Kırmızı benler genel olarak damar beni olarak adlandırılır ama kabarıklığına, yaygınlığına, genişliğine, rengine göre değişik sınıflamalar yapılmaktadır. Bölgesel olara kılcal damarların yumak halini alması halidir. Temel sorun kılcal damarların sayıca çok artması ve genişlemesidir.

Kırmızı Benler

Damar beni (hemanjiom) ; Vücudun her yerinde görülebilir daha çok doğuştan vardır.En sık kan dolaşımının yoğun olduğu dudak civarında görülür. Mecimek kadar olabildiği gibi yüzün yarısını kaplayacak kadar dev büyüklükte de olabilir. Erken dönemde beta bloker kullanımına başlanması küçüklmesini hatta kaybolmasını sağlayabilir. Büyük damar benlerinde skleroterapi veya ameliyat düşünülür.

Ayrıntılı bilgi için http://www.hemanjiomtedavisi.com/

Şarap Lekesi ( port vien stein); Cilt seviyesinde yada hafif kabarıktır,byüzün yarısını kaplayabilecek kadar geniş olabilir ama daha küçükte olabilir. Vücudun her yerinde görülebilir. Doğumsal bir sorundur. Lazerle tedavi edilir. Bazı kabarık vakalarda skleroterapi de kullanılabilmektedir.

Gül Lekesi ( spider anjioma ); Dar alanda örümcek ağı görünümünde kılcal damar yumağıdır. Damar çatlaması da denir. Radyo frekansla en başarılı şekilde tedavi edilir, lazerle tedavi edilebilir ama uzun 5-8 seans gerekebilir. RF dokunulduğu anda kaybolur.

Chery ; Daha çok orta yaştan sonra gövde cildinde görülen 2-3 mm lik kırmızı noktalardır. Ciddi rahatsızlık yapmadığı için hastanın dikkatini çekmez ama 50 yaşını geçmiş herkeste neredeyse % 100 bir veya çok sayıda vardır. Eklemler, sütyen askısı, kemer gelen bölgelerde yüzeyi tahriş olup kanayabilir. Ciddi kanama olmaz ama hastayı çok tedirgin eder. Büyüklüğü 1 mm ile 10 mm arasında değişebilir. Radyo frekans veya lazerle tedavi edilir. Tedavisi 1-1.5 dakikada tamamlanır. Alınan yerde ancak çok dikkatli bakılması durumunda görülebilen hafif bir iz kalabilir.

Geniş hemanjiomlar ve şarap lekesi dışındakiler hiç iz bırakmadan rahatlıkla tedavi edilebilir.

Yüzün bir tarafını kaplayacak kadar büyük veya organlarda görülen kan beni de denilen hemanjiomlar ayrı bir konu olarak işlenmiştir.

Benlerle ilgili daha fazla bilgi için http://www.bentedavisi.org sitesinden yararlanabilirsiniz.

Ücret bilgisi için https://www.ideaklinik.com/ben-tedavisi-fiyatlari.html

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Kırmızı Benler” Yazısında 105 Yorum

 1. merhaba hocam , dudagimin hemen ust kisminda nokta buyuklugunda kirmizi leke olustu 17 yasindayim ve 16 yasimda cikti fakat gecmiyor tedavisi var midir?
  Dr.Muharrem Kaya
  hemanjiom olabilir.hemanjiom tedavisi yapan kliniklerle görüşmelisiniz

 2. Benim burnumun tam ortasında 4 5 sene önce kırmızı birsey cıktı gitmiyor oynadığım zamanda kanıyor
  Geçer diye bekledim ama geçmiyor
  Dr Muharrem Kaya
  Radyo frekans veya lazerle 1-2 dakikada tedavi edilir

 3. MELAIKE says:

  Merhaba Hocam kasığımın heme altında bacağımda küçük bir ben vardı bugün farkettim içi kan toplamış büyümüş ağrıyor biraz. Ne yapmalıyım patlatmalı mıyım? Şimdiden cevabınız için teşekkür
  Dr Muharrem Kaya
  o bölgede benden farklı oluşumlarda sık görülür.genel cerrahiye görünmenizi öneririm

 4. Melis İnan says:

  Merhaba, 35 yaşındayım Doğuştan olmayan fakat son zamanlarda sayısının arttığını farkettiğim, kasık ve bacaklarımda kırmızı benler oluşmaya başladı. Ciddi bir sorunun habercisi olabilir mi?
  Dr Muharrem Kaya
  mutlaka genel cerrahi yada dermatolojiye görünün

 5. Merhaba öncelikle ben 14 yaşındayım 2 hafta önce sol elimde bir bölgede derinin altında noktalar oluştu birde oldu bu 6 tane falan 1 gün sonra gecti onemsemedim.Dün tekrar çıktı şuan gidiyor fakat çarşamba günü tetonoz aşısı vurulduktan sonra 2 kolumda da deri altında pembe kırmızı arası noktalar farkettim ciddi bir şeymi?
  Dr Muharrem Kaya
  reaksiyonel bir şeydir önemli olduğunu sanmıyorum

 6. gokgiz says:

  iyi gunler hocam.kasik bolgemde yuvarlar sivilcebuyukluginde kan oturmasi seklinde bir kizariklik oldu ve zamnla yayildi buyudu orta parmak buyuklugunde ortasi bos ve kirmizi bi cember oldu.daha sonra karin bolgesindede ayni lekeden cikti ve simdi oda buyuyor.hocam nedir? nereye gorunmem lazim.Teşekkürler
  Dr Muharrem Kaya
  dermatoloji yada genel cerrahi olabilir

 7. Demirdeleted says:

  Hocam burnumun üstünde kırmızı nokta şeklınde iki tane leke var 1 yıldır duruyo gecer dedım gecmıyo ve rahatsız edıcı . Gecmesı ıcın ne yapabılırm ??? Tesekkurler..
  Dr Muharrem Kaya
  kırmızı ben tedavisi yapan merkezlerle görüşün

 8. Hocam Merhaba
  Sağ bacağımda birbirine çapraz halde duran nokta şeklin De deriden çok az kabarık damar benim var bana hiçbir zararı yok ama estetik kusur açısından aldırmak istiyorum aldırirsam daha çok artış gösteririm
  Saygılar teşekkürler
  Dr Muharrem Kaya
  göstermez

 9. Hocam Merhabalar,

  Benim burnumun üst tarafınfa kırmızı biraz büyük bir ben tarzında bişey çıktı.3 senedir duruyo fakat git gide büyüdü.2 gün önce burnumun üsstündeki o ben çok kaşınmaya başladı ve dokunduğum zaman sanki güneş yanığı gibi sadece o ben sızlıyor.Nedeni ne olabilir?

