Sakal ekimi ciddi bir işlemdir, eğer sakal ekimi düşünüyorsanız lütfen aşağıdaki ayrıntıları iyi okuyup bilgi düzeyinizi artırdıktan sonra videoları izleyin ki daha anlaşılır olsun. Sakal ekimi kimin aklına gelir bilmem ama videoyu izleyince gerçekten ihtiyaç olabileceği akla yatıyor. Tabi yüz bölgesi olduğu için de ayrı bir özen göstermek gerektiği anlaşılıyor. Videoda her ne kadar yüzü görünmese de Op.Dr.Seher ŞİRİN tarafından ayrıntılı bir şekilde gösteriliyor ve anlaşılır dille anlatılıyor.
Sakal Ekimi Video; Videodan anladığım kadarıyla kesinlikle dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var ve bu noktalar araştırılmadan ekime karar vermemek gerekiyor.  Sanırım öncelik sıralamasına göre yazarsam şöyle uygun olacak;
1- Kesinlikle uzman doktorun bizzat kendisi tarafından ekilmeli, “doktor kontrolünde” uydurması tamamen hastayı aldatmak için üretilmiş bir laftır.
2- Kökler mutlaka tekli olarak ekilmeli çünkü doğaldan çıkan sakalların tamamı teklidir, 2-3 kök içeren guruplar halinde ekilirse sırıtacaktır ve asla doğal görünmez.
3- Kökler iğne ile açılan 0.6 mm lik deliklere ekilmelidir, lateral slit denilen kesici aletlele de olsa asla kanal açılarak ekim yapılmamalıdır.
4- Türkiye’de “saç ekim uzmanı” diye bir uzmanlık yoktur, size “saç ekim uzmanımız ekim yapacak” veya “ekip halinde ekiyoruz” dendiyse bilin ki ekiminizi yardımcı personellere yaptıracaklar.
5- Görüşmeye gittiğinizde “koordinatör” denilen pazarlama uzmanıyla değil kesinlikle ekimi yapacağını söyleyen doktorun bizzat kendisiyle görüşmelisiniz.
6- Açı verilirken 30-35 dereceler verilmesi şart bu da ancak iğne ile ekimde mümkündür kanal açılarak yapılan ekimlerde sakallar 80-90 derecelerle dim dik çıkar. Ayrıca o bölgede var olan kılların yönüne göre açı verilmelidir.
7- Kökler canlı kısmından değil cansız kıl kısmından tutularak ekilmelidir.
8- Kökler boyun ve elmacık kemiği civarındaki gereksiz kıllardan alınmalıdır. Böylece hem sakala tıpatıp uyan kıllar nakledilmiş olur hem de gereksiz kıllara epilasyon yapılmış olur. Ancak kişide gereksiz sakal yoksa enseden alınan kökler nakledilmelidir.
9- Yardımcı personeller ekimi yapan doktora yardım etmelidir çünkü adı üstünde “yardımcı sağlık personeli”
10- Hastanın beklentisi karşılanacaksa önerilmeli ve ihtiyacı kadar kök nakledilmelidir.
11- Kökler vücut dışında kısa süre kalmalıdır yoksa oksijensizlikten ölürler, bunun en pratik yolu alımla ekim işlemi eş zamanlı yapmaktır.
12- Bu da benim kişisel fikrim olsun; 21 yaşından önce kişi çok istese bile yapılmamalıdır çünkü hala sakalın çıkma ihtimali var ayrıca doğru karar vermek için 21 yaş daha uygun bir yaş.

Aradaki farkların daha iyi anlaşılması için buna ek olarak youtube daki farklı videolardan kesilerek alınmış 4 video eklenmiştir ilk videoda köklere nasıl özenli davranılıp nasıl açı verildiğini, sonraki iki videoda köklerin nasıl doku içine 90 derece açılarla rastgele tepiştirildiğini son videoda ise 1.2 mm lik lateral slitle kanalların kaç derece açıyla açıldığına dikkat edin.

https://www.canisler.com/sac-ekimi/

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Sakal Ekimi Video” Yazısında 13 Yorum

 1. Yaşım 24 sakalım var fakat kimi yerler yani bıyık çene daha önde gidiyor ve sert. Bu prp mezoterapi tedavileri sakala da yapılabilir mi. Yoksa sakal a dan z ye bu dht hormonuna mı bağlı. Vitaminlerin bir faydası olmaz mı
  Dr.Muharrem Kaya
  sakalda asıl sorun kıl kökünün olmayışıdır.herhangi bir fayda görmeniz için kıl kökü olması gerekir.bu gibi durumlarda sakal ekiminden başka seçenek yok

