Seboreik dermatit ve aşırı kepek sorunu tedaviyle büyük oranda düzelen ama neredeyse % 100 e yakın ihtimalle geri ortaya çıkan süreğen bir hastalıktır.Bilimsel ilaçlarla tedavi edildiğinde bile durum böyledir.Bu güne kadar olan seboreik dermatitin vekepeğin tekrar ortaya çıkmasını engelleyen şampuanlar saçı kurutup parlaklığını yok edip sönük bir hal verdiği için hastalar rahatsız olmaktaydı.İçeriği değerlendirildiğinde seboderm şampuan tüm bunlara değişik bir yaklaşımla çözüm getirmiş gibi görünüyor.

Şöyleki;

Seboderm şampuan diğer tıbbi şampunaların içindeki aktif maddeler ( anti mantar ve derin cilt temizleyici) yanı sıra yüksek kaliteli şampuanlarda bulunan saç besleyiciler, cilt rahatlatıcılar, saç kalite artışı sağlayan ürünler ürünlerde bulundurmaktadır.Diğer tıbbi şampuanlar haftada 2 defa kullanılabilirken seboderm şampuan günlük şampuanlar gibi de kullanılabilmektedir.

Seboreik dermatit tedavisinde;

Ağır vakalarda dermotto, emovate, betnovate gibi ürünler yanı sıra seboreik dermatit tedavi şampuanı kullanılır klinik tablo geriledikten sonra losyon tedavisi (betnovate gurubu ilaçlar kortizon içerdiği için uzun süre kullanılamaz) bırakılır ve sebo derm ile idame tedaviyle devam edilir.Burada tedavi aslında günlük şampuan yerine seboderm kullanmak şeklindedir.

Yoğun kepek tedavisinde kullanım;

Sıradan şampuanlar yerine seboderm kullanmak yeterlidir,kepek sorunu tamamen düzeldikten sonra kullanımı seyrekleştirilip günlük şampuanlar kullanılabilir ancak sebodermi sürekli kullanmanın sakıncası olmaz.

Seboderm içeriği;

*Sodyumcoco ampho acetat ; Temizleyici aktif maddesi

*Coco amido propyl betain ; Köpük dengeleyici

*Synercid Asian fusion ; sarımsak ekstraktı

*Alpha flor buddleja ao ; Cilt hasarını iyileştiric

*Zinc pyrithione (Çinko pirition) ; kepek önleyici

*Climbazol ; antifungal kepek önleyici

*Provitamin B5 ; Saç kalite artışı sağlar,cildi besler

*Pentavitin ; Nemlendirici

*Polyqurtinium 10 ; Tarama kolaylığı sağlar, yumuşatıcı

*Carbopol Aqua SF1 ; Zinc pyritone taşıyıcısı

Seboderm şampuan seboreik dermatit tedavisinde, devam tedavisinde ve tekrarının önlenmesinde güvenle kullanılabilecek bir şampuandır ve içeriğindeki saç ve cilt besleyiciler,kalite artırıcı ürünler, cilt hasarını düzeltici maddeler sebodermi diğer muadil egzama ve kepeğe yönelik tedaviler için üretilen şampuanların önüne geçmektedir.

Ayıntılı bilgiler ve ilgili bilimsel çalışmalar için www.seboderm.com

Sonuç olarak ; Aşırı kepek veya seboreik dermatit sorununuz varsa günlük kullandığınız şampuan yerine seborm kullanırsanız şikayetlerinizin tekrarına engel olabilirsiniz.

seboderm şampuan

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Seboderm şampuan” Yazısında 65 Yorum

 1. EMRAH BEYAZ says:

  Merhaba hocam ben seboderm şampuan kullanmak istiyorum nedeni ise saçım da aşırı kepek ve kaşıntı pul pul kepek düşüyor saçım da size danışmak istedim tavsiye edermisiniz saygılarımla
  Dr.Muharrem Kaya
  kullanabilirsiniz.