  TEŞEKKÜRLER
  Dr Muharrem Kaya
  enfekte olabilir

 10. kelebek says:

  Hocam Merhaba. Eşimin vücudunda çok fazla ben var kol ve sırt bölgesinde özellikle. Geçen yıl yazlık bölgesinde arttığını düşünüyor .güneşle artar mi bunlar ve ne yapilmasi gerekir?tehlikesi var mıdır?
  Dr.Muharrem Kaya
  artar

 11. Yasinemir says:

  Ben im boğaz ağrısı oluyor doktora gittim ilac verdi ictim ve akşama dogru kirmizi seklinde sivilce cikmaya başladı ondan sonra her hangi yerlerrimde çıkmaya basladi kasiyip patladığında, ise su gibi bir sey cikti.
  Dr.Muharrem Kaya
  allerjik reaksiyon yada farklı bir enfeksiyon hastalığı geçiriyor olabilirsiniz

 12. ışıl says:

  Merhaba
  Benim boynumda et beni vardı. İlk başlarda ten rengiydi fakat şimdi kırmızı ve etrafıda kırmızı bisey değince inne batmış gibi acıyor ve yanıyor. Napmam gerek??
  Cevabınız icin simdiden teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  bekletmeden ben tedavisi yapan merkezle görüşüp tedavi olmalısın

 13. Melodi says:

  Merhaba benim dudagimin ustu burnumun sag caprazinda cok kucuk ama kabarik ve yakinlastiginda icinde boyle siyah noktacik varmis gibi duran bir sey cikti. Ellerimle dokundugumda hissedebiliyorum kabarik ama icindeki nokta sanki sivilce siyah noktasi degil.. Sıkılmıyor. Kapali. Emin olamiyorum.. Cok rahatsizim. Yuzumdeki nedir acaba? Ve gecmesi icin ne yapabılırım?
  Dr.Muharrem Kaya
  ben olabilir.ben tedavisi yapan merkezlerle görüşün

 14. sevim alptekin says:

  HOCAM İİ GÜNLER BENİM 4 YAŞINDA OĞLUM VAR SADECE BACAKLARINDA YAMA TARZINDA KIRMIZI DERİ ALTI KANAMASI GİBİ DURAN BASTIĞINDA SÖNMEYEN BİŞEYLER ÇIKTI AMA SADECE BACAKLARINDA VÜCUDUNDA YOK ÇOCUK HEMATOLOJİ DR GÖSTERDİM HEMOGRAM NORMAL PERİFERİK YAYMA NORMAL ÇIKTI DERMOTOLOJİYE YÖNLENDİRDİ CİLDİYE MOMECON %0.1 POMAT VERDİ.7 GÜN KULLANDIK AMA GEÇMEDİ OĞLUM 2,5 AY BOYUNCA ÇOK GRİP OLDUĞU İÇİN BAĞIŞIKLIĞINI KORUMASI İÇİN KEÇİ BOYNUZU ÖZÜ VE BALLI SOĞAN SUYU İÇİRDİK BUNLARDAN OLMUŞ OLABİLİRMİ ÇOK ENDİŞELİYİM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM HOŞÇAKALIN
  Dr Muharrem KAYA
  Yediklerinden olduğunu sanmıyorum ama dermatologun önerdiği ilaca bakılırsa allerjik bir durum düşünmüş

 15. zeynep says:

  genital bolgemde kan toplamis gibi bene benzerbir sislik var oncesinde kucuk kabarik dgildi simdi buyudu ve kan toplamis bir sislik gibi sislik oldu bu nedir tehlikelimidir
  Dr.Muharrem Kaya
  batık olabilir.genel cerrahiye görünün

 16. Yuksel says:

  Merhaba hocam kafamda kırmızı bir et beni var tras olurken berber koparacak diye korkuyorum kanarsa ne olur .tik oldu sanırım çok korkuyorum.
  Op.Dr.Muharrem Kaya
  ben tedavisi yapan merkezlerde aldırabilirsin

 17. sukran says:

  Merhaba hocam benim kafamda nohut büyüklüğünde kırmızı et parçası gibi ben çıkmış nasıl tedavi olurum ve zararı var mıdır bide büyüyor hocam
  Dr.Muharrem KAYA
  ben tedavisi yapan merkezlerle görüşmelisin.laser yada buharlaştırma yöntemi ile tedavi edebilirler

 18. reyhan ünlü says:

  merhaba hocam benim vucudumun her yerinde ığne ucu gibi kırmızı benler oluştu 2-3 aydır devam ediyo bazıları iğne ucundan biraz büyük gibi sanki bazıları zamanla normal kahverengi bene dönüşüyolar bu durum tehlikeli olabilirmi? birde belimin sag tarafında yanında kırmızı bi yara gbi bişey oluşmuş acaba kotüleşiyolarmı çok korkuyorum.beni bilgilendirirseniz çok sevinirim…
  Dr.Muharrem KAYA
  ana sayfadaki sponsor klinikten Op.Dr.Mustafa Bolat ile görüşmenizi öneririm.kırmızı benler damar yapıdan kaynaklanıyor olabilir

 19. lalizar deniz says:

  Kulak kenarindapara buyuklugu kadar ben var ustunde killar cikiyo dogdum dogali bir zarari varmidir
  Dr.Muharrem KAYA
  tedavi olsanız iyi olur.çünkü o bölge güneş ışıklarından daha çok etkilenir buda riskleri arttırır

 20. Hocam suratta cikan cillere bir cozum varmidir
  Dr.Muharrem KAYA
  güneşten çok iyi korunmalısın.laserle tedavi ettirebilirsin

 21. Hocam ilk once kafamda sonralara dogru kollarimda ve tum vicudumda cikan kirmizi benlerin sebebi nedir ilaci varmidir ?
  Dr.Muharrem KAYA
  ben tedavisi yapan merkezlerle görüş tedavi edilir

 22. Mustafa says:

  Hocam sucuklu yumurta yedikten sonra kollarımda cok sayıda kırmızı kücük kücük sivilceye benzer seyler cıktı bir kere daha sucuklu yumurta yediğimde boyle seyler cıkmıstı sizce sebebi nedir hocam
  Dr.Muharrem KAYA
  Büyük ihtimalle sucuktaki bir baharata küçük ihtimalle yumurtaya allerjiniz vardır. Ayrı ayrı yiyerek tespit edebilirsiniz.

