Procapil saç dökülmesi tedavisine özel geliştirilmiş bir komplextir.Fransız Sederma Pharma tarafından geliştirilmiştir.Tansiyon ilacı olan ve saç dökülmesi tedavisinde kullanılan minoxidil ve prostat hastalığının tedavisinde kullanılan finasterid gibi değildir.

Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan hipertansiyon ve prostat ilaçlarının yan etkisinden yararlanma şeklinde etkinliğe benzemez.

Minoxidil ve finasteridin birlikte kullanımı başarı oranını % 92 ye çıkarsa da yan etkilerde buna paralel olarak artabilmektedir.Procapil bunlardan farklı olarak direk saç için üretilmiş bir üründür.Kökü uyarma ve kökü besleyen damarlarda genişleme etkisi yanı sıra dökülme sebebi olan DHT oluşumunu ve DHT nin köke ulaşmasını engellemektedir.Bu etkileri sayesinde saç dökülmesini durdurma etkisi % 90 lar civarındadır.

Procapil tercih sebepleri şunlardır ;

-Saça özel geliştirilmiş üründür.

-DHT oluşumunu engellediği için minoxidil gibi zamanla etkisi azalmaz.

-Kökü uyarma ve damar genişletme etkisi yeterlidir.

-İlk 3 aydan sonra günlük tek doz kullanmak yeterlidir(bu sayede kullanımı kolay ve ekonomiktir).

-Önemli yan etkisi yoktur.

-Allerji ihtimali alternatiflerine kıyasla çok daha azdır.

-Tüyleşmiş kılların canlandırıma etkisi en fazla olan bileşendir.

-Sadece kök bölgesinde etkili olduğu için cinsellik üzerine yan etki oluşturmaz

-Vücut kıllarında canlanmaya sebep olmaz.

-Procapil kullanılırken ek bir ürün kullanımına ihtiyaç duyulmaz.

-Bölgesel kullanıldığı için cinsellik üzerine yan etki yapmaz.

Türkiyede procapil içeren iki sprey vardır biri Fransadan ithal edilen Floxia % 3 sprey dir ve erkek kullanımı içindir,ikincisi aktif maddesi Fransadan ithal edilip üretilen hairforte sprey dir,hairforte sprey erkekler için % 3 yanı sıra kadınlar için % 2 lik formunu da üretmiştir.

.

.
Procapil ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Procapil” Yazısında 11 Yorum

 1. Begüm says:

  Hocam benim bir sorum olacaktı benim kan testimde değerlerim normal çıktı sadece d vitaminim düşük çıktı biraz , tiroidlerime de bakıldı onlarda normal seviyede sorun çıkmadı biotine bakıldı o da normal düzeyde aynı zamanda 5 aydır haır forte sprey ve xpecia tablet kullanıyorum dökülmem devam ediyor bunun nedeni sizce ne olabilir ?
  Dr Muharrem Kaya
  Bir çok faktör olabilir, hairforte daha çok erkek tipi dökülmede etkilidir. Ek olarak geniş spektrumlu bir tabletle detekleyebilirsiniz.

 2. Gamze says:

  Hocam minoxili bırakıp procapil içeren sprey kullanmaya başladığımız takdirde minoxilin çıkarttığı saçlar dökülür mü ?
  Dr Muharrem Kaya
  Dökülmmesi beklenir

 3. Öznur says:

  Hocam minoxili bir buçuk sene aralıksız kullandım çok güzel sonuç elde ettim ancak düzenli kullanmama rağmen sanırım etkisini kaybetti ve ani bir dökülme başladı ben de minoxili bıraktım 4 aydır düzenli haır forte sprey ve xpecia tablet kullanıyorum ancak dökülmem devam ediyor. Kan değerlerim normal genetik dökülme denilmedi saçımın genelinde bir dökülme var sizce ne yapmam gerekiyor ?
  Dr.Muharrem Kaya
  başka bir sistemik hastalık neden olabilir.troid hastalıkları vb.chek up yaptırın

 4. Tolga says:

  Hocam ltfn cvplayin sonucta eczanede satilan urunlere bir nebze olsada guwenmeliyiz bnce bioxsin de saglik bakanligindan onayli para tuzagi olsa niye o kadar sektore yatirim yapsinki bide kalitesiz bir urun niye o kadar pahali olsunki zaten kotu olsaydi uzun sure piyasada kalmazdi sizin dusunceniz
  Uzm.Dr.Muharrem KAYA
  tamam alın ve kullanın ama yinde de hiç olmazsa paranızı çöpe atmadan önce bir kişi de olsa olumlu cevap almış biriyle tanışın, tabi bulabilirseniz 🙂

 5. Hasan kea says:

  Hocam merhabalar, yaklaşık bir yıldır minoxil kullanıyorum ve ciddi oranda saç artışı gerçekleşti kafamda. Fakat başağrısı yaptığı için minoxil i bırakıp hair forte kullanmaya başlamak istiyorum. Bu mümkünmüdür? Çünkü minoxil in çıkardığı saçlar kullanmayı bırakınca dökülüyormuş. Procapil minoxil sayasinde çıkan yeni saçların korunmasını sağlayabilir mi? Yoksa çıkan saçlar geri dökülür mü?
  Op.Dr.Muharrem Kaya
  sağlar.dökülme beklenmez.

