Renkli olmasının en büyük özelliği ten rengi benlere oranla güneşin zararlı ışınlarını daha yüksek düzeyde tutar ve bu ışınlardan zarar görme yani kanserleşme riski ten renginde olanlara göre daha yüksektir. Her ne kadar risk yüksek olsa da bu risk önemsenmeyecek düzeydedir çünkü melanom (mailgn) dışındakilerin tedavisi normal ben gibi yapılabilir ve tedavide başarı % 100 dür. Malgn melanom denilen kötü huylu kanser çok seyrek görülmektedir. En iyi tedavi yöntemleri için TIKLAYIN O
Benler bir çok yönleriyle sınıflandırılmaktadır, halk arasındaki sınıflandırmanın bir türü de rengine göre veya karaklığına sınıflandırma şeklindedir. Ten rengi, kırmızı, kahverengi, et beni veya siyah olarak tarif edilmektedir. Rengi dışında ciltten kabarıklığına göre de sınıflandırılır.
Siyah benler en sık rastlanan ben gurubundandır. Ciltten kabarık olduğu gibi ciltle aynı düzlemde de olabilir. siyah benKabarık veya düz olması tedavide seçilecek teknolojiyi de belirler.
Ciltten kabarık olan siyah benlerin tedavisi elaktorkoter veya radyo frekansla buharlaştırma şeklinde bir seansta yapılabilir. Kabarık olmayanlar ise lazerle tedavi edilir. Lazer tedavisi 2- 8 seans sürebilir. Gerek buharlaştırma gerekse lazerle tedavi sonrası fark edilir düzeyde iz kalmaz ve bu teknolojiler sonrası kalabilecek iz miktarı yaklaşık aynıdır.
Siyah benlerin kanser olup olmadığı gözle yada dermatoskopla bakılarak büyük oranda anlaşılabilir, şüpheli durumda gerek duyuluyorsa patolojik olarak inceleme amacıyla parça alınabilir. Parça alınması gerekiyorsa bu tedavi seçimini belirlemez. ”inceleme için ameliyatla almak gerekir” yaklaşımı bilimsellikten tamamen uzak ve anlamsız bir görüştür. Buharlaştırma veya lazerle tedavi edilecek benden punch denilen biopsi alma aletiyle inceleyecek kadar parça alınır ve hemen arkasından tedavisi yapılabilir.
Siyah benler et benlerinden daha ciddiye alınmalı ve tedavisi yaptırılmalıdır.

Özellikle burun civarındaki siyah benlerde derin olma ihtimali daha yüksektir. Eğer derinse çukur kalma ihtimali vardır. 4 mm derinliğindeyse tedavinin sonunda 2 mm çukurluk kalabilir, yine 2 mm derinliği varsa 1 mm derinliğinde çukurluk kalabilir. Uygun teknolojiler seçilirse bu çukurluk daha belirsiz olur. Eğre derinliği olan bir bense bu durum hastayla paylaşılmalı ve sonuç hakkında doğru bilgilendirme yapılmalıdır. Ancak şu da bilinmelidir ki çukurluk olsa da benin kendisinin görüntüsüyle kıyaslanamayacak kadar güzel bir görünüm elde edilir.

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Siyah ben” Yazısında 184 Yorum

 1. Bahar says:

  Merhabalar benim ensemde bı tane ben var ve ben onunla çok oynadim sivilce sandım patlamak istedim sonradan farkettim ben mis ve sonra ben şişti yara gibi görünüm oldu ve bazen patlayacak gibi ağrıyor tehlikesi var mı ?
  Ve ben daha önce iki tane ben patlatmistim biri kasımda sivilce gibi oldu dokundugum gibi patladı biraz sisiti bide alnimda cikti onuda patlatmistim o da çok kanadı ve sonradan sisti öyle kaldı üstüne ben çıktı ne yapmam lazım cevap verirseniz sevinirim
  Dr Muharrem Kaya
  ben tedavisi yapan merkezle görüşüp tedavi ettirebilirsiniz.benlerinizle oynadığınız için iltihap gelişmiş

 2. miray says:

  merhabalar , benim belimin sol köşesinde siyah hafif kabarık bir et beni vardı farkında olmadan kopmuş , çok az bir kısmı etle bağlı kalmıştı kanamaya başladı koptuğu için görünce pamukla sildim , silerken siyah et beni tamamen koptu bende sildikten sonra mikrop kapmasın diye kolanya döktüm , hala kökü var gibi duruyor kanaması durdu üzerine küçük bir yara bandı yapıştırdım kıyafetim de batmasın diye , herhangi bir tehlike olurmu doktora gitmem gerekli mi acaba , cevaplarsanız çok teşekkür ederim 🙂 ..
  Dr Muharrem Kaya
  Tehlikesi olmaz ama yeniden çıkar o zaman gidip aldırın

 3. Metin says:

  Hocam benimde karın bolgemde küçük bir siyah ben var bazen ağrıyor neden olabilir?
  Dr Muharrem Kaya
  farketmeden beninizle oynuyor olabilirsiniz

 4. Kubra karakaş says:

  Merhabalar dr bey resimdeki gibi benim sol bacagimda çıkıyor. Daha sora bacagim şişiyor. Ağrıyor ve 1 ay sora kayboluyor daha sora tekrar cikiyor kilcal damarlarim asiri derece de belirgin oluyor neden olabilir ve hangi ploklinige gitmek gerek
  Dr.Muharrem KAYA
  Ben kendiliğinden kaybolmaz, damarsal bir sorun olabilir. Varis uzmanıyla görüşmelisiniz.

 5. Kübra says:

  Hocam bacak aramda ben çıktı siyah bi ben küçüktü büyüdü . Dışı kabuklaştı sertleşti . Sertliği soydum şimdi yumuşadı . Ceksem koparmış gibi hissediyorum canım yanıyor napmam gerekiyor cevabınızı bekliyorum. Gittikcede büyüyor.
  Dr Muharrem Kaya
  bahsettiğiniz bölgede benler şüphelidir.kondilom olabilir.geciktirmeden muayene olmalısınız

 6. Yıldız says:

  Hocam merhaba,

  Yaşım 25.yanağımda doğuştan baş parmak büyüklüğünde tüylü yüzeysel(et ben değil) ben var.Bugüne kadar hiçbir sorun yaşamamıştım fakat son 2 yıldır ara ara üzerinde sivilce gibi bir beze oluşuyo şişiyor ve ağrıyor antibiyotik kullanınca iltahabı akıp geçiyordu ancak son yaşadığım olayda 2 haftadır ağrısı ve şişkinliği devam etmekte.Cildiyeye gösterdiğimde kıl kökü iltahabı diyerek antibiyotik verip gönderdi ancak hala ağrı ve şişkinlik duruyor sanki çıban gibi etrafıda şiş.ne yapabilirim sizce nedir
  Dr Muharrem Kaya
  Bu dönemde antibiotik dışında yapacak bir şey yok, kılları çekiyorsanız sebep odur

 7. Mert says:

  Hocam merhabalar. Yumurtaliklarim uzerinde ufak ufak siyah benler çıkmaya basladi. Sebebi veya tedawisi için ne önerirsiniz acaba?
  Dr Muharrem Kaya
  kondilom olabilir.geciktirmeden genel cerrahiye muayene olmalısın

 8. Merve says:

  Hocam benim yüzümde bir ben var şuan biraz büyük fakat küçükken ben gözle görülemeyecek kadar küçükmüş beni kaşıdım ve sanırım biraz oynadım kabuk bağladı sonra yüzümü yıkayında hafiften yumuşadı etrafı biraz kızarıktı sonradan biraz daha gitti kızarıklığı ama şimdi benim yara kabuğu gibi soyuluyo çeksem kopacak ama cesaret edemiyorum yarısı soyuldu şuan küçük bir deri parçasıyla tutuyor ilk başlarda içinden açık renkli sıvılar geldi ama artık gelmiyor beni biraz çekince içinde kızarıklık ve açık yaraya benzeyen deri tabakası var ve acımıyor ama başlarda biraz sızladı sadece ne yapmam gerek korkuyorum açıkçası bide eğer düserse yerine bidaha ben çıkarmı kanser filan okudum kanser olurmuyum acaba çok korkuyorum lütfen tavsiye verin şimdiden teşekkür ediyorum
  Dr Muharrem Kaya
  Koparsa ilgilenmeyin sorun olmaz,kopmazsa aldırıp kurtulun

 9. Nihal says:

  Merhaba hocam. Ensemin sol kısmında saçımın bitim yerinde, yaklaşık 3-4 senedir 2,5-3 cmlik bir et benim vardı. Pek zararı yoktu bana, fakat son bir haftadır; rengi ten renginden biraz daha koyulaşmaya başladı. Son iki gündür sanki kopacak gibiydi. Hatta şişip bezelye tanesi gibi oldu.Sanki saç teli kadar ince bir ip tutuyor gibi. Bugünde şekli farklılaştı ucunda ve kök kısmında apse toplamış gibi beyazlık var. Ayrıca yanlışlıkla kazağımın yakası bile dokunsa çok acı veriyor. İşk zamanlarda fazla önemsemedim. Bu konuda hangi bölüm doktoruna başvurmam gerekiyor ve acaba korkulacak bir durum olabilirmi.
  Dr Muharrem Kaya
  Bölümden çok teknoloji ile ilgilenin, radyo frekansla 30 saniyede alınabiliyor.