 23. Eslem says:

  Merhaba hocam 1 yaşında kuzenim var bacaklarında buyük kuru kırmızı benekler var kollarındada çıkmaya başladı sebebi nedir?
  Dr.Muharrem KAYA
  hemanjiom olabilir ilgili bir klinikle görüşün

 24. ümmühan says:

  bastırınca geçiyor saniyeler sonra yeniden oluşuyor ilk doktora gittiğimizde deri altında damarlard problem var büyüdükçe renk açılır dedi ama aksine zaman geçtikçe rengi koyulaştı ve çoğaldı sonra doktora gittiğimde ise lazer tedavisi uygulandı ve canım çok yandı yine bir sonuç almadık doktor en sonunda Türkiye de böyle birşeyle karşılaşan doktor yok pes ediyorum dedi sizce ne yapmalıyım
  Dr.Muharrem KAYA
  anasayfadaki sponsor klinikten Dr Mustafa Bolat ile görüşmenizi öneririm

 25. merhaba ben 16 yaşındayım sol kolumda çok sayıda ben var birinin üstünde kahverengi bir ben daha çıktı kanser olma ihtimali varmı
  Dr.Muharrem KAYA
  muayene olup aldırın

 26. Ayşe says:

  Merhebalar…Hocam ben 1 il bundan önce ciddi bi boğaz ağrısı yaşadım..Şöyleki tam 1 hafta zorlukla yemek yedim..Sağ tarafda kulakdan biraz aşağıdakı lenf bezim şişti..Doktora gittim antibiotik yazdı bana..Boğazım iyileşti ama lenf bezi şiş kaldı.Doktora bunun neden böyle olduğunu sorduğumda “bu artık hep böyle kalıcak” dedi.1 yıldır bezi şiş duruyo boğazımda..hiç ağrı falan yok ama..Bunun nedeni ne ola bilir?Lenf kanseri olurum diye çok korkuyorum..yaşım genç 19 yaşındayım..bunun olma ihtimali varmı?
  Dr.Muharrem KAYA
  görsel rahatsızlığa neden oluyorsa gidip aldırabilirsin.sorun edecek herhangi bişi yok.bazen bazı enfeksiyonlardan sonra lenf bezleri şiş kalabilir

 27. Sebine says:

  Merheba Hocam..Benim vücudumda kollarımda,bacaklarımda ve boyum kısımında küçük kırmızı,iyne ucu kadar noktalar var.Bunların sayısı çok fazla..bir iki tanesini sıkmıştım ama şimdi dokunmuyorum..doktora gittim “olur bunlar böyle tedavisi yok”dedi.gerçekten tedavisi yokmu?(
  Dr.Muharrem KAYA
  ana sayfadaki sponsor klinikle görüşmenizi öneririm

 28. Harun says:

  Kolumda mercimek kadar pembe-kırmızı arası hafif çıkıntılı birşey çıktı.Rengi ve büyüklüğü pek değişmedi.Bu nedir?
  Dr.Muharrem KAYA
  damar beni olabilir dermatoloğa gösterin

 29. Nurcan says:

  Merhaba hocam , ?benim annem 2 ay önce kalp ameliyatı oldu mekanik kapak takıldı ve coumadin kullanıyor. Bir kaç gündür kollarında ve ayaklarında küçük kan lekeleri var iğne ucu kadar. Güneş allerjisi olduğunu düşünüyoruz ama yine de endişe ettik. Bilgi verirseniz çok sevinirim
  Dr.Muharrem KAYA
  doktoruyla görüşün.coumadin dozu değişebilir

 30. ahmet yıldırım says:

  Mrhba hocam penisimin ucunda kırmızılı noktalar var sizce bunun zarari varmıdır?
  Dr.Muharrem KAYA
  ürolog yada genel cerrahiye muayene olmalısın kondilom olabilir

 31. Anonim says:

  Hocam 1haftadır kafamda bir ağrı var kafamda kırmızı bir nokta var aşa yukarı 4 mm neden olur tedavisi nedir
  Dr.Muharrem KAYA
  doktora görünmelisin

 32. emral says:

  Hocam Ben Nefes alirken Niye öksürüyorum dogru durust gibi nefes alamiyorum Sizin gorusunuz Nedir Yardimci olursaniz ….
  Dr.Muharrem KAYA
  astım,KOAH olabilir.göğüs hastalıkları uzmanıana görünün

 33. zeynepp says:

  hocam mrb benm cildmde son günlerde iğne ucu kadar kırmızı noktalar oluşmaya başladı çok küçükler ama çoğalıyolar neden olabilir
  Dr.Muharrem KAYA
  allerjik reaksiyon ,isilik olabilir doktora görün.dermatolojiye

 34. fatos says:

  Merhaba hocam benim 4 yasinda kizim var .bazen vucudunun her yerinde mor dantel gibi damar gibi morarmalar oluyor ve ben cok korkuyorum beni aydinlatirsaniz cok sevinirim
  Dr.Muharrem KAYA
  çocuk hastalıklarına götürüp araştırmalısınız

 35. fatma hamzaoğlu says:

  Merhaba, hocam
  benim göğüs ve karın bölgemde küçük küçük kırmızı benler var bunlar çoğalıyor acaba nedeni ne olabilir? şimdiden teşekkür ederim.. iyi çalışmalar..
  Dr.Muharrem KAYA
  ben tedavisi yapan merkezlerle görüşmenizi öneririm

  • orçun says:

   Ayak parmaklarımda mantar oluştu doktora gittim ilaç verdi geçti daha sonra ayağımda kaval kemiğinin olduğu yerlerde kırmızı kan toplamaları oluştu sonra hafifledi geçer gibi oldu bugün baktım yine çoğalmış bazen hafif kaşıntı yapıyor kötü bir şey olması dan korkuyorum başka hiç bir şey yok iştahım yerinde fazla kiloluyum ne olabilir ne
   Dr.Muharrem KAYA
   varis olabilir

 36. Anonim says:

  Merhaba, benim kızım 1yasinda yanağında kirmizi nokta var, ben gibi . Doğumdan 2ay sonra farkettim. Kızım büyüdükçe kırmızı noktada büyüyor. Ne yapmalıyım, gidermi kendiliğinden.
  Dr.Muharrem KAYA
  damar beni tedavisi yapan merkezlerle görüşün

 37. Taha says:

  Hocam 17 yaşındayım yüzümde burnumun sağ kenarında 3 tane küçük etli ben var nasıl düzeltilebilir
  Dr.Muharrem KAYA
  buharlaştırma yöntemleri ile aldırabilirsin

 38. Hava says:

  Iyi gunler, size bir sorum olacakti. Kardesimin dogustan basinin sol ust tarafinda kirmizi beni vardi, ileride zararli olmamasi icin ameliyatla aldilar (kazidilar). Ameliyat olali bi sene oldu, ama hala ameliyat yerinde kucukte olsa kabuklanmis yarasi var etrafida ben gibi kirmizi renkte. Iki ay once daha kotuydu yarasi, su toplamis sis bi yerdi, antibiotica ve krem verdikten sonra yarasi kurudu ama hala kirmizi ve yarasi kucukte olsa duruyor. Bunun sebebi nedir sizce? Yardimci olursaniz cok memnun olurum. Saygilarimla
  Dr.Muharrem KAYA
  hemanjiom olabilir.hemanjiom tedavisi yapan merkezlerle görüşebilirsin