 6. hocam merhabalar iyi çalışmalar hocam sorum şu hairforte sprey saçlarımı gayet siklastirdi uzun suredir kullanıyorum. .. şuan saçlarıma spreyi sıkarken damlalik la olsun kendi ucuyla olsun tam yediremiyorum ve fazla sıkmak zorunda kalıyorum. .. esas sorum bu spreyi kullanırken bazı yediremedigimiz bolgelelerede kılcal yollarla spreyin etkisi varmi dır hocam yoksa bütün alanın islakmi olması lazım
  Op.Dr.Muharrem Kaya
  doz yetersiz kalabilir.damlalıkla saç dibine uygulamalısın

 7. hocam merhabalar iyi çalışmalar yaşım 24 5 aydır hairforte spreyi kullanıyordum ve oldukça sıklaşmisti fakat son zamanlarda sivilce tortu kaşıntı kızarıklık yaptı bende bıraktım ve 2 ay içerisinde saçlarım resmen eskisinden daha seyrek oldu. sorum şu hocam süreye tekrar başlarsam aynı sonucu yakalarmiyim ikinci sorum ise hocam tekrardan kızarıklık kaşıntı sivilce vs. yapsa bile devam etmelimiyim aslında beni çokta rahatsız eden bi durum yoktu fakat daha kötü şeyler olabileceğinden korktuğum için bıraktım hocam yardımcı olursanız sevinirim. ..
  Dr.Muharrem KAYA
  tek dozla devam et.daha geç cevap alırsın ama daha az reaksiyon olabilir.genetik dökülme tedavisinde ilaçlar bırakılınca eskiye dönersin.

 8. Hocam merhabalar iyi çalismalar hocam bu hairforte veya minoxil ilk baslarda zayif sac tellerini iterek daha sonra daha kaliteli olarak cktgnı söylüyorsunuz peki hocam sprey yerine sürekli günde 2 tablet xpecia almak daha mantikli degilmi hem ilk baslarda dökülme yapmaz hem sac dökulmesini önler hemde minyatürlesmis saclarda kalite artışı sağlar sizin yazdklariniza gore söyluyorum hocam daha mantıkli degilmi
  Dr.Muharrem KAYA
  daha öncede belirtmiştim ürünler tek başlarına saç dökülmesini %75 oranında engeller spreyle birlikte kullanldıklarında bu oran %95-98 lere çıkar daha iyi sonuç alınır.

 9. ozan says:

  Saolun hocam cevabiniz icin yaklasik 20 gundur hairforte yatarken kullaniyorum sadece gunduzleri isten dolayi xpecia tabletide gunde 2 defa kullaniyorum bu sekilde ne zaman sonuc alabilirim hocam spreyi 1 kez kullandgm icin
  Dr.Muharrem KAYA
  sizde dökülmenin azaldığını yeni kıl köklerinin geldiğini farkedeceksiniz.yaklaşık 4-5 ayı bulabilir.kişisel özellikleriniz nedeniyle bu süreç değişebilir

 10. cemal says:

  Hocam Merhabalar ;
  Faydalı bilgiler paylaştığınız için teşekkür ederim. Dökülmem son 6 aya göre oranla fazlalaştı saçlarım çok seyrekleşti alın kısmındaki şakaklarda çok açılma var. Xpecia tablet kullanmaya karar verdim . Yaklaşık 7 ay önce minoxil sprey ve perfectil tablet kullandım doz oranı hiç aşmadım fakat 2 ay sonunda vücudumda alerjik reaksiyon gösterdi. Bu Xpecia tablet ile minoxil sprey mi önerirsiniz yoksa hairforte spreyi mi ?
  Diğer bir sorumda minoxil spreyin cinsel üzerinde yan etkisi var mıdır? Hairforte DHT hormonunun saç köklerine ulaşmasını engelliyor demişssiniz de minoxil sprey için ne gibi bir durum söz konusudur yazdığınız yazılarda bulamadımda Saygılar …
  Dr.Muharrem KAYA
  🙂 minoxil spreyinde hairforte spreyinde cinsellik üzerine herhangi bir etkisi yok.sadece hairforteun içeriği daha zengin.ve içeriğindeki moleküllerden birisi saç köküne zarar veren dht yi bloke ediyor.böylece daha iyi bir etkinlik ortaya çıkıyor.hairforte ve xpecia kullanabilirsiniz

 11. ozan says:

  Hocam merhabalar iyi calismalar saclarimin on tarafinda seyreklik var yaklasik 20 gundur hairforte sprey kullaniyorum tam yediremedigim icin saca sürekli 8 fis fln sıkıyorum ekstra bi sakincasi varmidir bu durumun?
  Dr.Muharrem KAYA
  gereksiz yere fazla ilaç tüketiyorsunuz.damlalık kullanabilirsiniz

monyet