 10. Deniz says:

  Hocam merhaba. yüzümde küçüklükten beri bir ben var ve yaşım ilerledikçe büyüyor şuan 21 yaşındayım ve ilk defa benimin altında sivilce çıktı bende sıktım şuan benim çok sert ve acıyo herhangi bi sıkıntı olur mu ?
  Dr Muharrem Kaya
  büyüme gösteren bir ben ise tedavi olmanızı öneririm.ben tedavisi ile ilgili şu linkten bilgi alabilirsiniz. http://www.bentedavisi.com/

 11. NihatÖ. says:

  Hocam merhaba benım koltuk altımda cocuklugumdan berı olan 1mm kadar cıkıntısı olan sıyah bır ben küçük bişey anlıycagınız bugun kolumu acıp kaparken rahatsızlık hıssedınce bende şişmiş olan ben e bastırdım ve iltihap aktı benin arasından mı yoksa tam dibinden mı anlamadım. ama benin yarısı sankı şişmiş gibi dıger yarısıysa aynı. paranoya yapmalı mıyım yoksa korkulcak bısey yok mudur ben kıl dönmesı veya sıvılce gıbı bısey dusunuyorum ama bı kac gune gecmezse ne yapmalyım ?
  Dr Muharrem Kaya
  tedavi ettirmenizi öneririm.ben tedavi yöntemleri ile ilgili şu linke bakabilirsiniz.http://www.bentedavisi.com/benler-nasil-yok-edilir

 12. emre says:

  Merhabalar doktor bey goğüsümde bu ara cok sivilce cıkmaya basladı hepsi geçiyo fakat suan siyah sivilcemin orda cıkmıs ve onu sıktım ve kurudu koptu ben hala duruyo fakat birazcık parçası gitmiş gibi riskli bir durum mudur ?
  Dr Muharrem Kaya
  Normal deri yaralanması gibi düşünün, ayrıca riski olmaz

 13. Anonim says:

  Cenemde et bni var ve ustunde sivilce cikti ne yapabilirim
  Dr Muharrem Kaya
  RF ile aldırabilirsin

 14. Esra says:

  Merhaba burnumda toplu iğne ucında kahve rengi bir leke var ortasında deri yüzülmesine benzer hafif küçük bir beyazlık çıktı anlamlandıramadım?
  Dr Muharrem Kaya
  Doğrusu ortasının beyazlamasını izah etmek zor

  • Esra says:

   Peki sonradan çıktı bu leke geçme ihtimali var mıdır
   Dr Muharrem Kaya
   yorum yapmak zor.bekleyin geçmezse tedavi ettirin

 15. Deniz says:

  Yanagimda yillardan beri toplu igne ucu kadar küçük siyah bi ben vardi yaninda sivilce cikti oynayimca da kenarlari tahris oldu 1 2 gun sonra yumusayip benle beraber koptu benin oldugu yerde iz kaldi ama ben yok ben tekrar olsutugunda buyur mu ve kizariklik izi gecer mi?
  Dr Muharrem Kaya
  Kızarıklık kendiliğinden geçer, büyüyebilir ama büyümeyebilir de

 16. Basak says:

  Merhaba doktor bey bende sacli deride ten renginde sigil mi yoksa et beni mi emin olamadigim bir sey var fark edeli 6 yil oldu boyu ayni. Iki farkli dermatologa gittim biri sigil dedi digeri et beni dedi. Ne olduguna nasil emin olabilirim sizce?
  Dr Muharrem Kaya
  3.dermatologa gidin eğer o siğil yada ben derse böylece birisi 2/3 çoğunluğa ulaşacağı için tanınız o olur. 🙂 yada her ikisininde tedavisi aynı,RF ile aldırıp rahat edersiniz

 17. Tuba says:

  Sırtımda siyah benim vardı hafif kabarık 1 haftadır sizliyor doktora gitmem gerekirmi yoksa olabilecek bişeyim acaba
  Dr Muharrem Kaya
  Görünmekte yarar var ama aldırmak daha doğru olur

 18. inci says:

  Hocam benim yüzümde siyah ben var önce küçüktü şimdi buyudu ve altında sivilce çıkıyor devamli ve ağrıyor ne yapabilirim lütfen yardımcı olun
  Dr Muharrem Kaya
  Beninizi aldırın kurtulun, radyo frekansla 2 dakikada alıyorlar

 19. CanDURU says:

  Hocam benim doğduğumdan beri olan yüzümde ben var 1-2 yaşlarımda aşırı belli değilmiş ama sonradan cok belli olmaya başlamış kulak memesinden biraz büyük ve kabarık. ne önerirsiniz birde yaşım 21. toplumsal etken cok etkilenmiş biriyim nasıl bir tedavi önerirsiniz.
  Dr Muharrem Kaya
  RF ile tedavi ettirebilirsin

 20. şevval says:

  yüzümde küçüh kahverengi ben var çok küçüktü iğneyle biraz tahriş ettim rengi kahverengiydi hafif yara oldu sorun olur mu?
  Dr Muharrem Kaya
  travmalar kötü huylu hastalıklara zemin hazırlar.birde enfeksiyon gelişebilir.bu nedenle uygun yöntemle tedavi ettirin

  • şevval says:

   et beni değil sadece yüzeyinden hafif tahriş ettim çok önemli sorun olur mu?
   Dr Muharrem Kaya
   enfekte olabilir

 21. Hocam benim de sol koltugumun altında ten renginde et ben vardı tahriş olduğu için siyaha dönerek kurudu ve düştü düşerken de çok acı vermişti bi on yıl geçmiştir ama ağrısı olmaya başladı hatta sol göğsüne ağrısı vurmaya başladı ne yapmalıyım sizce
  Dr Muharrem Kaya
  genel cerrahiye muayene olmalısınız

  • Teşekkür ederim sizce kötü bi durum olma ihtimali var mi
   Dr Muharrem Kaya
   patoloji ile değerlendirilir

 22. Merhabalar cenemin altn kucuk bi benim vardi uzernde sivilce cıktı kopartncada benimin ustu yara oldu ister istemz elleyince yara gecmedi depanten faln suruyorum biraz gecti gibi beni mi belli belirsiz goruyorum benimin kopma ihtimali varmi veya bi kismi kopmus olabilir mi yardimci olabilirseniz lutfen bilginize
  Dr Muharrem Kaya
  Bir kısmı kalmıştır tekrarlama ihtimali yüksek

 23. Merhaba hocam. Yasim 18. Burnumda siyah nokta vardi. Zamanla siyah nokta gecti fakat derimin altinda kahverengi bi leke kaldi. Lekenin sebebi nedir ve ne yapabilirim?Simdiden size tesekkur ederim.
  Dr Muharrem Kaya
  Benin üst kısmı düşüp alt kısmı leke gibi kalmıştır, rahatsız ediyorsa onu da radyo frekans ile aldırabilirsiniz.

 24. merhabalar
  kardeşimin başında küçük sivilce gibi fakat bir tarafı siyah bir tarafı beyaz şeklinde bir şey çıktı ve acıdığını söylüyor, Doktora gidildiğinde ise et benine benziyor denilip acıdığı söylenince sadece merhem vermiş. Bu riskli bir ben midir?
  Dr Muharrem Kaya
  dermatologa gösterin

 25. Vajinamın sağ yanında öncaleri küçük ama snradan büyümeye başlayan siyah ben var zararı olurmu
  Dr Muharrem Kaya
  büyümeye devam ediyorsa tedavi ettirmenizi öneririm

 26. 7 yaşındayken çenemde yara vardı ve sonradan et benine döndü hamileyken biraz tahriş oldu ve büyüdü girintili çıkıntılı papatya tomurcuğu açar gibi sivri olarak küçük bir sürü diken şeklinde öne doğru uzuyo koparınca tekrar büyüyo napmalıyım çok rahatsızım
  Dr Muharrem Kaya
  tedavi ettirmelisiniz.ben tedavisi yapan merkezlerle görüşmelisiniz

 27. emrecan kaya says:

  Benim yanigimda bi siyah benim wardi lazerle yaktirdim ve iki gunde kabuk baglamis gibi geldi bende soydum kabugunu ama sanki daha cok buyudu ve kahverengilesti sulananiyo ne yapmam lazim
  Dr Muharrem Kaya
  Yara olabilir sabırla bekleyin 2 haftada düzelmezse kontrole gidin

  • emrecan kaya says:

   Lazerle yaktirdigimizda kendi kendine mi soyulmasi lazim yoksa bizde kabugunu cikarabilir miyiz
   Dr Muharrem Kaya
   tercihen kendiliğinden düşmeli

 28. hocam merhaba benim karnimda siyah bir ben cikti ve büyüyor ama bana zarari yok et beni değil ama bu..yasim 23..sonradan çıkan özellikle siyah benler kanser olabilirmis cok korkuyorum biraz aydinlatabilirmisiniz
  Dr Muharrem Kaya
  aldırıp inceletin