 39. Anonim says:

  hocam kızım oldu boyun kısmında gül lekesi var ama ne annede nede babada böyle bir şey yok çocukta çıkan bu leke anne ve babada olmaması normalmidir yoksa anormal birşeylermi dönüyor
  Dr.Muharrem KAYA
  yoo anormal bir durum dönmüyor.mutlaka anne babada görülmesi gerekmez.damarsal bir anomalidir.laser vb yöntemlerle tedavi edilebilir

 40. aras says:

  merhaba hocam benim her yerimde buyuk benekler cikiyor yemek yesemde yemesemde cikiyor kan tahlilim 200kusuru gecti doktorlar çözüm unu soylemiyorlar sence bu hastalik ne ve benekler kırmızı yardımcı olursan cok sevaba girersin lutven biliosan soyle
  Dr.Muharrem KAYA
  yemek yiyip yememekle ilgili değilde allerjen olabilecek yiyeceklerden uzak durabilirsin.bunlarıda ancak kendin tespit edebilirsin.öncelikle baharatlı,salamura,turşu,tuzlama ,pastırma gibi yapılarak saklanan yiyecekler,yumurta,sucuk vb yiyecekler bütün bunlara dikkat etmelisin tüketirken.hangisi yada hangilerinin sana allerji yaptığını tespit edip diyetinden çıkarmalısın.bu mutlaka yiyecek değil aynı zamanda deterjanlar veya kullandığın şampuandanda olabilir.

 41. Merhaba hocam benim 9 yasinda bir oglum var bundan 2 ay once vucudunda sirtinda vede karin bolgesinde bulgurcuk gibi dokuyor donrada et beni gibi oluyor sanki ici sulu gibi sonrada kizariyor gittikcede vogaliyor dermatologa goturdum gecer dedi zararsiz oldunu soyledi ama gecmiyor gottikcede cogsliyo yardimci olusaniz cok sevinirim cigerden geldini soyliyolar cok korkuyorum
  Dr.Muharrem KAYA
  üniversite hastanesine götürün

 42. yesim says:

  Hocam merhaba.benim babamın ağzında hemonjinom teshısı edıldı kan topluyodu arada patlıyo tekrar cıkıyodu 2 senedırbolan bişe ve etı aldılar patolojiye gonderdıler cok korkuyorum .bişe çıkar dıe .ne yapmalıyız.tekrar vıkar mı
  Dr.Muharrem KAYA
  hemanjiom tedavisi yapan klinikler var çokda başarılılar ,tedavi ettirebilirsiniz.üstelik ameliyatsız yöntemlerle tedavilerini yapıyorlar

 43. Merhabalar ben 26 yaşındayım kırmızı beneklerin vücudumun her yerini sarmış durumda hatta birkaç tanesi mercimek şeklinde büyümüş durumda hiç geçmiyorlar tam aksine çoğalıyor ne yapmalım artık bıkmışım baktığımda psikolojim bozuluyor
  Dr.Muharrem KAYA
  damar beni tedavisi yapan kliniklerle görüşün

 44. nejla says:

  Hocam meraba benim göğsümun hemen altında bir kırmızı ben var ama yaşım ilerledikçe oda büyüyor yaşım 18 ama bundan 4 sene önce nokta kadar küçüktür şimdi bakınca ilaçtan hemen farkedilir göğsümde de kirmizi damarlar gözüküyor sizce bu bir hastalikmi
  Dr.Muharrem KAYA
  damar beni yada hemanjiom tedavisi yapan kliniklerle görüşmenizi öneririm

 45. yasemin says:

  Hocam merhaba kullandığım sivilce ilacınn yan etkisi olarak dudaklarda çatlama oluyordu bnde dudaklarm catlaynca sürekli kabukları kaldırıyordum yara yaptm sonra kan toplaması oluştu ben seklinde acaba nasıl geçerbir yıldır böyle
  Dr.Muharrem KAYA
  ben tedavisi yapan merkezlerle görüşün.anlattıklarınız damar benine benziyor.yani ilaca bağımlıda olmayabilir.laser,radyofrekans ve skleroterapi ile tedavi eden merkezler var

 46. Anonim says:

  Merhaba kizim 1.5 yasinda vucudunun cesitli yerlerin de ellerinde biraz daha fazla kirmizi lekeler cikti tahlil yaptirdik bekliyoruz merak ediuorum dudak cevresinde a de 3 4 tane cikti bilgilendirebilirmisiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  döküntüleri görmek gerekir burdan bişi söylemek zor

 47. Alican says:

  Merhaba hocam
  Burnumda kırmızı bir ben var sivilce sonrasımı kaldı tam hatırlayamıyorum. Birazcık uğraşmam sonucu uzun süreli ve yoğun kan akışı oldu ama hala kırmızılık duruyor. Ne yapmalıyım ?
  Dr.Muharrem KAYA
  o kadar kan akışı olduysa damarsal bir lezyondur.damarsal ben tedavisi yapan merkezlerle görüşebilirsin

 48. melike says:

  merhaba hocam ben 19 yaşındayım 2 göğsümün üstündede kırmızı kırmızı çokca lekeler var bunların bazıları kırmızı nokta gibi ama abarık bunlardan çok rahatsız oluyorum boynumun altındada var bazıları kabarık kahverengi lekelerde var sırtımda kırmızı nokta kadar kabarık lekeler sırtımdada var çokca bunu tedavisi ne olabilir ben çok rahatsız oluyorum tedavisi varmıdır zararı olur mu?
  Dr.Muharrem KAYA
  kabarık olanları elektrokoter veya radyo frekansla ,buharlaştırma yöntemleri ile kabarık olmayanları ise laserle aldırabilirsiniz.herhangi bir zararı olmaz

 49. gönül says:

  Merhabalar hocam ben 30 yaşındayım birden sırtımda etbeni çikti tehlikelimi ne yapmalıyım
  Dr.Muharrem KAYA
  aldırabilirsin

 50. Hocam Merhaba. Benim elimde eskiden çıkmış deri içi kırmızı lekeler vardı. Iğne ucu büyüklüğünde. Başta önemsemedim ama hem daha büyük lekeler haline geldi hemde sayısı artmaya başladı korkulacak birşey var mıdır ? Gerçekten korkmaya başladım çünkü gerçekten olanlar büyüdü ve yerine yenileri çıktı. Sebebi nedir çok merak ediyorum cevap verirseniz çok sevinirim 🙂
  Dr.Muharrem KAYA
  elinizdeki lekelerin öncelikle nedenini öğrenmeniz gerekiyor.öncelikle bir muayene olun dermatolojide.daha sonra size yol gösterebilirim tedavi ile ilgili neler yapabileceğiniz konusunda