 2. Taha says:

  Merhaba hocam bir aydir sacimin ust kisminda hafif gerilme ile.birlikte biraz kepek ve kasinti.oluyor kepek.ve kasinti.sakalimin.dibi.ve kasimdada var sacimin.ust kismida gucsuz.hocam.ne.yapmaliyim.ayrica dokulmede var.elime.geliyor be hafif.hafif.acima
  Dr.Muharrem Kaya
  dermatologa görünmelisin.seboreik dermatit olabilir

 3. ismail says:

  saclarımda kepeklenme kasıntı kuruluk vardı ve bundan 3 veya 4 ay once seboderm sampuan ve dermotto losyon kullanmaya basladım onlar sacımdakı kepegi bi nebze giderdi ama hala saclrmı karıstırdıgımda omuzlarıma döküldügünü görebiliyorum ama biras olsun kasıntıyı giderdi diyebilirm saclarımda kuruluk war hala gitmedi ayna karsısına gecip baktıgımda cansız ve kuru oldgu belli zaten kepegi tamamen giderebilmem vede kurulugu onleyebilmem icin ne önerirsiniz kuruluk için sac kremleri kullanmam uygun olurmu acaba
  Dr.Muharrem Kaya
  evet bakım kremleri kullanabilirsiniz

 4. Mustafa says:

  Hocam yaklaşık uzun bir süredir kafamda aşırı derecede sivilceler çıkıyor, sabah uyandığımda da yastıkta kan lekeleri oluyor o derecede. Aynı zamanda antibiyotik tedavisini yeni görmeye başladım fakat sivilceler saç dibinde kuruyor kuruduktan sonra kepek halinde dökülüyor kepeğe karşı ketoral, konazol kullandım fakat tam düzelmiyor azalıyor geri başlıyor. Bana ne önerebilirsiniz?
  Dr.Muharrem Kaya
  climbazol içeren şampuanı deneyebilirsin

 5. Mehmet says:

  Hocam merhaba saçımda yağlı egzama var kabuklanma yapıyor ve saçım kopuyor ne yapmamı onerirsiniz
  Dr.Muharrem Kaya
  öncelikle dermatologa gitmenizi öneririm.bu arada climbazol içeren şampuan başlayabilirsiniz

 6. Emre says:

  Merhaba hocam ben seboderm kullanıyorum. Ama hala kepekler gitmior ne yapmalıyım.
  Dr.Muharrem Kaya
  sebore şiddetli ise dermotto ile birlikte kullanmak gerekir

 7. Serkan says:

  Hocam seboderm kullanıyorum ama sacım normalde yaglı seboderm kullandıktan sonra yaglanmıyo krpek kabuklanma sacımda kuruluk yapıyor dökülen sacların ucunda beyazımsı derı var ne yapmalıyım
  Dr.Muharrem KAYA
  Beyazlık kpek takıntılarıdır, kullanımı seyreltebilirsiniz.

 8. serkan says:

  hocam saclarımı sebodermı 2 gunde bır yıkıyom kepek yapıyorbanyada 2 defa uyguluyorum
  Dr Muharrem Kaya
  Bir defa uygulayın

 9. hatice says:

  Merhaba hocam benim sacim bir günde yaglaniyor ve yaflanmaya başlayınca hemen aşırı dökülme başlıyor seboraik dermatit var bende bunu kullansam olur mu birde hamileyim bir aylık gebelikte kullanilabiyor değil mi . Yada başka onerebileceginiz bana uygun şampuan varmi
  Dr Muharrem Kaya
  kullanabilirsiniz.sorun olmaz

 10. Rümeysa says:

  Saçımda kalın kalın kepeklenme oluyor (sadece bir bölgede) dokto kanozol ve ketoral şampuan verdi losyon olarak memocon kullanıyorum ancak geçmedi doktor yağlı egzama pldugunu söyledi. Ne yapabilirim lütfen yardım edin..
  Dr Muharrem Kaya
  climbazol içeren şampuan ve dermoTTO losyonu denemelisin

 11. Gökhan says:

  Hocam, sacımın dibi hemen yağlanıyor, küçük küçük beyaz sivilceler cıkıyor, sac diplerime dokununca aciyor ve kasiniyor. Buna bağlı olarak sac diplerimde dokununca sızı veren hafif şiskinlikler var bu ürünü kullansam saç dökülmem ve bu sorunlar düzelir mi?
  Dr Muharrem Kaya
  düzelebilir.