 29. Beyza says:

  Hocam bacağımda açık kahve bi şey çıktı bene benziyor bayadır var ama son zamanlarda çevresinde bi sızlama var dokununca bi şey batıyor gibi oluyor cevap verirseniz sevinirim ciddi bi şey olabilir mi?
  Dr Muharrem Kaya
  Kısa sürede çıktıysa biopsi almak gerekebilir

 30. Uğur diler says:

  Merhabalar hocam 15 yaşındayım çenemdeki siyah ben doğduğumdan beridir var.Ve birkaç gündür çok ağrıyor elleyince bile çok kötü bir ağrısı var bunun nedeni nedir yada ne yapmaliyim. Teşekkürler .
  Dr Muharrem Kaya
  Tahriş olmuş olabilir

 31. buket says:

  hocam merhabalar..annemde 30 yaslarından sonra bir ben cıkmıs o zamanlar kucukmus fakat su an buyuk bir et benine dönüştü bir dönem kabuk bağladı üstü kurudu tamamıyla ama şimdilerde kenarlarından büyümeye başlamış üstü halen kabuk bağlamış şekilde annem şuan 42 yaşında risk varmıdır sizce?TESEKKÜRLER şimdiden
  Dr Muharrem Kaya
  bence tedavi ettirmeli ve patolojik inceleme yapılmalı

 32. H. K. says:

  Hocam midemin altında siyah bir ben çıktı 6 7 içimdefe gittikçe büyüdü birkaç gündürde iltihaplandı. Şuanda yaklaşık 2 cm boyunda kanser riski olabilir mi
  Dr Muharrem Kaya
  dermatologa görünün

 33. Tuğçe says:

  Hocam merhaba benim koltuk altında sol göğüs yanında önceden beri bi et benim vardı ten rengiydi fakat siyah olmuş ve kurumuş kök kısmıda kırmızılaşmış sanki kopacak meyve gibi olmuş ciddi bi durum mu sizce
  Dr Muharrem Kaya
  kan dolaşımı bozulmuş olabilir veya başka bir nedeni.bu nedenle ben tedavisi yapan bir merkeze görünmeniz gerekli ise patolojiye göndermenizi öneririm

 34. Fazilet says:

  Benim mememin altında kabarık ben var siyah ama daha iki gün önce soyuldu ne yapmam lazımm tehlikeli bir durummu
  Dr Muharrem Kaya
  tedavi ettirmenizi öneririm

 35. Benim koptu says:

  Boynumda kahverengi bi ben vardi mercimekden biraz büyük gece uyurken kasidim sanirim yarisi kopmus yapisirmi kendi veya bana zarari olur mu kan felan akmis korktum
  Dr Muharrem Kaya
  yapışmasını beklemek yerine aldırmanız daha iyi olur

 36. Anonim says:

  Merhaba hocam benim boynumda cok kucuk bir et beni cikti ve ben ona dokunurken yanlisla koptu suan biraz kizariklik var acima falan yok tedirgin oldum doktora gorunmem gerekir mi .tedavi nasil olur hocam tedavi olmassam zararli midir cevabiniz icin tesekur ederim simdiden
  Dr Muharrem Kaya
  son derece önemsiz bir durum

 37. Ahmet says:

  Hocam,
  Çenemin sağ üstünde ben var ve ben sürekli üzerindeki kılı yoluyorum ancak, Benin altı şişti beze gibi bişey elime geliyor. Elimi değince hafif acıyor. Ne yapayım bekliyeyim mi geçer mi ?
  Dr Muharrem Kaya
  Çektiğiniz kıllar batığa ve batık ta sivilce benzeri iltihaba neden olabilir. Bekleyin şişlik inince beninizi tedavi ettirin yoksa sürekli tekrarlar

 38. METİN says:

  HOCAM MERHABA, YANAĞIMDA VE BURNUMUN YAN TARAFINDA, BEN GİBİ SİYAH LEKELER VAR, İKİ TANESİNİ SIKTIM KABUK BAĞLADI, GECTİ FAKAT SİYAHLIK GİTMEDİ, BEN TEKRARDAN SIKTIM BİRAZ KANADI OYNAMAMAM GEREKİR AMA PİSİKOLOJİMİ RESMEN BOZDU, NE YAPMAM GEREKİR VE ŞU AN İCİN SAĞLIĞIM ACISINDAN Bİ TEHDİT VARMIDIR ?
  Dr Muharrem Kaya
  Riskli bir olduğunu sanmıyorum ama rahatsız oluyorsanız aldırabilirsiniz

 39. Anonim says:

  Hocam benim boynumda cok kucuk bir et beni cikti ve ben ona dokunurken yanlisla koptu suan biraz kizariklik var acima falan yok tedirgin oldum doktora gorunmem gerekir mi
  Dr Muharrem Kaya
  köküyle çıkmadığı için tekrar büyüyecektir.bu dönemde tedavi ettirirseniz daha iyi olur

  • Anonim says:

   Tedavi ettiremessem zarari olurmu hocam
   Dr Muharrem Kaya
   Siyah benlerin kanserleşme riski daha yüksektir ama trafik kazasında ölme ihtimalinizin yüzde birinden daha az

 40. Kübra says:

  Merhaba burnumun üstünde bir iki ay önce siyah nokta gibi birsey cıktı önceden kücüktü biraz daha büyüyünce bende sıkmaya calıstım iğne gibi birseyle ucunu cıkarmaya calıstım ama etrafı kanadı bende silverdin krem sürdüm dün gece bugunde gözle görülmeyen ama elleyince ince bi kabuk var üstünde ben olma ihtimali var mıdır doktora görünmeli miyim?
  Dr Muharrem Kaya
  muayene ile değerlendirmek gerekir.oynamayın tedavi ettirin

 41. medina says:

  Doktor merhaba. cenemde doguşdan ben var. yıllar önceden bazen su ile üzümü yıkarken sanki kaşıtiya benzer bi şeyler his ediyordum. amma yaklaşık 2 aydır benim agrıyor cok rahatsızım. agrı olduğu zaman sanki şiş de hiss ediyorum. başka gözle göre bilecek bir şeyler yok. yazın güneş olan yerlerde çok oldum. acaba bundan mı etkilendi . Onkolojiye mi getmem gerekir. cevabınızı bekliyorum. teşekkur ederim
  Dr Muharrem Kaya
  beninizi tedavi ettirin ve patoloji isteyin

 42. Aslı says:

  merhaba benim dudagımın kenarında çocuklugumdan beri bir ben var bu ben yıllar içinde büyüdü son bir yılda biraz daha fazla sanki birkaç gün önce üstünde deri parcası kavlamıştı bende boş bulunup cektim ve kanadı o gün içinde ara ara kanamaya devam etti şu anda kabuk baglamış ve siyah ayrıca etrafı şişmiş durumda hafiften de biraza sancısı oluyor .dermatolojiden randevu aldım ama haftaya cumaya .sizce ciddi bir durum mudur bu bendeki bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.
  Dr Muharrem Kaya
  benlerin yapısındaki hızlı değişimler önemlidir.geciktirmeden muayene olmanızı öneririm

 43. dilek says:

  İyiaksamlar hocam kizimin sol göz kenarinda kahverengi et beni var kizim iki yasindayken bu et beni ortaya cikti. Ve surekli eli gozunde engelleyemiyorum onu. Suan dokuz yasinda kizim ve bu et benini aldirtmak istiyorum bir cerrahla gorustum olumsuz bisey olmaz diyor ama yine bellide olmaz diyor sizce ne yapmaliyim?
  Dr.Muharrem Kaya
  Kendi haline düzelmeyeceğine göre en akıllıcası tecrübeli birine aldırmak

 44. Hocam vücudumda bir ben vardı yaklaşık 1 cm çapında kasirken bi bölümü çıktı iz kalır mı yada yeniden ben çıkar mi?
  Dr Muharrem Kaya
  İz kalmaz ama ben geri çıkar

  • muhammet says:

   hocam kolumun üzerinde doğuştan mercmekten biraz büyük açık kahverengi ben var içinde siyah küçük bir ben gibi bir şey farkettim ve banyoda kaşıdım kanadı sorun olurmu
   Dr Muharrem Kaya
   Sorun olmaz ama yeniden çıkar

 45. recep says:

  hocam benim göbeğimin içinde doğuştan ben vardı biraz büyüdü doktora gittim bişe yok dedi daha sonra denize gittim üstü siyahlasti tekrar farklı bir doktora gittim aldirsan iyi olur dedi ön tanıya 1.nevüs 2.maling melanom yazdı cilt kanseri olma olasılığı sizce nedir…tşkler
  Dr Muharrem Kaya
  biopsi aldırmanızı öneririm

 46. şükran says:

  Annemin koltuk altında siyah et beni var bugun ağda yaparken kenardan kalktı ve kanadı problem olur mu
  Dr Muharrem kaya
  travmalar benlerde değişime nedne olabiir.tedavi ettirmesini öneririm

 47. Mehmet says:

  Hocam iyi günler, eşimin karnında siyah bir ben çıktı iki gün önce mercimek büyüklüğünde ve kaşıntı yaptığını söylüyor. Sizce büyük bir tehlikesi varmı
  Dr Muharrem kaya
  sanmıyorum ,ama çok hızlı büyüyorsa biopsi yaptırın

  • Mehmet says:

   Çok sağolun hocam çok teşekür ederim. İşiniz gücünüz rast gelsin, yüreğimize su serptiniz

 48. Ben aldirmak için cildiye doktoruna mi gitmemiz gerekiyo yoksa baska polikinlik mi olmasi lazim yardimci olur musunuz
  Dr Muharrem Kaya
  ben tedavisi yapan kurumları araştırabilirsiniz

 49. Ben aldırmada aile filen gerekiomu yaş sınırı ben 17 yaşındayım da ailemi çağır mam gerekir mi öğrenmek istiyorum

  Dr Muharrem Kaya
  ben tedavisi her yaşta yapılabilir.fakat ailenizde olsa iyi olur.ama gereklide değil

 50. helin says:

  Hocam bnm yanagimin sag tarafinda ben var vede uzerinde killanma var aldirirsa cogalir mi neyle aldirmam gerekiyor?
  Dr Muharrem Kaya
  ben tedavisi yapan merkezlerle görüşebilirsin.laser yada Rf ile aldırabilirsin.