 51. Merhaba hocam. Benim bedenimin her yerinde kirmizi benler var. Bunun bana zarari ola bilirmi.
  Dr.Muharrem KAYA
  sebebi net bilinmiyor.kılcal damarlardaki yapısal değişiklikten kaynaklanıyor.zamanla büyüyebilir.radyofrekansla tedavi ettirebilirsiniz

  • Hocam bilmiyorum ne kadar uyğun bir soru amma, ben hamilelik zamani fazla kilo aldim. Şimdi kiloları atamıyorum. Bir çok diyet yaptım alınmıyor. Yardimçı olsaydiniz çok sevinerdim.
   Dr.Muharrem KAYA
   bir diyetisyenle görüşün size uygun programı hazırlar.

 52. lütfen yardım says:

  Hocam benim gogus bölgesinde bir tane kırmızı ben olduğunu fark ettim ve bunun etrafında da çok çok küçük ben ler çıkmı. Sanki bunların bazıları kuruyup farklı renk almışlar kahverengine yakın sizce ne yapmam gerekir nedeni ne olabilir tskler
  Dr.Muharrem KAYA
  ben tedavisi yapan merkezlerle görüşün.hem tedavi hemde ne tür bir ben olduğun size izah edeceklerdir

  • lütfen yardım says:

   Tsk ler hocam peki korkulacak bir durum var mı? Ankarada bileğiniz omerebileceğiniz bir yer var mı
   Dr.Muharrem KAYA
   korkulacak bir durum yok.ankarada önerebileceğim bir kurum yok

 53. Merhabalar hocam benim burnumun üstünde çok küçük mercimek tanesi kadar kırmızı ben var acaba tedavi edilir mi ve bana bir zararı var mıdır ? Teşekkür ler 🙂
  Dr.Muharrem KAYA
  tedavi edilebilir.zararı olmaz kalırsa büyüyebilir buda tedavi edildiğinde iz kalmasına neden olabilir

 54. selma says:

  hocam meraba bende o kırmızı noktalardan var karın bölgemde bi kaç tane bacağımda bi tane var tehlikesi olmadığını yazmışınız diğer yazılarda ama yinede tedirginim trombosit düşüklüğünde oluyo diye yazılmış bazı internet sitelirinde benim plt değerim 183 kafam karışık bu kırmızı noktalar chery benlerimi yoksa peteşi denilen yapılarmı beni bilgilendirirseniz çok sevinirim teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  peteşi bambaşka bir durum

 55. Özgür Can Aslan says:

  Hocam ben saçımı kazıtınca başımda çok sayıda kırmızı ben olduğunu farkettim acaba zararı var mıdır tedavi ettirmem gerekirmi bu arada sıkça baş ağrısıda oluyor o yüzden midir acaba.
  Dr.Muharrem KAYA
  baş ağrısı yapmaz zararı yok ama alınması daha iyi olur

 56. Pınar says:

  Mrh. Bn 22 yaşndaym Karaciğerde et beni olduğu söylendi zararı varmı teşerkurler
  Dr.Muharrem KAYA
  et beni değildir damar benidir yılda bir takip dışında bir şey gerektirmez

 57. Benim babam 60 yaşında ve vucüdunda göğüs tarafında kırmızı küçük lekeler var Kan toplanmış galiba birde sigara içen bir insandır.Bende çok korkuyorum Kanser olmasından ..Birde acaba babama sigarayı nasıl bıraktırabilirim ve bu kırmızı lekelerin sebebi ne önceden azdı şimdi fazlalaşmış..
  Dr. Muharrem KAYA
  Vücutta çıkan küçük kırmızı lekeleri tedavi ettirebilirsiniz.Fakat yenileri çıkacaktır. ALO171 i arasanız sigara bırakma konusunda yol gösterici olurlar yada hipnozu deneyebilirsiniz.

 58. ceren says:

  Benim kızım 3 aylık 40 Günlükler fark ettim damar benzerini 12 tane var vücudunun çeşitli yerlerinde önce kırmızı bir nokta gibi çıkıyor sonra zamanla büyüyor çok korkuyorum zarar veririm kızıma ultrason çektik temiz çıktı şimdi en büyüğü mercimek tanesi kadar cvp verirseniz sevinirim
  Dr. Muharrem KAYA
  küçükken müdahale edilirse büyümeden bitmiş olur yoksa büyüyebilir. tedavi seçenekleri için hemanjiom.net e bakabilirsiniz.

 59. tuncay kara says:

  Hocam 23 yaşındayım yaklasik iki sene once gousumun etrafında hafif koyu lekeler çıktı önemsizdir dedim simdi vücuduma yayıldı ve kırmızı lekeler çıkmaya başladı ve kaşıntı yapıyor ne yapmam gerekiyor hocam şimdiden teşekkür ler
  Dr. Muharrem KAYA
  vücuttaki kırmızı benlerin tehlikesi yok ama tedavisi de çok basit

  • ibrahim says:

   Saygılar hocam benimde vücudumda küçük kırmızı lekeler cıkıyor sırtımda kollarımda daha cok cıkmaya basladı tehlikelimidir ne yapmam gerekir yardımcı olurmusunuz 😕 Tesekkurler
   Dr. Muharrem KAYA
   Tehlikesi yok ama basitçe tedavi edilebiliyor

   • Nesim Efe says:

    Merhaba hocam ben 16 yaşındayım benim daha dün vücüdumda aşırı derecede, çok küçük kırmızı noktalar çıkmaya başladı acile gittim alerjidir dedi iğne vurdu bir tane ilaç verdi ama fayda etmedi kaşıntı felan fazla yapmıyor ben kaşırsam kaşınıyor karnımda çok var ama bacağımda felan gözükmüyor nedir bilgi verir misiniz teşekkür ederim .
    Dr.Muharrem KAYA
    döküntüleri görüp değerlendirmek gerekir.bazı alerjiler hemen sönmez.

 60. samet says:

  Merhaba hocam ben 21 yaşındayım. Çok fazla internette araştırdım bu kırmızı kan benlerini ama hala korkum bitmedi. Hocam benim yüzümde bitane ve vicudumun değişik yerlerinde bu benlerden var . Geçenlerde kolumdakinin içi kan dolmuş gibi oldu sıktım ve kan geldi. Bi kaç gün sonra yine aynı şekilde kan beni gibi oldu acaba sorun ne ve kanamasında bir sakınca varmıdır? Saygılar
  Uz.Dr. Muharrem KAYA
  Asıl adı damar benidir tamamı tedavi edilebilir.Kanamasında herhangi bir sakınca yoktur.