 12. ismail says:

  hocam bende yaglanma kasıntı kepeklenme vede kuruluk vardı saçlarımda. sonra siz seboderm sampuan vede dermotto losyon önermstiniz kullandım halada kullanıyorum. ama bi faydasını goremedm hala kepek var yaglanma var saclarımın on tarafında ellermle oynarken bile kopabilen cansız saclarım var yardım edin ne yapmam gerekli
  Dr Muharrem Kaya
  Egzama olabilir diye bunları önermişim demekki egzama değil, muayene olmalısınız

 13. Meraba hocam. Benim saçımda egzema var doktor kanozol verdi ne sıklıkla kullanmalıyım saçlarım dökülüyor. Birde sag kaşımda kepeklenme var ne önerirsiniz
  Dr Muharrem Kaya
  dermotto losyon ve climbazol içeren şampuan kullanabilirsin.daha etkin.haftada 3-4 kez uygulayabilirsin

 14. Mrb saçımın özellikle tepe kısımları yıkamama ragmen yaglı kalıyor ne yapmalıyım?
  Dr.Muharrem Kaya
  Yağlı saçlara yönelik şampuan veya sabun kullanabilirsiniz, sabun kurutabilir.

 15. Hocam yaklaşık 2 senedir seboderm ve dermotto losyon kullandım kepek bitti şükürler olsun sorum bu seboderm şampuanı sürekli kullanmak istiyorum zararı varmı.
  Dr Muharrem Kaya
  hayır zararı olmaz.kullanmaya devam edersen egzamadan da korunmuş olursun

 16. Siddik says:

  Saçlarımda yağlı egzama var. Doktor konazol şampuan ile betnovate saç losyonu verdi.3-4 ay kullandım etkisini gördüm kullanımı devam etmeme rağmen saçımda tekrar aşırı derecede kepeklenme ve kaşıntı olustu. Bu sorunun üstesinden nasıl gelebilirim.
  Dr Muharrem Kaya
  dermotto losyon ve climbazol içeren şampuan kullanabilirsiniz

 17. Anonim says:

  Merhaba ben bu şampuanı kullanıyorum ama kullanmaya başladığım günden beri alnımda inanılmaz derecede sivilce çıktı ki normalde sivilce oluşmaz. Bunun yan etkisi olabilir mi?
  Dr Muharrem Kaya
  hayır tam tersi içeriğindki climbazolden dolayı sivilce tedavisinde kullanılabilir.sivilcenin nedeni araştırlımalı

 18. Hocam seboderm kullandım ama saç drrimde kaşntı ve ağrılar oluştu vucudumda yüzümdede hafif kaşntı oluştu kullanmayı bırakimmi ?
  Dr Muharrem Kaya
  kaşıntı başka sebepledir.tam tersi seboderm kaşıntıyı geçirir

 19. Gazi says:

  Hocam saçımda kaşıntı ve kepeklenme ve döküntü vardı lemaderm aldım eczane de ki kadın sebodermle arasında bir fark yok dedi uyguluyorum kaşıntı biraz geçti ama kepeklenme hala var devam mi edim yoksa gidip seboderm mi alim ??
  Dr Muharrem Kaya
  15 gün uyguladıysanız ve geçmediyse değiştirmenizi öneririm

 20. seyma says:

  Merhaba hocam. Kafamda asiri derece sac dokulmesi kasinti ve deri soyulmasina benzer kabuklanmalar var. Kafam bembeyaz olmus daha oncede oluyodu bi ara duzeldi fakat suan cok fazla. Ve cok kasinti yapio bu sampuani alsam fayda gorurmuyum?
  Dr Muharrem Kaya
  dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsiniz

 21. Merhabalar, saçımda kepeklenme yoğunlaştığından internette araştırma yaparken seboderm sampuanın faydalarını okuyunca almaya karar verdim. 3 aylık hamileyim ve internette bu konuyla ilgili herhangi olumsuz bir yazı görmedim. Şampuan eczaneden geldi, ve kullanım kılavuzunda hamileler kullanamaz yazıyor. Bu hususta yardımcı olabilir misiniz?
  Dr Muharrem Kaya
  Yasa gereği yazılması gerekiyor, yıkama amalı olduğu için bence kullanılabilir,tercih sizin 🙂

 22. dilara says:

  hocam benim sac dökülmem var şampaun kullanıyorum azalmisti ama bu aralar tekrar dokulme hızlandı benim sacimda kaşıntı kızarıklık sivilce yok kepek çok azmiktarda var şimdi benim kafama takılan su dokulenlerin ucunda beyaz kalin tortu şeklinde birşeyler var sizce bu nedir birde tahlilllerimde normal çıktı seboderm ve xpecia kullansam çözüm olur mu?
  Dr Muharrem Kaya
  Seboderm seboreik dermatit için önerlir sizde anlamı olacağını sanmam xpecia dökülmenizi durdurur

 23. şaziye says:

  hocam merhaba eczacıya gittim saçımda seboreik dermatit varmış ama hafifmiş ve kuruymuş araştırmalarım kuru şsaçta seboreik dermatit olmadığını gösteriyor olurmu kaşındığımda tırnaklarıma beyaz küçük küçük kalıntılar geliyor ? ve bide dermotto losyon kullansam geçermiş ?
  Dr Muharrem Kaya
  dermatit varsa dermotto losyon kullanırsanız geçer.ama önce seboderm şampuanı deneyin.