 51. Serhan says:

  Merhaba hocam 28 yaşındayım özellikle sırtımın üst kısmında bildiğimiz siyah benler çoğalmaya başladı zararı yok ama rahatsız oluyorum tedavi yöntemi varmıdır . Teşekkürler.
  Dr Muharrem Kaya
  güneşten korunmalısın.ben tedavisi yapan merkezlerle görüşmeni öneririm

 52. bezirgen says:

  Hocam ben yuzumdeki beninmi kendim sarimsakla ayyrdym tehlikelidirmi
  Dr Muharrem Kaya
  sarımsak cildi tahriş eder

 53. Merhabalar. Sag kolumun ic kisminda kirmizi bir nokta olustu. Bir kac haftadir degiskenlik gosteriyor ucu siyahlasti fakat yanlari mor beyaz degisken. Sizce doktora gorunmelimiyim. Hala iz yok olmadi. Ben mi olusuyor yoksa bilemedim
  Dr Muharrem Kaya
  görünmenizde fayda var

 54. Hocam merhaba ben yıllardır koltuk altımda et beni var bugüne kadar hiç sıkıntı olmamıştı ama bi kaç gündür biraz şişti ve siyahlasti ve kolumu kapatınca rahatsız ediyor kopmak üzere gibi duruyor ama
  Dr Muharrem Kaya
  tedavi ettirmelisin

 55. hocam ergenlik döneminde ben çıkması normal midir sırtımda daha önce farketmediğim ben çıktı siyah
  Dr Muharrem Kaya
  her yaşta ben çıkabilir

 56. Merhabalar. Geçtğimiz Pazar günü meme ucumun biraz üstünde deri altında siyah ve küçücük bir sertlik farkettim. Baştan umursamadım hatta unuttum bile. Daha sonra aklıma geldiğinde bir bakayım dedim. O siyah madde derinin dışına çıkmış ve ufacık bir et beni görüntüsüne sahip olmuştu. Son derece hafifçe dokunur dokunmaz ben komple düştü.
  1 saat kadar önce de kendimi bildim bileli bel bölgemde var olan bene dokunmamla birlikte kendiliğinden bir parça koptu ve düştü.
  Bunlar neyin habercisi olabilir?
  Dr Muharrem Kaya
  yorum yapmak zor bu nedenle dermtologa görünün temelde ciddi bir sorun olmasın

 57. Hocam merhaba,26 yaşındayım ve yüzümde dudağımın hemen üzerinde bir adet benim vardı.Yüzüme lazer yaptırıyorum ve ben kapatılmadığı için şiştimişti bugün bende incelerken koptu geldi.yeni ben çıkar mı? Yüzümde iz kalır mı?
  Dr Muharrem Kaya
  kökünden düşmediyse tekrar çıkar

 58. Merhabalar hocam, Benim sırtımda siyah kabarık bir ben var ve bazen orası nadiren acıyor iğne batması gibi ve kaşınıyor. Ne yapmalıyım? Cevabınız için şimdiden tesekkur ederim..
  Dr.Muharrem Kaya
  muayene olup aldırabilirsin

 59. Can Kahraman says:

  Hocam merhaba gece gece rahatsiz ediyorum ama benim belimde siyah bir ben var et beni falan degil.Ben bu benle oynuyorum hocam annemdede var.Hocam az once farkettim ben kabuk baglamis bende bakayim derken koparttim bir sorun olurmu kaniyor suan
  Dr Muharrem Kaya
  sorun olmaz.fakat bu tür dokularla çok oynanaıp travmatize edilmemeli,travmalar hücre yapısının değişmeisne neden olabilir

 60. İsmail says:

  Hocam kolay gelsin benimde boynumda siyah bir ben war mercimek büyüklüğünde çıkıntılı ne gibi bir sorunla karşılaşırım bilmiyorum ama bi kaç kişi ciddi bi sorun olabileceğini söyledi yardımcı olursanız sevinirim iyi günler
  Dr Muharrem Kaya
  bir uzmana muayene olmadan paniğe kapılmak anlamsız.tedavi ettirebilirsin

 61. Aysenur says:

  Mrb..boynumda siyah et benim vardi yarisi deriden ayrildi …bir iki damla kanadi bi sorun olurmu dr. Gitmem gerekiyormu..
  Dr Muharrem Kaya
  iltihap kapabilir.bu nedenle tedavi ettirseniz iyi olur

 62. Ahmet Aslan says:

  Hocam merabalar omzumda kücük siyah bi ben vardi bogusurken kuzenim tirnagiyla hafif kaldirdi kesti kanadi suan acimiyo bisey olur mu ?
  Dr Muharrem Kaya
  iltihap olabilir.

 63. Burcu says:

  Hocam siyah renk benimden kucuk bir parca yanlislikla kestim birsey olur mu acaba
  .15 yasindayim
  Dr Muharrem Kaya
  bişi olmaz

 64. Mahmut says:

  Hocam merhabalar yüzümde 15 yaşında başlayan çok kucuk bir et benini kanattım ne yapmalıyım
  Dr Muharrem Kaya
  tedavi ettirisen bir daha kanatmazsın

 65. nisa eda says:

  Sırtimda bi yil once mercimek buyuklugunde kirmizi bisey cikti hafif çıknti seklinde.başta kırmiziydi sonra renk degistirdi suan koyu kahverengi.neden olusmus olabilir
  Dr Muharrem Kaya
  dermatologa görünmelisiniz.

 66. Mehmet says:

  Merhaba hocam ciltle aynı düzlemde 8-10 siyah ile kahve rengi gibi benlerim var. Hangi tedavi ile geçer?
  Dr Muharrem Kaya
  laser yada RF yapılabilir

 67. Ahmet says:

  Hocam belimde bi ben vardı tatilde sisti ben onu yanlışları kapattım sonradan acil doktoruna gittik bisey yok dedi antibiyotik krem verdi onu 4 gün boyunca kullandım ben kurudu ve dustu bisey olur diye korkuyorum sizce tehlikelimidir
  Dr Muharrem Kaya
  sanmıyorum.ben bölgesinde ve çevresinde değişim olursa doktora görünün.takip edin

 68. Batuhan says:

  Hocam benim kendimi bildim bileli sağ bacagımın iç yüzeyinde kabuklu bi ben var bu son zamanlarda etrafını mortmaya başladı ve kabuğunu sertleştirip simsiyah bir hal aldı (normalde açık kahverengiydi) ve ben bunu kopardım bş sorun çıkartırmı
  Dr Muharrem Kaya
  dermatologa görünsen iyi olur.benlerdeki yapısal değişimler bazen sıkıntı yaratabiliyor

 69. ramazan says:

  Hocam benim ensemde cocuklugumdan beri et neni var killa bagladik kuruyup dussum diye bi zarari varmidir
  Dr Muharrem Kaya
  yoktur ama kökü derinde ise tekrar edebilir

 70. Anonim says:

  Merhabal benim yüzümde normal doğuştan bir ben vardı kaşıdım ve de ortasında iğne ucu kadar bir delil oluştu çevresi de hafif kızardı. birşey olur mu?
  Dr Muharrem Kaya
  enfeksiyon kapmış olabilir.doktora görünmelisin

 71. Hocam iyi günler benim kafamda kahverengi bir büyük ben vardı üst kısmı koptu fakat Ağrı ve sızı yok alt kısmıda beyaz gibi bir şey kaldı bir sorun olur mu
  Dr Muharrem Kaya
  sorun olmaz ama tekrar çıkmaması için tedavi ettirebilirsin

 72. Öncelikle selamin aleykum efendim benim sırtımda et beni var ve bu benim için bi utanç kaynağı denize girerken o ben gorunmesin diye sortu sonuna kadar cekiyorum ve kötü goruntum oluyor nasıl kurtalabilirim
  Dr Muharrem Kaya
  tedavi olabilirsiniz.RF ile aldırabilirsiniz

 73. Merhaba, benim sağ koltuk altımda 10 senedir et ben var minik mercimek boyutundaydı şimdiye kadar hiç sorun yaratmadı. 2 gün önce bi acı oldu sabah uyandıgımda siyah ve sert bi yapı almıştı önceden sert degildi yumuşaktı neden olabilir acaba ?
  Dr Muharrem Kaya
  zaman zaman benlerin yapısı ve kıvamında değişiklikler olabilir.bu nedenle tedvi ettirseniz iyi olur.