 61. Meraba ben 17 yaşındayım. Kollarımda kırmızı kırmızı lekeler var. Herhangi bir kabarıklık yok,iğne ucu boyutundalar bazıları biraz birazcık daha geniş. Üzerine bastırınca yokmuş gibi oluyor birkac saniye sonra tekrar beliriyor.Bu sabah 51 taneydi şuan 63 olmuş. Kiloya bağlı olduğu yazıyor birkaç sitede ama ben öyle olmadığını düşünüyorum, sabahtan akşama kilo almış olamam. Bir sitede lösemi belirlisi olarak bahsedilmiş. Sadece kollarımda var ama karın bölgemde biraz kaşıyınca kırmızılaşıp noktalar çıkıyor. Bununla ilgili bir bilgi verirseniz sevinirim..
  Dr. Muharrem KAYA
  Sayının bu kadar hızlı artması alerji veya tahrişe bağlı olduğunu düşündürür, kendiliğinden geçmesi beklenir. Kan hastalıklarında (kanama bozukluklarında) daha çok bacaklarda görülür.

 62. perihan says:

  benim çocumda gözünün üstümde et çıktı hocam siz ona etbenimi diyorsunuz bilmiyorum çok az kan toplamış bu kötümü ne olur acil cevap çok korkuyorum mutlaka cevabınızı beklicem saygılar
  Dr. Muharrem KAYA
  Tarifinize göre bir şey demek zor, çocuğunuzu muayene ettirmelisiniz.

 63. Merhaba hocam yaşım 16 vücudumda küçüklüğümden beri kırmızı benler var yaklasik 20 30 tane vardir büyüklükleri degisiyor ve ben cikmaya devam ediyor biraz zayifim ve cok beyazim güneşe cikinca cikiyor sanirim şimdiye kadar tedavi ettirmedim korktugum icin ama aldirmak istiyorum sizce ne yapmaliyim
  Dr. Muharrem KAYA
  Laser veya radyofrekansla alınabilir.

 64. merhaba bn 22 yasındayım özel bölgemde bi et beni var . ve o bazen buyuyor bazende küçülüyor. .. simdide farkettim gögsümde kırmızı leke oluşmuş. kırmızı lekede ara sıra kayboluyor. ayrıcada yenı yenı sol kolumda tam dirsegimin biraz üstünde kocaman bi et beni cıktı 1 sene önce anlam veremıyrom. doktora gıtmekten korkuyrm..sizin cevabınızı bekliyrm… teşekkür ederim…
  Dr.Muharrem KAYA
  tedavi olmalısınız tabiki doktora gibip

 65. Vehbi Cetin says:

  Hocam slm,benim penisimin alt bölümlerinde ve etek traşı olgumuz yerde et parçaları çıktı,ve bu et parçalarının birazı büyük ,bu sonradan oldu acaba bi zararı varmı veya nasıl bi tadavi olmak gerekir,eczanelerde varmı bi ilaç,şimdiden tşk ederim,iyi calişmalar
  Dr.Muharrem KAYA
  kondilomdur ve bir an önce uzman tarafından tedavi edilmeli

 66. safa kılınçer says:

  değerli doktorum eşim 58 yaşında ve uzun zamandır sag kolu dış yüzünde 2mmx2 mm ebatlarında bir kırmızı kan beni bulunmakta idi ama bu gün bana gösterdiğinde üzerinde toplu iğne başı kadar bir mor renk oluşmuş dedi baktım ve huylandım.nereye baş vurmalıyız dermatolojimi cildiyemi yoka onkoloji midir yardımcı olursanız sevinirim.teşekkür ederim.31.05.2014 safa kılınçer
  Dr.Muharrem KAYA
  dermatolojiyle cildiye aynı branş, tarifiniz damar benine benziyor hemanjiom tedavisiyle ilgilenen damar cerrahıyla görüşebilirsiniz.
  anlattıklarınız önemli bir soruna benzemiyor ama tedavi edilebilir

 67. Harun says:

  Hocam merhaba , 21 yasindayim yillardir burnunun tam orta sinda oval bicimde chery dediğimiz hafif kizariklik var yaz aylar inşa sahada belirginlesiyo rahatsiz etmeye başladi . Uzman laser tedavi çukur oluşturabilir diye ruboril krem verdi ancak oda bi ise yaramadi siz ne önerirsiniz tedaviden sonra yeniden cikma ihtimali var mi .
  Dr.Muharrem KAYA
  uzman dediğiniz de satış uzmanı galiba, hiçbir işe yaramayacağını bile bile sattığına göre 🙂
  radyo frekans tedavisini de araştırın

 68. eslem says:

  Hocam iyi akşamlar. . Ben az önce farkettim gobek , gogus alti ve kollarimda kirmizi benler olusmus. Biraz arastirdim kilcal damar genislemesinden olusurmus . Bende varis var hem kilcal damar hem toplar damar varisinbi iliskisi olabilir mi ? Bide bu aralar 6 kilo verdim istem dışı ondan olabilirmi ne yapmam lazim bilgilendirirseniz sevinirim . Teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  evet damar benidir ama diğer damar rahatsızlıklarıyla ilişkisi yok

 69. receq says:

  Mrb 3 yildir burnumun ustunde kirmizi kan toplanmasi oldu
  Sinir catlamasi dediler inanmadim bunun ilacla bi tedavisi yokmu
  Siringayla kani alsak duzelirmi…
  Dr.Muharrem KAYA
  ilaçla tedavi olmaz şırıngayla aldığınız kan 2 saniyede geri gelir

 70. meltem says:

  Merhaba,
  33 haftalik sezeryanla acil doğum yaptim, bugün oğlumun 43 gunu bitti fakat aklima takilan bir sorunum vardi internette arastirirken sitenizi buldum ve sormak istdim.
  Oğlumun sağ kulaginin onunde kirmizi ben var mercimekten kucuk ayak altinda var iki tane onlar daha kucuk ve bide hayasinin yaninda yani bacaginda gibi fazla buyuk ve sis kirmizi ben var sizce tehlikesi varmi?
  Dr.Muharrem KAYA
  büyüme riski var
  fotoğraflayarak yakından takip edin büyüyorsa hemen tedavi ettirin

 71. erdogan says:

  Merhaba, 18 yasindayim ve sol kalcamin sol ust taraflarinda olusan mercimek buyuklugunde kirmizi ben vardi ve bir sure sonra kaybolmustu simdi ayni yerde tekrardan kirmizi ben olustu sizce tehlike arz eden bir durum var mi yoksa korkulacak bir sey yok mu? Tesekkurler..
  Dr.Muharrem KAYA
  kırmızı benler tehlikeli değildir

