dr.seher şirinKadın genel cerrah daha çok mutaassıp ailede yetişen kızların özellikle makat bölgesi hastalıklarının muayenesinde daha rahat olmak istedikleri için özellikle tercihleridir. Makat hastalıklarının teşhisi veya anoskop muayenesi gibi teşhis için gerekli aletle bakma durumlarında hastalar utanmakta ve rahatsız olmaktadır. Bayan hastalar bu konuda daha hassas olup haklı olarak kadın genel cerrahi uzmanı istemektedir. Ancak ne yazık ki Türkiye de kadın genel cerrah sayısı oldukça azdır.

Özellikle makat hastalıkları (hemoroid, kıl dönmesi, fissür, fistül) muayenesinin secdeye varır pozisyonda yada yan yatar pozisyonda olması sebebiyle bayan hastalar sıkılmakta ve bu sıkıntı sebebiyle zaten dar olan bölgede muayene rahatça yapılamamaktadır, her ne kadar hastayı rahatlatmak için proctoloji şortu gibi arkası delik kıyafetler giydirilse de bu da ciddi bir rahatlık vermemekte hatta bir çok kişi için o tür kıyafetler daha rahatsız edici olabilmektedir. Erkek hastalar bu konuda daha rahat olsa da bayanlar sıkıntı duyabilmektedir. Bu durumda makat hastalıkları (hemoroid, kıl dönmesi, fissür, fistül) tedavisi yapılan kliniklerde kadın genel cerrahların bulunması insani açıdan daha doğru görünmektedir.

Kadın Proktoloji Uzmanı; Makata bölgesi hastalıklarıyla ilgilenen branş anlamına gelir. Eski adıyla hariciye yeni adıyla genel cerrahi branşının üst branşıdır. Bayan cerrah olan hastaneler dendiğinde İstanbul da bile sınırlı sayıda klinik vardır, kadın genel cerrah olan devlet hastanesi dendiğinde Sağlık Bakanlığı İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi göze çarpmaktadır.

Kadın cerrah İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde cerrahi asistan eğitiminde de görevli Op.Dr.Seher ŞİRİN genel cerrahi kliniğinde çalışmakta ağırlıklı olarak makat hastalıkları (hemoroid ameliyatları ve ameliyatsız tedavileri, kıl dönmesinde mikro sinüsektomi gibi çağdaş tedavi yöntemleri, fissürde botox enjeksiyonu gibi uygulamalar yapmaktadır) konusuyla ilgilenmektedir.(Dr.Seher hanım kişisel olarak ulaşıp İstanbul Hastanesindeki görevinden ayrıldığını, meme ve makat hastalığı olanları Idea Klinikte kabul ettiğini bildirmiştir 22.07.2016)

kadın genel cerrah

Op. Dr. Seher ŞİRİN anal bölge rahatsızlıkları yanı sıra bayanların bir diğer utandığı organları meme hastalıkları (meme kanseri, fibro adenon vs) konusunda hasta kabul etmektedir.

Bu branşta bayan doktorun az olması sebebiyle özellikle genç kızlarda daha belirgin olmakla birlikte tüm kadınlarda tedavisini erteleme eğilimi olmakta ve hastalıkları ilerlemektedir. Her ne kadar erkek hekime muayene olmak rahatsız edici olsa da yinede tedavi ertelenmemelidir çünkü hemoroid diye düşündüğünüz hastalık gerçekte kötü huylu bir hastalık olabilir ve zaman kaybı çok önemli olabilir.

Bayan genel cerrah doktor arayanlar Sağlık Bakanlığı İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hariciye servisinden Op.Dr.Seher ŞİRİN e ulaşabilirler. (Dr.Seher hanım kişisel olarak ulaşıp İstanbul Hastanesindeki görevinden ayrıldığını, meme ve makat hastalığı olanları Idea Klinikte kabul ettiğini bildirmiştir 22.07.2016) Telefon : 0212 573 45 44

http://www.ideaklinik.com/kadin-genel-cerrahi-uzmani.html

kadın genel cerrah istanbul

 

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Kadın genel cerrah” Yazısında 1 Yorum

  1. Elif says:

    Hocam makatim da iltihap gibi bişey oluştu çok acıyor çok kötü oldu ucu siyah gibi ne yapmam lazım çok acil yardım edin
    Dr Muharrem Kaya
    genel cerrahiye muayene olmalısın

anjing