 74. Alnımda bi şişkinlik vardı sıktım ve şuan normal kahverengi ben rengini aldı ve büyüdü dokusu ise kabuk gibi ne yapmalıyım
  Dr Muharrem Kaya
  cildiyeye görünün

 75. Benim cildim çok hassas güneşte fazla kalmam dan dolayi bile yanagimda herpes simplex oluşuyor .yüzümde 5 tanesi büyük 10 civarı ben var bunları lazer tedavisi ile alırsam acaba cildim için bir sorun yaratır mı
  Dr.Muharrem Kaya
  yaratmaz.ama güneşten iyi korunmalısınız

 76. Anonim says:

  Yuzumde siyah ben olusumu var ilk baslarda azdi daha sonra cogaldi doktora gittim zararsiz dedi ve gunes koruyucu krem verdi acima veya bi zarari yok fakat goruntu olarak hosuma gitmiyor 18 yasindayim lazerle aldirmamda sakinca var mi
  Dr.Muharrem Kaya
  sakıncası yok aldırabilirsin

 77. Oncelikle merhaba hocam…
  Benim yanagimda 2 tane mercimek buyuklugunde ust uste
  Vede burnumun yaninda nokta kadar benler var cok moralimi bozuyor 2 tane buyuk ben yuzune sakal tirasi dahi olmak istemiyorum.
  Bana buvkonuda yardimci olurmusunuz ..
  IZMIR’DE YASIYORUM…SİMDİDEN TEŞEKKÜRLER…..
  Dr.Muharrem Kaya
  anasayfadaki sponsor kliniğin İzmir şubesine gidebilirsin

 78. Büşra says:

  Merhaba,
  Sırtımda büyük (5-6cm) doğuştan bi siyah ben vardı 2 ay önce üzerinde kan beni çıktı önce küçüktü sonra biraz büyüdü fındık kadar oldu, bazen kanıyo, benin üzerinde çıktığı için operasyon yapılabilir mi? Ne derece zararlıdır?
  Dr Muharrem Kaya
  ana sayfadaki sponsor klinikten Op Dr Mustafa Bolat ile görüşüp tedavi ettirmenizi tvsiye ederim.

 79. bir hafta önce yüzümden 4 tane beni lazerle aldırdım renkleri açıldı fakat hala alınmamış gibi duruyo geçmesi beklenir mi
  Dr Muharrem Kaya
  daha çok erken.iyileşme için

  • ilerleyen zaman içinde azalıcak mı kahverengi tonu
   Dr Muharrem Kaya
   azalması beklenir.azalmazsa rötuş yaptırırsınız

 80. Hocam yüzümde benin üstünde sivilce çıkmıştı ve sonra benle sivilce arasında bir renk aldı tedavisi varmıdır geçebilirmi ? 4 5aydır öyle
  Dr.Muharrem Kaya
  dermatologa görünmelisin

 81. Merhaba sol koltuk altımda kahverengi ben var şakadan kavga ederken çok azi koptu ve kanamis çok az sonradan fark ettim bende şuanda hiç acimiyor zaten hiç de kanamiyor ne yapım bişey olmaz öyle diyorlar
  Dr.Muharrem Kaya
  herhangi bişi olmaz.

  • Meb hocam benim kulağımda karnababahar şeklinde sigil çıktı dondurdUm kaç ay önce tekar geldi ne yapmam lazım ne onerirsiniz kanser riski taşıyor mu çok korkuom
   Dr Muharrem Kaya
   RF ile tedavi ettirmeni öneririm

 82. Eylul says:

  Merhabalar, ben 24 yaşındayım koltuk altimda siyah ben var, son zamanlarda ara çok sızlıyor.. geçen yıl lazer epilasyonuna gitmiştim ondan kaynaklı olabilir mi?
  Teşekkürler
  Dr.Muharrem Kaya
  eve olabilir.koyu renkte ışık daha fazla tutulur ve yanık oluşabilir

 83. serife says:

  Merhaba ben 20 yaşında yim yüzünde dogustan ben var 2 aydir intihap oluyor kaşıntı yapıyor bende sıktım sindi yara oldu ne almalıyım
  Dr.Muharrem Kaya
  tedavi olmalısın

 84. tugce says:

  Mrhb hocam benim sol gogusumun altinda ben gibi birsey var koyu renkte kahverngi gibimsi igne ucuyla icindekileri cikartmaya calisiyorum fakat cikmiyor sizce napmaliyim boyu 1 ya da 1.5 cm falan
  Dr.Muharrem Kaya
  aldırıp inceletebilirsiniz

 85. Hudaynazar says:

  Hocam benim vucudumda kabarık olmayan siyah ve kahve rengi benler var .Ve gittikçe çoğalıp genişliyorlar.kabarık siyah olan bir kaçtane çocuk benleri de var onların etrafındada oluşuyor.Bunun için ne yapam gerekiyor
  Dr.Muharrem Kaya
  rahatsız oluyorsanız aldırabilirsiniz.güneşten korunmalısınız

 86. Kemal says:

  Merhaba benim testislerimin alt tarafında bir ben var çok kaşınıyor ve derisi soyuluyor. Tehlikeli mi?
  Dr.Muharrem Kaya
  muayene olmalısın.

 87. Yasemin says:

  Yüzümde küçüklüğümden beridir ben var . 1 aydır kaşınıyor büyüdü ve sert . Dokuduğumda ağrı yapıyor . Ne yapmalıyım
  Dr.Muharrem Kaya
  dermatologa görünmelisin

 88. Berfin says:

  Merhaba benim yanagimda sivilce vardi sıktım yuzum de yara oldu yuvarlak kirmizi krem felan surdugumde icine giriyo beyaz oluyo yardim edin ne olur gecmiyo
  Dr.Muharrem Kaya
  Sabırlı olursanız geçer bence

 89. Berfin says:

  Merhaba benim yanagimda sivilce vardi sıktım yuzum de yara oldu yuvarlak kirmizi krem felan surdugumde icine giriyo beyaz oluyo

 90. Yasır says:

  hocam bacak baldırımda büyüyen 2 ben vardı ayrı zamanlarda aldırdım ve bırdaha cıktı susam büyüklüğünde yakın Çaplı bölgede neyapmak gerek ben aldırıyorum o çıkıyor ve büyüme yapmış hafıf yıne ??? Tehlıkesı varmıdır
  Dr.Muharrem Kaya
  kökü alınmadığı için büyümüştür.tehlikesi olduğunu zannetmiyorum

 91. Ertuğrul says:

  Benim yüzümde ben var aslında hiç bir sıkıntı yok ama ergenlik döneminde olduğum için bazen kenarlarında siyah nokta çıkıyor ve gene çıktı alayım derken biraz kanattim tabi siyah noktayı ama dipdibeler ve biraz derisini soydum yakın oldukları için tedirginim ne dersiniz şu ana kadar hiç bir sıkıntım olmadı
  Dr.Muharrem KAYA
  Tedirgin olacak bir şey yok rahat olun

 92. Merabalar. Benm cenemde kucuk siyah bir ben vardi yaklasik bes yil once kabardi ve kahverengiye dondu aaba bi yolla eski haline gelirmi eski halini cok sevityordum guzel duruyordu . Kabarmasi ve renk degisimi neden olmustur. Aldirmalimiyim
  Dr.Muharrem KAYA
  yapısı değiştiyse aldırmanızda fayda var

 93. fatma says:

  Bugün ücüncü güm fakat hala ayni alinmamis gibi kahverengi duruyorlar ilerleme olucak mi tekrar tedavi mi gerekicek
  Dr.Muharrem KAYA
  kabuk oluşup düşecek.bepanten yada madecassol kullanarak yara iyileşmesini hızlandırabilirsiniz

 94. ayse gül says:

  Yüzdeki benler nasıl gider benim yüzüm de 20 tank ben var morelim bozuluyo
  Dr.Muharrem KAYA
  ben tedavisi yapan merkezlerle görüşüp benlerinizi tedavi ettirmelsiniz.yeni ben oluşumunu önlemek içinde güneş koruucu krem kullanmalısınız

 95. fatma says:

  Ben dün yüzümde bulunan 5 adet yüzeysel kahverengi renkteki benlerimi aldirdim fakat hic alinmamis gibi duruyor acaba gecicek mi
  Dr.Muharrem KAYA
  geçmesi beklenir

 96. Merbalar hocam. Ben benmi aldirali 4-5 ay oldu siyah bendi once bi aldi rutus yapti tekrar gittim simdi cok kucuk bise kaldi tekrar gitmekte masrafli oluyor gittigim hastaneye adanadan ankara. Yani cok kucuk nasil gecer yada gecermi
  Dr.Muharrem KAYA
  tekrar rötuş yaptırmanız gerekir.derin çalışılırsa çukurluk olabilir.

 97. sevda says:

  Merhabalar hocam,

  2 nisanda yüzümdeki siyah noktaları aldırdım. Aradan 20 gün geçmesine rağmen iyileşmedi. Takriben nekadar sürer iyileşmesi?

