hiç olmadığı kadar saçlarım dökülüyor. Elimi ne zaman saçıma uzatsam saçlarımdan bir kaçı avuçlarıma düşüyor. Lütfen sizden tek ricam uzun erkek saçları için dökülmeye karşı ne kullanmalıyım. Önereceğiniz şampuan ve ilaç var mı? Hiç saçım bu kadar dökülmemişti.
  Dr.Muharrem KAYA
  saç dökülmenizin nedeni tespit edilmeli.dermatologla görüşün.ama şampuan olarak sawpoo kullanabilirsiniz.

 172. oktay bozkurt says:

  merhaba hocam, 25 yaşında genelde berber tabiriyle 3 numara saçla dolaşan bi gencim.
  saçlarımı çok kısa kestirirsem hiç bi sıkıntı olmuyo fakat birazcık uzadıkdan sonra kaşınmaya başlıyor biraz daha uzadıkdan sonra saç dipleri acıyor ve ağrı yaratıyor. normal bi şampuanla duş aldıkdan sonra 1 gün rahatlıyor sonra yine aynı. saçlarım yağlı. bana en uygun şampuanı sizden çok rica ediyorum. tavsiyeniz bi çare olabilir çunku daha once sadece prozinc kullandım. bu kadar şampuan içinde hangisine guvenip almalıyım.
  şimdiden çok çok teşekürler.
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazol içeren seboderm şampuan kullanmanızı öneririm.fakat öncelikle muayene olmanızı saçınızdaki sorunun tam olarak saptanmasını sağlayın

 173. sacımda cok fazla kepek var ve kasıntı var ne önerirsiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsin

 174. Emrullah says:

  Hocam ben 15 yaşında saçlarımın kenarlarında saç az ne kullanmalıyım
  Dr.Muharrem KAYA
  genetik olabilir.eğer ailede az değilse araştır

 175. selvi says:

  merhaba hocam 23 yaşındayım saçlarım aşırı derece de dökülüyor doktora gittim kan testi yaptırdım ve hiç bi sorun çıkmadı bütün değerlerim normal saçım çok inceldi bi de uzun napmam gerekıyor birsey önerebilir misiniz.
  şimdiden teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  eğer tepe bölgesinde ise dökülme erkek tipi dökülmedir.buna yönelik ilaçları araştırmalısınız

 176. selva gürol says:

  Merhaba ben 11 yaşındayım saçım çok fazla dökülüyor başta bebek şampuani kullanıyordum o çok iyi geliyordu ama dökülme yine basladi sonra elidor kullandım ardından loreal paris kullandım sonra bioderma kullandım şimdi de syoss keratın özlü şampuan kullanıyorum hangi şampuani kullanmaliyim çoğu kişiye tablet ilaç felan yazmışsınız ilaç olmadan sadece şampuan onerirmisiniz aynı zamanda saçlarım dökülmesin, yumuşak olsun ve guzel koksun cevaplarsaniz sevinirim iyi günler
  Dr.Muharrem KAYA
  kansızlık nedeniyle olabilir.araştırılmalı.kokulu şampuanlar kimyasal içerir bu nedenle dökülme olanların kullanmaması gerekir.doktora görünmelisin

 177. selim says:

  hocam o dökülen alın bölgesinde küçük küçük saçlar görüyorum beyaz ışıkta dikkatli bkarsam belli oluyo onalrı xpecia yada biotin kullansam yeniden çıkmasını güçlendirmesini sağlayabilirmiyim
  Dr.Muharrem KAYA
  beraberinde kanlanmayı arttıracak lokal etkili spreyde kullanmalısın

 178. Murathan says:

  Hocam ben saçımı her gün yıkamak zorunda kalıyorum çok yağlanıyor ve 50 60 tel saç dökülüyor hangi şampuanı önerirsiniz head and shoulder kullanıyorum suan teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

 179. merve says:

  merhaba,saçlarım çok zayıf ve çok yavaş uzuyor ne yapmam lazım 🙂 teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  biotin,xpecia gibi tabletlerden kullanabilirsin

 180. kıvanç says:

  meraba hocam ben 18 yaşındayım saçımda hep dökülme var elimi saçıma attığımda elim saç dolyor banyoya girdiğimde de aynısı geçen eczaneye gittim bana priorini önerdi 1 haftadır kullanyorum dökülme devam edyor ne yapmam lazım
  Dr.Muharrem KAYA
  ne kullanırsan ailesel saç dökülmesi tedavisi sabır ister.1 haftada sonuç alamazsın.priorinin nesini kullanıyorsun bilmiyorum ama.en etkin tedavi,minoxidil yada procapil içeren sprey ve xpecia tablet kullanmanı öneririm.en az 3 ay kullanacaksın ki sonuçları görmeye başlayasın,eğer ailesel tip dökülme var ise saçlarının varolmasını istediğin sürece ilaç kullanmak zorundasın.bıraktıktan en geç 6 ay sonra tedavi ile gelen saçların hepsi dökülür

 181. emel says:

  Merhbalar ben 32 yaşındayım saçların çok ince bi okadarda seyrek bitkisel ürünler çok kullandım destekleyici vitaminlerle birlikte ama hiç bisekild fayda etmiyo hatta tepemde açıklık oluştu bu durum beni çokrrahatsız ediyon e yapabilirm yyardımcı olursanız sevinirm tesekkurler
  Dr.Muharrem KAYA
  açılma tepe bölgesinde ise erkek tipi dökülmedir.AGA ya yönelik tedavi almalısınız.bilimselliği kanıtlanmış ürünler kullanmalısınız.minoxidil yada procapil içeren sprey ve xpecia tablete başlayabilirsin

 182. Oguz says:

  Merhaba hocam sacimda dokulme cok fazla kepekde fazla bunun icin onerebileceginiz birsey var mi ?
  Dr.Muharrem KAYA
  yoğun kepek için dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanmanızı öneririm.bunun yanısıra şu an 10 mg biotin alabilirsiniz

 183. Muharrem says:

  Selamun aleyküm hocam ben şaçlarımı yeni ektirdim ve bu zamana kadar sabun kullandım saç ekimi yapan hocama bundan sonra hangi şampuan dedim bana Defne garlı bitkisel şampuan Dedi bu arada sallarım yağlanan bir saç cevabınızı bekliyorum ne kullanayım saygılar
  Dr.Muharrem KAYA
  yağlanma için seboderm şampuan kullanabilirsiniz.haftada 1-2 defa.günlük kullanım içinde sawpoo alabilirsiniz

 184. ömer says:

  Selamün aleyküm 24 yaşındayım yumuşak saçlarım var bu zamana kadar birçok şampuan kullandım head shoulders,clear,ketoral,komili vs. ama hiçbirinden istediğim sağlamlığı alamadım saçımı en fazla iki günde bir yıkıyorum yoksa yağlanma oluyor ve saçım dökülüyor. genelde mevsim değişikliklerinde fazla dökülme oluyor buda normal diye biliyorum bunun önüne geçmek için care var mı? birde her saçımı yıkadığımda azda olsa saçlarımda dökülme görüyorum bu normal mi? yinede saçlarım şuan iyi sadece saçlarıma varken iyi bakmak istiyorum ve şampuan değiştirmek istemiyorum bir şampuan bulup sadece onu kullanmak istiyorum bunun için sizden rıcam bana devamlı kullanabileceğim bir şampuan önerebilirmisiniz? şimdiden teşekkürler…
  Dr.Muharrem KAYA
  yağlanma için seboderm şampuan kullanabilirsiniz

  • ömer says:

   peki hocam yorumları okurken sawpoo şampuan önerilerinizi gördüm ve ürün özelliklerine baktım sawpooda seboderm gibi yağlanmaya ve günlük kullanıma uygunmuş ayrıyetten saç beyazlamasına ve yaşlanmasına iyiymiş sizce yinede seboderm mi kullanmalıyım? önerileriniz için çok teşekkürler…
   Dr.Muharrem KAYA
   yağlanma ve kepeklenme varsa seboderm,dökülme şikayetin varsa sawpoo kullanabilirsin.her ikisinide dönüşümlü olarakda kullanabilrsin

 185. Alper says:

  Merhaba benim saçlarım eskiden yagliydi bioblas kullandim,yaglanma gecti fakat cok dokulme basladi sonra rectivva adli sampuani kullandim halen.kullaniyorum fiyati 36tl pahalli geliyor malum ogrenciyiz suan dokulme az kepek yok yaglanma yok ama daha uygun onerebilecegiz sampuan varmi
  Dr.Muharrem KAYA
  sawpoo kullanabilirsin

 186. Nilgün says:

  Merhaba Doktor Bey.
  Ben 47 yaşında bir bayanım. Saçlarımı ayda bir kez boyatmak zorunda kalıyorum. Özellikle başımın ön tarafında saç dökülmesi ve açılma oluyor. Ayrıca saçım çok cansız. Bunun için eşimin kullandığı, sawpoo şampuanı kullansam faydası olurmu? Birde üst ve önlerdeki açılma için bir sipreyden bahsetmistiniz bana faydası olursa ismini verirmisiniz?
  İyi çalışmalar.
  Dr.Muharrem KAYA
  menopecia tablet kullanabilirsiniz ilk 3 ay günde 2 tablet daha sonra tek tablet.şampuanın faydası olur.spreyde kullanabilirsiniz

 187. erkoç says:

  merhaba hocam, 24 yaşındayım saçımda aşırı dökülme ve yağlanma var. Dökülmeyi ve yağlanmayı biraz olsa da azaltacak bir şampuan öneriniz var mıdır?
  Dr.Muharrem KAYA
  yağlanma için seboderm kullanabilirsiniz ama dökülmenin tipi belirlenmeli

 188. Fatma says:

  Merhaba hocam, 22 yasindayim dort yildir saclarim dokuluyor (bununla birlikte acneler cikiyor surekli)ara sira kan tahlillerim yaptim hemogram ve hormon degerlerim normal cikti yanlarim ve sacimin arka alt tarafinda asiri az sac var cok maske ve sampuan kullandim ama hic fayda etmedi kesin cozum bulmam icin ne yapmaliyim gercekten psikolojim bozulmaya basladi
  Dr.Muharrem KAYA
  öncelikle troid hormonlarınıza baktırın

 189. Merhaba hocam benim saçlarım çok gür ve taramakta güçlük çekiyorum çok kabarık şekil almıyor ne önerirsiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  kabarmayı önleyici ürünlerden kullanmalısın.kuruyken taramamalısın

 190. Özlem says:

  Tekrar merhaba hocam saçlarımın gürleşmesi için önerebileceğiniz bir şampuan var mı
  Dr.Muharrem KAYA
  sawpoo kullanabilirsin

 191. özlem says:

  merhaba hocam bende birkaç yıldır yoğun bir saç dökülmesi var.doktora gittim kan değerlerimde bir sıkıntı yok.birçok ürün de kullandım ama hiç faydasını görmedim saçlarım çok seyreldi. saçlarım kuru ve kırılmada var.psikolojim çok bozuk lütfen bana yardım edin hocam
  Dr.Muharrem KAYA
  Dökülme sadece üstlerdeyse erkek tipi dökülmede etkili sprey kullanın, tüm kafadan dökülme varsa xpecia veya benzer içerikli bir tablet kullanın

 192. Merhaba.

  27 yasındayım yaklaşık bir yıldır saçlarım incelmeye kırılmaya ve dökülmeye başladı ön tarafları çok karışık aşşağı doğru kıvrımlı duruyor üstleri diken diken oluyor. Cansız mat şekil veremiyorum. 2 günde yağlanma oluyor. Kepek yok ama kaşıntı oluyor. Hocam ne önerirsiniz. ?
  Dr.Muharrem KAYA
  yağlanma için seboderm şampuan,kırıklar içinde 10 mg biotin alabilirsin

  • Hocam dökülme için kan tahlili yaptırmıştım bütün değerlerim normal genetik dökülme olabilir. Seyrelmeler başladı. Dökülme için ne önerirsiniz ?
   Dr.Muharrem KAYA
   minoxidil veya procapil içeren sprey ve xpecia tablet alabilirsin

 193. Mrb.benim saclarim cok ince telli ve cansiz.dokulmede var.saclarimin gurlesmesi icin ve bakim amacli hangi sampuani kullanabilirim…
  Dr.Muharrem KAYA
  sawpoo şampuan ve biotin tablet

 194. furkan akyazıcı says:

  ben naben şampuan kullanıyorum hem ucuz hemde kaliteli ve yerli
  Dr.Muharrem KAYA
  Kalitesi nedir bilmiyorum ama gerçekten çok ucuzmuş 5 litresi 12 TL, “sudan ucuz” derler ya tam uymuş 🙂

 195. şebnem says:

  Saclarim canlı ve parlak ama uzasin istiyorum dökülmede yok bioblas kullanıyorum birazda kırık var ne kullanmam gerekir
  Dr.Muharrem KAYA
  şampuan saçı uzatmaz, günlük 1 tablet 2 mg B7 vitamini saç uzama hızını artırabilir

  • şebnem says:

   Teşekkür ederim peki biotin mi daha çabuk uzatır yoksa b7 vitamini mi önerdiğiniz bitkisel şampuan hangisidir
   Dr.Muharrem KAYA
   biotin ve B7 vitamini aynı şeydir.sawpoo kullanabilirsin

 196. Hocam benim saclarim hic dokulmezdi simdi gunde15 20 sac telim dokuluyor ya tarar ken ya banyo yaparken bu durumda piskolojimi cok etkiliyor ve sac diplerim once kasinmis hissi veriyor bunun uzerine bende sacimi cekiyorum hafce ve her cekmemde 10 15 sac teli elime geliyor ve o gun daha dokulme fazla olmuyor sizden ricam ne yapmami onerir ve hangi sampuani onerirsiniz bana
  Dr.Muharrem KAYA
  günde 15-20 tel saç dökülmesi normaldir.saçlarında minyatürleşme ,uzamama ,seyrekleşme gibi sorunlar varsa dökülme sorunun var demektir.ama saçını daha sağlıklı olmasını istiyorsan 5 mg biotin alabilirsin

 197. fatoşş says:

  mrb hocam benim saçlarım çok fazla dökülüyor doktora gittim kan değerim düşük çikti ondan dolayı dökülüyormuş.hocam ben restorex ektra direnç şampuanı kullanıyorum ve doktorun yazdığı karışımı saçıma sürüyorum . ama saçım kısa ve cok seyrek ne yapmam gerekiyor şimdiden teşekkur edıyorum 🙂
  Dr.Muharrem KAYA
  öncelikle kan değerlerini düzeltmek için tedavi almalısın.10 mg biotin de kullanabilirsin

  • fatoşş says:

   hocam ilaç kullanıyorum. ben şampuan olarak hangisini kullanabilirim
   Dr.Muharrem KAYA
   sawpoo kullanabilirsin

 198. merhabalar hocam yukarıda yazılanları okudum fakat tam sacıma gore bi acıklama bulamadım. Saçlarım cok sık sert ve kıvırcık. Sacıma fön cekmeden dısarı cıkamıyorum. Sert ve sık saclar ıcın badem yagı önermişsiniz fakat saclarım 1 günün ardından yaglanıyor ve o kokuyu yürürken bile burnum da alabiliyorum. Badem yagı kullanırsam bunun önüne geçememekten korkuyorum. Daha saçıma uygun bir sampuan bile bulamadım herkes farklı birşeyler söylüyo. Sacıma fön vurmadan dogal sacım ile şöyle dısarı cıktıgımda rüzgardan savrulacak şekilde bi yumusaklık saglayacak herhangi bir şey yok mu ? maddi konuda herhangi bi sıkıntım yok yeter ki istediğim gibi olsun. Yardımcı olursanız cok sevinirim yoksa yolcam bu saçları ! 🙁 buarada kısa saclıyım belki bunun da bi onemi vardır soylemek istedim.
  Dr.Muharrem KAYA
  öncelikle saçlarınızı biraz uzatın.yağı saç diplerinize değil uçlarına uygulamanız gerekir.

 199. dilara says:

  yaa benim saclarim cok kiriliyo ne yapmaliyimmm
  Dr.Muharrem KAYA
  10 mg biotin kullanabilirsin

 200. Mursel says:

  Hocam iyi günler kepek sorunundan dolayı seboderm kullandım saçlarım çok kurudu kepek te geçmedi ancak siz kuruluk yapmaz diyosunuz başka bir doktor wichy kullanın diyor hocam bıktım artık sürekli şampuan değiştirip dünya para vermekten bana en uygun bir şampuan olarak ne önerirsiniz. Teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  hassasiyetiniz olabilir.bu durumda sebodermi haftada en fazla 2 defa kullanmalısınız.şikayetleriniz yoğunken.kuruluk için saç diplerinize badem yağı ile bakım yapabilirsiniz.farklı kaliteli şampuanlar alabilirsiniz

 201. cemre says:

  merhaba doktor bey. 20 yaşındayım. son 1 yıldır saç dökülmesi sorunu yaşıyorum. 2 ayrı doktora gittim tüm değerlerim normal erkek tipi saç dökülmesi olduğunu söylediler. fakat farklı ilaçlar önerdiler. yorumlarda okuduklarıma göre örneğin xpecia tablet ve hairforte saç spreyi kullanım bırakıldıktan sonra tekrar dökülme yapmış. sürekli kullanmam gereken ilaçlar mı? başka bi tavsiyeniz var mı genetik saç dökülmesi için?
  Dr.Muharrem KAYA
  genetik saç dökülmesinde düzenli hergün ilaç kullanmak zorundasınız,saçınızın sağlıklı bir şekilde varolmasını istediğiniz sürece

 202. Aykut says:

  Hocam benim sacım cok gec uzuyo ve fazla uzamiyo ne yapdiysam etki etmedi bi ara eczaneye gittim sacin yagli dedi tekrar ayni eczaneye gittim bi sampuan önerdi bende herkes gibi uzun sac istiyorn lütfen yardim edin :((
  Dr.Muharrem KAYA
  yağlı saç için seboderm şampuan kullanabilirsin ve daha hızlı uzaması için 10 mg biotin alabilirsin

 203. Levent says:

  Merhaba
  Saçlarımda ki cansızlık ve üstlerde dökülme için Sawpoo şampuan kullanmaya başlıyacağım.
  Yıkandiktan sonra 2 gun yağlanma olmuyor kepek de yok.
  Ancak kafa derimde kasidigimda ,az da olsa kabariklar ve tirnak aralarina kabuklar geliyor.Sawpoo ile birlikte ne kullanayim?
  Teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  Haftada 2-3 defa climbazol içeren şampuan kullanabilirsiniz.

  • Levent says:

   Sayin hocam
   Climbazol içeren şampuan derken, seboderm olabilirmi? Saclarimda kepeklenme yok, cansizlik, yer yer dökülme ,arada kaşıntı ve kabuklanma var. Haftada 2 kere spoderm sampuan, 4 kerede sawpoo sampuan kullansam olurmu ?
   Dr.Muharrem KAYA
   her hangi bir climbazol içeren şampuan olabilir % 1 lik olmasına dikkat edebilirsiniz.