 24. Ali Kurum says:

  Hocam iyi günler saçlarımda kepek yağlanma ve diplerinde tortu şeklinde bir şeyler vardı. Seboderm ile 3-4 yıkamada baya bir azaldı. Arada sawpoo ile de yıkıyorum bu bir sorun teşkil etmez değilmi ? Teşekkürler
  Dr Muharrem Kaya
  sorun olmaz

 25. Mehmet says:

  Hocam merhaba bir kaç aydır saç derin kasiniyorum kabuklanma var ve sivilce gibi şeyler var 6 7 tane farkettim ve kasirken yara ettim kanadı bir sorun olur mu bugün Seboderm kullanmaya başladım Dermotto Losyon suan için gerekli mi? Seboderm şampuanı kaç günde bir uygulamaliyim ?
  Dr Muharrem Kaya
  seboderm şampuan kullanabilirsiniz.fakat sivilceler için antibiotik tedaviside gerekebilir.dermatologa görünün.sebodermi her yıkamada kullanabilirsiniz.dermatologun önerilerinide dikkate alarak 15 günde eğer istenen düzeyde etkinlik oluşmazsa dermotto kullanabilirsin.en geç gün aşırı yıkasan iyi olur

 26. Aliii says:

  Hocam benim sakallarımda kepeklenme kabuklanma var sebodermi kullansam 3 4 günde bir sorun olur mu kıl olan bölgelerde sadece
  Dr Muharrem Kaya
  ilk başta günlük yada günaşırı kullanım daha iyi olur

 27. Hocam seboderm şampuandan cok memnunum sürekli kullanabilirmiyim herhangi bi yan etkisi varmı ve saçta incelme olurmu
  Dr Muharrem Kaya
  hayır yapmaz.kullanabilirsin

 28. Hocam benim saçlarım iki günde yağlanıyor bunu için ne kullanmanı önerirsiniz bir dönem rouacten kullandım hiç yağlanma olmadı ilaç bırakınca eski haline döndü sürekli saç yıkamaktan bıktım . Tesekkürler.
  Dr Muharrem Kaya
  climbazol içeren seboderm şampuanı deneyebilirsin

 29. Merhama hocam, benim saçımda aşırı yağlanma kaşıntı ve dökülme var sadece seboderm şampuan kullanmam yeterlimi yoksa doktoramı gideyim?
  Dr Muharrem Kaya
  15 gün seboderm kullan.eğer geçmezse dermotto ekle ve haftada 3-4 kez uygula saçlı deride 3-4 saat beklet.sonra sebodermle yıka.saçını korumak için xpecia tablete başlayabilirsin

 30. Fatos says:

  Hocam merhaba benim sacimda asiri sekilde bir kabuklanma var kasinti ve yaglanma gibi bi sorunum yok seboderm kullanmam uygun olur mu
  Dr Muharrem Kaya
  kullanabilirsin.ama yinede dermatologa görünmelisin

 31. Serdar says:

  Merhabalar hocam.4 ay kadar önce saç ektirdim ve çok fazla kaşıntı kepeklenme olmamakla birlikte saç derimde yağlı egzama vardı.Ekilen saçlara herhangibir zararı olurmu.? Ayrıca bugün seboderm şampuan aldım kullanıcam.Ekim uzmanının vermiş olduğu biotin şampuan ve expecia tabletleri kullanıyorum günde iki defa..Bu ilaçlara ilave olarak seboderm kullanabilirmiyim ve ne sıklıkta kullanmalıyım.İlgi alakanız için şimdiden teşekkürler.
  Dr.Muharrem Kaya
  her yıkamada kullanabilirsiniz.15 gün kadar kullanın istediğiniz sonucu alamazsanız dermotto losyonda kullanmalısınız