 72. gülçiçek says:

  mrn dokt r bey 19 yasındayım ewlıyım 4 aylıkoglum vr bogazımda batırmış gbı et benı vr kaşıdım kanadı korktum bnde nokta kadar kanser olur dye korktum blgı verın ıne batırmış gbı nokta kdr kırmızı renk
  Dr.Muharrem KAYA
  hiç önemi yok rahat olun

 73. Sultan says:

  Hocam benim on yaşında bir kızım var belirgin bir hastalığı ve şikayeti yok fakat beni rahatsız eden bir durum var yıllardır dudağının altında çenesine yakın kırmızı bir leke kan birikintisi gibi bir görüntü var tam olarak tarif edemiyorum kırmızı bir noktada diyebilirim vücudunun başka hiç bir yerinde böyle bişey yok sizce bu tehlikelimidir ve ne yapmam gerekiyor teşekkur ederim
  Dr.Muharrem KAYA
  hastalığının adı hemanjiom,rahatsız etmiyorsa vede büyümüyorsa önemli bir hastalık olmadığı için kalabilir ama görsel olarak rahatsız ediyorsa yada büyüyorsa lazerle tedavi edilebilir.

 74. Merhabalar , yasim 25 cocuklugumdan beri kirmizi benlerim var nokta kadar yalniz yasim ilerlesikce bu benler artmaya basladi kasinti oluyor ara ara tatli tatli kasiniyor.annemdede var fakat kasintisi yok doktora gitmelimiyim? tehlikeli bir durum varmidir ?
  Dr.Muharrem KAYA
  tehlikeli olduğunu sanmıyorum ama tedavi olabilirsiniz

 75. aynur says:

  Merhaba doktor bey ben 24yasindayim benim kollarimin ustunde kirmizi minik noktaciklar olusmaya basladi..bastirdigim zaman bir iki saniyeligine kayboluyor ve sonra tekrar beliriyor annemdede var buna benzer benler acaba tehlikeli olbilirmi?
  Dr.Muharrem KAYA
  tehlike düşündürecek bulgu tanımlamıyorsunuz

 76. hacer says:

  merhaba 26 yaşındayım 4-5 senedir sol göğsümün yanında 1cm çapında kabarık canlı kırmızı ben vardı son 1 senedir şu ara daha çok boynumda göğüs üstlerinde kollarımda nokta nokta kırmızı benler çıkmaya başladı bunları aldırsak bi zararı olurmu daha sonra kanama yaparmı bana yardımcı olursanız sevinirim tşk
  Dr.Muharrem KAYA
  hayır kanama olmaz buharlaştırma yöntemiyle basitçe tedavi edilebilir

 77. ebrar says:

  Merhaba hocam.yasim 28.kollarimda ve simdiler de yuzumde kirmizi kucuk benler cikiyor.bu benler zamanla kahverengini aliyor ve bildigimiz ben oluyor.yuzumde ve kollarimda sayisi artti.bu durum normal mi.?ne yapmaliyim 🙁 🙁
  Dr.Muharrem KAYA
  normal değil ama gördüğümüz durum

  • ebrar says:

   Hocam gordugunuz bir durumsa ne denir buna.yani cilt kanseri tehlikesi tasiyan bit durum mu?doktora acilen gorunmem mi lazim. 🙁 🙁 oneriniz ne.bu arada kollarim gunes gormuyor bunun bi etkisi olabilir mi
   Dr.Muharrem KAYA
   görünseniz iyi olur

  • Ertuğrul says:

   Sayın ebrar, dediğiniz şeyin aynısı bende de oluyor. Önce küçük kırmızı bir nokta çıkıyor bir kaç zamana kahverengi ben oluyor ve aşırı biçimde çoğalıyor. Benim kollarımda ve yüzümde çok çıkıyor.küçük gibi duruyor ama zamanla büyüyor çıksa küçük değil yani. Siz tedavi için ne yaptınız? Bana da bilgi verir misiniz?

   • sevda says:

    Bende de aynı durum var, vucümda kırmızı benler çıkıyor zamanla kahverengi oluyor, son zamanlarda hızla arttı, neden kaynaklandığını bilen var mı acaba?

 78. Tunay says:

  Hocam Merhaba. Benim saç derimde 2 hafta önce farkettiğim et beni tarzı birşey çıktı kırmızı renkli bir gün önce başka birtane daha olduğunu farkettim oynayınca kanıyor sonra kabuk bağlıyor. bunların melanom olma riski var mıdır? şimdiden teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  çok küçük bir ihtimal emin olmak için muayene gerekir.

 79. Nazli says:

  Hekim daha bir sualim var.bu xalin kenarlari kizarik sekildedi.yanagim cox pis gorunur.xali aldirana qeder bu qizariqligin qarsisini nece ala bilerem.ve yaxud kendim nasil tedavi ederim gecici sure icin?
  Dr.Muharrem KAYA
  sanırım pura veya fondöten ile kapatmak dışında ayapabilecek bir şeyiniz yok

 80. Nazli says:

  Salam hekim.menim sol yanagimda 2-3il qabaq qirmizi xal yeni (ben) yarandi.kenarlarinda kicik qirmizi damarlar da vardi.bir nece defe sixmisam.chox qan geldi.indi hamileyem ve xali yene sixdim cox boyudu.hekim deyir ki dogusdan sonra gel lazerle yandiraq 15deqiqelik ishdi.sizce de 1seansa bu xaldan qurtulmaq olar?
  Dr.Muharrem KAYA
  farklı yöntemlerle tedavi edilebilir,lazerle tedavi birden fzla seans sürebilir.

 81. ipek says:

  Kolarımda gösümde nokta kadar kırmızı benler var 16 yaşındayım
  Dr.Muharrem KAYA
  onlara bir tür damar beni olan chery deniyor,kolayca tedavi edilebilir
  http://www.ideaklinik.com den yardım alabilirsiniz.

 82. nehir says:

  hocam merhaba bu benlerin her yerde olabilceğini yamışsınız benim vajinamın dış dudağının iç tarafında damarın üstünde kırmızı ben var rengi koyu kırmızı sanki içide kan toplanmış gbi bu tehlikeli bişimidir kanser belirtisi ihtimali olabilirmi cevap yazarsanız çok sevinirim çok teşekkürler…
  Dr.Muharrem KAYA
  kanser olduğunu sanmam ama rahatsız edebileceği için tedavi olmanız daha iyi olur

 83. merhaba hocam , annem 38 yaşında (vücüdunda)sırtında 3 , ve göbeğinin oralarında 5-10(tane) arası kırmızımsı gözle görülecek kadar sizin adlandırdığınız gibi ”kırmızı ben” var . Bunlar tehlikeli midir ? neden çıkmış olabilir ? rica etsem yorumlar mısınız ?
  Op.Dr.Muharrem KAYA
  damarsal değişimdir ve tehlikesizidir.