 204. büşra says:

  iyi günler hocam benim saçlarım ince telle seyrek ve dökülme var elimi her attığımda mutlaka elime saç geliyor yaşadığım ilçenin sularıda kireçli bundan olabilir mi bilmiyorum ama bana hangi şampuanı önerirsiniz öğrenmek istedim
  Dr.Muharrem KAYA
  sawpoo kullanabilirsin

 205. EMRULLAH says:

  ben önceden cler kullanıyordum saçlarım çok kurumaya başlayınca birde beyazlar artınca şampuanı değiştirdim panten yağlı bakım şampuanı aldım şimdi saçlarım kepeklendi her yıkamadan sora ki gün elimi her saçıma attığımda saç geliyor
  Dr.Muharrem KAYA
  kepek için climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm kullanabilirsin.dökülme nedenin belirlenmeli

 206. S.a hocam.
  Benim saçım aşırı yağlanmaya başladı ve dokulmede beraberinde geldi.
  Doktora gttim kanazol ve yaninda bi kaç losyon verdi. Onları pek düzenli kullanamadı. Kimileri
  O ilaçlar saçını daha çok döker diyerek psikolojimi bozdu ve şuan kullanmiyorum. Sizin onereceginiz bi şampuan var mı ?
  Dr.Muharrem KAYA
  saçınızdaki aşırı yağlanmanın nedeni saç miktarınızın azalması ve birim saça düşen yağ miktarının artması.seboderm şampuan kullanabilirsiniz.saçınızın dökülmesini istemiyorsanız düzenli olarak saçınızın var olmasını istediğiniz sürece bilimselliği kanıtlanmış ürünler kullanmalısınız

 207. Eylül says:

  Merhaba hocam saclarim cok fazla dökülüyor ince telli ve cok mat görünümlü tüm tahliller yapıldı temiz çıktı doktor priorin tablet ve sampuan verdi 3 ay kullandim biraz dökülmesi azaldi ilac bitti tekrar yogun dökülme basladi … stresten döküldüğü düşünüyorum hangi sampuani kullanmaliyim yada ne yapmam gerekiyor bilgileriniz icin simdiden teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  sawpoo şampuan ve biotin 10 mg tablet kullanabilirsiniz.bu arada dökülme nedeni mutlaka araştırılmalı

 208. Medine says:

  Saçimi kestirdıkçe Sol tarafım kırılıyor kırıklarını aldıkça fazlalaşıyor bi öneriniz var mı?
  Dr.Muharrem KAYA
  günlük 10 mg biotin alabilirsiniz

 209. sevgi says:

  iyi günler hocam benim saçlarım hem bakımsız görünüyor, hem uzamıyor, hem de çok dökülüyor ne kullandıysam etki etmiyor. Doktora gittim bütün kan değerlerim normal çıktı ne yapmamı önerirsiniz?? neredeyse bütün yağları kullandım 🙁
  Dr.Muharrem KAYA
  10 mg biotin yada xpecia tablet alabilirsiniz

 210. Merhaba ben 23 yasndaym. Beta talesemi tasiyicisiyim
  Saclarm cok fazla dökülüyo koparak yada dipten qbi hem kisa hem uzun saclar var dökülenlerde. Ayrica saclarimda boya var dustan cikip kuruttugumda basima yapsmis gibi az duruyo her dustan sonra masa yapip kabartiyorum cok durdun diye ve surekli topluyorum uzerime döküldügünde rahatsız oluyorum. Babamin gençken uzun saçlari varmıs ama simdi kel genetik olabilir ama bende ilerde kel olmak istemiyorum 🙁 yakında kazıttırıp kapanmayı düsünüyorum. Lutfen yardmcı olun ne yapmam lazim ?
  Dr.Muharrem KAYA
  sizde genetik dökülme olma ihtimali çok az

 211. Levent says:

  Merhaba
  Yaşım 48 . Saçlarımın özellikle, ön üst tarafı dökülmeye başladı. Ayrıca çok cansız. Genetik kellik sorunu yok. Babamın sacı bembeyazdı ama dökülen bir saç değildi. Benim de beyazlıyor ama çok cansız ve tutam tutam değilse bile azalma ve seyrekleşme var. Saçın dibi gözüküyor nerde ise.
  zengin hairforte sprey ve xpecia tablet önerirmisiniz? (Veya başka bir öneriniz olurmu?) Bunlarla birlikte şampuan olarak ta hangisini önerirsiniz?
  Teşekkürler iyi çalışmalar
  Dr.Muharrem KAYA
  söylediğiniz ürünleri kullanabilirsiniz.sawpoo şampuan kullanabilirsiniz

  • Levent says:

   Tekrar Merhaba
   Özellikle cevabınız ve bizlere yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
   Sawpoo şampuanı alıp kullanmaya başlayacağım . Bununla birlikte xpecia tablet’ in kullanımı nasıl olacak. Günde 1 tok vs gibi bir kullanım verirmisiniz? Bu tabletin her hangi bir yan etkisi varmı? Ne kadar kullanmalıyım.?
   Fiyatlar aşağıda verdim.
   Saçlarda canlılık,gürlük ve dökülmeyi önlemek için Sawpoo ile birlikte Xpecia tabletide kullansam yeterli olmazmı?
   Bunların yanına birde Hair Forte spreyide kesin almalımıyım? (Kesin Net sonuç elde etmek için) Çünkü bu ürünler en fazla 1 ay gidecek ürünler. Kullanımda en az 3 ay olmalı. O zaman parasal olarak çok olabiliyor.
   Hair Forte Sprey Erkek %3 Procapil 60 ml : 50 TL
   xpecia tablet : 60 TL
   Tekrar Çooook TEŞEKKÜRLER EMEĞİNİZ İÇİN.VAKİT AYIRDIĞINIZ İÇİN
   Dr.Muharrem KAYA
   ilk 3 ay günde 2 doz kullanacaksın hem spreyi hem tableti.tableti yemekten 20 dk sonra al,sprey i 4 saat yıkama.3.aydan sonra her ikisinide günde tek doza düşeceğin için idame tedavide oldukça ekonomik oluyor

   • Kartal KAYA says:

    MerHava Dr Bey.
    Öncelikle soruları ve cevaplarinizin hepsini okudum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
    Ben 49 yaşında bir babayim.
    Sacimda ; Aşırı olmasa da yağlanma, biraz fazlaca cansizlik., yine aşırı olmasa da ustlerde açılma var. Seyreklesmeler başladı.
    Sorulara verdiğiniz cevaplardan anladigim, Xpecia tableti kullanmaya başlayacağım. Peki şampuan olarak , Seboderm , Sawpoo veya başkası, benim için en uygunu hangisidir?
    Ben bu sampuanlardan hangisini alayım? İkisi de aynımıdır?
    İyi çalışmalar
    Dr.Muharrem KAYA
    hairforte sprey ve xpecia tablete birlikte başlamanızı öneririm.ilk 3 ay günde iki doz.sonra tek doz kullanabilirsiniz.sprey kullanımından sonra 4 saat saçınızı yıkamayın.tabletide yemekten 20 dakika sonra alın.sawpoo şampuan kullanabilirsiniz.ama aşırı yağlanma varsa haftada 2 defa seboderm kullanmanızı öneriirm

 212. Merhabalar onceden elıdor besleyıcı nemlendırıcı sapmuan kullanıyordum yenılenınce eskısı gıbı yumusatmadı sacımı 2 ayda 7,8 şampuan degıstırmısımdır rahat, sacım kuru ve yıpranmıs elektrklenıyorda eskısı gbı yumusak degıl ne onerırsınız ne yapmalıyım 🙁
  Dr.Muharrem KAYA
  sawpoo yu deneyin

 213. Nuh ZENGIN says:

  Saçlarımın yıpranmasını istemiyorum fakat saçımda kepek var ve ben kepek sampuanı kullanıp, saçımı yipratmak istemiyorum. Ne yapmaliyim, ne kullanmalıyım. Onerileriniz için ; +17606536524 numaraya whatsaptan mesaj atabilirsiniz. IYI GUNLER.
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanabilirsiniz.seboderm günlük kullanıma uygundur.kuruluk yapmaz

 214. Hocam 18 yasindayım bende saclarim cok seyreklesti genetik sac dokulmesi var doktorA gittim kan degerlerim normal genetik icin yapacak bisey yok baban kelse sen de olacaksin diyorlar bir baska doktor da bir sampuan verdi bir ay kullandim bi fayda goremedim yardim ein kel olacam bu gidiste
  Dr.Muharrem KAYA
  şampuan tek başına saç dökülmesini durdurmaz.genetik saç dökülmesini önlemek için muytlaka ürün kullanmalısın.içeriği zengin hairforte sprey ve xpecia tablete başlayabilirsin

 215. hocam merhaba.. benim yasış 21 askere gittiğimde saçlarım askerde dokuldu ortası ve yanlarda cıddı şekilde acılma var.. anemiyim kan değerim 10 larda saclarımın çıkması için hangi ürünü önerirsiniz bide çok beyazladı strestenn onun içinde bişey onerirmisiniz? teşekkür ederim
  Dr.Muharrem KAYA
  öncelikle anemi tedavisi almalısın.bunun yanısıra dökülmeye yönelik tedavide alabilirsin.dökülme için hairforte sprey ve xpecia tablet kullanabilirsin.

 216. Benim erkek tipi sac dokulmem var ve bu hastaligin sebebi bilinemiyor cerrahi bi operasyon imkani varmi bilgilendirir misiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  erkek tipi saç dökülmesinin nedeni DHT hormonudur.cerrahi operasyonla düzeltilecek bişi yok.en doğrusu genetik dökülmeye yönelik tedavi almanız

 217. Derin says:

  Merhaba, benim saçlarımla ilgili şu problemim var; kalın telli ve gür saçlarım var, gün içerisinde dışarıya çıktığımda kabarık görünüyor bu görüntüden rahatsızım görüntü olarak biraz kuru bir görüntüsü var fakat 2 günde 1 yıkıyorum yağlı hissi verdiği için. Ne yapmamı önerirsiniz? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
  Dr.Muharrem KAYA
  kabarıklığı önleyici ürünler kullanabilirsiniz

 218. neslihan says:

  Hocam iyi gunler Seboderm climbozal şampuan yaglanmayi ne nerecede engeller saç 2 gün boyunca yine yaglanirmi şimdiden teşekkürler hocam
  Dr.Muharrem KAYA
  yakınlarımdan kullananlar var,3 gün sorunsuz oluyor

 219. celal says:

  Merhaba…
  Benim saçımda cansızlık,kuruluk,matlık var ne tür şampuan kullanmalıyım?
  Dr.Muharrem KAYA
  cansız kuru ve matsa saçınız biotin almanızı öneririm.içeriğinde boya ,paraben,zararlı kimyasalları içermeyen şampuan almanızı öneririm

 220. musti says:

  İyi günler hocam saç dökülmelerine karşı zigavus diye bir sarımsak şampuanı var eczanelerde ne düşünüyorsunuz bununla ilgili sizcede etkili mi ?
  Dr.Muharrem KAYA
  tek başına şampuanın genetik tipte dökülmeyi önlemeye yönelik hiçbir etkisi yoktur

 221. Merhaba hocam ben 25 yaşındayım, 18 yaşımdan beri saçımda seyreklikler var doktora gittim 20 li yaşlarda tedavi gördüm kan değerlerimin normal olduğunu bi kaç vitamin hapı verdi Minoxil verdi doktor 6 ay kullanmamı söyledi 1 sene kullandım doktor çok kullandığımı söyleyip kestirdi saçlarım bayağı çıkmıştı bazıları cansızdı ama sonra ilacı bırakınca döküldü çıkanlar. Ailemde genç yaşta kel olan yok babamın 50 sinden sonra saçı seyreldi oda saç boyası yüzünden halamda 45 yaşından sonra seyreldi bu genetik olabilir mi? Birde bitkisel şampuan ve saç bakım yağı kullanıyorum özellikle zeytin yağı, sarımsak ve yumurta sarısı saçımda dökülme yok 3 günde bi saçımı taradığımda altmışı geçmiyor dökülen saç teli ve elimi saç derisine sürdüğümde diken diken kıllar batıyor parmağıma sizce bu çıktığına işaret mi?
  Dr.Muharrem KAYA
  saçın ihtiyacı olan maddeleri içeren xpecia tablet alabilirsin

  • Birde hocam tekrardan minoxile başlasam bi zararı olur mu? Yoksa doktorumamı başvurayım.
   Dr.Muharrem KAYA
   başlayabilirsin

 222. Merhabalar , benim saçım biraz kepekli ve yağlı aynı zamanda çok kırık var . Bunun için ne önerebilirsiniz ?
  Dr.Muharrem KAYA
  dermotto losyon haftada 2-3 kez ve climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin.kırılma içinde 10 mg biotin alabilirsin

 223. hazal guler says:

  Merhabalar.18 yasindayim cok duzlestirici kullaniyorum saclarimda cok kirik var hocam ama daha onemlisi saclarimda kepek var ve cok dokuluyor.saclarimi avuclayip cektigim zaman bir avuc sac geliyor elime her seferinde ve kepeklerden biktim bana ne onerirsiniz .?
  Dr.Muharrem KAYA
  dermotto losyon haftada 2-3 kez ve climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin.kırılma içinde 10 mg biotin alabilirsin.

 224. nurcan says:

  Hocam Merhaba ben 2 aydır saçkıran sorunu yaşıyorum 27 yaşındayım stresten olduğunu söylediler sarımsak uyguladım daha sonra 2 hafta önce doktora gittim KENACORT-A adında dökülen yere iğne yapıldı ama çok tedirginim küçük değil dökülen yer baya var ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim.
  Dr.Muharrem KAYA
  saçkıranda en etkin ilaç sadbe dir

 225. musti says:

  İyi günler hocam benim sorunum saçlarım kuru ve ince telli saç dökülmesini önleyecek bir şampuan onerirmisiniz . Teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  sawpoo şampuan kullanabilirsiniz

 226. DOGANNN says:

  merhabalar ,
  YaŞım 24 saclarım 1 gunde yaglanıyor .onlerımde ve yanlarında saclarımda acılma var gittikce artıyor aılemde ılda anne ve baba tarafında İrsi sactan kaynaklanan dokulme yok saclarımın 2 yıldan bu yana fazla dokulmesının sebebı ne olabılır sızce yada ne yapmam gerekır.
  Dr.Muharrem KAYA
  kan dğerlerinin ve başka sistemik herhangi bir hastalığın varmı araştırlması gerekir.

 227. Selim says:

  Merhaba hocam. Ben 18 yaşındayım. Saç diplerim çok kaşınıyor. Saçlarımı kaşıtınca tırnaklarıma yağ şeklinde birşey bulaşıyor. Ve saçlarımda kepek var. Saçlarım çok dökülmüyor ama saçlarım çok güçsüz ve çok kırılıyor. Saç tellerimi çok rahatlıkla koparabiliyorum. Ne yapmam gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim
  Dr.Muharrem KAYA
  seboreik dermatitin var.dermotto losyon haftada 2-3 kez ve climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin.saç sağlığını adayanıklılığını arttırmak içinde biotin kullanabilirsin

 228. pretty lovatic says:

  Doktor abicim benim saclarimda çok fazla kepek var. Acayip derecede kasiniyor. Önce bit sandık ama tertemiz. Clear kullandık. Ama nafile daha çok kepek yapti. Lütfen yardım edin…
  Dr.Muharrem KAYA
  seboderm şampuan kullanmanızı öneririm

 229. SÜLEYMAN says:

  HOCAM YAŞ 42 AŞIRI YAĞLANMA VAR 24 SAATTE BİR YIKIYORUM.CLİMBOZOL İÇEREN ŞAMPUANIN YANINDA BAŞKA ŞAMPUAN KULLANMAMIZA GEREK VARMI.CLİMBOZOL ŞAMPUAN HEM YAĞLANMAYI HEM DÖKÜLMEYİ KESERMİ GAZİANTEPDEN SELAMLAR SEVGİLER
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazol içeren şampuan seboderm yağlanma ve kepek içindir.saç dökülmesi üzerine şampuanların etkisi yoktur

 230. gokhan says:

  Hocam benim saçım kirik gucsuz yipranmis ne sapuan kullanirim
  Dr.Muharrem KAYA
  sawpoo yu deneyebilirsin

 231. merve says:

  Hocam Merhabalar ben bitkisel bir şampuan araştırıyorum bulamadım önerirseniz mutlu olurum yaşım 17 ve perma yaptirdim saçlarım yandı çok kuru ve sert ne önerirsiniz?
  Dr.Muharrem KAYA
  sawpoo yu deneyebilirsin

 232. Dogan says:

  Hocam merhaba 22 yaşındayım ve saçlarımda incelme var ön taraflarda yanlarda ise hafif açılma görüyorum baba kel ama dayımlar falan saçları gür benden 2 yaş küçük kardeşimde incelme ve açılma daha sık görüküyor bana yardımcı olurmusunuz ne yapmam gerek teşekkür ederim
  Dr.Muharrem KAYA
  o zaman saça yönelik özellikleri babanız tarafından almışsınız demektir.saç dökülmesine yönelik bilimsel ürünleri araştırın.bu ürünleri saçınızın olmasını istediğiniz sürece kullanmak zorundasınız.bıraktığınız an dökülme başlar

 233. ibrahim nişel says:

  Hocam meraba biz göçmeniz ve sülalede 1 tane kel insan yok yaşım artık 16 ama yanlar falan baya seyrek kel olurmuyum sizce 1 kel bile yok.
  Dr.Muharrem KAYA
  olmazsın sanırım

 234. Anıl says:

  Hocam benim saçlarım çok çabuk ve aşırı yağlanıyor ve aynı şekilde aşırı kepek var clear man kullanıyorum ilk başlarda kepeği azalttı ama şimdi bi işe yaramıyor hangi şampuanı önerirsiniz ve nerede bulabilirim
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin.eczanelerde var

 235. saçımı yikiyorum ertesi gun yaglaniyor hangi şampuanı kullanmaliyim
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

 236. neslihan says:

  Hocam iyi gunler hocam benim sacim asirı derecenin üstünde yagliniyor kısacasi banyo yaptıktan 5 saat sonra sanki sıvı yağı kafama dokmusler gibi yagliniyor piyasadan almadigim kullanmadigim şampuan kalmadı nolur lütfen bana yardım edin bide üstüne tutam tutam aşırı dökülmeler oluyor yalvaririm bana yardım edin hocam
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

 237. bilinmeyen says:

  Hocam benı saclarımda toz ve asırı kepek ve doluşuyor 17 yasındayım .
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazol içeren seboderm şampuan kullanmanızı öneririm

 238. Aysel says:

  Merhaba.Ben saç problemime bir çözüm.Saçlarım ince telli hacimsiz bazen yağlı bazen kuru ve kepekli.kullandığım ürünlerin hiçbir etkisi yok.Hepsi bakım ürünü sürekli kullanılacak ürünler olmadığı için bu sorunları yaşıyorum günlük kullanacağım bir ürün önerir misiniz?
  Dr.Muharrem KAYA
  seboderm şampuan ve xpecia tablet kullanabilirsin

 239. SADIK says:

  hocam saç derim de hafif kaşıntı var, kepek ve dökülme var. şimdi ben şampuan alırken kepeğe karşı etkilisini mi? yoksa dökülme karşıtı bir şampuan almalıyım? saçlarımın daha fazla dökülmesini istemiyorum. babamda kellik yok iyide saçı var yaşına göre yani genetik bişe yok gibi. şuan laroche posan kepeğe karşı etkili olan şampuanını kullanıyorum fena deyil 3 hafta oldu kepeği bitiriyo gibi ama hafif kaşıntı devam ediyor. ama saç yine dökülüyor artık kepek için deyil dökülme karşıtı ürün kullanmayı istiyorum. önerebileceğiniz şampuan hangisidir. cevabınız için şimdiden teşekkürler..
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazol içeren seboderm şampuan kullanmanı öneririm.şampuanlar gerçek anlamda dökülmeyi durdurmaz.dökülme nedeninin belirlenipi ona göre tedavi alman gerekir

 240. Eylül deniz says:

  Ben saçlarımı abartısız 2 sene boyunca hergün düzleştirdim şuan kestirmek istemiyorum ama çok kırıldı bana bir şampuan önerir misiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  sawpoo

 241. çiğdem says:

  merhabalar 34 yaşındayım son 2-3 aydır saçlarım çok dökülüyor banyodan sonra ve gün içeisinde her elimi saçmıa attığımda 5-6 tel geliyor elime bilemedim ne yapacağımı eczacı priorin şampuan önerdi tavsiye edermisiniz şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim
  Dr.Muharrem KAYA
  sawpoo şampuan ve xpecia tablet kullanmanızı öneririm

 242. süleyman Şimşek says:

  18 yaşındayım. Saçlarım 2 yıldır dökülüyor. Ve saçlarimin yan tarafinda kellik oluşuyor şuan clear saç dökülme engelleyici şampuan kullanıyorum ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz? Hangi şampuan hangi ilaç… dökülen kısmı tekrar canlandirabilirmiyim?
  Dr.Muharrem KAYA
  genetik tip dökülmede düzenli ilaç kullanmak gerekir saç dökülmesini önlemek için.procapil içeren hairforte sprey ve xpecia tablet kullanabilirsin.her ikisinide ilk 3 ay günde 2 doz 3 ay bittikten sonra tek doz olacak şekilde kullanabilirsin

 243. Alara says:

  Saçım çok kaşınıyo ama sanırım şampuandan olabilir
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin.saçını iyi durula ve sıcak suyla yıkama

 244. Hocam merhaba,16 yaşındayım saçımdaki kuruluktan şikayetçiyim,kuru saçlar için önerebileceğiniz bir ürün var mıdır? Teşekkürler.
  Dr.Muharrem KAYA
  haftada 1 badem yağı uygulayabilirsin.sıcak su ,fön kullanma.saçına uygun şampuan seç

 245. ahmet says:

  hocam saçların doğuştan seyrek ve doğuştan yanların açık olması döküleceği anlamına mı gelir ?
  Dr.Muharrem KAYA
  hayır gelmez

 246. yasin says:

  Merhaba hocam ben 17 yaşındayım alnımda ve yan taraflarımda açılma seyreklik var şaclarıma bir türlü şekil veremiyorum anne tarafimda baba tarafimda alnı ve yanları açık şaçlarım kırık çok düzensiz ne yapmalıyım aynı zamanda dökülüyor
  Dr.Muharrem KAYA
  dökülme nedenini tespit edip ona göre tedavi almalısın

 247. Şamil says:

  Hocam 21 yaşındayım saçlarım ön tarafları çok seyreldi yaklaşık olarak son 3 yıldır dökülüyor aileden gelen bir şey değil yağlanma ve kaşınma var kaşıyınca tırnağıma beyaz yağlı bir şey geliyor ne olabilir ve birde pantene kullanıyorum ?
  Dr.Muharrem KAYA
  seboreik dermatitin var.DermoTTO losyon haftada 2-3 kez ve climbazol içeren seboderm şampuan kullanmanı öneririm.dökülme ve saçlarının canlanması içinde xpecia tablet alabilirsin

 248. mustafa says:

  Merhaba hocam benim saçlarım ince telli kuru ve çok çabuk elektrikleniyor. Alnımda biraz açılma var yanlarda da aynı şekilde seyreklesmeye başladı yani anlıyacağınız türde soyliyim hocam saçlarımın dökülmesinden korkuyorum . Bana ne önerirsiniz?
  Dr.Muharrem KAYA
  procapil içeren ve zengin içeriğe sahip hairforte sprey ve xpecia tablet kullanmanı öneririm.bu her iki ürünüde ilk 3 ay günde iki doz ilk 3 aydan sonra tek doza düşebilirsin.haftada bir kez badem yağı ile saçlarına bakım yapabilirsin (kuruluk için) saç dökülmesi kronik bir hastalık gibidir.hergün ürün kullanmanı gerektirir saçının var olmasını istediğin sürece kullanmak zorundasın.bıraktığın zaman en geç 6 ayda eski haline döner saçların.