 2. Kaan Oğuz says:

  Hocam 17 yaşındayım biliyorum erken ama tüm arkadaşlarım resmen hacı baba oldular yemin ederim depresyona girdim. Hocam ama hiç birşey yok yani hiç yok bıyık da hiç yok aynada yakından bakıyorum hiç birşey yok nolursunuz bana birşeyler önerin
  Dr.Muharrem Kaya
  beklemekten başka yapacak birşey yok

 3. hocam yaşım 24 çene altında sakallarım var ama yanak bölgem de sarı tiy var ve tek tük siyah kıl var sayilacak kadar bıyık bölgem de kıl var ama seyrek ve faillerimde de seyrek bi şekilde sakalim var ne yapmam gerek
  Dr.Muharrem Kaya
  ekim yaptırabilirsiniz

  • Ailemde sıkıntı yok hocam sadece bende oldu babam ve abimde sakal gür ama bende sıkıntı oldu
   Dr.Muharrem Kaya
   herkes aynı genetik özellikleri göstermez ama yakın sonuçlar beklenir.saklınız yetersizse yaşınız uygunsa ekim yaptırabilirsiniz

 4. Yunus says:

  Merhabalar, ben 18 yaşındayım bıyıklarım her ne kadar yumuşkta olsa var, çenemdede çok sayılabilecek kadar çok sertte değil çok yumuşakta değil sakal var ve saç ile sakalı birbirine bağlayan bölgede biraz var ailemde sakal sorunu yok, bütün erkek bireylerde sakal var bende bir problem olur mu yoksa yaşımın küçük oluşundan kaynaklı mıdır?
  Dr.Muharrem Kaya
  Evet 18 yaş erken kalite artacaktır

 5. Deniz says:

  Hocam yaşım 26 sakallarım yok denecek az ince ve güçsüz Hormonlarla ilgili bi kaç bişeyler okudum tedavi yöntemleri falan gibi sakal hormonuyla ilgili herhangi bir tadavi yöntemi varmıdır yaptırsak faydalı Olurmu Sizin bu tedaviyle ilgilifikriniz Birde EN Saglıklı yöntem nedir?? Teşekkürler.
  Dr.Muharrem Kaya
  sakalda kıl kökü varmı,ve varolan kılların yapısı önemli.genellikle ekimden başka yapacak birşey yok

 6. İbrahim says:

  21 yaşındayım dudak ve çene altı birde bıyık oldukca çok hatta yanaklarda oyle fakat boğaza doğru hiç YÖK me yapmalıyım?
  Dr.Muharrem Kaya
  bir süre daha beklemelisin

 7. baris keles says:

  hocam bizde çenede ve biyikta cikiyor ama az yani ben diyim 10 dal sende 20 dal cikiyo orda geri kalan hic bir yerde cikmiyo bu sorunu cozmek icin ne yapmam gerekiyor 19 yasindayim lutfen bi care bulun bana bizim ailede kac yasina gelirsen gel cikmiyo yani
  Dr Muharrem Kaya
  Aileselse tek çözüm ekimdir

 8. Uğur Hasan Özcan says:

  Sakallarımı gürleştirmek için ne yapmalıyım,
  Dr Muharrem Kaya
  ekim yaptırabilirsin

 9. Uğur Hasan Özcan says:

  Merhabalar hocam,
  24 yaşındayım, dudak ile çene arasında küçük bir boşlukta sakallarım çıkmıyor, Sakal ekimini önerirseniz eğer, berede yaptırabilirim? Ve ücreti ne kadar olur? İnternette bir çok yağ, krem ve benzeri ürünler satılmakta onlar bir işe yarar mı?
  Dr Muharrem Kaya
  kıl kökü yoksa hiçbir etkisi olmaz

 10. hocam merhaba 38 yaşındayım bıyık çok az ve güçsüz dudak ortasında hiç çıkmıyor ve sakal sadece çenede çok seyrek çıkıyor. sülalede herkes kabasakal gibi hatta rahmetli babam günde 2 kez traş olurdu bende neden çıkmaz anlamıyorum. ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim. selamlar saygılar.
  Dr Muharrem Kaya
  Fissürde önemli olan fissürün düzelmesidir, meme önemsizidir. Botox tedavisini araştırın

 11. cagatay says:

  sakalim cikmiyo
  Dr Muharrem Kaya
  yaşınız önemli

 12. parwiz osmani says:

  Benim adım ahmad parwiz osmani afganistanlıyım 21yaştayım benim sakalım hiç çıkmıyor çok taraş yaptım çıksın dıya ama olmadı benim sakalım yokkan her gün rahatsızlanıyorum niye sakalım yok diye neler yapmam lazım sakal çıkması için size bi zahmat bir yolunu görsetin lütfen. Saygılarla
  Dr Muharrem Kaya
  sakala yönelik aile öykünüzü öğrenin.eğer bu yaşta tamamlanmışsa sakal ektirmenizi öneririm

kecoa