 32. Bekir says:

  Saç derimde aşırı kaşıntı ve kepek vardı Sebodermi ilk kullandığım da kaşıntı gitti kepek azaldı . İkinci kullanışımda kepek geri arttı ama kaşıntı yok o yönden memnunum. Sebodermi kullanmaya devam edersem kepek gider mi ?
  Dr.Muharrem Kaya
  iki haftada düzelmezse dermotto ile birlikte kullanmalısın

 33. Hocam merhaba benim saçında kulak arkalarında ve boynunda 2 senedir kaşıntı oluyor geceleri uyuyamıyorum kaşıdığım yerler yara oluyor sonra akınti ve kabuklanma yapıyor birçok krem losyon ve şampuan kullandım dermatolog lara gittim mantar veya stres egzama dediler ama geçmiyor ne tavsiye edersiniz teşekkürler
  Dr.Muharrem Kaya
  dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsin

 34. deniz says:

  hocam ben 1 senedir seboderm kullanıyorum ama kepekten kurtulamadım kaşıntı beni öldürecek saçımı yıkıyorum 1 saatte kalmadan gene kepeklenme başlıyor yağlanma başlıyor ne yapmalıyım
  Dr.Muharrem Kaya
  aslında şikayetlerin 15 günde geçmedi sie beraberinde dermotto losyonda kullanmalıydın.şikayetlerinin şiddetine göre haftada 2-4 kez dermotto uygulayıp,bone ile saçlı deirde 3-4 saat bekletip sonra sebodermle yıkamalısın.

 35. Merhaba hocam. İki günde bir yıkıyorum saçlarımı. Hafif toz gibi kepek var. Bide hafif kaşıntı. Ama hiç geçmiyor bu. Ne önerirsiniz. Seboderm uygun olur mu.
  Dr.Muharrem KAYA
  climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

 36. merhabalar zeytinyağlı kostiksiz sabunla saçlarımı yıkasam uygunmudur. yanında sprey kullansam
  Dr.Muharrem KAYA
  istediğiniz sonucu alırsanız kullanabilirsiniz

 37. aslıgül says:

  Hocam meraba benim saclarımda asırı dökülme var ve sac diplerimde çok kaşıntı var asırı olmasada kepeklenmedevar nedeni ne olabilir? Seboderm sampuan ve xpecia kullanmayı düşünüyorum önerirmusiniz?
  Dr.Muharrem KAYA
  Kaşıntı gzama düşündürür, kepek olması beklenir ama şart değil, dökülemin sebebi de egzama olabilir, düşündüklerinizden cevap almanız beklenir

 38. alpay says:

  hocam iyi günler ;
  seboderm aldım ama biraz kepeklenmem var aşırı yok ama bir gün iki gün yıkamayınca kaşınmaya yağlanmaya kepeklenmeye başlıyor.Yoğun kepeklenme olmadan kullanırsam seboderm bi problem yaratırmı hocam ben sprey ve tabletin yanında günlük sürekli kullanabileceğim sağlıklı önereceğiniz şampuan arıyorum.yardımlarınız için teşekkürler.
  Dr.Muharrem KAYA
  seboderm kullanabilirsiniz.şikayetleriniz düzelince sawpoo alabilirsiniz

 39. Metintin says:

  Saçlarımın ön bölgesi dökülüyor. Ve seyrelme gözle görülür derecede belli. Hangi ürünleri kullanmamı önerirsiniz? Kepek ve kafa derisinde kaşıntı sorunum var. Şuan kullandığım şampuandan sanırım kaşıntı. Daha önce kaşıntı sorunum yoktu. Ne önerirsiniz. Teşekkürler…
  ( Sustanon ampul 5 mg kullanıyorum 13 yıldır – Doktor gözetiminde – vücut geliştirme için değil )
  Dr.Muharrem KAYA
  Sustanon testosteron içerir ve dökülme sebebi olabilir ama diğer şikayetleriniz seboreik dermatitten kaynaklanıyor olabilir onu tedavi edin

 40. faruk says:

  Hocam saç analizi sonunda saçlarımın yağlı olduğu ve yanlardan açılmalar başlandığı görüldü. Bunun neticesinde Seboderm ve Sawpoo şampuanları verildi. Yağlanma sebebiyle saçlarımı her sabah yıkamak zorunda kalıyorum. Yanlardan açılma sorunu da çözülmedi. Ne yapmam gerekiyor. Teşekkür ederim.
  Dr.Muharrem KAYA
  yağlanma için seboderm şampuan kullanabilirsin.günde 2 doz xpecia tablet alabilirsin,eğer yağlanmanın dışında sorun yoksa hairforte spreyde başlayabilirsin