 249. hocam kolay gelsin.benim saçlarım hızlı uzuyor parlak canlı birde saçlarımı yıkadıktan sonra 2-3 günde yağlanıyor.Yastıkta felan saç görmüyorum. günlük 5-10 arası dökülme oluyor saçlarım sağlık lı mı ? birde banyodan sonra saçımda biraz kepeklenme olusuyor sonra 1-2 güne geçiyor bu neden olur ? Şimdiden teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  2-3 günde yağlanma normaldir.yıkadıktan sonra kepek olması uygun şampuan kullanmadığının yada saçını iyi durulamadığının veya çok sıcak suyla yıkadığının göstergesi.saçın yağlanınca kepekler görünmez hale geliyor.

 250. rıza says:

  hocam stresten dökülen saçlar geri çıkar mı ?
  Dr.Muharrem KAYA
  çıkabilir

 251. taner says:

  hocam erkekler için saç dökülmesinde en çok annenin babası mı yoksa babanın babası mı etkili?dayılar mı baba tarafımı ?
  Dr.Muharrem KAYA
  bizi oluşturan kromozomların yarısı annemizden yarısı babamızdan gelir.o nedenle hem anne hemde baba tarafından genetik özelliklerimizi alırız.bunlar rastgele dağılır.bu nedenle kardeşlerimizle aramızda birçok fark oluşur yada benzerlik.saça yönelik özelliklerinizi kazanırken annenizden ve babanızdan aldığınız genler ortak özellik taşıyorsa saçınız da baskın olarak o özellik ortaya çıkar.

 252. ibrahim says:

  hocam saçların sağlklı olduğunu nasıl anlarız? Birde Banyo Yaptıktan ve saçları şampuanladıktan sonra saçım da biraz kepeklenme oluşuyor ? Ne yapmam gerek.
  Dr.Muharrem KAYA
  canlı parlak,kolay ele gelmiyorsa.kırık yoksa ,sık yağlanmıyorsa sağlıklıdır

 253. mehmet says:

  Hocam merhaba.Benim babamın saçları gür yalnız 50 yaşından sonra biraz yanlardan açılma var. 7 Tane dayım var hepsinin de saçı gür.Ama abimin 22-23 yaşlarında hafiften yanları açıldı.Benim yaşım19 Bendede Öyle olur mu Yoksa nasıl bir tedbir almalıyım?
  Dr.Muharrem KAYA
  ailede var olan kelliğe neden olan gen herkesi etkilemez.buna şansmı denir,kötü talihmi bilemiyorum.ben bir süre takip etmeni öneririm.fotoğrafını çek saçının yakından aynı açılarla.3 er ay aralarla ve sakla sonra kıyasla.alında geri çekilme,minyatürleşme,uzamada gecikme farkedersen ürün kullan

 254. celil says:

  hocam merhaba.Saçların tepe kısmının yan tarafları doğuştan açık olma ihtimali var mı ? Ya da bu sonradan döküldüğüne mi işarettir ?
  Dr.Muharrem KAYA
  ailesel özellikler nedeniyle seyrek olabilir. sonradan da dökülebilir.takip edin dönem dönem fotoğraf çekerek kıyaslayın.eğer sonradan dökülme olduysa giderek seyrelecektir

 255. hande yiğit says:

  merhaba hocam ben 34 yaşındayım. 15 aylık bir oğlum var ve emziriyorum. birkaç senedir saç dökülme problemim var hatta önlerde ve yanlarda açılmalar var. gittiğim dermatolog doğumdan sonra olabileceğini emzirmeyi kestikten sonra gelmemi söyledi.o zamanı beklersem kel kalacağım.kan değerlerim normal demir eksikliği ya da vitamin eksikliği yok.bir arkadaşım priorin tableti ve şampuanını önerdi ama emin olamadım. ayrıca emzirdiğim için kullanmaktan çekiniyorum. bana hangi ürünleri önerirsiniz? direk ürün ismi verirseniz çok memnun olurum. teşekkürler…
  Dr.Muharrem KAYA
  emziklilikte protein kaybı olduğu için saçlarda seyreklik oluşabiliyor.bu nedenle proteinden ve vitaminden yüksek bir diyetle beslenmelisiniz.şimdi biotin başlayabilirsiniz.günde 10 mg alabilirsiniz.emzirmeyi bıraktıktan sonra xpecia tablet kullanabilirsiniz

 256. ayşe says:

  Mrb hocam.30 yaşındayım saçımı hiç boyatmadım kimyasal ürün de kullanmıyorum ama saçım çok dökülüyor.Ayrıca aşırı kepek ve kaşıntı ile kabuklanma var.3 ay önce de saç kıran olmuştu ama saçım çıktı.kullanmam gerekenler hakkında bilgilendirir misiniz?
  Dr.Muharrem KAYA
  seboreik dermatitin var.dermoTTO losyon haftada 2-3 kez ve climbazol ile zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanmalısın.birde bu dönemde saç kaliteni korumak ve arttırmak için xpecia tablet kullanabilirsin

 257. Merhaba hocam ben 17 yaşindayim saclarim kivircik ve kuru
  Her sabah kalktigimda yikamak zorunda kaliyorum çünkü istediğim sekili almiyor ve sürekli sac kurutma makinesi ni kullanıyorum ve şaclarim yandi saclarim çok kabariyo bide
  Dr.Muharrem KAYA
  saçını hergün yıkamamalısın,fön makinesi asla kullanmamalısın.haftada bir badem yağı ile bakım yapıp kısa kestirip biotin kullanabilirsin

 258. sadece bir tek ”saw palmetto” kullansam. bir nebzede olsa saç dökülmesini önlemiş olur muyum.
  Dr.Muharrem KAYA
  az önlemiş olursn

 259. HOCAM: SAÇ dökülmesini durdurmak, engellemek ve güçlendirmek için xpecia tablet ve procbil sprey. ayrıca şampuan olarak saw palmetto. .. HOCAM KISACA BU REÇETEYİ ÖNERİYOR MUSUNUZ?
  Dr.Muharrem KAYA
  öneriyorum

 260. yasemin says:

  benim saçlarım çok yağlanıyor 2 güne bir yıkamak zorunda kalıyorum ve saçımın teli çok ince dökülmeye başladı ne önerirsiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  saçların 2 günde yağlanması normal kabul edilir.ama çok rahatsızsanız climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsiniz.içeriği zengin olan xpecia tablet öneririm

 261. Nazlı says:

  Merhaba Hocam

  27 yaşındayım Saçımda yağlanma ve dökülme var.Uzun zamandır sizi takip ediyorum. Xpacia taplet kullandım. Şimdi ise biotin kullanıyorum.Bana yardımcı olursanız cok ama cok seviinirim.
  Dr.Muharrem KAYA
  yağlanma için climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

 262. Merhaba Hocam ;
  17 yaşındayım ve saçımda kepek var ne yapmalıyım ne önerirsiniz ?
  Dr.Muharrem KAYA,
  climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanmanızı öneririm

 263. KENAN says:

  hocam mrb iyi günler hocam sacim 4-5 yil önce baya gür ve kalindi sac tellerim ama yillar sonra dökülmeler oldu ve incelmeler ve aklar düşmeye başladı bu aralar yani bioxsin forteden başka şampuan kullanmiyom kullanamaz oldum acaba önericeğiniz şampuan varmi bana ilaç filan gelmez sadece şampuan gerekli bana..!! tşklr..!
  Dr.Muharrem KAYA
  şampuanlar saç dökülmesini önlemede etkin değildir.sadece saça zararlı kimyasalları içermemesi gerekir.kullanacağınız şampuanı zararlı kimyasal içeriyormu bu yönden değerlendirin

 264. emre says:

  Merhaba hocam yaşım 22 saçımda erkeksi dökülme var Özellikle yanları açılmaya üstleri ise seyrelmeye başladı. Saçımda yağlı. Irsi olarak dayımın biri kel, gür saçlı babamında sadece yanlardan seyrek hangi şampuanı önerirsiniz ?
  Dr.Muharrem KAYA
  yağlı saçlar için climbazol içeren seboderm şampuan içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

 265. zeynep says:

  merhaba hocam ; benim saçlarım çok dökülüyor sert kuru . eczaneden zigavus sarımsak şampuanı aldım ama bir işe yaramadı gibi halen dökülüyor tepe açıldı kelleşti iyice. daha önceden doktora da gittim demir ilacı verdi gönderdi hiç bişey söylemedi bile en etkili bir ürün önerirmisiniz lütfen çok fena deprosyona giridim bu saç yüzünden faydası olcak bi ürün söyleyin bana büyük hayır dualarımı alırsınız .
  Dr.Muharrem KAYA
  içeriği zengin olan procapil içeren hairforte sprey ve yine içeriği zengin aynı zamanda demir içeren xpecia tablet kullanabilirsin.ilk 3 ay günde 2 doz sonraki dönemde tek doz kullanabilirsin

 266. batuhan says:

  İyi gunler hocam benim sacım dalgalı sacımı uzatmayı dusunuyorum sacım uzatinca düz olmasi icin hangi sampuani onerirsiniz tesekkurler…
  Dr.Muharrem KAYA
  hiç bi şampuan saçı düzleştirmez

 267. Veysi says:

  Hocam benimde saç dökülme var (Genetik; kardeşim biri dökülme diğeri kel oldu ) korkum kel kalmam dermotologa gittim kan ve hormon testleri normal çıktı bana minoxil forte %5, Benexol B12 tableti ve Evigen Saç Bakım onarım şampuanı önerdi. şampuan hariç diğerlerini aldım sizin tavsiyeniz ne olur yardımcı olurmusunuz..
  Dr.Muharrem KAYA
  hap olarak içeriği zengin olduğu için ben hastalarıma daha çok xpecia tablet öneriyorum.ilk 3 ay iki doz sonrası tek doz kullanabilirsiniz.

 268. Muharrem hocam merhaba,
  Ben 25 yaşındayım sizin yazdığınız mesajlara bakarak saçıma uygun olan sawpoo şampuanı kullanıyorum. Saçımda dökülmeler kesildi. Çok teşekkür ederim. Ben biriyantin kullanıyorum oda saçımı döküyor. Bana biriyantin gibi saçıma parlaklık veren, ama saçımı besleyecek gün içerisinde yikayabileceğim bir bakım kremi ismi yazarmısınız. Bizlere vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederiz.
  Dr.Muharrem KAYA
  köpük kullanabilirsin.biryantini saç diplerine uygulama

 269. Anonim says:

  merhabalar.. saçlarım çok sık ve kuru ama ön taraflarda açılmalar başladı ve saç diplerim çok kaşınıyor bioxcin kullanıyorum oda saçlarımı çok inceltti ne yapacağımı bilemiyorum
  Dr.Muharrem KAYA
  xpecia tablet alabilirsin.günde 2 doz

 270. Furkan Canbaz says:

  Merhaba hocam,Yaklaşık 5 yildir uzun sacliyim ve kivircik bu bonus kafa şeyi gibi iste neyse her sacimi yikadigimda saçlarımıı baya birbirine karışıyor bende mecbur tarakla açmaya çalışıyorum açtıktan sonra baya bi sac geliyo elime ve tarağa Bu beni iyice gerdi acaba saçlarım dökülüyor mu nasıl anlayanilirim?
  Dr.Muharrem KAYA
  taramayı kolaylaştıran krem ve saç suyu gibi ürünler kullanabiirsin.hacmini kedin değerlendirebilirsin.parmaklarının arasındaki dolgunlukla kendini belli eder

  • Furkan Canbaz says:

   Hocam zaten kremle tariyorum her dustan sonra ama dedigim gibi rahat 50 60 tel sac geliyo her dustan sonra saçımın dökülüp dokukmedigini anlamam için test varmıdır ?
   Dr.Muharrem KAYA
   saç analizi yaptırabilirsiniz.minyatürleşmiş kıllar varsa dökülme vardır

 271. yunus says:

  Hocam merhaba,

  Öncelikle iyi çalışmalar. Ben 32 yaşındayım iki üç şampuan değiştirdim. En son head shoulders erkekler için saç dökülmelerine karşı şampuanı kullanıyorum. Fazla beğenmedim ama şimdilik onu kullanıyorum. Saçım biraz inceye telli yakın ama normal tip sayılır. Kepek sorunum yok. Yanlız saçım dökülüyor. Beyazlamalar olduğundan yıkamadan sonra diplerde hafif kaşınmalar oluyor. Önereceğiniz şampuan varmı. Birde beyazlama olduğundan jöle döktüğü için kullanmıyorum. Hem bakım hemde saçımı besleyecek elidor 7/24 kullanıyorum. O krem de iyi değil. Bana saçımı besleyecek, hemen de yıkanmayacak 7/24 tarzında bir krem ismi yazarmısınız. Çok teşekkürler cevabınızı bekliyorum…
  Dr.Muharrem KAYA
  ben yıkanmayan krem bilmiyorum.şampuan olarak sawpoo kullanabilirsiniz.biotin kullanabilirsiniz

 272. özlem says:

  Merhaba hocam ben ozlem saclarimi yikiyorum 2 gunde yaglaniyor yaglanmamasi icin ne yapmaliyim
  Dr.Muharrem KAYA
  saçların 24 saatten sonra yağlanması normal kabul edilir ama rahatsızsan seboderm şampuan kullanabilirsin

 273. yagmur says:

  merhaba hocam ben 14 yasindayim sacimda deriparcasi seklinde kepek var. her sabah sacimda birsuru var hocam hangi sampuani onerirsiniz acil ihtiyqcum var yardimci olursaniz cok mutlurum
  Dr.Muharrem KAYA
  seboreik dermatitin var.DermoTTO uygulamalısın haftada 2-3 defa ve climbazolla zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

 274. rahmi says:

  vücut kıllırını dökmek icin ne önerirsiniz.(fazla kıllıyım da)
  Dr.Muharrem KAYA
  laser yaptırabilirsin

 275. kel ada says:

  hocam sevdiğim kız kellerden hoşlanıyor acaba nasıl saçlarımı dökebilirim.valla bir an ö-
  Dr.Muharrem KAYA
  kısa kestir dökmeyi düşünmek yerine yarın bu ilişkin bittiğinde karşına çıkan saçlılardan hoşlanıyorsa o zaman ne yapacaksın 🙂

 276. meltem says:

  hocam merhaba ben 13 yaşındayım saçlarım da aşırı şekilde kepek var ben cansız baby şampuanını kullandım biraz geçti gibi saçlarım ayrıca çok kabarıyor teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  kepek için climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

  • meltem says:

   hocam bir sorum daha olucaktı saçım çok dökülüyo kirlenince 13 yaşıdayım yağlanıyo kepek elidor kullandım artıı blendax saç döküyo sizce bana uygun hangisi acabaa??*
   Dr.Muharrem KAYA
   yağlanma için climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

 277. alparslan says:

  merhaba 17 yaşında erkeğim. elimi her saçıma atmam da 1-2 tel gelmekte duştayken 20-25tel oluyo bunlar normal midir? saçlarım dalgalı uzatıyorum kuru , 5-6 tel beyazlama var giderek artar mı yapacak bişey var mı cevap verir misiniz bu sefer 3. kez yazyorum lütfen hocam
  Dr.Muharrem KAYA
  bu kadar saç dökülmesi normaldir.beyazlaşmaı geciktirmek için biotin kullanabilirsin.hem daha iyi uzar.kuru ise haftada bir badem yağı ile bakım yapabilirsin

  • alparslan says:

   biotinin veya badem yağının herhangi bir yan etkisi var mıdır ve eczanede bulabilirim ikisini de değil mi ?
   Dr.Muharrem KAYA
   bulursun

   • alparslan says:

    herhangi bi yan etkisi var mı badem yağının veya biotinin sürekli kullanabilir miyim
    Dr.Muharrem KAYA
    hayır yok kullanabilirsin

 278. Koray says:

  Merhaba hocam:Yaşım 22 saçlarım çok çabuk yağlanıyor diplerde kaşıntı ve yoğunda kepek problemim var berbere gittiğimde de sürekli saçımda çok kırılmalar olduğunu söylüyorlar yanlarda da seyrek saçlarım biraz ne önerirsiniz hocam
  Dr.Muharrem KAYA
  haftada 2-3 kez DermoTTO losyon ve climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanabilirsin.saçını iyi durula.sıcak su kullanma yıkarken

  • semra says:

   Hocam merhaba. Benim saçlarım seyrek ve Hacimsiz az duruyor. Saç çıkması için ve hacimlendiruhacimlendirmesi için ne kullanabilirim?
   Dr.Muharrem KAYA
   günde iki doz xpecia tablet kullanabilirsin.istediğin sonucu alınca bırakabilirsin

 279. Mursel says:

  Hocam merhabalar
  Hocam dermatoloğa gittim saçında hafif egzama var dedi ayrıyettn dökülme var…
  Konozal şampuan be betasalic losyon verdi ayrıyetten minoksil ve biotin
  Hocam ben bu konozol şampuanı hergün kullanılırsa kuruluk yaptığını duydum .bu şampuanı haftada iki lez diğer günlerde ise ne kullanabilirim işten dolayı maksimum iki günde bir yıkıyorum.saç dökülmemide dikkate alırsak ek olarak saç dökülmesi için sawpo mu yoksa seboderm mi kullanmalıyım

  Yorumunuz için şimdiden teşekkür ederim .birde hocam medabiohtin günlük kaç doz almam gerek
  Dr.Muharrem KAYA
  egzaman varsa haftada 2-3 kez DermoTTO losyn ve climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanabilirsin.seboderm günlük kullanıma uygundur,kuruluk yapmaz.daima kullanabilirsin. egzamanı tedavi ettikten sonra minoxil kullanabilirsin

  • Mursel says:

   Peki hocam saç dökülmemde var konozal haftada iki kez sebodermi diğer zamanlar dökülmem içinde sawpoyu kombinasyonlar halinde kullansam sıkıntı olurmu
   Teşekkürler
   Dr.Muharrem KAYA
   sıkıntı olmaz

 280. NURİŞ says:

  saçlarımda kırıklar çok ve aşırı dökülüyor ya kestiriyorum ya da bağlıyorum yaş 26 bioblas kullanıyorum bu sorunlara birde yağlanma eklendi ne önerebilirsiniz teşekkür ederim
  Dr.Muharrem KAYA
  yağlanma için climbazol içeren seboderm şampuan öneririm.saçınızın direncini arttırmak içinde biotin kullanabilirsiniz.