  Teşekkürler
  Dr.Muharrem KAYA
  aldırma yönteminize ve kişisel iyileşme sürecinize göre bu süre değişebilir

 98. erdem says:

  Hocam koltuk altimda ki ben şişti ve patladı sonra kurudu ve koptu 1 yada 2 santim büyüklüğünde ten renginde korkacak Bir durum varmı saygılar
  Dr.Muharrem KAYA
  bence yinede bir doktora görünmelisin

 99. Hocam kucuklugumden beri 15 yildir vucudumda olan bi ben var yillar gectikce buyudu ama suan goruntusu rahatsiz ediyor 2 3 cm var baya buyuk ve ben catlaklar halinde birbirinde ayri gibi cizgiler var ve kuru,korkuyorum bu durumdan kanser riski varmi,hangi yolla aldirabilirim
  Dr.Muharrem KAYA
  ben tedavisi yapan merkezlerde aldırıp patolojiye gönderin

 100. Egemen says:

  Hocam iyi günler. Bende yüzümden ben aldirdim patoloji sonucum da intradermal nevus çıktı ve cerrahi sınırlarda lezyon izlenmemistir demek ne oluyor? Buradan benin tamaminin alındığını anlamamız mümkün mu .
  Dr.Muharrem KAYA
  evet

 101. ahmet says:

  Hocam sağ kulağımın arkasında çapı kurşun kalem kadar olan siyah kabarık sert ve dış yüzeyi pütürlü bir ben var ne yapmalıyım
  Dr.Muharrem KAYA
  en kısa sürede ben tedavisi yapan bir merkezle görüşüp aldır.

 102. Benim yanagimda 2 tane ben var ustekiyle dunden beri rahatsizlik duyuyorum sanki biraz ustune hep dokjndugum icin sisti gibi sorun olabilir mi
  Dr.Muharrem KAYA
  sürekli dokunmaya bağlı olabilir.aldırın

 103. Kubra says:

  Hocam merhabalar daha önce de yazmıştım çenemde ki beni cerrahi operasyonla aldırdım.1 hafta önce dikislerimi aldırdım dikiş yerim hafif mavi gibi duruyor ve doktor patoloji sonucu çıkmadan krem veremem dedi bu da beni endişelendirdi. Ayrıca benim de tuyler cikiyrdu dün akşamda ameliyat yerinden tüy çektim.Bu tüy sorununun devam edeceğini mi gösteriyor veya batık gibi bi şey olabilir mi?Lazer epilasyona gidiyorum oraya atış yaptırsam bir sorun olusur mu şimdiden teşekkür ederim.
  Dr.Muharrem KAYA
  doktorunuzun önerilerini almanız daha iyi olur.

  • Kubra says:

   Peki hocam intradermal nevus ne demek bilgi verebilir misiniz acaba?
   Dr.Muharrem KAYA
   cilt içi ben

 104. Fahri says:

  Hocam benim burnumun hemen yanında küçük siyah et beni var görüntü olarak rahatsız oluyorum aldırsam iz kalır mı ve nerde aldırabilirim cevaplarınız için teşekkür ederim
  Dr.Muharrem Kaya
  Her yöntemde mutlaka iz kalır
  Radyo frekans yönteminde en az iz kalır hatta fark edilmez radyo frekansla ben tedavisi yapan hastaneler veya klinikler vardır oralarda yaptırın

  • Emrecan Sarı says:

   Devlet hastanelerinde radyo frekans yöntemi ile et beni aldırmak mümkün müdür?
   Dr.Muharrem KAYA
   RF varsa olabilir

 105. Emine says:

  Et beni ağda yaprken kopattm bir kaç gün sonra sisti şuan ne yapmam lazım sizce
  Dr.Muharrem Kaya
  iltihap kapmış olabilir.doktora görünün

 106. esma says:

  Hacam boynumda kitlevar neyapmam lazim
  Dr.Muharrem Kaya
  doktora görünmelisin

 107. alpay says:

  Hocam yaklasik 10 yil once karnimin sol tarafinda bir ben olustu.kabuk bagliyor.kabugu pek kaldirmiyorum.cok kasiniyor ama pek buyudugu yok.daha once 3 kez doktora gittim.korkulacak bir sey olmadigini bunun yaslanma belirtisi olduğunu söylediler ama cok kasiniyo bazen ne yapmalıyım
  Dr.Muharrem Kaya
  ben tedavisi yapan merkezlerle görüşüp aldırabilirsin

 108. Barış says:

  Hocam benim sol bacağımda ayağıma yakın çok küçük bir siyah ve kabarık ben var ve aldırmak istemiyorum acaba zararlımı yardımcı olabilirmisiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  ben tedavisi yapan merkezlerde aldırabilirsiniz.kalması zararlı

 109. halenur says:

  Pardon benim deri renginde bi benim vardi ama bi aksam baktim simiyah olmus ondan sonra etrafi sisti ondan sonrada benin alti sisti bu neyi gisterir
  Dr.Muharrem KAYA
  beninizde iltihap olduğunu gösterir

 110. Merhaba, sol yanagımda biraz büyük bir benşm var ama et beni gibi değil. Daha önceden doktora göstermiştim ama bir normal buldular.1 yıl önce benimin ucunda sivilce çıktı. Ama zaten o yanağım da siyah noktalar hep vardı ve ara ara da sivilce çıkardı, ve krem kullandım yine de geçmediler. O çıkan sivilce geçti sonra farkettimki o sivilcenin olduğu yerde kıl dönmesi gibi bişey olay olmuş bende o kılı çıkarttım ordan ve fazla kurcalamadım. Sonra o kılın olduğu noktalar siyah noktaya dönüştü. Yani benimin ucunda ya da için de tam anlayamıyorum siyah noktalar vardı. Tam anlayamıyorum çünkü benimin kenarları ortasından daha açık Kurcalamadım pek fazla ama bugün yüzümü temizlerken o siyah noktalardan biri uç verdi ve bende biraz daha zorladım. Şuan fazla dokunmak istemiyorum, ama içim hiç rahat değil. Sizce önemli bir durum mu? Teşekkür ederim.
  Dr Muharrem Kaya
  Önemli bir durum değil ama bence aldırın kurtulun

 111. Cansu says:

  Merhaba hocam benim sırtımda doğuştan bir et beni var 2 gündür etrafı kızarık ve acıyor. Sebebi ne olabilir ve ne yapmalıyım?
  Dr Muharrem Kaya
  Tahriş olmuştur önemsiz bir durum ama aldırmanız daha iyi olur

 112. Benim gözümün tam çapak kısmında siyah leke gibi bişey var sonradan oluştu ve silince falan çıkmıyor sizce bu nedir ve bunu için hangi doktora gitmem gerek ? şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için
  Dr Muharrem Kaya
  Siyah ben her yerde görülebilir, muhtemelen bendir göz doktoruna muayene olabilirsiniz.

 113. kubra says:

  Hocam Merhaba benim cenemde 7 8 mm boyutunda siyah kabarik tuylu bir ben var. Yüzüme lazer yaptırıyorum bunun benime bir zararı olmuş mudur? Birde zaten aldircam. Siyah ve tüylü olmasi kanser anlamında mi gelir?
  Dr Muharrem Kaya
  siyah ve tüylü olması kanser olacağı anlamına gelmez.lazerin sakıncası olmaz ama bendek kılı zor etkiler önce radyo frekansla beni aldırın sonra lazer epilasyon yaptırın

 114. Merhaba benim sağ goğsümün altında 6 cm gibi büyük kahverengi ve kabarık bir ben var dogdugumdan beri var. Bikini falan giyemiyorum bu yüzden. Tedavi olmak istiyorum iz kalmamasini istiyorum. Önerileriniz neler yardimci olun lütfen :((
  Dr Muharrem KAYA
  6 cmlik bende hiç iz kalmaması diye birşey söz konusu olamaz.en az iz RF yada laserle tedavide olur.bentedavisi yapan merkezlerle görüşmelisin

  • Bu 6 cm lik benimin dışında 6 tane daha küçük beklerim var bunları da aldırmak istiyorum toplam maliyet ne kadar olur hem devler hastanesinde hem özel hastane de lütfen yazın. Teşekkürler
   Uzm.Dr.Muharrem KAYA
   ben tedavisi yapan merkezlerle görüşmenizi yada ana saayfadaki sponsor klinkle görüşebilirsiniz

 115. ecem says:

  Merhabalar benim göğüs ucumda bir ben var 10 seneden beri 2 hafta once sismisti bende sadece dokunup bakicaktim su toplamis megerse icinden su fışkırdı daha sonra kanama yapti bende anestol kredm surdum iki gun once iyilestigini gordum bugun bi agri vardi baktimki ucu morarmis ne yapmam lazim korktum acikcasi.
  Dr.Muharrem KAYA
  en kısa sürede meme konusunda birikimli bir genel cerrahi uzmanına görünmelisiniz

 116. beyza says:

  Lazer epilasyon sonucu benim yandı rengi degisti suanda cok silik bi leke kaldı bunun bi zararı var mı bi tehlikeye yol acar mı ve benim geri cıkar mı
  Dr.Muharrem Kaya
  herhangi bir sorun beklenmez ama tekrar çıkabilir,tam tedavi edilmediği için