 41. Nehir says:

  Hocam merhaba 3,5yasinda oglum var 6 ayliktan itibaren sac derisinde kabuklanma var konak gibi temizliyoruz sonra yine tekrarliyor cok fazla doktora goturduk hep yagli egzama tanisi koydular fakli farkli sampuanlar onerdiler fakat sonuc hic degismedi siz ne onerirsiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  egzama ataklarından sonrada haftada 1-2 defa seboderm şampuan kullanırsanız egzama ataklarından korunmuş olur

  • Cansu Kallem says:

   Hocam merhaba, saçlarımda kaşıntı ve kepek vardı. 3 gündür seboderm kullanıyorum. Saçlarımın dibindeki tortu gitti. Kaşıntı ise baya azaldı. Ne kadar süre daha devam etmeliyim seboderme teşekkürler
   Dr Muharrem kaya
   15 gün düzenli kullan.daha sonra tekrar oluşmaması için yıkanma sıklığına göre haftada 1-2 defa seboderm kullanabilirsin

 42. fatih says:

  merhaba hocam yaşım 34 yaklaşık iki aydır özellikle kafamın arka tarafında küçük ucu beyaz sivilceler oluşmakta saçlarım uzundu baya kısalttım saçlarımı daha önceden bir iki tane oluyordu özellikle mevsimsel geçişlerde ancak sonra sorun ortadan kalkıyordu fakat dediğim gibi 2 aydır bir geçiyor bir çıkıyor folbiol 50 tb kullandıktan sonra oldu şuan ilaç bitti ve çok sık olmasa da psikolojik de olabilir kaşıntı oluyor gibi dermatoloji doktoruna gittim dermo tto losyon ve pirdolin şampuan yazdı dermo tto losyon aldım ancak pirdolin yerine vıchy nin normal ve yağlı saçlar için olanını aldım. sizce farklı bir ürün kullanmalımıyım ya da ne kadar süre bu ürünlere devam etmeliyim dermo tto losyon benim dermatolojik sorunuma iyi gelirmi teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  şikayetlerin geçene kadar,

 43. Nazım Akın says:

  Merhaba doktor bey. Ben de bu yağlanma ve kaşıntı sorunu yüzünden bu sitedeki yorumlarınızı okuyarak 2 tane seboderm şampuan aldım ve 2cisi bitmek üzere sonuçsa harika her 2 günde bir saçımı seboderm le yıkadım bütün sorunlar bitti hatta saçım biraz da gürleşti sanki! Sorumsa sebodermi kullanmaya devam etmek istiyorum kullanmamda bi sakınca olurmu, hergangi bi yan etkisi olurmu diye sorucaktım. Teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  sorun olmaz,günlük kullanıma uygundur.eğer sürekli kullanmak istemezseniz haftada 1 defada yıkamanızda yeterli olabilir,başka kaliteli bir şampuanla dönüşümlü kullanabilirsiniz

 44. bilal says:

  İyi günler sayın kaya bey benim yaşım 25 saçlarım 15 yaşımda dökülmeye başladı önceden kepek vardı saçlarım baya dökülüyodu daha sonra aşırı yaglanma başladı ne yaptıysam yaglanmayı önleyemedim saçlarım baya seyreldi bioxin sprey ve şampuan kullandım işe yaramadı minoxil sprey ve şampuan kullandım yine işe yaramadı saçlarım günlük yaglanıyo ve kısa tutmama ragmen hala dökülüyo bizde saç dökülmesi genetik acaba bi tedavisi varmı eski saçlarıma kavuşabilirmiyim saçlarım çok zayıf ve ince telli bi öneriniz varmı hocam
  Dr.Muharrem KAYA
  öncelikle seboreik dermatitin var tedavi etmelisin.dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsin.saç kaliteni arttırmak içinde xpecia tablet kullanabilirsin

 45. Baran baytar says:

  İyi günler hocam benim faullerden ve enseden saç dökülmem var 20 yaşındayım ne önerirsiniz ve birtek faul tarafında kepeklenme var
  Dr.Muharrem KAYA
  Enseden dökülme daha çok DUPA denilen dökülme düşündürür, emin olmak için muayene olsanız daha iyi olur.