 281. Resadet says:

  Hocam merhaba! Benim saçlarım genetik değilde,saç kremi kullandığım için az dökülmeye başkadı.Ama ben hep Head&Sholders kullanıyorum…Şimdi saçlarım hem çok çabuk yağlanıyor nerdeyse 3 güne,hem bazen kaşınıyor.Duş alırken aşırı dökülüyor…Hangı şampuanı önerirsiniz?
  Dr.Muharrem KAYA
  yağlanma için climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

 282. Ömer says:

  Hocam saclarim sert, kabarik ,cok siki ve uclari kiriliyor saclarin normalin biraz ustunde uzun birakiyorum.Hangi sampuani onerirsiniz daha guzel gozukmesi ve yumusamasi icin
  Dr.Muharrem KAYA
  haftada bir dipten uca badem yağı ile bakım yaparsan saçların yumuşayıp daha parlak görünecektir.kaliteli kimyasal içermeyen bir şampuan seç

 283. cihat says:

  hocam saçlarımda dökülme var kepek var ve aşırı yağlanma var hangi şampuanı önerirsinizi eczanelerden
  Dr.Muharrem KAYA
  yağlanma ve kepek için seboderm şampuan kullanabilirsin.seboderme yeterli cevap alamazsan DermoTTO yuda tedavine eklemelisindökülme içinde ürünleri araştırmalsın

 284. kadir says:

  Hocam 20 yaşındayım son 1 yıldır saçlarımda seyrekleşme oldu, son aylarda ise her banyoda 100 kadar saç dökülmeye ve yavaş uzamaya başladı. Elidor kullanıyordum, pantene geçtim dahada arttı. Ne kullanabilirim?
  Teşekkürler.
  Dr.Muharrem KAYA
  genetik tip dökülme ise ürün kullanmalısın.procapil veya minoxidil içeren ürünler olabilir,birde xpecia tablet alabilirsin

  • kadir says:

   Hocam genetik olduğunu sanmam. Çünkü akrabalarımda veya ailemde fazla bu duruma rastlayan yok. 20 yaşımdayım ama alın biraz açıldı, saçlarım ince ve biraz seyrekleşti haplardan ziyade önereceğiniz bir şampuan veya sabun var mıdır?
   Dr.Muharrem KAYA
   Sawpoo şampuan kullanabilirsin

 285. Tuğçe says:

  Merhabalar hocam benim sacim acayip hassas cok fazla duzlestirici vb aletler kullanmama rağmen sürekli kırılıyor sağlıksız görünüyor ayrıca cok fazla yaglaniyor. Bu iki problemin önüne gecmem icin ne yapmaliyim. 19 yasindayim ve sacim ombre balyaj tarzi bir işlem görmedi hiç
  Dr.Muharrem KAYA
  yağlanma için climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin.saç kaliteni arttırmak içinde xpecia tablet kullab-nabilirsin

 286. mehmet says:

  Hocam ben önceden size sormuştum ama benim saçlarda dökülme önlerde açılma yıpranma vardı ben size durumu acıkladım siz bana xpecia tablet kullan dediniz bunun yanında hocam şampuan olarak ne önerirsiniz şimdiden çok tesekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  erkek tipi dökülmen varsa procapil yada minoxidil içeren bir sprey de kullanmalısın..şampuan olarak sawpoo kullanabilirsin

 287. israfil says:

  Hocam benim saçım çok sıkı ve çok sert çok zor şekil alıyor ne yapmam gerek yaşım 19
  Dr.Muharrem KAYA
  ne güzel herkes dökülmeden yakınır.sen saçlarının sertliğinden yakınıyorsun.haftada bir badem yağı ile bakım yap o saçlarını yumuşatacaktır

 288. dilek says:

  saçlarımda aşırı kaşıntı ve kepek var ,konazol kullandım tahriş gibi yaptı ,zetionda saç döküyor ,zaten hafif dökülmem vardı şimdi yoğunlaştı..ne kullanacağımı şaşırmış durumdayım ..
  Dr.Muharrem KAYA
  DermoTTO losyon kullanıp limbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

 289. Murat says:

  İyi günler Hocam Kerastas kullanıyorum ama kasıntı ve kepek yapıyor saclarım cansız mat boya kullanıgım ıcın beyazlara etkili gelicek ve canlı kepeksız bır sampuan onerebilirmisiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  kepek sorunun varsa climbazol ve zinc pyrition içeren şampuan seboderm kullanabilirsin.

 290. derya says:

  Iyi gunler hocam benim 6yasinda bir kizim var.Kızımın saçlari cok fazla dokuluyor.Ne yapmam lazim ne onerirsiniz.Teşekkür ederim.
  Dr.Muharrem KAYA
  çocuk hastalıkları uzmanına götürün.genel bir değerlendirme yapılsın.anemi,troid fonksiyonları vb.

 291. FaikÇ says:

  Hocam ne zaman duş alıp saçlarımı kurutacak olsam hep 5 6 tel saç dökülüyor bi sorun olur mu bundan ve saçlarımı fön veya sprey vb gibi şeylerle dikemiyorum çünkü diktiğim saç hemen aşağa iniyor gözümün önüne bu neden kaynaklanıyor
  Dr.Muharrem KAYA
  saçlarınız yumuşak olduğu için dikilmiyor olabilir

 292. büşra says:

  Merhaba benim sacımda egzama yarası var. Yaralar olutsu cok kasıntısı var ara ara. Bu 10 yıldır suruyo. Normal sampuanlar ve eczaneden aldıgım bıtlısel sampuanlar kullanmama ragmen hiç bi etkısını gormedım .. egzamanın gecmesı ıcın ne kullanabılırım.. yada hangı sampuan ıyı gelır bnm ıcın.
  Dr.Muharrem KAYA
  DermoTTO losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsin

 293. hocam ben 14 yaşındayım sacımda kepek ,cansız ve kaşıntı var bunlar için ne yapmalıyım
  Dr.Muharrem KAYA
  DermoTTO losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsin.birde xpecia tablet alabilirsin

 294. mehmet says:

  Hocam kolay gelsin ebnim şöyle bi sorunum var ben saçlarım aşırı yıpranıktı ve dökülme vardı yasım 20 ben üstüne bunu boyattım sonra yıpranın saç iyice yıprandı tarayamıyorum ben şimdi bunu kazıtiyim mi yoksa önerebiliceginiz doğal şeyler var mıdır hocam yardımcı olursanız cok sevinirim
  Dr.Muharrem KAYA
  saç için gerekli tüm maddeleri içeren xpecia tablet alabilirsin

 295. Zübeyir says:

  Merhaba hocam bende erkek tipi dökülme var dogus noktası iyice seyrelmiş durumda saçlarımın ön tarafı yanlardan çok acıldı ön tarafının üçgen şeklinde olmasına az kaldı.Bundan 3-4 sene önce saçlarım aşırı güneşe sürekli maruz kaldı saçlarım yıprandı aşırı bir yaglanma başladı yıkandıgımın sabahı sacım yaglanıyordu saçımdaki açılmalar bu yaglanmayla başladı.biliyorum ailesel oldugu için eninde sonunda kel olacagımı lakin 20 yaşında böyle birşey beklemiyordum bu yaşta saçımın aşırı derece dökülmesinden dolayı sıtrese girdim dahada dökülmeye başladı banyoda elimi saçıma atmaya korkar oldum elimi ne zaman sacıma atsam bir tutam saç geliyor çok yıpranmış söyle birşey okumustum sitresden dolayı dökülen saç aradan uzun zaman geçmezse tekrar cıkabiliyor diye bilmiyorum son çare saç ektirecem zaten derdim içimde ukte kalmasın onu bunu sunu denemedim diye.Hocam şampuan ve saç bakımı için hangi ürünleri öneriyorsunuz bir arada kullanabilcegim?
  Dr.Muharrem KAYA
  sawpoo şampuan kullanabilirsin.içeriğinde zararlı kimyasal boya ve parfüm yok,ve birtakım saça yönelik ürünler içeriyor.hairforte sprey ve xpecia tablet alabilirsin.ilk 3 ay ikisinide günde iki defa kullan.sprey saçında 4 saat kalsın.sonraki 3 ayda günde 1 defa kullanman yeterli her ikisinide.6 ayı tamamladıktan sonra her ikisinide gün aşırı kullan.birgün al birgün alma fakat dökülme artarsa tekrar hergün bir defa ile kullanmaya devam et.saç dökülmesi kronik bir hastalık gibidir.çünkü dht hergün vücudun da yapılıyor ve kıl kökünü etkiliyor.saçın olmasını istediğin sürece ürün kullanmak zorundasın

 296. Aliekbr says:

  Hocam birde benim saclarimda seyrelme var tavsiye ettiginiz sampuan ve tablet saclarim cikmasinda yardimci olurmu birde kullandigim sampuani ve spreyi birakirsam dokulme olurmu hocam birde ben bu konuda takintiliyim psikolojik tedavi gerekirmi birde clearveya diger sampuanlardan ve krem kullansam nasil olur.
  Dr.Muharrem KAYA
  evetdüzenli kullanırsan faydası olur

 297. Aliekbr says:

  Hocam be dermotologa gittim bana Alopecia sampuan ve serum tavsiye etti fakat kac aydir sackarim fazla uzamadi sizce bu sampuani degistirsrm nasil olur lutfen yardimci olun.
  Dr.Muharrem KAYA
  sawpoo şampuan alabilirsin ve xpecia tablet daha iyi şekilde uzamasını sağlar

 298. ramazan says:

  hocam merhaba saclarımdaki kepek dolayısıyla seboderm sampuan kullandım yaklasık 4 hafta oldu kepek sorunum daha cok oldu sankı seboderm kullanamadan once kafamı sılkeleyınce daha kucuk kum tanesı gıbı kepekeler dokululuyodu sımdı daha buyuk sekılde dokuluo kepekler hocam acıl yardım
  Dr.Muharrem KAYA
  kepek problemin ciddi imiş senin o zaman DermoTTO ve sebodermi birlikte kullan

 299. nakzö says:

  hocam bitkisel karışımlı saç bakım yağları var içinde 10 tane bitki yağı olan onları kullanabilimiyiz hairforte spreyin yanında ?
  Dr.Muharrem KAYA
  bilimselliği olmayan ürünler kullanmanıza ve para vererek onları satın almanıza gerek yok

 300. ramazan says:

  merhaba hocam benimde kepek sorunum var saclarımda seboderm sampuanı kullanıyorum 3 haftadır hala kepeği kesmedi azalmada pek olmadı ne yapmam gerekıyor hocam ?
  Dr.Muharrem KAYA
  DermoTTO losyonda kullan o zaman,ikisini birlikte.saçını şampuandan sonra iyi durula ve saçını sıcak suyla yıkama

 301. Hilal says:

  Merhaba, saçım uzun ve kepeklenme sorunu var bir çok şampuan denedim fakat çözemedim düzleştiriciyi kullandığın için uçları yıprandı ve şuan saçım dökülüyor. Ne yapmam lazım hangi şampuanı kullanmam lazım.
  Dr.Muharrem KAYA
  kepek için climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanabilirsin.sıcak suyla yıkama saçını,iyi durula.

 302. MUHAMMEDD says:

  mrb 18yaşndaym saclarm dokuluyu cok kepeklenme oluyo Bioxcıin sac serumunu kulancam iyi gelirmi saclarma .
  Baba tarafnda kelik war anne tarafnda yok bendemi kel olcam yardm edin
  Dr.Muharrem KAYA
  kepeklenme için climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanabilirsin.dökülme içinde minoxil veya hairforte sprey ve xpecia tablet kullanabilirsin

 303. harun says:

  Merhaba Doktor Bey
  Ben 34 yaşındayım saçımda çok kepek oluyor sizce hangi şampuanı kullanmalıyım? Nasıl saçımda kepek olmaz
  Dr.Muharrem KAYA
  önce climbazol içeren seboderm şampuan kullanmanı öneririm eğer 3-4 yıkamada azalmazsa DermoTTO da alıp kullanmalısın

 304. Merhaba ben 14 yaşındayım saçlarım ince telli,gür ve yağlı saçımı yıkıyorum ertesi güne hiç yıkanmamış gibi oluyor hangi şampuanı kullanmamı önerirsiniz ?
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazol içeren seboderm şampuan kullanmanı öneririm

 305. özdemir says:

  merhaba doktor bey ben 13 yaşındayım saçlarımı hiç kaldıramıyoum hep dökülüyor ve dağılıyor.Clear kullandıktan sonra saçlarım hep kepek oldu.hangi şampuanı önerirsiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

 306. yardım says:

  Merhaba ben 17 yaşında bir kızım saçlarım çok dökülüyo ve hassaslaştılar. Hangi şampuanı kullanmalıyım? Saçlarımı dökmeyecek ve yağlandırmayacak.
  Dr.Muharrem KAYA
  yağlanma için climbazol içeren günlük kullanıma uygun seboderm şampuan kullanabilirsin

 307. deniz says:

  Hocam 22 yasindayim ne kadar farkli farkli sampuanlar kullansamda saclarim yasima gore bu aralar beyazlar cogalmaya basladi onerdiginiz sampuan ve sac kremi varmi neler iyi gelebilir hangi yaglari kullanabilirim. Bi de hocam çörek otu yagi ve hint yagi onerdiler siz ne düşünüyorsunuz. Simdiden teşekkürler hocam.
  Dr.Muharrem KAYA
  metionin içeren ürünler kullanabilirsiniz

 308. Ravan says:

  Doktor bey merhaba.Ben 20 yasındayım 16 yasımdan beri saclarim dokuluyor ve artik sakaklardan açilmis durumda.Bioxcin minoxidil kullandim ise yaramadi sonra clear men kullandim o da cok yagladi sacimi..Vitamin a ve e yi karistirip sacima surmusluyum bile var o da yaramadi en sonunda bıttım sabununa gectim o da sertlestirdi ve kazik gibi yapdi.Uni ogrencisiyim ve minoxidil gibilerin hormonlara iyi gelmedigini biliyorum yorumlarinizi okudum xpecia mi son kurtarici???(((
  Dr.Muharrem KAYA
  minoxidil değil propecia,finasterid türüdür hormonları etkileyen.minoxil,hairforte sprey ve xpecia tableti gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz

 309. ben 12 yaşındayım head shoulders kullanıyrum bunun yanında elseve saç kremi kullanıyorum önceden şampuanım ipekti head shoulder ve elseve yi yenı kullanmaya başladım arkadaşlarım elidor kullanıyo acaba bndemi elidora geçsem yoksa aynı kalsammı yardımcı olun saç kremi konusundada bilgi verirmisiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  saçınla ilgili sorun yoksa kullanabilirsin.kremi saçın uçlarına uygula sadece diplerine uygulama

 310. Yeşim says:

  Merhaba 30 yaşımdayım ince telli ve yağlı saç yapısına sahibim ,zaten seyrek olan saçlarımda son 2 yıldır açılmalar var ..aşırı diyebileceğim bir dökülme yok ama normal dökülenlerin yerine saçlarım çıkmıyor ve saçlarım çok seyreldi .Pan Plus isimli ilacı kullanıyorum 1 hafta oldu ,şampuan olarak otacının sarımsak özlü şampuanını kullanıyorum ve ayda bir karbonatlı su ile yıkıyorum , Pan Plus tablet iyi midir ? yada önereceğiniz tabletler yüzümde tüylenme yapar mı ? Teşekkürler.
  Dr.Muharrem KAYA
  yağlanma için climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin.panplus ın içeriği yetersiz xpecia kullansan daha iyi olur

 311. berrin says:

  Merhaba benim sorunum saç diblerimde kaşıntı oluyor ve kepek elidor kullaniyorum krem kullanmiyorum hiç ama kepek den çok rahatsız ım şampuan değişimi yapmam gerekiyor hangi şampuan kepegi yok eder yardimci olabilirmisiniz.
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanmalısın

 312. barış says:

  ben 18 yaşındayım saçlarımı uzatacam ve saçlarımım güçlü ve parlak olması için hangi şampuanı kullanmalıyım
  Dr.Muharrem KAYA
  sawpoo şampuan kullanabilirsin

 313. Erkan says:

  Merhaba. Hocam topik denen şey hafif seyrek saçlara geçici olarak kapatıyormuş sonradan yıkayınca geçiyormuş bu topik hakkında görüşünüz nedir? Saça zararı varmı?
  Dr.Muharrem KAYA
  günlük temizlik yapmanız gerekir.yağmurda ıslaklıkda akar saçınızı su ile temastan iyi korumanız gerekir,akıp çirkin görüntü oluşturmasın diye

 314. Benim saclarim yagli ve her gun yikamak zorunda kaliyorum buda uclarinda kurumaya neden oluyor ve saclarim gercekten cok azaldi sampuanimi degistirmek istiyorum ne onerirsiniz?
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

 315. melekk says:

  21 yaşındayım saçlarımda boya vs. yok yaklaşık bir aydır biotin tablet kullanıyorum saçlarım yağlı hemen sönüyo uçları kırık ve çok fazla kepek problemim var. ayrıca saçlarım dökülüyor incetelli her gün yıkamak zorunda kalıyorum. gittiğim dermatolog silikon vb kimsayalların saçımda bir katman oluşturduğunu ve doğal içerikli şampuanlar kullanmamı söyledi ancak doğal içerikli şampuanlar saçlarımın uçlarını daha da cok kurutuyor inceltiyor kopmasına neden oluyor. saç uçlarıma yağ bakımıda yapıyorum fakat yağ bakımlarıda saçımın daha çok dökülmesine neden oluyor.şuan saç diplerim yağlı uçlarımsa aşırı kuru bir durumda ne yapacağımı bilmiyorum.
  Dr.Muharrem KAYA
  saçındaki yağlanma ve kepek için climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanabilirsin.yağ bakımını sadece kuru olan uç kısımlarına yapabilirsin.saç tellerini güclendirmek ve esnekliğini arttırmak için xpecia kullanabilirsin

  • melek says:

   Cok tesekkurler cvabiniz için söylediklerinizi içeren bir sampuanda onerirseniz cok sevinirim tabletide en yakın zamanda deneyeceğim sağolun.
   Dr.Muharrem KAYA
   Seboderm şampuan

 316. dilek says:

  Merhaba hocam. ben 27 yaşındayım. bundan 2 yıl öncesine kadar şaçlarımı gerek düzleştirici gerekse boyalarla çok yıprattım. Artık her ikisini de bıraktım ama iş işten geçti. Şimdilerde sadece saçıma kına yapıyorum. Sorunum, saçlarım çok dökülüyor ve uçlarında sürekli kırılmalar oluyor. Ayrıca uzaması da çok yavaş. sizce ne yapmalıyım bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
  Dr.Muharrem KAYA
  xpecia tablet kullanabilirsin.saçının hem daha hızlı uzamasını sağlar hemde direncini arttırır.haftada birde bademyağı veya zeytinyağı ile uçlarına bakım yapabilirsin

 317. y. furkan says:

  Hocam saçlarım gür ve uzadıkça kıvırcıklaşıyor . herhangi bi şampuan öneriniz var mı ? bi kaç tane değiştirdim ya çok kabartıp dalgalandırıyo yada fazla yumuşatıyo . benim istediğim dengeli kabarma ve kıvırcıklığını koruması . şimdiden teşekkürler 🙂
  Dr.Muharrem KAYA
  saç köpüğü kullanabilirsin uçlarına .sıcak suyla yıkama,fön mkinesi kullanma.kabarmaz

 318. fatih says:

  Hocam ben 17 yaşındayım 2 3 yıldır saç dökülmesi var.bir cok sampuan kullandım işe yaramadı saç derim çok hassas saçımla oynadığımda ağrıyo saç tellerim ince saçım yağlı olduğu için her sabah yıkıyorum şekil almıyo sağlıklı saç derisi sağlıklı saç ve sağlıklı uzayan saçlar için ne yapmayılıyım? Şimdiden teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  saçınızdaki yağlanma için seboderm şampuan kullanın.fön makinesinden uzak durun.saçınızı sıcak suyla yıkamayın.ılık su kullanın.saç kalınlığınızı arttırmak ve daha güçlü olmasını sağlamak için xpecia tablet kullanabilirsin

 319. özgür says:

  hocam yaşım 17 saçlarım güçlü olsuun diye ısırgan otu sabunu kullanıyorumda yıkamada sabundan başka 2. bir ürün şampuan kullansam sorun çıkar mı ? yoksa sadece sabunumu kullanayım.Birde saçlarım güçlü olması dökülmemesi için ısırgan otlu sabun iyi mi dir ?
  Dr.Muharrem KAYA
  sabun saçtan iyi temizlenemez bu nedenle sabun kullanmanızı önermem.kaliteli zararlı kimyasalllar içermeyen bir şampuan kullan

  • özgür says:

   hem sabun hem iyi bi şampuan kullansam saçıma duşta ikisini birden uygulasam sorun olur mu hocam
   Dr.Muharrem KAYA
   sen bilirsin ama çok gerekli değil.sabundan sonra saçını çok iyi durulaman gerekir

   • özgür says:

    hocam kuru saçlara sahibim ne yapmalıyım önereceğiniz bi şampuan var mı
    Dr.Muharrem KAYA
    haftada bir bademyağı uygulayabilirsiniz.zararlı kimyasalları içermeyen şampuan seçmelisiniz.saçınızı yıkarken sıcak su kullanmayın.fönden uzak durun

 320. fatih says:

  Hocam iyi günler. 20 yaşındayım düz saçlara sahibim bioxcin bioblas da kullandım fakat saçlarımdaki dökülme azalsada bitmedi,şuan clear men kullanıyorum ve saçlarımın dolgunluğu gitti saç d9külmesini önlemek için ne yapmalıyım?
  Dr.Muharrem KAYA
  sawpoo şampuan,minoxil veya hairforte sprey ve xpecia tablet kullanabilirsin.saçlarının kalıcı olmasını istiyorsan düzenli kullanmalısın

 321. fadime says:

  Merhaba benim sacim ne ince ne kalin ama cansiz hic boya uygulamadim sacim uzun uclari cansiz ve mat. normal bir sac derisine sahibim yani cok az kepek problemim var yardimci olursaniz cok sevinirim simdiden tesekkurler
  Dr.Muharrem KAYA
  kepek için climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsinz.saçınızı canlandırmak için xpecia tablet alabilirsiniz.matlığı içinde haftada bir badem yağı ile bakım yapabilirsiniz.sıcak su ile yıkamayın saçınızı,fön ve düzleştiriciden uzak durun

 322. Talha says:

  Hocam merhaba ben 15 yaşındayım saçlarım yıpranmış ve çok kırıklanıyor erkek için önerbiliceğiniz bir şampuan varmı ben headandshoulders kullanıyorum
  Dr.Muharrem KAYA
  sawpoo şampuan kullanabilirsin.saçını sıcak suyla yıkama sık yıkama,fönle kurutma

 323. sude says:

  hocam merhaba, ben 17 yaşındayım saçlarım kıvırcık ama kullanamadığım için düzleştirici çok uyguluyorum hem kırılıyor hem de çok inceldi saçım. ince telli olduğu içinde elektirikleniyor. Koparak ta dökülüyor sizce ne yapmalıyım? Ne kullanmalıyım _? şuan elseve kullanıyorum dökülme karşıtı + saç kremi
  Dr.Muharrem KAYA
  öncelikle saçını kıvırcık olarak kullanmayı öğrenmelisin saç düzlştirici yoğun ısıya maruz bırakıyor saçlarınızı.daha dayanıklı hale getirmek için xpecia tablet kullanabilirsin.sawpoo şampuan kullanabilirsin.saçını sıcak suyla yıkama soğuğa yakın ılık su kullan.yumuşak hareketlerle havlu ile suyunu al ve kendi haline kurumasını sağla.haftada bir badem yağı ile bakım yap

 324. mehmet says:

  yaşım 29 kepek dökülme için ne yapmam lazım.önereceginiz ürünler nelerdir?
  Dr.Muharrem KAYA
  kepek için climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanabilirsiniz.dökülme içinde minoxil veya hairforte sprey ve xpecia tablet kullanabilirsin

  • mehmet says:

   tabletin fiatı ne kadar acaba bilginiz varmı
   Dr.Muharrem KAYA
   internet siteleride var fiatı

 325. tarık says:

  hocam merhaba. 26 yaşındayım. saçlarım kuru kıvırcık ve dalgalı. uzun süredir dökülme var.şekile sokmak eziyet bide dökülmesi başladı ne yapmam gerekiyor. hiç ilaç kullanmadım. dökülmesi ve şekil vermede daha yardımcı olabilecek bir öneriniz varmı?
  Dr.Muharrem KAYA
  dökülme için hairforte sprey ve xpecia tablet al.yoğun dökülmen varsa günde iki defa al her ikisinide.ilk 3 ay bu şekilde sonraki 3 ayda günde bir uygula tabletide 1 tane al.saçlarını sık yıkama.hergün ykarsan 1 defadan fazla şampuanlama.sıcak su ile yıkama saçını.çok iyi durula.fön makinesi kullanma, kendi haline kurusun.haftada bir bademyağı ile saçlarına bakım yap

 326. şerife says:

  Merhabalar dktor bey ben 20 yasndaym saclarm cok gur ve ck fazla dökülyo her elımı kafama attgmda elme 1 tutam sac gelıyr.ayrca saclarm cok sert ve yıpranms grunyor yıkadıktan hemen sonra kurutnca saclarımın on ksnlarnda kepekler kalkıyor.bana onerecegnz saç bakım urunlerı var mı? Şimdiden teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  DermoTTO losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsin.haftada bir kez bademyağı ile bakım yapabilirsin.saçını çok sık yıkama.yıkama suyu sıcak olmasın.fazla şampuanlama.fön makinesi ile kurutma.doğal haliyle kurusun.sadece havlu ile suyunu al

 327. Halil says:

  Merhaba ..
  Benim sorunum sacim cok dokuluyor ve yaglaniyor bioblas sampuanini ve kremni kullaniyorum ama her yikadigimda sacim dokulup yaglaniyor.Acaba oneriniz ne olur.
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazol içeren seboderm şampuan kullanın.saç kremi kullanmayın.kullanacaksanızda sadece uçlara uygulayın dip kısımlarına uygulamayın.aslında saçınız yağlı ise krem uygulamanıza gerek yok.

 328. Aylin says:

  Merhaba,
  Ben 26 yaşında bir bayanım. Saçlarımın dökülmesi çok morelimi bozuyor. Bir eczanede saç güzellik uzmanları tarafında makineyle saç diplerime bakıldı. Daha öncede baktırmştm ama böyle değildi saç derim normal gözüküyordu. Bu sefer böyle sanki beyaz şeffaf bi tabaka kaplamış gibiydi. Uzmanda saç diplerimin tıkalı olduğunu söyledi ve bana Babe’nin seboreik şampuanını ve yanısıra yine Babe’nin ekstra yumuşak şampuanını önerdi. Birde Biotin hap kullanmamı önerdi. Sizce doğru yolda mıyım işe yarar mı? Saçlarımın uçları çok zayıftır hatta uzamazda maalesef. Az saçım var bide döküldükçe çok dert ediyorum. Ayrıca gürleştirmek içinde gerçekten bir yol var mı?
  Cevabınız için şimdiden çoook teşekkürler 🙁
  Dr.Muharrem KAYA
  ben size climbazol içeren seboderm şampuan kullanmanızı öneririm.birde sadece biotin değil içeriği saç dökülmesi için zengin olan xpecia tablet öneririm

 329. ibrahim says:

  Selamlar doktor bey. 23 yaşındayım ve saçlarım aşırı beyazlamaya, incelmeye ve dökülmeye başladı uzun süre önce. Psikolojik sorunlar yaşayıp, fazla strese girdim zamanında ama bu durum düzeldi. Saçlarımı da yeniden düzene sokmak, özellikle gürleştirmek ve beyazları biraz da olsun durdurabilmek için değerli önerilerinize ihtiyacım var. Bitkisel ürün tercihimdir. Teşekkürler.
  Dr.Muharrem KAYA
  hairforte sprey,xpecia tablet kullanabilirsin.beyazlık içinde youthair alabilirsin

 330. ibrahim says:

  merhaba hocam Ben 32 yasindayim Benin Saçim yagli ve çok dökülüyor Sabah banyo yapiyorum aksam yaglaniyor. aylarca çok sampuan denedim çesitli Sabunlar kullandim bioxcin ve serumunu kullandim suan da kullandigim sampuan dove. Tepe kisimlar 5-6cm acik safak kisimlar acik gittikçe de açiliyor Ben bu duruma çok üzülüyorum cunki sanki bana herkes üzülüyormus gibi geliyor Ki öyledir de zaten. Ben öyle bir sampuan istiyorum ki yaglanmayi durdursun, dökülmeyi durdursun ve dökülen saçlarim geri gelsin. Böyle bir sampuan var mi ? Sawpoo bana gore bir sampuan mi? Saç dökülmesini tek başına şampuan engellemez diyorsunuz bana önereceginiz sampuanla beraber Ne kullanabilirim? hocam lütfen yardimci olurmusunuz?
  Dr.Muharrem KAYA
  saçındaki yağlanma için seboderm şampuan kullanmalısın.dökülme içinde minoxil veya hairforte sprey ve xpecia tablet alabilirsin

 331. Merhaba hocam… benim üni sınavlarına başlarken çok az dökülme vardı saçlrmda doktora gittm strestn dedi ve dermalute şampuanı verdi iki şişe kullndm saçm banyoda çok dolaşıyrdu tararken baya saçm dökülyrdu bıraktm sonra onu bırakp dovenn saç dökülmesine karşı şampuan aldm içine çam trapdsni kattm binebze kesti dökülmyi ama ben dökülen yerlrden tekrar çkmasnı istdgm için tekrar doktora gittm kan değerlerim normal çktı sadece b12 biraz eksik old b12 ilacı ve minoksil verdi hem yararını görmdgm gibi dökmeyi artrdı şimdi ise öğrenciyim ve 22yasndym sac derm resmen görnyr tepesi çok açldı ve saç diplerm çok acıyr özellkle tepe yeri ne yapmm gerekiyor bilmiyorum yardmcı olursanz şimdiden teşekkür ederim.
  Dr.Muharrem KAYA
  o acıma sorunu için seboderm şampuan kullanabilirsin.dökülme için minoxil veya hairforte sprey ve xpecia tablet kullanabilirsin

  • Minoksili bi ara kullanmştm geçen sene hocam fakat hiç bir etki yapmadı sadece akşam sıkıyrdm okul ndnyle sabah sıkamyrdm bu dediğiniz ilaç yendn saç çkarr mı çünkü hem yanlarda hem de tepede baya açklk var hocam artık saçlarmn eskisi gibi sağlklı gür krksz ve zayf olsun istmyrm
   Dr.Muharrem KAYA
   bu grup ilaçlar etki yapmadı diyebilmek için en az 3 ay kullanmanız gerekir.o zaman bu defa hairforte sprey ve xpecia tablet başlayın.ilk 3 ay günde iki defa kullanın

   • Bi zararı olmaz değil mi gerçekten çok açlma var tepe bölgesinde bu sene daha da çok arttı hiçbu kadar olmamştı garanti çıkar mı onları kullandğm zaman lütfen yardımcı olun bana
    Dr.Muharrem KAYA
    sağlıkta garanti olmaz.%95 ihtimalle çıkar.%5 ihtimalle çıkmayabilir.ama etkili olup olmadığı 3 ayda belli olur.3 ay denemelisiniz

 332. berrın says:

  LUTFEN BANA YARDIM EDIN HOCAM.BEN YILLARDIR HEP FARKLI SAMPUANLAR KULLANDIM.31 YASINDAYIM.18 YASLARINDAN BERI SACIMI BOYUYORUM.SIMDI ISE BOYAMAK ISYEMIYORUM AMA BEYAZLARIM VAR.SACLARIMDA DOKULME SORUNU HEP VARDI.DOGUMDAN SONRA HADI OLUR DEDIK AMA COCUK 4 YASINDAÇHALA DOKULUYOR.SON 3 4 AY COK DAHA FAZLA DOKULDU.PSIKOLOJIK OLARAK KOTUYDUM .MINOKSIL SPREYINI KULLANAMADIM .ONDAN DOLAYI COK DOKULDUGUNU DUSUNUYORUM.1.2 SENE EVVEL ILK KEZ DOKTORA GITMISTIM SAC DOKULMESI YUZUNDENÇDOKTR VERDI MINOKSILI.SIMDI TEKRAR KULLANMAYA BASLADIM SANKI DOKULME AZALDI GIBI.FAKAT BENIM ASIL SORUM SACIMA NE KULLANMALIYIM.HANGI SAMPUANI KULLANMALIYIM.SACIMDAKI PROBLEMLER:::BOYADAN DOLAYI KURU BIR SACIM VAR.FAKAT DIPLERI YAGLI.EN BUYUK SORUN BANYODA SACIM TITESIYOR VE TARARKEN TITESTIGI ICIN YINE DOKULUYOR.BANYODA SACIMI YUMUSAK YAPAN HANGI SAMPUANI KULLANMALIYIM.SAC KREMI KULLANMALIMIYIM.BASKA HANGI URUNLERI KULLANMALIYIMÇLUTFEN BANA YARDIM EDIN

  Dr.Muharrem KAYA
  yağlanma için seboderm şampuan kullanın.haftada bir saçlarınıza bademyağı ile bakım uygulayın.dökülme içinde minoxil veya hairforte sprey ve xpecia tablet kullanın.kaliteli bir bakım kremi alın sadece saçlarınızın uç kısmına uygulayın.sık yıkamayın.çok şampuanlanmayın.sıcak su kullanmayın

 333. Anonim says:

  Saçlarım ince ve biraz yıpranmış hangi şampuanı kullam gerekir??
  Dr.Muharrem KAYA
  sawpoo şampuan kullanabilirsin.haftada bir kez de saçlarına badem yağı ile bakım uygulayabilirsin

 334. KADRİYE says:

  Hocam merhabalar 28 yaşındayım, 2 yıldır saçlarımı boyatıyorum.
  ince telli , biraz seyrek ve her geçen gün daha da azaldığını hissettiğim saçlara sahibim
  şuan için boyadan vazgeçemiyorum. elseve ve sebamed kullandım ama hala aynı. kendime uygun şampuan ve sonrasında saç kremi yada bakımı için ne önerirsiniz. gözle görünür bir dökülme var, boyalı olduğu için saçlarım kuru bazen tararken azda olsa lastik gibi uzuyor 🙁 ve saçlarım bana ömrüm boyunca gerekli olacağından bu duruma üzülüyorum. Beslenme me de dikkat ediyorum. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim..
  Dr.Muharrem KAYA
  saçınız beyazlamadıysa saçınızı boyatmayın boyalardaki kimyasallar saça zarar veriyor.kuruyup yıpranmasına neden oluyor.sawpoo şampuan ve xpecia tablet kullanın .saçınızı iyi durulayın.sık yıkamayın.çok şampuan ve sıcak su kullanmayın.haftada birkez saçlarınıza bademyağı uygulayın.fön ve düzleştiriciden uzak durun.

 335. mehmet says:

  Mrba hocam softto plus 5.1 arada sampuni nasil sac dokulmesine karsi iyimidr biraz bilgi verirseniz sevnirm hocam simdiden teskrlr
  Dr.Muharrem KAYA
  şampuan saç dökülmesini önlemede tek başına etkili değildir.başka ürünler kullanmak gerekir

  • mehmet says:

   Peki softto plus 5.1arada iyimdr .
   Ne gibi urunler hocam ne onerirsinizz? Lutfen yardimci olum
   Dr.Muharrem KAYA
   ürünleri kendiniz araştırabilirsiniz.bakın ürünlerin internet sielerine .ürünlerle ilgili yapılmış bilimsel çalışma varmı?bu çalışmalar hangi kurumlar tarafından yapılmış.ben saç dökülmesi sorunu olanlara minoxil veya hairforte sprey kullanmalarını öneriyorum ve birde xpecia tablet

 336. meltem says:

  hocam 23 yaşında bir bayanım. 3 senedir saçım dökülüyor.Öncesinde stresli dönemler geçirmiştim. ve özellikle yaşadığım bir deprem felaketinden 2-3 ay sonra çok şiddetli döküldü saçlarım. 3 sene öncesine kadar tek bir tel bile dökülmeyen saçlarım avuç avuç döküldü. Dökülnme kısmen azaldı ara ara yine artıyor. ama devamlı bir dökülme söz konusu. Saçlarım önceden çok gür olduğu için dökülmeyi çevremdekiler anlıyor. bir çok doktora gittim özelde dahil başka illerde de. doktorlardan sadece bir tanesi sebaroik dermatit demişti. diğerleri saç derimin çok sağlıklı olduğunu ve normal olduğunu söylediler. saçlarımın azalmamış olduğunu belirtiyorlar oysa 3 sene önceki saçlarımın sadece 3 te 1 i… doktor bey ne yapacağım konusunda lütfen bana yardımcı olun….
  Dr.Muharrem KAYA
  seboreik dermatit devam ediyorsa DermoTTO losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsin.saçını beslemek güçlendirmek içinde xpecia tablet alabilirsin

 337. Akrepo says:

  merhaba benim saçlarım ince telli ve Yağlı ama hergün daha da sertleşiyor ve dökğlüyor hangi şampuan iyi gelir ??
  Dr.Muharrem KAYA
  yağlanmada seboderm şampuan kullanabilirsin

 338. muhammet says:

  yaşım 17 saçlarım kuru ve kepekli biraz dökülüyor öneriniz ne olabilir doktor bey.
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanabilirsin.fön makinesinden uzak dur,saçını sık yıkama,çok şampuan kullanma,soğuğa yakın bir suyla yıka saçını asla sıcak su kullanma

 339. ceyda says:

  Doktor bey merhaba. Saçlarım ince telli kıvırcık seyrek cılız sönük.. Çok dökülüyor, ama diplerde de küçük saçlar hep var. Hep böyleydi. Bitkisel yağlar kaynatıp suyunu kullanmalar vs hep denedim. Saçlarımı gürleştirmek mümkün müdür? Yapısı böyleyse değişir mi seyrekliği? Öneriniz varsa şimdiden teşekkür ederim.
  Dr.Muharrem KAYA
  xpecia tablet alabilirsin.daha hızlı uzamasını ve canlanmasını sağlar

 340. devrim says:

  benim yaşım 16 hocam saçlarım yağlı ve dökülüyor ne tür şampuan yada sabun kullanmamı önerirsiniz. ısırgan otu sabunu saçlarım için iyi midir ?
  Dr.Muharrem KAYA
  seboderm şampuan kullanabilirsin

 341. Hocam merhabalar saclari kac gunde bir yikamak gerekir sampuanla hergun yikamanin zarari sac dokulmesi yaparmi iyi calismalar
  Dr.Muharrem KAYA
  en erken gün aşırı şampuanlamak gerekir (2 günde bir).saçlı deride ve saçlarda kuruluğa neden olabilir.saç yıkarken soğuğa yakın bir suyla yıkamak gerekir.sık yıkamalarda tek defa şampuanlanabilir.çok köpüren şampuanlardan uzak durmak gerekir

 342. Hocam hergün jöle kullanıyorum kullanmasam olmuyo piskilojik olarak alışkanlık hale gelmiş durum gece yatmadan yikarim evden cikmadan öncede yikarim düzenli bi şekilde sizce doğru mudur bu durumda ne tür şampuan kullanmaliyim tsk
  Dr.Muharrem KAYA
  sls,sles,paraben boya içermeyen şampuanlar al ve saç derini iyice durula her yıkamada.sıcak sudan kaçın mümkün olduğunca soğuğa yakın su kullan

 343. Hocam benm saclarım cok kuru uçlarından kopuyor birde cok elektrikleniyor argan yagı kullaniyorum saçımı besliyor kırılmasını onluyor kurulugunuda onluyor ama elektriklenmesine pek faydası olmuyor ne önerirsiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  Daha az şampuanlayın.şampuan saçın nemini alır,saç telleri sertleşir ve kurur.Daha çok kabarmasına ve elektriklenmesine neden olur.
  Saçınızı haftada iki defadan fazla şampuanlamayın.Saçlar nemliyken kullanılan saç bakım kremleri saça ağırlık vererek kabarmasını ve elektriklenmesini azaltır.Her yıkamadan sonra bu ürünlerden kullanabilirsiniz.Kremi uygularken saç derisine değil sadece saçınıza sürmelisiniz.
  Saçlarınızı soğuk suyla durulayın.Saçınızı yıkadıktan sonra fırça ile taramayın,fırça saçın kabarmasına ve elektriklenmesine neden olur.Geniş dişli bir tarak kullanın.Saç kurutma makinesinden mümkün olduğunca uzak durun.Duş sonrası havlu ile saçınızı ovalamadan kurutun sadece suyunu alın.Haftada bir defa saçınıza badem yağı veya zeytinyağı ile bakım yapın,bu uygulama saçınızın nemini arttırır,kurumasını önler ve kabarmasını ve elektriklenmeyi azaltır.