 84. müslüme says:

  merhaba benim sol koltuk altında kırmız ben var iki aydır teylikelimidi lütfen beni bilgiledirirmisin teşekür ederim
  Op.Dr.Muharrem KAYA
  tehlikeli değildir ama aldırabilirsiniz.

 85. zeynep says:

  merhabahocam 26 yaşındayım kırmızıbeneklerın artığını yenieni farkedıyorumm cevaplarınızdanda anladığım kadarıyla tehlıkesiyoktur umarım öledir ama cesaretımı toplayabılırsem doktora başvurucam bilgileriniz için teşekürlerr

 86. CENK says:

  merhaba hocam okuduğum haberde kırmızı lekeler kacaciğerin bittiğini söylüyordu bir ünlü için şuan panik içindeyim avcumun içi dahil olmak üzere vucudumun her tarafında çıkan pembe gibi hafif kırmızıyı andıran büyüklüğü 1mm gibi dikatli bakıldığında görülen fakat internette okuduğum ve araştırmalar korkuttu doktora gitmeye çekiniyorum sonuçtan korkuyorum. cevabınızı önemle bekliyorum. teşekkür ediyorum. iyi günler
  Dr.Muharrem KAYA
  karaciher hastalığındaki çok farklıdır
  ama yinede karaciğerinize baktırabilirsiniz.

 87. canan yıldız says:

  merhaba hocam benim sağ yanağımda çeşitli büyüklükte 3 tane kırmızı ben var bunlar beni çok rahatsız ediyor nereye başvurup aldıra bilirim yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim…
  Dr.Muharrem KAYA
  bir çok yerde aldırabilirsiniz
  http://www.ideaklinik.com ye bir bakın

 88. mrb. hocam.. benim doğuştan sağ bacağımın büyük kısmında kızmızı lekeler var ve bu kırmızılar arasında yaşım ilerledikçe mor lekeler çıkmaya başladı. ve bacağın arka bölümünde bi damarın çok belirgin bi şekilde şişkinlik var. 20 yaşındayım bugüne kadar kontrol için hastahaneye gitmedim. doğarken doktorlar doğum lekesi dediği için üstünde durmamış ailem. ama çok yürüyünce bazen ayağımda uyuşmalar hissediyorum. sizce ne olabilir yada ne yapmam gerekiyor bilgilendirirseniz çok memnun olurum…
  Dr.Muharrem KAYA
  adı şarap lekesi
  uzun sürer ama tedavi ettirebilirsiniz.

 89. hocam merhaba!benim de vücudumda bu benlerden 5 tane kadar var.acaba bu yaşın ilerlemesiyle alakalı bir durum mu?bir de tedavi süresini ve ücretini nerden öğrenebiliriz?teşekkürler..
  Dr.Muharrem KAYA
  yaşla birlikte artması sık görülen bir durum.Tedavi ücretlerini araştırın

 90. aysenur says:

  hocam ben dün farkettim. gözümün tam yanında küçük nokta işaretinden biraz daha kalın bir şekilde oluştu. 16 yaşındayım daha. korktum. annem stresten olur dedi. doğrumu dur? zararı var mıdır?
  Dr.Muharrem KAYA
  stresle ilişkisi yok,zararı olmaz

  • Goz bebegimin yaninda kucuk kirmizi bir nokta var sebebi ne olabilir
   Dr.Muharrem KAYA
   damar beni olabilir.muayene olmanızı öneririm

 91. hocam benim göğüs üstünde ve kaburgalarımda bu kırmızı hafif kabarık benlerden çıkdı sonra sadece siyah iz olarak kaldı bikaçtanesi osurn nedir.teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  siyahsa ben olduğu düşünülür kabarık olmadan da ben olabilir

 92. lale türkmen says:

  slm.. yaşım 36 ve 3 yıl önce yanağımda küçük kırmızı ben çıkdı. ilk zamanlar kaşınmıyordu ama şuaralar aşırı derecede kaşınıyor. sebebini öğrenebilirmiyim hocam… teşekkürler…
  Dr.Muharrem KAYA
  tahriş olduğu için kaşınıyor olabilir,bende kaşınma önemli bir bulgu değil,beni aldırın kaşıntıdan da kurtulun

 93. Arzu Gülen says:

  Merhabalar.. Benim de 2 yıl önce burnumun yanında kırmızı ben çıkdı mercimek kadardı, sıkdım aşırı kan geldi ve küçüldü. Şimdide belimde çıkmış ve mercimek kadar.. Acaba onuda sıksam mı? bir zararı olurmu?? bu benleri yok edecek ilaç yokmudur?? Cevebınız için şimididen tşkler ve iyi çalışmalar….
  Dr.Muharrem KAYA
  sıkarak veya ilaçla tedavi edemezsiniz,teknolojiyle yok edilebilir

 94. ömer kaya says:

  merhabalar hocam..bugün internette dolaşırken bu tarz benleri olanlar dikkat gibi bi haber gördüm ve habere baktıgımda kanserli benlerden bahsediyordu ve belirtilerinde kırmızı ve düzensiz(tam yuvarlak olmayan) şekilli olduklarından bahsediyordu… benim de karın bölgemin solunda bir tane kırmızı ben mevcut oldukça küçük bir ben ve düzensiz bir görünüme sahip.. bu benin zararı var mıdır? ayrıca haberin linkini gönderiyorum resimde görülen benle birebir aynı görüntüye sahip bende bulunan kırmızı ben …htt p:// haber.mynet.com/foto-analiz/kanserli-ben-nasil-anlasilir-722609-5
  Uzm.Dr.Muharrem KAYA
  kırmızı benler tehlikesizdir ama tedavi olarak tedirginliğinizden kurtulabilirsiniz.

 95. şenol kutluk says:

  merhaba size sorum benim bedenimin çeşitli yerlerinde kırmızı ben şeklinde benler var bunun nedeni hep karaciğerden kaynaklı diyorlar sizce bu doğru mudur ? nedeni nedir ? doktora gitmek istiyorum ama vereceği cevaptan da korkuyorum ya kanser derse…. sizin cevabınızı da merak ediyorum… teşekkür ederim…
  Uzm.Dr.Muharrem KAYA
  kırmızı benlerin kanser olma ihtimali yok diyecek kadar azdır ve karaciğerle hiçbir ilişkisi yoktur,karaciğer hastalarında görülenin adı spider anjioma dır.
  bunlar küçük damar yumaklarıdır estetik dışında sorun yaratmaz.

kucing