 46. Sevval su says:

  Merhaba hocam göz çevremde kirpik diplerinde sürekli kaşınma oluyor kepekleniyor makyaj çok yapmıyorum sadece rimel kullanıyorum 6 ay önce dermotolog A gittim egzama dedi şampuan olarak tıbbi kepek şampuan kullanmalısınız dedi herzaman neonerirsiniz hocam..göz çevremde hep kirmizilik var kasinmaktan..Şampuan lar bile etkiliyor kasinmayi..banyodan sonra hep kuruyor pul pul dökülüyor…çok çaresiz kaldım lütfen önerinizi bekliyorum saygilat
  Dr Muaharrem Kaya
  egzama dediyse sebodem kullanabilirsiniz,

 47. Suna yıldız says:

  Hocam saçlarım hemen yağlanıyo ve çok ince telli ve duştan çıkınca saçların birbirine o kadar dolanıyoki taramak zorlaşıyo ve hap olarak ne önerirsiniz
  Dr Muharrem KAYA
  Bu sounlar için hap önerilmez, saçlarınız sonradan inceldiyse B7 vitamini veya xpecia tablet alabilirsiniz.

 48. Fehmi Efe Can says:

  hocam iyi günler, saçımda aşırı yağlanma ve kepek sorunu vardı daha sonra seboderm şampuan önerdiler 1. şişeyi bitirdim fakat yağlanma azalmadığı gibi kepek ve kaşıntı da artma oldu? ne yapmam gerekiyor kaşıntı sakallarıma kadar inmiş vaziyette
  Dr.Muharrem KAYA
  yağlı egzama olabilir, eğer öyleyse ve şiddetliyse ek ilaçlar kullanmak gerekebilir. Bence muayene olun.

 49. temel akyüz says:

  merhaba hocam kafamda ve yüzümde sakalın altında kızarılıkve üsdünde kepenk gibi kapuk baglıyo ama yüzümde bırhafta duruyo sonradan gidiyor buyukde deyıl hocam kotü bi hastalıkmıdır yardımcı olursanın sevınırım saggılarımla
  Dr.Muharrem Kaya
  seboreik dermatit vb bir hastalık olabilir.daha fazla yayılmadan dermatologla görüşmelisin

 50. Hergün yaglanan saçlara seboderm iyi gelir mi
  Dr.Muharrem Kaya
  iyi gelir

 51. yildiz says:

  Merhaba kızımın saçına kepek değil saç üzerinde sirke gibi görünün ama sirke olmadığına kesin eminim beyaz ince minik yapılar var. Ne yapabilirim…
  Op.Dr.Muharrem Kaya
  dermatolojiye gösterin.kesin tanı koyacaktır

 52. 5076442541 says:

  Hocam hayırlı çalışmalar. Saçlarımın uzamaması ön üst ve arkada seyrekleşmeler nedeniyle Eczanemde yaptırmış olduğum saç analizi sonucu yağlı kepek olduğu ortaya çıktı. Sizin görüşünüz nedir ne önerirsiniz?
  Op.Dr.Muharrem Kaya
  dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsiniz.beraberinde xpecia tabletde almanızı öneririm

 53. aysun says:

  Meraba benim saclarimda cok mantar var kepek var kasiniyor ve 2 gunde aşırı derecede yağlanıyor benim ne kullanmam lazım
  Op.Dr.Muharrem Kaya
  dermatologla görüşmelisiniz tedaviniz düzenlenmeli

 54. yusuf durmuş says:

  hocam saçımda yağlanma kabuklanma kepeklenme var kaşıntıda oluyor saçlarımı ılık suyla yıkadıktan sonra soğuk suyla yıkadım sanki kaşıntı durmuş gibi oldu nedeni nedir sizce
  Dr.Muharrem KAYA
  seboreik dermatitiniz var.haftada 2-4 kez dermotto losyon ve climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsiniz

 55. merhaba hocam
  benim saçımda saç kıran başladı 1 bölgede var arkasından aşırı kepeklenme ve kaşıntı oluştu anlımda ve yüzüm de de pul pul kabuklanma var ne kullanmamı önerirsiniz 1 gün yıkanmasa kaşıntıdan mahvoluyorum kepek o kadar yoğun ki doktor bana 1 şampuan ve bir karışım verdi fakat faydasını görmedim
  Dr.Muharrem KAYA
  dermoTTO losyon haftada 2-3 kez ve her yıkamada seboderm şampuan kullanmanı öneririm.seboderm günlük kullanıma uygundur.eğer şikayetlerin geçtiğindede kullanmaya devam edersen ataklardan korunuzrsun