 344. şamil says:

  Hocam saçlarım 19 yasimdan itibaren dökülmeye başladı günde yaklaşık 30-40 tel dökülüyordu bir cok sampuan kullandim ama nafile şuan 22 yaşındayim sacım günde 6-7 tel dökülüyor 2 günde veya 3 günde bir pantenle yakıyorum 2 gün gectikten sonra saç diplerimde kaşınma meydana geliyor kaşıyinca tırnagima beyaz birsey geliyor yaglı gibi birsey bu ne olabilir hocam öneriniz ne olabilir şimdiden cok teşekkür ederim.
  Dr.Muharrem KAYA
  günde 6-7 tel normal bir dökülme.kaşıntı için climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

 345. Pelin Sengil says:

  Hocam merhaba,
  Ben 21 yasinda genc bir kizim. Yaklasik 4senedir saclarimin on tarafinda erkeksi bir dokulme var. Her turlu tahlili yaptirdim ve doktora gittim. Ama sonuclarda herhangi bir sorun cikmadi. Her seyi denedim. Doktor minoxil %5 verdi kullandim fakat bir ise yaramadi. En son gittigimde biotin-k tablet ve sampuan onerdi. Kullandim fakat gene bir sonuc alamadim. Minoxil ise sacimda daha fazla dokulme yaratti biraktiktan sonra. Suanda kafamin on tarafinda dokulme cok yogun oldugu icin acilmalar var. Derim cok net gozukmeye basladi. Simdi kendim sebamed anti-hairloss aldim onu kullaniyorum, fakat gene sonuc alacagimi dusunmuyorum. Ne yapmam gerekiyor. Bir oneriniz olursa cok sevinirim. Tesekkurler.
  Dr.Muharrem KAYA
  hairforte sprey ve xpecia tablet kullanabilirsin.ilk 3 ay günde her ikisinide 2 defa uygula.spreyi uyguladıktan sonra 4 saat yıkama etkinliğin tam olması için.3. aydan sonra tek tablet kullan ve spreyide tek defa uygula.dökülmen %95 ihtimalle duracaktır,yeni saçların gelmeye başlayacaktır.

  • Pelin Sengil says:

   Cok tesekkur ederim Hocam. Hemen yarin baslayacagim. Vakit ayirip cevap verdiginiz icin cok sagolun.

 346. Hocam merhaba. Ben 18 yaşındayım. Benim yaklaşık 2-3 senedir saç dökülmesi gibi bir sıkıntım vardı doktora gittim bana bemiks evigen v.s verdi bunları kullandım biraz iyi gibi geldi ama kokusundan dolayı rahatsız olunca bıraktım ve yine başladı dökülmelerim. Eskiden saçlarım baya gürdü şimdi çok ince ne kadar bakarsam bakayım dökülmesi azalmıyor ve saç diplerim saçımı yıkadıktan 1-2 gün sonra sertleşiyor acımaya başlıyor dokunamıyorum bile. Üniversite nedeniyle başka bir şehirdeyim ve burdada saçlarımın kurumasıyla karşı karşıya kaldım saç derim kaşınıyor sürekli yeni yıkamış olsam bile parmağımı derime bastırınca elime beyaz pullar geliyor akşam yıkasam sabah kalktığımda cansız hacimsiz oluyor. Bu sorunlardan nasıl kurtulabilirim hangi ürünleri kullanmalıyım yardım ederseniz çok sevinirim.
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanabilirsin.xpecia tablet alabilirsin

 347. Selahattin says:

  hocam iyi akşamlar, ben saçlarımı genelde 3 numaraya vururum uzun saçı sevmem pek bu yüzden yaklaşık 1 aydır şampuan, krem vb kimyasal ürün içeren ürünlerden uzak durmaya çalışıyorum saçımı sadece suyla yıkıyorum mesaj yaparak kısa olduğu için kolay oluyor. hocam sizce doğru yapıyor muyum. 3 numara saç suyla temizlenir mi bilgilendirir misiniz.
  Dr.Muharrem KAYA
  :)) hiç olmazsa bebek şampuanı kullanabilirsin

 348. Selamun Aleyküm hocam. HC Hair Care adındaki saç ürünleri firması nasıl bir firma sizce, bilginiz var mı ? Ürünlerinin içeriği iyi gibi. Kimyasal kullanmıyorlar pek.
  Dr.Muharrem KAYA
  ürünlerinin içeriğinin bilimsel desteği varmı.bu konuda yapılmış araştırmaları yayınlamışlarmı.ulusal yada uluslararası öncelikle bunlara bakmak lazım.yoksa paramız çöpe gider.bilimsel desteği olmayan ürünlerin kullanımını önermiyorum ben

  • Hocam mesela dökülme karşıtı şampuanlarında, procapil, biotin tarzı şeyler kullanmışlar. Diğerlerinin içinde de keratin, protein, biotin tarzı şeyler var sanırsam bunlar içerik olarak güzel şeyler.
   Dr.Muharrem KAYA
   şampuan içeriğinde kullanılan maddelerin etkili olması için moleküllerin ciltten emilebilecek kadar küçük olması gerekiyor.b grubu vitaminler emilebilir.ama her madde cildi geçemez.içeriğe konsa bile pek anlamı yok.dökülme karşıtı şampuanlarda daha çok boya,paraben,sls, gibi saçlı deriye zarar veren maddeler varmı ona bakmanız gerekiyor.birde saçınızı yıkayıp çıkıyorsunuz var olan madde ne kadar emilecek.ciltten emilim için şampuanı durulamadan bir süre saçlı deride bekletmeniz gerekir

 349. Mehmet says:

  bu volume şampuanda SLS, Paraben filan var bunlar zararlı değil mi?
  Dr.Muharrem KAYA
  o maddeleri içermeyenleri bul

 350. Mehmet says:

  Hocam. Benim saç tipim ince telli. Dökülme, kepek, yağlanma gibi sorunlarım yok. İnce telli saçlar için en uygun şampuan ve krem içeriği ne olmalı? Şimdilik saçları da uzattım az ne yapabilirim?
  Dr.Muharrem KAYA
  volüm şampuanları ve kremleri kullanabilirsin

 351. saçlarımda çok kırık var çok yavaş uzuyo napabilim bana şampuan markası önerebilirmisiz ve hangi taraklar kullanabilirim ?
  Dr.Muharrem KAYA
  Saç kırıklarından korunmak için öncelikle saç uçlarını sürekli nemli tutmak gerekir. Bunun için hem saçları kurutan ürünlerden uzak durmalı hem de düzenli olarak doğal yağlarla saçınıza bakım yapmalısınız.Saçların kurumasının bir diğer nedeni de saç derisinin kurumasıdır. Saç derisinin kurumasını önlemek için çok sıcak suyla duş almayın, saçlarınızı her gün şampuanlamayın. Saçlarınızı ıslakken fırçalamayın ve bulunduğunuz ortamdaki havanın yeterli miktarda nemli olmasına özen gösterin. Badem yağı veya zeytinyağı kullanarak saçınızın nemini arttırabilirsiniz.Saçın yapıtaşı proteindir bu nedenle saçımızın daha hızlı ve canlı bir şekilde uzamasını istiyorsak proteinden zengin bir beslenme programı yapmak gerekir.Yeterli ve dengeli beslenmenin yanı sıra magnezyum,çinko,biotin,vitamin B5,folik asit,gingko biloba,serenoa repens (sam palmetto),keratin ve L sistin içeren gıda takviyesi tabletlerden alabilirsiniz.xpecia olabilir.fönden ve düzleşticiden boyadan uzak durun.kaliteli bir bakım şampuanı kullanın

 352. fatma kiziktoprak says:

  Hocam iyi aksamlar benim sacim cok dokuluyor acaba kullandigim sinir ilaclariyla bir baglantisi var mi bunun ve bu dokulmeyi nasil engelleyecem bana bir akil verin hocam lutfen cok ihtiyacim var cunku cevabinizi bekliyorum
  Dr.Muharrem KAYA
  olabilir.kullandığınız ilaçların prospektüslerini (kullanım klavuzlarını) okuyun.içeriği zengin olan xpecia tablet kullanabilirsin dökülme için

 353. zeynep says:

  Hocam benim saclarim ince telli ve yagli yaklasik 1 yildir zeytinyagli ev sabunu kullaniyorum iyi gemisti ara verdim sampuana dondu 2 haftadir yeniden sabuna dondum sampuan iyi gelmedi sabuna yeniden dondum saclarima kepek yapti saclarimi sertlestirdi sac diplerime kasinti yapti ne yapmaliyim yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullan

 354. hocam benim sacimda asiri kepek var. 2 günde bir yikiyorum saclarimi yaglanma fazla olmuyor ama cok kepekleniyor ne oneririsiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

 355. merhaba hocam benim saçım yağlı biraz dalgalı ince ve dökülüyor. sürekli şampuanda değiştiriyorum.eve ne getirirlerse onu kullanıyorum. bana bir şampuan yada bitki vs. bir şey önerebilir misiniz ?
  Dr.Muharrem KAYA
  yağlanma için climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

  • hocam yağlanma fazla problem değil 2 günde falan oluyor ama dökülme çoğaldı ve ince saç teline sahibim buna bir öneri var mı?
   Dr.Muharrem KAYA
   dökülme arttıkça birim alana düşen saç azalacağından yağlanma daha çok olmuş gibi algılarız aslında.minoxil veya hairforte sprey ve xpecia tablet kullanabilirsin

 356. hocam sacımda yaglanma kepek egzama var ketoral sampun kullandım gecmedi baska doktora gittim derman sampuan ve kopugunu önerdi ne öneririsiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  DermoTTO losyon ve climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

  • hocam doktora gttim biyopsi aldılar sacımdan sonucunu yazıyorum yuzeyde keratin arasında seyrek spor benzeri cisimcikler pilar ostiumlarda genişleme keratinöz materyal varlıgı epitelde incelme granuler tabaka inceligi retelerde hafif düzensiz uzama yuzeyel dermiste perivasküler seyrek mononükleer iltihabı hücre infiltrasyonu içlerinde kıl bulunan pilar yapılar hocam bunlar ne demek kötumu iyimi doktor losyon derman sampuan verdi napabiirim tecrubelerinize guveniyorum yediigm seylerle ilgiis varmı doktor sampuanı kullan 10gun sonra gel dedi gecmezse baskasını veririm dedi bitkisel şampuanmış derman
   Dr.Muharrem KAYA
   patolojik tanımlama seboreik dermatite benziyor.derman losyon sizin derdinize derman olurmu bilemem

   • hocam siz ne öneririsiniz patolojik tanımlamaya karsın
    Dr.Muharrem KAYA
    DermoTTO ve climbazol içeren seboderm şampuan

 357. Slm hocam 29 30 yasina giriyom erkegim
  sacimin dokulmeye basladigini 20 yaslarda farketim suan ise kafanin arka tepesinden 5 sntimlik genisliginden one kadar dokulme var deri bariz bir sekilde gozukmeye basladi sacin 4 3 yok diye biliriz tabi yanlar oldukca saglikli hizli buyuyor 4 5 kere yanlardan tiras oldugum halde ustun ancak bir kere olabiliyorum saclarim yagli olduguna inaniyorum hergun yikamasam yaglamayi hisediyorum ve rahatsiz oluyorum kasinti oluyor hafiften dalgali bir sacim var ust bolgeler incelm8s her gun yikanmasa dokulmesi bariz sekilde artiyor kulanmadigim ilac kalmadi ama pek iradeli deilim sikiliyorum en fazla 2 ay kulandim ama deisen bi sey olmadigindan suan clear men kulaniom eskiden mentolu kulaniyordum simdi ise dokulmeye karsi kulaniyorum sawpoo yu hep oneriyonuz sampoan tek basuna bor seye yaramiyorsa minoxil disindada pek yararli bisey yoksa ne yapa biliriz bide minoxili biraktinmi saclar gene hizla dokuluyormus sac ekmekmi care yoksa gercekten olmemis dipteki saci uyandirmanin baska caresi varmi saolun simdiden
  Dr.Muharrem KAYA
  haklısın şampuan tek başına etkili değil destekleyicidir.saç dökülmesi kronik bir hastalık gibidir.saçının varolmasını istediğin sürece kullanmak zorundasın.eğer o kadar sabırlı değilsen saç ektirebilirsin.fakat saç ekimide nereye kadar.sen şu an açıklığın olduğu alana ektireceksin fakat şu an varolan saçlarında minyatürleşerek dökülmeye devam edecek yeni saçsız alanlar oluşacak ekim yaptırdığın alan ortada öylece kalacak yine bu tür ürünlerle desteklemek zorunda kalacaksın çünkü arkadaki alınabilecek kıl köküde sonsuz değil.belli bir yere kadar alınabilir.saç ekimi özellikle sınırlı alanlarda dökülmesi olanlarda güzel sonuçları oluyor.tercih sana kalmış.ne yazıkki şimdilik başka seçeneğin yok.şunu eklemek isterim dökülmeden 5 yıldan fazla olan alanlardaki kıl köklerinde fibrozis olacağı için kıl ürün kullanmakla o dökülenleri çıkaramazsın.ürünle tedaviye ne kadar erken başlarsan o kadar çok kıl kökünü korumuş ve geri gelmesini sağlamış olursun

 358. Merhaba hocam benim saçlarım hem döküluyor hem yaglı hem kepekli saclarim sert duz 18 yasindayim erkek baya azalmaya basladi saclarim dokule dokule ne yapmam lazim kessin dokulmeyi kepekle yagıda cabası yardimınızi bekliyorum
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanabilirsin (yağlanma,kepek,kaşıntı için).dökülme içinde xpecia tablet alabilirsin.eğer açılma fazla ise o zaman minoxil yada hairforte sprey de başlaman gerekir

 359. furkan says:

  hocam ben saçımın hangi tip olduğunu bilmiyorum ve saç yağlanması tam olarak ne oluyor bana anlatır mısın
  kullandığım şampuan TONI/GUY ıtalian markası hocam bana yardımcı olurmusunuz
  ve badem yağı onun yanında 3 yağ daha var isimlerini unuttum onların yararı olurmu bide saçımı tararken diplerde ac oluyor
  21 yas erkek
  Dr.Muharrem KAYA
  Saçınızı yıkadığınızda 24 saat içinde yağlanma görülüyorsa yağlı bir saçınız vardır.normal bir saçınız varsa bahsettiğiniz yağları kullanmanıza gerek yok.diplerde acı varsa eğer tarak yada fırçayı bastırarak taramıyorsanız o zaman saç nezlesi olmuşssunuz demektir.saçınızı sadece havlu ile kurulayın.saçınız tam kurumadan dışarı çıkmayın.fön makinesi,jöle biryantin gibi saçın ıslak kalmasına neden olna ürünleri kullanmayın.soğuk havalarda mutlaka başınıza bere giyin

 360. Merhaba hocam benim saçım çok yağlanıyor ve koku oluyor doktora gittim şampuan yapıldı ama fayda olmadı ilaçlı tedavi yapamıyorum hamile olduğum için ne önerirsiniz.
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

 361. dilara says:

  Hocam ben 15 yaşındayım saçlarımın rengini yaklaşık 2 sene önce oksijenli su ile açtım saçlarım ince telli seyrek ve kırık ben hacimli dolgun parlak görünmesini istiyorum hangi şampuanı kullanmalıyım bu arada bayanım
  Dr.Muharrem KAYA
  dolgun görünüm veren kaliteli bir şampuan kullanabilirsin

 362. isim vermek istemeyen kişi says:

  Hocam merhabalar yaşım 22 saçlarım ince telli ve çok dökülüyor ne yapmam gerektiğini bilmiyorum saç dökülmesinin durmasını ve canlı ve gür olmasını istiyorum Lütfen yardımcı olur musunuz ne önerirsiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  bayan mı erkek mi olduğunu yazmamışsın.her iki cinstede farketmez genetik tip dökülme varsa hairforte veya minoxil sprey ve xpecia tablet kullanabilirsin

 363. Son zamanlar sacim dokulmeye basladi hocam ve cok mat bi sacim var ne oneririsinz sampuan veyada ilac onerimisiniz ?

  Beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirin.Sıkça fast food besleniyorsanız bu yeterli ve dengeli beslenmediğinizin kanıtıdır saçlarınız güçsüz,kalitesiz çıkar ve daha geç uzar.Yoğun stres,gerginlik,korku,çok çalışma,yorgunluk gibi durumlar,bazı hastalıklar saça zarar verir.Bu gibi sorunlara sahipseniz bu sorunları çözmek eğer neden hastalıksa tedavilerini yaptırmak gerekir.xpecia tablet alabilirsin ve haftada bir bademyağı yada zeytinyağı ile bakım yapabilirsin.saçını sıcak suyla yıkamamalısın,fönden uzak durmalısın

 364. Son zamnlarda.sacim dokulmeye basladi hocam ve azalmaya basladi sampuan ve bi ilac onerirmisiniz ve sacimda hic uzamiyo bunun nedeni ne olabir ??
  Dr.Muharrem KAYA
  sürekli koparılan saç tabiiki uzamaz ve giderek köklerde zayıfladığı için çıkma ve uzaması zaman alır ve koparmaya devam edersen ,kıl kökleri iyice zayıflar,birgün bakarsın kel kalmışsın.saçını koparmayı önlemek için hipnoz yaptırabilirsin.daha hızlı uzamasını sağlamak içinde xpecia tablet kullanabilirsin

 365. isim vermek istemeyen kullanici says:

  Hocam 14 yasindayim ve ne kadar günlük ve özenle yikasamda saclarimda cok fazla kepek var. Suan lise 1 ogrencisiyim ,7.siniftan beri geçmedi. Bi oneriniz var mı? ( kepege karsi sampuan vs her marka denedim duzeltmek yerine daha kötü oluyor bende.)
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanmalısın

 366. Hüsnü says:

  Hocam benim saclarim ince ve yagli birde cok dokuluyor sacimi yikadigimde vok dokuluyor 2-3seneder cok dokdokuldu ne yapmam gerekir hangi sampoan kollanmam lazim ne önerisini z
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazol içeren seboderm şampuan ve saçlarının güçlenmesi için xpecia tablet kullanabilirsin

 367. erdinç says:

  Hocam bnm saclarım cok ince kuru yanları acılmaya basladı cok kabarıyor dökülmede var yaşım 16 iyi bir şambuan önerirmisiniz.
  Dr.Muharrem KAYA
  sawpoo şampuan kullanabilirsin

 368. fethiye says:

  merhaba hocam benim saçlarım çok çabuk yağlanıyor ve bu aralar dökülmeler oluyor. sizce hangi şampuanı kullanmam gerekiyor ve ne yapmalıyım yağlanmaması için.
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

 369. Sıla says:

  benim saçlarım hiç uzamıyor ve hep havada duruyo ben saçlarımı hep topluyorum toplamadan da duramıyorum nolur bi çözüm bulun
  Dr.Muharrem KAYA
  Saçınızı haftada iki defadan fazla şampuanlamayın.Saçlar nemliyken kullanılan saç bakım kremleri saça ağırlık vererek kabarmasını azaltır.Her yıkamadan sonra bu ürünlerden kullanabilirsiniz.Kremi uygularken saç derisine değil sadece saçınıza sürmelisiniz.
  Saçlarınızı soğuk suyla durulayın.En azından saçınızı her zamanki su sıcaklığında yıkadıktan ve duruladıktan sonra duştan çıkmadan önce birkaç dakika soğuk suyla durulayabilirsiniz.Duş sonrası havlu ile saçınızı ovalamadan kurutun sadece suyunu alın.Ovalama hareketi saçın kabarmasına aynı zamanda yıpranmasına neden olur.Haftada bir defa saçınıza badem yağı veya zeytinyağı ile bakım yapın,bu uygulama saçınızın nemini arttırır,kurumasını önler ve kabarmasını azaltır.asla fön makinesi ve fırça kullanmayın.Xpecia tablet alırsanız saçınızın uzaması için ihtiyacınız olan tüm maddeleri tek tabletle almış olursunuz

 370. kürşad says:

  benim saçlarım çok sert ve çok havaya kalkıyo hangi şampuanı önerirsiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  Saçları sık şampuanlamak saçın nemini alır,saç telleri sertleşir ve kurur.Daha çok kabarmasına neden olur.
  Saçınızı haftada iki defadan fazla şampuanlamayın.Saçlar nemliyken kullanılan saç bakım kremleri saça ağırlık vererek kabarmasını azaltır.Her yıkamadan sonra bu ürünlerden kullanabilirsiniz.Kremi uygularken saç derisine değil sadece saçınıza sürmelisiniz.
  Saçlarınızı soğuk suyla durulayın.En azından saçınızı her zamanki su sıcaklığında yıkadıktan ve duruladıktan sonra duştan çıkmadan önce birkaç dakika soğuk suyla durulayabilirsiniz.Duş sonrası havlu ile saçınızı ovalamadan kurutun sadece suyunu alın.Ovalama hareketi saçın kabarmasına aynı zamanda yıpranmasına neden olur.Haftada bir defa saçınıza badem yağı veya zeytinyağı ile bakım yapın,bu uygulama saçınızın nemini arttırır,kurumasını önler ve kabarmasını azaltır.asla fön makinesi ve fırça kullanmayın.