 117. Yaren says:

  Merhaba benim et benim var Kahverengiydi ama bugün baktım üstü siyahlaşmış ne yapmam gerekiyor
  Dr.Muharrem Kaya
  değişim olan benleri tedavi ettirmek iyi olur

 118. Mrh hocam bi sorum olacaktı 5ay önce yüzünden ben Lee aldrdm ameliyat yerlerinin üstünde küçük kahverengi biseler oluştu doktora sordm hic bir fikrm yok dedi sizce nedir
  Dr.Muharrem Kaya
  Benim de hiçbir fikrim yok 🙂
  Keşke ameliyatsız yöntemleri araştırsaydınız

 119. meraba hocam benim cinsel organimin cevresinde önce kücük olarak sonra yavas yavas buyuyerek siyah benler cikmaya basladi cild doktoruna gittim ve hemen lazer gibi bir seyle yakmaya basladi 3 yada dort seansda bitti ama bana her hafta geleceksin dedi kompile bitince biraktim senaslara gitmeyi ilk deyil ikinci etek tirasindan sonra tekrar cikmaya basladi bunun ilac veayada igne ne bilim ne olursa kökünu kurutma gibi bi sansimiz yokmu acaba ömrumun geri kalaninda her hafta yada iki haftada bir bu sekil kontrolemi gidecem ben. beni bu konu hakkinda aydinlatirsaniz sewinirim
  Dr.Muharrem Kaya
  Onlar ben değiş siğil yani kondilom. Idea klinikte bitiş garantili tedavi yapılıyor bir görüşün

 120. Merhabalar benimde gobegimin al tarafinda kahverengi cok kalin degil et beni deneblcek buyuklukte kasirken yanlislikla biraz kesildi ve kanadi.sorun olurmu acaba??
  Uz.Dr.Muharrem Kaya
  travmlar benin yapısının değişmesine neden olabilir.bu nedenle aldırsanız iyi olur

 121. Hocam merhaba,
  Yanagimda kahverengi kucuk bir nokta vardi. Siyah nokta zannedip siktim, acik pembe sekilde sivi cikti ve kahverengilik gitti cok hafif kabardi. Ben miydi acaba bilmeden yanlis bir sey mi yaptim?
  Doktora gitmem gerekir mi?
  Tesekkurler
  Uz.Dr Muharrem Kaya
  gerekmez.temizliğine özen gösterin

 122. Merhaba hocam, yanagımda cok kucuk yag bezesi vardı ve sıkmaya calıstım yeri belli oldu ve zamanla siyahlasıp ben gibi bir gorunum aldı aynısından iki tane oldu cildimle duz fakat ben gibi bunları nasıl aldırabilirim ne yapmalıyım? Aldırma islemi sonrası iz kalır mı? Simdiden tesekkurler..
  Dr Muharrem Kaya
  Farkedilmez bir iz kalabilir, ama ben görünümü olduktan sonra en az 2 ay beklemelisiniz.

 123. Saadet says:

  Mrb benim aileden gelen büyükçe koyu bir ben var maddiyatım uygun değil nasıl aldırabilirim?
  Op.Dr.Muharrem Kaya
  devlet hastanelerinden hizmet alabilirsiniz

 124. Sertip says:

  Mrb benim genetik olarak yüzümün sol tarafında sakal bölgesinde büyükçe koyu kahverengi bir ben var bunun tehlikesi nedir acaba tabi genetik olarak var aynısı ailede var.
  Op.Dr.Muharrem Kaya
  koyu renkli benler güneş ışığını yoğun olarak tutup kanserleşebilir.bu nedenle tedavi ettirseniz iyi olur

 125. Ayşe says:

  Merhaba benim sol yanağımda küçük bi ben var 2 gündür hafif şiş ve elleyince biraz ağrıyor napmalıyım
  Op.Dr.Muharrem Kaya
  iltihap olabilir.doktora görünün

 126. nazdi says:

  Ergenlik çaginda çikan benler kayb olurmu?
  Op.Dr.Muharrem Kaya
  kaybolmaz

 127. anonim says:

  Şimdi farkettim tam ortasında da iğne ucu kadar bir delik var, ne yapmalıyım?
  Dr.Muharrem KAYA
  ben göreselliği bozan oluşumlardır.tedavi olmanızı öneririm

 128. anonim says:

  Merhaba, ben alexandrite makine ile yapılan lazer epilasyona gidiyorum. Bugün dudak üstü yani bıyık bölgeme yaptırırken lazer o bölgedeki bene de denk geldi. Şu an benim çok hafif şiş ve sanki hafif bir su baloncuğu ya da açık renk bir baloncuk oluşmuş gibi üzerinde. Ne yapmalıyım, bir şey olur mu, kendiliğinden geçer mi? Bir de sağlık açısından bir problem yaratmayacaksa bile bir forumda okumuştum birinin benine lazer denk gelince önce koyulaşıp sonra rengi açılmış. Rengi açılır mı?
  Dr.Muharrem KAYA
  sağlık açısından bir problem yaratmaz.dikkat edin sadece enfekte olmasın.iz kalır.antibiotikli pomat kullanabilirsiniz

 129. busra says:

  Merabalar Sırtımdaki kabarık siyah benin kabuk tuttuğunu fark ettim biraz kaşıyınca kabuk kalktı şimdi benin yerinde kabarık bir yara var sizce doktora gitmelimiyim
  Dr.Muharrem KAYA
  görünseniz iyi olur

 130. tuğçe demir says:

  merhaba.Benim göğüsüm de siyah et ben çıktı .ne yapabilirim ?yardım ederseniz çok sevinirim.
  Dr.Muharrem KAYA
  aldırabilirsinşz

 131. Merhaba hocam.. Başımın sağ tarafında hemen kulak üstünde kendimi bildim bileli nohut büyüklüğünde et beni var.4 sene önce biyopsi yaptırdım temiz çıktı.Ben de önemsemedim dün kaşındı hafif kaşıdım düştü kanama,ağrı olmadı.Doktora gitmem gerekiyor mu ?? TEŞEKKÜRLER…
  Dr.Muharrem KAYA
  eğer kökü kaldıysa yeniden çıkacaktır

 132. Murat says:

  Merhaba. Doktor Bey benim kafamın sağ yan tarafında kulak hizasından 4 parmak yukarda saçlı deride önce et rengi sivri bir çıkıntı oluştu. Cilt doktoruna gittim et beni dediler 4-5 ay sonra siyah yuvarlak sert nohuttan küçük mercimekten büyükçene bir şekil oluştu. Dahiliye uzmanı baktı et beni dedi. Beni korkutan kısım şuan doktora gidecek durumda değilim bu şekilde kalması sıkıntı yaratır mı ? Bu tam olarak zararlı mıdır? ( 32 yaşındayım ve saçlarımın arasında aşırı terleme var ve kışın seberoik dermatit oluşutor)
  Dr.Muharrem KAYA
  et beninin büyümesi tedavi ettirirken sıkıntı yaratır daha çok iz kalır.seboreik dermatit için dermotto losyon ve seboderm şampuan şiddetine göre haftada 2-4 kez kullanabilirsin

 133. Mehmet Yılmaz says:

  Hayalarda siyah benler oluştu, küçük olmalarına rağmen patladıkları zaman bayağı bir iç çamaşırını kirletecek kadar kanamaya sebep oluyorlar, ayrıca eskiden olmayan bir kaşıntı başladı bunlarla birlikte, konu ile ilgili cilt doktoruna gideceğim. Bu konu hakkında sizin de görüşünüzü alayım dedim. Teşekkür ederim.
  Dr.Muharrem KAYA
  bir an önce muayene olun.kondilom olabilir

 134. Ahmet hakan says:

  Merhaba hocam kolumda kahverengi duz bi ben var kolumu kasirken biraz kavladi sonra kabuk bagladi kabugu kavlattim simdi ben yok kirmizi yara gibi bisey oldu bi sorun olustururmu
  Dr.Muharrem KAYA
  Sorun olmaz normal yarlanma gibi iyileşir ama ben de tekrar ortaya çıkabilir

 135. Sadık Emre says:

  Hocam siyah benim 4-5 gün önce güneşin etkisiyle galiba (kendiliğinden) koptu.Cildiyeciye mi gözükmem lazım ?
  Şimdiden iyi çalışmalar.
  Dr.Muharrem KAYA
  Gerek yok sorunsuz düzelir

 136. Hocam merhaba bir sorum olacaktı.Haziranın 15inde dudağımın altındaki kahverengi-koyu kahverengi rengine benzer benin ustunde sivilce vardı ve sıktım.Sonra kabuk felan bağladı kavlatınca ben gitti,ve biraz şis oluştu.Şimdi ise şiş indi ve ben yavaş yavaş çıkıyor.Bu durumda herhangi bir tehlike varmı ve 15 haziranda olan olay sonucunda ben ne zaman tam olarak çıkar tahminen?
  Dr.Muharrem KAYA
  🙂 büyüme hızı çok değişir.ama rahatsız oluyorsanız aldırabilirsiniz