 56. Fırat says:

  Hocam seboreik dermatitten dökülen saçlar tedavi oldaktan sonra tekrar çıkarmı?
  Teşekkürler…
  Dr.Muharrem KAYA
  çıkması beklenir.ama dışardan destekde alabilirsin.biotin yada xpecia tablet

 57. murat says:

  hocam ben seboderm şampuan aldım.Ürünü yaklaşık 10 gündür kullanıyorum ve biraz etkisini gösterdi.Fakat Sorunu kökünden çözmedi.Saçlarımda hala yağlanma ve kepeklenme var.Sizce bu ürüne devam etsem bu sorunu kökünden çözer mi?TEŞEKKÜRLER…
  Dr.Muharrem KAYA
  eğer bu kadar sürede tam cevap alamadıysan sorunun şiddeti yüksektir.beraberinde saçını yıkamadan önce haftada 2-3 kez DermoTTO losyonda kullanabilirsin.arkasından seboderm şampuan ile yıkarsan sorun kalmaz

 58. fadile says:

  Merhaba hocam…Saç derisinde kaşıntı, yağlanma , dökülme ve kepek var.Bu konuyu internette araştırırken bu sayfadaki yorumları buldum ve aynı şikayetler neticesinde önerdiğimiz seboderm sampuan aldım. Henüz kullanmadım.kutu üzerinde hamilelik suresince kullanilmaz deniliyor.bunun nedenini öğrenmek istiyorum.tsk ederim
  Dr.Muharrem KAYA
  yasa gereği bu tür şeyler yazılmak zorunda.ama kullanabilirsiniz

 59. teoman says:

  merhaba hocam. saçımda seboroik dermotit var. çok sık kaşınıyor ve yağlanıyor. saçlarımda iki seneden beri aşırı dökülme var. minoxidil kullandım. 5 – 6 ay yan etkisi oldu. kaşınmaları oldu. ama saçlarda bir artış söz konusuydu. bioxin kullandım hiçbir yararını görmedim. şimdi tekrardan bir ürüne başlamak istiyorum açıklıkları gidermek için. seboroik ve dökülme için neleri kullanmalıyım.
  Dr.Muharrem KAYA,
  seboreik dermatit için DermoTTO losyon haftada 2-3 kez ve climabazol ile zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanabilirsin.dökülme içinde daha önce minoxil kullanmışsınız allerji yapmış hairforte kullanabilirsiniz birde xpecia tablet kullanmanızı öneririm

 60. ayşegül says:

  Merhaba ben saçımı yikadiktan iki gün sonra dipleri yağlaniyor ne yapabilirim
  Teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  iki gün sonra saçların yağlanması normaldir.yinede rahatsız oluyorsan seboderm şampuan kullanabilirsin

 61. Muharrem Ergüntelli says:

  Merhaba saçımda aşırı derecede yağlanma var. Bütün gün temiz olsa bile bir anda yağlanabiliyor. Bazen saç derisinde kabukta meydana geliyor ama çok ciddi değil. Bir de yüzümde kuruma ve dökülme var. Aynı anda hem yağlanma hem kuruma nasıl olabiliyor. Seboderm yağlanmaya karşı çözüm olabilir mi?
  Dr.Muharrem KAYA
  sizin seboreik dermatitiniz var.DermoTTO ve seboderm kullanabilirsiniz

 62. Iyi gunler benim sacimda egzema var asiri sekilde kasinti yaglanma var ve sacim cok dökülüyo bi kac doktora gittim ilac sampuan vs.verdi ama bi duzelme olmadi cok acil yardim istiyorum.
  Dr.Muharrem KAYA
  dermoTTO losyon , climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanın

 63. beyza says:

  iyi günler benim saçlarımda normalden daha fazla dökülme var ve 1. gün temizse 2. gün yağlanan saclarım var ne yapmalıyım bana ne öneririsiniz? tesekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  yağlanma için seboderm şampuan öneririm ama dökülmeniz varsa saç dökülmesine yönelik ilaçları araştırın

  • beyza says:

   çok teşekkürler, dökülme için birçok şampuanı araştırdım ama bir türlü karar veremedim,saçları güçlendiren dökülmeyi azaltan bitkisel şampuanları almayı duşundum ama bu seferde o şampuan elbet vücuda değecek tüylenme yaparsa diye korkuyorum
   Dr.Muharrem KAYA
   vücutta tüylenme yapmaz

penyu