 371. pelin says:

  merhaba benim saçlarım çok kuru sönük ve yıpranmış bende bi takım yağlarla şaçlarımı beslemeye çalışıyorum bilmiyorum doğru mu yaptığım elseve kullanıyorum saçıma hint ve çam terebentin yağıyla filan nemlendirmeye çalışıyorum elseve nin saç maskesinide uygulamaya başladım haftada bi kez çok işlem yapmamaya çalışıyorum ama hızlı bi sonuç almak istiyorum artık saçımın uçlarındanda aldırdım 1 aydır yapıyorum bunları ama seçlarım hala kuru düzleştirici kurutma makinalarınıda kullanmıyorum artık rica etsem bana en kısa sürede sonuç vercek bi ürün önerebilirmisiniz ?
  Dr.Muharrem KAYA
  saçınızı sık yıkamayın.haftada 2-3 defa yıkayın.saçınızı iyi durulayın.mümkün olduğunca gevşek bi şekilde toplayın.asla sıcak suyla yıkamayın ılık su kullanın.birde xpecia tablet kullanırsanız içeriği zengin.daha kısa sürede canlanmasını sağlarsınız.ilk ay 2 tablet sonra tek tablet kullanabilirsiniz.

 372. Kübra Kaymaz says:

  Hocam ben Elidor & Blendax kullandım şuan öğrenciğim.Genelde derslerine bakmam lazım ama yinede saçlarım yağlı olunca iğrenç oluyor birde benim saçlarım çok yağlanıyor ben saçlarımı yeni kestirdi o da zorla uzun olmasını isterim ne önerirsiniz.
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazol içeren şampuan kullan

 373. kader says:

  Merabalar.benim saclarim son 1yildir cok dokuldu ve cok azaldi fakat simdi pek dokulmuyo ve sacim ince telli ve kivircik ustelik ne yaptiysam uzamiyo ,uclarida cok sert
  Dr.Muharrem KAYA
  xpecia tablet kullanabilirsin.uçlarına bakım kremi kullan

 374. Merhaba benim seçm çok kaşanıyor ve dökülüyor
  Dr.Muharrem KAYA
  kaşıntı için climbazol içeren şampuan kullanabirsiniz

 375. Sevinç says:

  Doktor bey daha önce ducray ve babe şampuanlarını kullandım 3 4 aydır eczane grubu şampuanlarını kullanmıyorum aşırı derecede dökülme başladı ve kaşıyınca tırnsklarımın arası kepek dolmuş gibi oluyor ayrıca saç derimde kızarıklık var ve çok yağlanıyor nasıl bir tedavi uygulayabilirim . Birde şampuanl önerisi yaparsanız sevinirim .çok teşekkür ederim.
  Dr.Muharrem KAYA
  yağlanma ve kepeklenme varsa climbazol ve zinc pyrition içeren şampuan kullanın

 376. beyza says:

  Hocam saçlarım kalın telli kuru ve cok elektrikleniyor inanılmaz böyle ufak ufak saçlar kalkıyor 2 3 günde bir yıkıyorum saç diplerim kasiniyor kepekleniyor her gün yikasam da böyle ne yapmalı ve hangi sampuani kullanmaliyim
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazol ve zinc pyrition içeren şampuan kullanın ve saç uçlarınıza uygun bir saç kremi ile bakım yapın

 377. Hüseyin says:

  Merhaba Hocam Saçlarımda Dökülme Sorunu var Ailede ırsi olduğu için dökülmemesini beklemiyorum ama ne kadar geç dökülürse benim için iyidir gözüyle bakıyorum.saçlarımın dökülmesini yavaşlatmam için öğrenci usulü bir şampuan önerirseniz sevinirim kolay gelsin hocam…
  Dr.Muharrem KAYA
  Saç dökülmesini tek başına şampuan engelleyemez. Sawpoo şampuan kullanabilirsin

 378. smile.you says:

  Ben head and sholders kullanmaya basladim ama saclarimi banyo yapip kuruttuktan sonra saclarimin dibine yakin kisimlari sanki jole surmusum gibi oluyor ve o yere dokunca elime cok hafif yapiskanlik hissi geliyo sampuandan mi kaynaklaniyor ne yapmaliyim
  Dr.Muharrem KAYA
  Şikayetlerinizin durumuna göre DermoTTO losyon ve Seboderm şampuan kullanabilirsiniz

 379. ferhat says:

  Hocam Bioxcin kullanmayq basladim. Hergun yikadim ama asiri yaglanma yapmaya basladi. Bi de diplerde ara ara sivilce gibi seyler çıktı. Ne yapabilirim, yaglanmaya karsi hangi sampuani alayim?
  Dr.Muharrem KAYA
  bioxcinden olduğunu sanmıyorum, tarifiniz yağlı egzamaya uyuyor ona yönelik klimbazol içeren şampuan kullanın

 380. 2 ay öncesine kadar saclarim dökülmuyordu simdi ise saclarım hem kaşınıyor hem kepeklendi hem yağlandı en sonundada dökulmeye başladı ne yapmalıyım (:
  Dr.Muharrem KAYA
  dökülmenin sebebi kepek ve yağlanmanın sebebi olan seboreik dermatit olabilir, seboreik dermatit tedavisi başlayın düzeldikten sonra hala dökülme varsa o zaman dökülme ilacı da kullanın

 381. hakan says:

  Saçlarim çok ince ön kurumlar seyrekleşir ve kiril ince olduğundan dolayı yorumlarda okuduguma gore sampuandan bekletiniz olmasin demissiniz ne yapmaliyim
  Dr.Muharrem KAYA
  dökülme için pek etkileri olmaz ama kalite artışı için kullanabilirsiniz. sawpoo yu araştırın

 382. şaban says:

  Öncelikle iyi günler ben 20 yaşındayım 6 yaşımdan beri saçımda dermatit hastalığı var sonradan burnumun kenarında kaşımda dizlerimde bacaklarımda beyaz kabuklanma olmaya başladı kaşıntı yapıyor çok 1 yıldır clear for men kullanıyorum mentollu olanından ve saçımda ki o hastalık geçti vücudumda duruyor ama saçım bu sefer acayip yağlanmaya başladı duştan 3.4 saat sonr ayağlanmaya başlıyor artık çekilmez bir durum aldı hastalıktan kurtuldum diye bu sefer yağlanaya başladı saçım acaba ne önerirsiniz yağlanmayı kesmesi için saçım dalgalı ve kalın telli
  Dr.Muharrem KAYA
  seboderm şampuan kullanın düzelir

 383. ramazan says:

  En iyi si sabun dur arkadaşlar

 384. esra says:

  Ben elidor şampuan kullanıyorum izun zamandan beri fakat 2 haftadır bakım kreminile birlikte kullanmaya basladım ve sacım cok cabuk yaglanmaya basladı ne yapmalıyım acaba sampuanımı mı degistirmeliyim yoksa baska bi oneriniz var mı ?
  Dr.Muharrem KAYA
  evet akla ilk şampuan değiştirmek gelir düzelmezse seboderm şampuan kullanın

 385. ceylan says:

  Merabalar benim saçlarim cok seyrek ozellikle tepe bolgesi bir cok urun kullandim fakat bi turlu etki gormedim ne yapmam lazim lutfen yardimci olun
  Dr.Muharrem KAYA
  procapil sprey denemeden ümidinizi kesmeyin

 386. elif says:

  Bide hocam emziriyorum önereceginiz sampuan ve nemlendirici krem icin soyledim sute gecermi diye?tsk ederim tekrar saygilar
  Dr.Muharrem KAYA
  hayır süte geçmez

  • elif says:

   hocam soru sormustum fakat su an gorunmuyor çok üzgünüm cevapladığınız için tsk ediyorum . .soru gorunmedıgı ıcın tekrar sorcam cunku gercekten cevabınıza ıhtıyacım var.hocam benım seboreıd dermatıtım var ve aksıne cıldım sacım kupkuru bu nasıl oluyor hıc anlamıyorum .zınco vs her sey kullandım en ıyısı clear oldu yıne cearda burun ve bıyık bolgesınde yanma oluyor hocam hangı sampuan ve nemlendırıcı kullanmalı?şimdiden tsk ederım saygılar hocam. .
   Dr.Muharrem KAYA
   saçlı bölgedeki malesezzia mantarı yağlanma yapar, climbazol içeren şampuanlardan birini kullanın

 387. Burak says:

  Hocam saçlarımı iki günde bir yıkıyorum,bakımını yapıyorum ama bana hiç uzamıyormuş gibi geliyor.Böyle bir şey mümkün mü yoksa benmi yanılıyorum bilgilendirirseniz sevinirim
  Dr.Muharrem KAYA
  yavaş ta olsa uzuyordur,
  saçı hızlı uzatmak için 10 mg B7 vitamin tabletlerinden günde bir tane alabilirsiniz.

 388. Batu says:

  Hocam ben yaklaşık 2 aydır head&shoulders kullanıyorum ve sawpoo şampuana geçmek istiyorum.Bu geçişi nasıl ve ne zaman yapmalıyım ?
  Dr.Muharrem KAYA
  bence önemi yok

 389. ahmet says:

  hocam ben head sholdurs kullanıyorum siz bana sawpo şampuanını önerdiniz ama bana pahalı geldi 22 lira daha uygun bir şey yok mu saçım şekil almıyor lütfen hocam bana yardım edin
  Dr.Muharrem KAYA
  kullandığınıza devam edin

 390. ahmet says:

  hacam ben Head & Shoulders kullanıyorum banyodan çıktığımda saçımı kurutuyorum ama saçıma şekil veremiyorum ne yapmalıyım bide benim için hangi şampuanı önerirsiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  sawpoo şampuanı araştıranızı öneririm

 391. Hocam….Benim sacim kivircik sacliyim.. kuruma ve dökülme oluyor…Ne önerirsiniz sampuan olarak..ya da ne yapmalıyım…..Teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  DÖKÜLME TEDAVİSİNDE ŞAMPUANLARDAN ÇOK BEKLENTİNİZ OLMASIN AMA LSSRE İÇEREN ŞAMPUAN KULLANABİLİRSİNİZ

 392. mehmet says:

  hocam 6 ay önce saç ektırdım ve rogaine adlı sprey tavsıye edıldı pekde memnun deılım açıkcası saçlarım seurek ve çok ınce bı sampuan ve ılaç tavsıye edermısınız simdiden teşekkur ederım..
  Dr.Muharrem KAYA
  şampuanın önemi yok, rogainden cevap almanız beklenirdi neden memnun değilsiniz bilemiyorum. % 3 procapil içeren sprey kullanabilirsiniz.

  • mehmet says:

   saçalrımın dökulmesı devam edıyo hocam o yuzden bdıe çok ınceler tavsıyelerınzıde sawpoo nun uzerınde duruyonzu geneklde kullanmamda bı fayda olur mu?
   Dr.Muharrem KAYA
   Şampuanlar tek başına dökülme tedavisinde yeterli olmaz

   • mehmet says:

    peki hocam tşkr ederım pekı son bı soru daha sorcam kızmazsanız eğer sız benım yerımde olsaydınız ne yapardınız hangı urunlerı tercıh ederdınız
    Dr.Muharrem KAYA
    dökülmeniz gerçekten varsa hairforte sprey i araştırın

 393. gökhan says:

  Hocam merhaba saçlarınmda kaşıntı ve kepek artı aşırı yağlanma var clear, head shoulders, blendax, loreal paris, elidor gibi şampuanları denedim ama hiç bir faydasını göremedim sizin öneriniz almak istiyorum ve yüzümün t bölgesi kuru ve soyuluyor ve kaşlarımda kepek olur bunlar için bir önerinizi almak istiyorum
  Dr.Muharrem KAYA
  tarifiniz seboreik dermatite benziyor climbazol içeren şampuanlardan birini kullanın yeterince düzelmezse dermotto losyon kullanın, dermotto yu yüzünüze de sürebilirsiniz.

 394. halit says:

  ya hocam benim saçlarım o kadar yıkamama rağmen çok yağlı yağlı oluncada kepek sorunu ve kaşıntı oluşuyor bi sürü şampuan denedim ama iyi bi sonuç alamadm bana hangi şampuanı ve saç bakım kremini önerirsiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  bakım kremine gerek yok % 1 climbazol içeren şampuanlardan kullanın geçer

  • halit says:

   tşkler hocam peki bu önerdiğiniz şampuan yağlı ve kuru saçlar içinde uygun mu?
   Dr.Muharrem KAYA
   bir kişinin saçı hem yağlı hem kuru olmazki

 395. erhan says:

  hocam iyi günler 23 yaşındayım saçlarım sağlıklı görünüyo dökülme çok az ama ben şimdiden önlemimi almak istiyorum doğal,bitkisel bir şampuan önerir misiniz?
  Dr.Muharrem KAYA
  sawpoo şampuanı araştırabilirsiniz.

 396. Saç dökülmesi problemi için clear men iyi mi ?
  Dr.Muharrem KAYA
  saç dökülmesi probleminde şampuan tek başına hiç bişi yapmaz,tedavi etmez

 397. tattoon says:

  Hocam merhaba ben saçlarım döküldüğü için doktorun önerisiyle dermoskinin biotin şampuanını kullanıyorum saçlarım zayıf ve ince telli saçlarımı kurutuyor internetten baktım genelde erkek şampuanları fazla yok sebastian volupt şampuanları iyi duruyor sanki bayan şampuanı ama sorun olur mu yada sizin önerebileceğiniz bir şampuan var mı
  Dr.Muharrem KAYA
  sawpoo şampuan

 398. özcan says:

  Merhaba hocam ben 18 yaşındayım. Saçlarım mat ve kolay sekil almiyor saçlarimin daha gür ce canli gozukmesini istiyorum dogal bir sampuan kullanmak istiyorum daha once head&shoulders ve Clear Men kullandim am pek ise yaramadi. En son Kerastase Elixir kullandim. Sizce hangi sampuani kullanmaliyim saclarimin gur canli ve saglikli gozukmesi icin ? Bi de saçi zeytinyagli sabunla yikamak zararli mi ? Sabunun ph degeri yuksek oldugu icin saca zarar veriyormus bu dogru mudur?
  Dr.Muharrem KAYA
  sawpoo şampuan var onu araştırın

 399. Benim sacım kıvırcık ama sacımı 5 numaraya kestirdiğimde bir müddet şöyle 2 veya 3 hafta düz gidiyor uzun olmaya basladıgında kıvırcıklasıyor sacım fazla kepekli değil hani sacımı yumusatıcak kolay sekil vermeye yarıycak felan yağlandırmıycak şöyle güzel iyi hangi sampuan var hangisi daha iyidir kıvırcıklar icin yardım edermisiniz ben normalde clear man kullanıyorum bu şampuan iyi dir yoksa daha iyi bir şampuan varmıdır etkili bir şampuan varmıdır yardım ederseniz gercekten sevinirim?
  Dr.Muharrem KAYA
  sorununuz önemli olmadığı için clear yeterli olur

 400. Bi soru sormustum ama sorum suan gorunmuyor neden?
  Dr. Muharrem KAYA
  sorunuzu cevapladım.daha dikkatli bakmanızı öneririm

 401. Iyi gunler, saclarim kalin telli, yaglanma orta derecenin cok az ustunde diyebilirim yani 10 uzerinden 6 alir, dalgali saclar, gunluk yikiyorum, son 2 aydir kasinti basladi, kepek olusumu cok fazla, birde dokulme var jole kullandigiim icin sanirim, sampuan veya bitkisel urun olarak ne onerirsiniz cevaplarsaniz cok mutlu olurum tesekkurler…
  Dr. Muharrem KAYA
  kaşıntı,kepek ve yağlanma için seboderm şampuan kullanın.jole öyle sizin hissedebileceğiniz belirgin bir saç dökülmesi yapmaz

 402. gökçe bayar says:

  Muharrem Bey öncelikle vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ederim. Benim saçlarım her gün aşırı yağlanıyor çok cansız sönük mat ve çok dökülüyor. Bütün bunlar için kullanabileceğim şampuan nedir?
  Dr. Muharrem KAYA
  seboderm şampuan

 403. mustafa says:

  Hocam Allah razi olsun herkese yardimci oluyorsunuz çoğunun şikayetiyle ayni sikayete sahibim ama insanoğlu yine sorduğuna cevap almak istiyor. Hocam yaşim 25 üç yıldır dökülme sorunu yaşıyorum kullandığım şampuan çok natüra derm bioxsin bİoblas zigavuz hepsine de başlamadan başı sıfıra vurdum en az dört ay kullandim sonuc negatif saçım seyrekleşti saçım ince telli ve bir gün yıkamasam kaşıntı oluyor sac derisinde yağlanma da var bana yardimci olsanız çok sevinirim bide başı sıfıra vurmayi tavsiye ediyor musunuz
  Dr. Muharrem KAYA
  yağlanma ve kaşıntı için seboderm şampuan kullanabilirsiniz.saçı sıfıra vurmak dökülmeyi engellemez sadece dökülen saçları görmediğin için psikolojik yönden rahat olursun.dökülmede şampuan tek başına etkili olmaz,başka ürünleride araştırmalısın

 404. saçlarım çok fazla dökülüyor doktor bey hangi şampuanı önerirsiniz
  Dr. Muharrem KAYA
  sawpoo şampuan

 405. saçlarım yağlı ve pıyasadakı en ıyı urunu kullanmak ıstıyorum ve saçlarıma çok deger verdıgım ıçın bı turlu kendıme gore ıyı bı şampuan bulamadım.sız hangısını tercık edersınız ılerde dökülmesınıde ıstemıyorum.
  Dr. Muharrem KAYA
  Saçlarınız yağlı ise climbazole içeren şampuan kullanabilirsiniz.Bitkisel içeriğe sahip,zararlı kimyasalları içermeyen (SLS,SLES,PARABEN,boya vs )şampuan tercih etmelisiniz.Ben olsam seboderm kullanırım.

 406. asu banu says:

  Saclarimin neredeyse hepsi kirik soluk kabarik mat ince kepekli ve seyrek son gunlerde cok dokuluo elidor kullaniyorum bir fakat temizlemio bile hangi sampuani kullanmaliyim

  Uz.Dr Muharrem KAYA
  zinc pyrition,saw palmetto,biotin içeren şampuanları kullanabilirsiniz

 407. Batu Yıldız says:

  Merhaba doktor bey,
  Ben marketlerdeki şampuanlardan artık bıktım.Kimisi kepek yaptı,kimisi saçımı taş gibi yaptı yani hiçbir işe yaramadılar.Ben sizin önerdiğiniz sawpoo şampuanı araştırdım ve gayet beğendim.Ancak bir sorum olucak,benim saçım dökülmüyor ve şampuanın dökülmeler için olduğu yazıyor.Ben bu şampuanı kullansam saçıma herhangi bir yan etki yaparmı? Birde ben saçımı uzatıyorum bir arkadaşım uzun saç çok dökülüyor dedi acaba bu bilgi doğrumu? Eğer doğruysa saçım uzunken ne yapmam gerekiyor ? Şimdiden çok teşekkürler.

  Uz.Dr Muharrem KAYA
  Herhangi bir yan etki yapmaz.Saçınızın daha sağlıklı uzamasını sağlar.Uzun saçın dökülme hızı kısa saçtan farklı değildir uzun saç hep bir yerlere takıldığı için dökülmesi görünür hale gelir,kısa saçın ki farkedilmeyebilir.

 408. merheba doktor
  ben 15 yasindayim saclarimda kirik var ve cok yipranmis durumda su an lambre in sampuanini kullaniyorum bir az fayda etdi eskisi gibi diyil canli amma at sampuani almayi dusunuyorum sizce yuzume elime dokulurse killanma yaparmi lutfen yardimci olun
  Dr. Muharrem KAYA
  şampuanlar kıllanma yapmaz
  kırık için biotinli şampuan kullanın sawpoo var onu araştırın

 409. yilmaz says:

  saclarim ince telli ve cok zayif hic sekil almiyor. son zamanlardada oldukca seyreklesti. Her yikamamdan sonra dokuluyor. Bana tavsiye edebileceginiz bir sampuan var mi? simdiden teskurler hocam.
  Dr. Muharrem KAYA
  dökülme tedavisinde tek başına şampuan yetersiz kalabilir ama sawpoo şampuan ı araştırın

 410. merhaba benim saçlarım aşırı miktarda yağlı her gün yıkamam gerekiyor ayrıca ince telli ve dalgalı ve dökülme problemim de var.. son zamanlarda da aşırı derecede kepek artışı var. Hangi şampuanı kullanmalıyım??Şimdiden teşekkür ederim
  Dr. Muharrem KAYA
  klimbazol içeren şampuanlardan birini kullanın

 411. funda says:

  Merhabalar
  Sacları.m ınce telli ,kıvırcık..piyasadaki şamanlardan bırını kullanıorum ancak cok mat,bakımsız görünüyor(boya kullanıyorum)…ayrıca son zamanlarda da surekli dökülme var .ne yapabilirim?
  teşekkür ederim
  Dr. Muharrem KAYA
  sawpoo şampuanı araştırın

 412. merhaba hocam öncelkle yaşm 14 . aralıkta 15 ime gireceğm. geçen saçımı kestirmeye gittim berber uzunlardı berber bana saçlarında çok kırık var dedi saçların zayıf dedi genç yaşta dökülür dedi berber kel biseydi.benim babamın saçı stres ve fön makinesinden dökülmüs biraz kellği var dedemde aynı biraz kellği var fakat
  amcalarımın saçları ve dayılarımın saçları çok gür ve annemin babasının sacıda cok gür ilerde kel olurmuyum olursam öneriniz nedir hocam bu aralar çok taktım kafama stres yüzünden hiç olmayacak saçlarıda dökeceğim tövbestafurullah
  Dr. Muharrem KAYA
  özellikle anne tarafında dökülme yoksa sizde dökülme olması beklenmez.

 413. songül(burakım) says:

  saçlrım kırık

 414. merhaba ıyı gunler benı saclarımda cok kırık var ve uzamıyor ben daha uzun olmasını ıstıyorum saclarımın bunun ıcınde kestıremıyorum saclarıma sureklı fon cektırmek ıstıyorum ve bununda kırıklarımda etkısı oldugunu dusunuyorum hangı marka serısı benım ıcın etkılı olur sızce
  Dr.Muharrem KAYA
  biotin çeren şampuan kullanabilirsiniz

 415. benim salarim cok ince telli , kivircik, ve sekil veremiyorum head&shoulders kullaniyorum ama saclarim yinede cabuk kuruyo ve dokuluyorlalr bana bir sampuan onerirmisinz hocam yardimci olursanz cok sevinirim simdidien cok tessekkurler 🙁
  Dr.Muharrem KAYA
  biotinli şampaunlardan birini kullanın

 416. m.burak says:

  Merhabalar,yardımcı olursanız çok mutlu olurum.Benim saçım kuru ve galiba saç kurutma makinesiyle fön çektiğim için.Bunu yapmak istemiyorum ama diğer türlü saçıma şekil veremiyorum.Ayrıca saçlarım kısa sürede yağlanır oldu.Bana hangi şampuanı önerirsiniz?
  Dr.Muharrem KAYA
  sawpoo şampuanı araştırın

 417. Sariye coskun says:

  Merhaba hocam,benim sacim dogum ysptiktan sonra tutam tutam dokulmeye basladi,neredeyse sacim kalmadi,nasil bir sampuan kullanmaliyim,,isim verebilir misiniz,cok trica edityorum,cok uzuluyorum artik …tesekkur ediyorum (7 ay oldu dogum yapali)
  Dr.Muharrem KAYA
  ağızdan hapla desteklemeniz daha etkili olur

 418. İlkay says:

  İyi günler saçım da bir bölgede dalgalanma var biraz uzadımı kabarıyor bunu şampuanla düzelebilir mi?
  Bazen aynaya baktığım zaman saçımın sanki seyrekmiş görüntüsü veriyor 2.5-3 aydır ısırgan özlü bitkisel şampuan kullanıyorum sizce değiştirmelimiyim şampuanı?
  Dr.Muharrem KAYA
  seyrekleşme varsa dökülme vardır ve şampuanla durduramazsınız, dökülme varsa bilimsel ilaçlar kullanın

 419. hocam benim saçım kabarık çok geç uzuyor vede head sholders kullanıyorrum bana ne önerrisiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  sawpoo şampuan veya bir başka biotinli şampuan kullanın

 420. saçlarım kıvırcık geç uzuyor ve çabukcak kabarıyor, daha hizli uzamasibi istiyorum ne onerirsiniz?
  Dr.Muharrem KAYA
  2 mg lık B7 vitamini tabletlerinden günde bir tane alın

 421. Anonim says:

  saçlarım çok elektrikleniyo kabarıyo ve parlamıyo. ayrıca daha hızlı uzamasını istiyorum. ne önerirsiniz? teşekkürler.
  Dr.Muharrem KAYA
  biotinli şampuan kullanabilirsiniz dökülme varsa lssre içerenler şampuanları araştırın

 422. prenssabahattin says:

  öncelikle saç tipimi anlatayım ince telli,yağlı,mat ve uzun saçlarım var.Sorunum koparak dökülme,pullanma,kaşıntı ve çabuk yağlanmayla ilgli.şu an headen shoulders kullanıyorum,daha önce konazol kullandım faydasını görmedim.Sizden ricam sorunlarıma çare olacak sürekli kullanabilecğim bir şampuan istiyorum.üşenmeyip bu kadar insana yardımcı olmaya çalıştığınız için Allah razı olsun sizden.
  Dr.Muharrem KAYA
  seboderm şampuanı araştırın önerdiklerimden oldukça iyi geri dönüşler oldu

 423. saçım ince ve her gün yıkadığım halde 6 saat sonra saçım yağlanıp kaşıntı yapmaktadır.. kısa ve uzun saçta da aynı sıkıntılar var daha önce Rejoice kullanıyordum artık üretilmediği için Blendax ve Clear yağlı saçlar için şampuanı kullandım ama fayda etmedi.. öneriniz nedir? Teşekkür
  Dr.Muharrem KAYA
  seboderm şampuan kullanın ,yeğenimde sizin gibiydi 2 defada sorunu bitti

 424. Gökhan says:

  Hocam merhaba saçlarım 2 günde 1 yağlanıyor banyoda şampuanı sürdüğüm zaman dökülüyor sadece 3 ay önce doktorum egzema olmuş dedi şampuan yaptırttı eczaneden bi faydasını görmedim önerebileceğiniz bir şampuan var mı?
  Dr.Muharrem KAYA
  Climbazol içeren şampuanlardan birini kullanın ilk kullanımda farkedersiniz.

 425. Merhabalar. son 1 yıldır saçlarım aşırı derecede dökülüyor ve çok azaldı.tavsiyeler üzerine bioblass kullandım hiç bir işe yaramadı.daha beter döktü saçlarımı.bitkisel kür uyguluyorum (argan yağı,çam terbenti, badem yağı) ama kendimi kandırıyorum sanki. Stresli bir işim var ve sırf çok dökülüyor diye 2 günde 1 bir şampuan dökerek yıkıyorum.sizce ne kullanmalıyım..
  Dr.Muharrem KAYA
  LSSRE içeren şampuanları araştırın

 426. mustafa says:

  hocam,saçlarım sert,cansız ve bir de kuru.ne önerirsiniz?
  Dr.Muharrem KAYA
  biotinli şampuan kullanın sawpoo şampuan var onu araştırın

  • Bilal says:

   Ben 17-18 yaşlarındayım. Benim saçlarım dalgalı, saçlarımı uzatmak istiyorum. Uzayınca uçları kıvrılıo, ne yapaım, hangi şampuanı kullanmam lazım??….
   Dr.Muharrem KAYA
   sawpoo şampuan kullanabilirsin.uçlarının kıvrılması rahatsız ediyorsa fönlemekten başka seçeneğin yok.ama ısıya karşı koruyucu saç ürünleride kullanmalısın

 427. carlos says:

  Hocam benim saçım yaglı pantene kullanmayı düşünüyorum hocam yeşil sabun kullandıgım için cansız kalıyo yorumunuzu bekiliyorum…
  Dr.Muharrem KAYA
  biotinli şampuanları tercih edin sawpoo var onu araştırın

 428. Ayşe Gül says:

  merhaba şekillendirici kullanmıyorum ama benim saçlarım çabuk kırılıyor ve geç uzuyor. Dove kullanıyorum yıllardır ama değiştirmek istiyorum. kırılmaması için hangi şampuanı önerirsiniz acaba?
  Dr.Muharrem KAYA
  biotinli şampuan kullanın sawpoo var onu araştırın

 429. Merhabalar hocam ben 20 yasındayım saçlarım çok sıkı ailemizde de saçları dökülen kimse yok ama benim saçlarım 1 yıldır cok dökülmeye basladı ne yapacagımı sasırdım ıssırgan otu kullandım faydası olmadı bıttım sabunu kullandım yine faydası olmadı saçlarım tabiri caizse kazık gibi sert ve çok dökülüyor iyice seyreldi böyle devam ederse 24 yasına kadar saç kalmaz diye düşünüyorum su anda clear kullanıyorum mecburiyetten ne yapmalıyım öneriniz nedir efendim ??
  Dr.Muharrem KAYA
  bu kullandıklarınızız faydalı olma ihtimali yoktu.
  bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış ürünler kullanın

 430. Yusuf says:

  Hocam benim saçlarım ince telli ve düz saçıma şekil vermek istiyorum ve öyle durmasını istiyorum fakat coğu şampuanı denedim şekil vermesi için sizin bi şampuan öneriniz varsa bana yardımcı olabilir misiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  biotinli şampuan kullanabilirsiniz ama biotin hap daha etkili olur

 431. Cansu says:

  Mrb saclarm cansız ve cok dokuluyor duzlestırıcı kullanmk Zrnda kalıyorm saclarımı normal halıyle kullanamadgn ıcın sıyah boyalı sacım kerastes sampuan almayı dusunuyorum onerırmısınz
  Dr.Muharrem KAYA
  cansızlığa etki etmez onun için biotinli şampuan tercih edebilirsiniz.

 432. kasım says:

  Ya benim saçim aşırı kuru sekil almıyor elime her attiginda dokuluyor yanlarda dökülmeler başladı baya seyreklesti daha yaşım 15 napmam lazim hangi şampuan i kullanmam lazim ?
  Dr.Muharrem KAYA
  biotinli şampuan kullanabilirsiniz.

 433. neslihan says:

  Merhaba ben saçlarımdan gayet memnundum taki kestirene kadar. 5 ay önce saçlarımı kestirdim ve saçlarım ondan sonra çok dökülmeye başladı. En son bioxcin fort kullanmaya başladım 2 aydır kullanıyorum. Ama saçlarım daha da bir dökülüyor ve her geçen gün cansızlaşıyor. Sizden ricam ne olur yardımcı olun saçlarım çok dökülüyor ve çok cansızlaştı ne önerirsiniz?
  Dr.Muharrem KAYA
  bioxcin den beklentiniz olmasın boşa para vermişsiniz.bilimsel ürünleri araştırıp kullanın.
  en iyi saç ilacı diye bir sayfa olacak oradan aklınıza yatanları kullanın

 434. semih says:

  Hocam eşim ve ben clear men kullanıyoruz ikimizinde saçları dökülüyor. Saçlarımız ince telli bize önericeğiniz şampuan hangisidir?
  Dr.Muharrem KAYA
  şampuanlardan çok beklentiniz olmasın, illaa şampuan kullanacaksanız LSSRE içeren şampuan tercih edebilrisiniz.

 435. yurtdas says:

  merhabaa hocam minoxsidil fortdan 4 kutu kullandim .sac dokulmem devam ediyor mimnoxsidil forteden fayda gormeyipde kullanmak sacma degilmi .bioxsin fort siprey ve ervamatin losyon kullanmiyi dusunuyorum sizce bunlardan fayda gorebilirmiyim.sizin onerdiginiz faydasini gorebilecegim losyon var mi. siz hocam surekli sac dokulmesini onlemek icin ne ooneriyorsunuz . birde x pecia tablet dokulen saclari kazanmadanmada etkiliymis dogrumu.
  Dr.Muharrem KAYA
  minoxidilin başarısı % 80 dir bioxcin ve ervamatinin başarısı % 8 bile değil boşa para vermeyin paranıza yazık

 436. merhaba sac cikaran losyon ve sac dokulmesini onleyici bir sampuan onerirmisiniz.minoxosidil fortu biraktim diye saclarim surekli dokulecek mi.cild doktoru bana sadece dort kutu kullanmami soyledii madem omur boyu kullanilacakti bunu onceden neden soylemezler bilmemkii.
  Dr.Muharrem KAYA
  evet bir dermatologun 4 ay kullan bırak demesi izah edilebilir bir durum değil çünkü saç dökülmesi şeker hastalığı gibi sürekli olan bir hastalıktır.sürekli kullanım gerekliliği tüm saç ürünleri için geçerli bir durumdur ve bunu yapamayacaksanız başlamayın daha iyi ,şampuanlardan fazla beklentiniz olmasın ama sawpoo şampuanı araştırıp kullnabilirsiniz.

 437. merhaba doktor bey ben sabahleyin kalktigimda aynada saclarimin dagildigini ve dokuldugunu gorurdu.2 sene once cildiyeye gittigimde minoxsidil forteden dort kutu ve dort ay kullanmami onerdi kullandim ama bende asiri kepek yapti sac dokulmemde devam ediyor.minoxsidili bir defa kullandimmi omur kullanmak lazimmis dogru mu.siz bu tip dokulmeler icin hangi losyon ve hapi oneriyorsunuz. x pecia tablet ve hair paramanin urettigi losyon etkilimi.asiri yaglanma kepek ve dokulmeyi onleyici sampuan onerirseniz sevinirim.
  Dr.Muharrem KAYA
  devamlı kullanmak tüm saç ilaçları için geçerli bir durumdur ,hairfortun farkı 3 ay sonra günde bir defaya 6 ay sonra iki günde bir defaya düşürebilrisiniz ama minoxidil sürekli günde 2 defa kullanılır

 438. Hakkı says:

  Merhaba ben saçım döküldüğü için doktora gittim aslında saça cok onem vermem ama bu durum canmı sıkmıstı doktor bana ılac yazdı duzenlı kullandım ama faydasını goremedım. Acaba ne yapmam gerek?
  Dr.Muharrem KAYA
  keşke ne kullandığınızı yazsaydınız

 439. birdost says:

  Herkese Selamunaleyküm ben Clear men yağlı saçlar için limon ferahlığı kullanıyorum ancak bunda dimethicone diye zararlı bir madde bulunduğunu öğrendim.Zaten saçlarımın sönük görünmesindende şikayetçiyim.En son olarak Defne Sabunu kullanmayı düşündüm.Saçlarım çok fazla ve gür değil.Önerilerinizi bekliyorum.(Mümkün olduğunca doğal ürünler olursa sevinirim)
  Op.Dr.Muharrem KAYA
  defne sabunu yada bıttım sabunu olabilir

 440. Benim saçım çok ince telli ve sürekli aşşırı yağlanıyor yağlanıncada kepek oluyor elidor kullandım syoss kullandım olmadı ne kullanabilirim sizcee ?????
  Op.Dr.Muharrem KAYA
  Yağlı saçlara etkili loreal elseve şampuan kullanın düzelmezse dermotto losyon kullanın

 441. kamersena says:

  Merhaba bende kepeklenme var elidor Yeniden yapılandırıcı kullanıyorum elseve’ye geçmiştim saçlarım kepeklendi tekrar elidordayım ama saçlarım hala kepekli napmalıyım ?
  Op.Dr.Muharrem KAYA
  kepeğe etkili bir başka şampuana geçebilirsiniz.

 442. yüsra says:

  Benim saçım önceleri çok güzeldi değerini bilemedim hafif dalgalıydı çook güzeldi meğer anlamamışım ve düzleştirip ütüledim suan cok berbart her banyodan sonra kahküllerim kabarıyor çok kötü bir hal alıyor elektrikleniyor ne yapabilirim
  Op.Dr.Muharrem KAYA
  sanırım yine kuaförün fikrini almanız daha iyi olur 🙂

 443. Saadet says:

  Sizce en iyi şampuan hangisidir ??
  Dr.Muharrem KAYA
  şampuandan ne beklediğinize bağlı tabiki

  • Kamil Emreaçık says:

   Merhaba kardeşim bende yaklaşık 3 sene önce bu sitelerde iyi bir şampuan arıyordum sanırım 14-15 yaşlarındasın ve saçına önem vermen çok iyi Öncelikle şu konuya bi açıklık getiriyim; Her marka Şampuanın iyi olduğu kısımlar var şimdi size bunlardan bahsedeceğim;
   -Clear Men:Saç derisini besler ilk bu şampuanı kullanmıştım kepekten yana sıkıntım yok fakat saçım çabuk yağlanıyodu ama saçı çok ferah tutuyor.
   -Blendax: Kepek&Yağlanma&Saç şekillenmesi bu 3 üne önem vererek oluşturulmuş bir şampuandır gerçektende iyi bir şampuan fakat dalgalı saçların renkte oynama yapmıştı bi arkadaşta.
   -Head and Sholders: Yalnızca kepek konusunda mükemmeller.
   -Elidor: Saçların dökülmesini GERÇEKTEN önlüyor. Fakat insanın hergun ortalama 35-40 tel saçının dökülmesi gerekir bunlara izin vermeyince kafatası derimiz onlarada vitanim vermeye çalışırken saçımızın canlılığı gidiyor.
   Şöyle kısaca toparlarsak Clear ve Blendax arasında seçimini yapmanızı tercih ederim.

 444. Yaren says:

  Ben Elidor Kullanıyorum Sizce İyi Bir Şampuan Mı ?
  Dr.Muharrem KAYA
  Bence iyi

 445. ismail says:

  ben elseve kullanıyorum sızce nasıl iyimi bıraz dokulme me ve yıpranma var
  Dr.Muharrem KAYA
  iyidir ama dökülmeye etkisi olmaz

  • kamersena says:

   Bence elseve köü.Çünkü hem döküyor hemde kepeklendiriyor bende öyle oldu.

  • kasım says:

   Ya benim saçim aşırı kuru sekil almıyor elime her attiginda dokuluyor yanlarda dökülmeler başladı baya seyreklesti daha yaşım 15 napmam lazim hangi şampuan i kullanmam lazim ?
   Dr.Muharrem KAYA
   biotinli şampuan kullanabilirsiniz sawpoo var onu araştırın

kudanil