 137. boynumdaki benin etrafı kızarık aldırmam gerekir mi?
  Dr.Muharrem KAYA
  aldırısanız hassasiyet kalmaz

 138. Hocam sırtımda et beni vardı doguştan delindi sıvı hiç bir şey gelmedi başta acı vardı ama şimdi acımıyor bana bir zararı olurmu
  Dr.Muharrem KAYA
  farklı birşey gelişmiş olabilir.bekletmeden muayene ol

  • Pazartesi günü gidebilirim ancak geç kalmış olurmuyum hocam
   Dr.Muharrem KAYA
   sorun olacağını zannetmiyorum

 139. Hocam sırtımda siyah ben var delindi bi zararı olurmu ?
  Dr.Muharrem KAYA
  farklı birşey gelişmiş olabilir.bekletmeden muayene ol

 140. MUKADDER says:

  Merhaba 42 yasindayim vucudumda hic ben yoktu bir kac gundur acimasi karsisinda farkettim ki et beni fakat ucu siyah ve bene dokunuldugu zaman aciyor omuzumdan biraz asagida kurek kemiklerinin uzerinde tehlikeli olabilir mi sizce ?
  Dr.Muharrem KAYA
  bu sıkıntıları yaşamamak için beninizi uygun yöntemle aldırıp patolojiye gönderin

 141. Merhaba hocam benim dudağımın altında bir ben vardı üstünde sivilce çıktı ve sıktım orası biraz şişme yaptı ve kızardı ama önemli birşey varmıdır aceba?
  Op.Dr.Muharrem KAYA
  önemsiz bir durum ama beninizi aldırabilirsiniz.

 142. özlem says:

  Hocam düz olan siyah benlerim kabarmaya ve ağrımaya kaşınmaya başladı. Kaşıdıkça kanıyor ama siyah kan geliyor son ra tekrar kabarıyor bunun sebebu ne ? Ne yapmalıyım?
  Op.Dr.Muharrem KAYA
  Benler büyüyebilir ama yinede rahat olmak için aldırabilirsiniz

 143. serdar says:

  Sol kolumun ust ic kisminda et beni var.siyahlandi ucu.doktor iltihaplamis deyip iltihap giderici krem verdi.ama 10 gundur kullaniyom hicbir degisiklik yok.tavsiyeniz nedir.ciddi bir durum varmi sizce
  Dr.Muharrem KAYA
  laser yada buharlaştırma yöntemi ile aldırın

 144. şeyma says:

  Hocam benim dudağımın yaninda kahverengi düz ben vardı onun üzerinde siyah nokta çıkmıştı sıktım kolonya sürdüm ben in derisi soyuldu çevresi yanık şeklini aldı biraz acıyor ne yapmalıyım
  Dr.Muharrem KAYA
  dermatologa görünmelisin.

 145. Mehmet says:

  Kulagımda ben vardı deldirdim benin çok ufak bir parçasıda delinmiş sıkıntı olur mu ??
  Dr.Muharrem KAYA
  sorun olmaz

 146. mabell says:

  Merhaba. Belimde tam sol alt tarafta küçüklüğümden beri bir et benim var. Küçükken bir kere yanlışlıkla kopmuştu. Sonrasında sürekli olarak kopmaya ve kanamaya başladı 27 yaşındayım ben grili siyahlı bir renge dönüştü zamanla ve kabuk gibi sert oldu. Pantolon gıyerken vs. kopuyor çok az kanıyor ve bı sure sonra tekrar büyüyor. Ama o bölgede belimde içerde çok sancım oluyor zaman zaman hemen aşağısında kaba etim var ve kaba etimde sanki iğne yaptırmışım ve orada bir şey birikmiş gıbı sertlık ve agrılar oluyor. Sizce kontrol edilmesi gerekir mi yoksa agrılarım psikolojik midir?
  Dr.Muharrem KAYA
  bence beninizi tedavi ettirmelisin,eğer renk değişikliği varsa patolojiye göndermelisin

 147. Haydar says:

  merhabalar. Yüzümde ve kolumda ben sayısı gitgide artıyor. Doktor zararlı ben değil bunlar dedi fakat benlerin görüntüsü rahatsız ediyor. Aldırmayı düşünüyorum fiyatları nasıl oluyor ?
  Dr.Muharrem KAYA
  artıyorsa sürekli güneş koruyucu kullanman gerekir.laser yada buharlaştırma yöntemi ile tedavi ettirebilirsin

 148. husniye says:

  57 yaasindayim 1 seneden fazladir boynumda benler olusup cogaldi hocam ne yapmam lazim buharla tedavisiyle gecermi gordukce uzuluyorum etlide olan var boynumun arkasindakiler 3 sene falan olmustur,,tesekkur ederim simdiden.iyi calismalar
  Dr.Muharrem KAYA
  yaşla birlikte benlerde artış oluyor.buharlaştırma yöntemleri ile tedavi ettirebilirsiniz

 149. MEHMET says:

  merhaba..benim yüzümde küçük kahve rengi ben vardı.yaklaşık 1,5 yıl önce kahverengi ben’imin etrafında çapı 8 mm beyaz ben oluştu.devlet hastanesine cildiye bölümüne gittim kesinlikle laser yaptırma dedi cerrahi olarak alınması gerekiyor dedi. sizcede laser sıkıntılı mı.cerahi olduğu zaman sakal olduğu için iz kalır diye düşünüyorum.
  Dr.Muharrem KAYA
  cerrahi olarak kötü bir iz kalır.buharlaştırma yöntemi ile aldırmalısın

 150. serdar says:

  Benim tam bilimden 2karış yukarda siyah kabarık nohut büyüklüğünde bir benim var.yalnız sonradan olmadı doğumumdan beri var.acaba zararlı mı ağrı sızı yok ama benimle beraber büyüdü önce küçüktü şimdi nohut kadar lakin sırtımda aldırmama aldırma arasında kaldım bide boyunum hertarıfında 6 7 tane et beni var ucu siyah yeni oluştu bazıları sinirimi bozmaya başladı fikirlerinizi almak isterim hocam
  Dr.Muharrem KAYA
  ben tedavisi yapan merkezlerle görüş ameliyatsız yöntemlerle laser yada buharlaştırma yöntemiyle aldır

 151. mrb ben gecenelrde lazer yapttmistim koluma kolumdaki ben d
  e siyahlasti su an aldirabilecek durumda deilim acaba baska bi oneriniz var mi
  Dr.Muharrem KAYA
  yok beklemelisin o zaman

 152. Merhaba yuzumde 3 tane mercimek den biraz kucuk siyah ve kahverengi düz ben var bu benlerden lazerlemi yoksa amleiyatlamı aldırıyım ve aldırınca yuzumde iz kalırmı
  Dr.Muharrem KAYA
  ameliyatla aldırma.laser yada buharlaştırma yöntemi ile aldırabilirsin

 153. yeter says:

  Hocam cevabinuzi yazdinizmi acaba
  Dr.Muharrem KAYA
  sizin sorunuzu cevapladım.kondilom olabilir.acil genel cerrahiye muayene olun.tedavinizi yaptırın.çok bulaşıcıdır

 154. tuncay kor says:

  İyi günler. Sağ kulagimin on tarafında sacimin içinde büyükçe bir ben vardı. Bi cozelti kullandım ve benin büyük kısmı düştü. Daha sonra ne yapıyorum dedim kendi kendime biraktim kullanmayı. Benin tamaminin dusmesi için kullanmaya devam etmelimiyim. Yoksa zararın neresinden donersem kardır diyip kesmelimiyim.
  Dr.Muharrem KAYA
  zararın neresinden dönerseniz kardır 🙂

 155. Hocam rahatsız ediyorum ama Dünkü yüzüme yaptırdığım lazer epilasyon da bir kısmı kopan benimin şimdi tamamı koptu. Hametan kullanıyorum ama çok acı veriyor ve korkuyorum. Acaba bu kırmızılık geçip benim yinerengini alir mı ben bu benimi çok seviyordum 🙁 inşallah eski haline döner
  Dr.Muharrem KAYA
  dönebilir

 156. Merhabalar dün yüzüme lazee epilasyon yaptırırken lazer Yüzümdeki siyah bene geldi ve küçük bir parça koptu benimden. Sizce sorun olur mu şuan dokunmuyorum
  Dr.Muharrem KAYA
  sorun olmaz.daha hızlı iyileşme için bepanten sürebilirsin

 157. merhaba doktor bey benim yüzümde 42 adet ben var ama et beni değil önce kahverengi leke gibi oluyor daha sonra büyüyor birde sağ tarafta omzumun aşağısında ten rengi et beni var etrafı beyaz çember aldı ben 15 yaşındayım karnımda da kahverengi den ucu siyah oldu aksaray da özel hastaneye gittim çoğalır engelleyemem dedi ne yapmam gerekiyor başka doktora mı gitsem yoksa öylemi yani engellenemez mi cevabınız için şimdiden teşekkürler iyi günler.
  Dr.Muharrem KAYA
  ben çıkması engellenemez ama çıkanlar tedavi edilebilir

 158. armağan says:

  mrb.benim burnunumun ortasında siyah nokta sonucu ben oluştu. nasıl tedavi uygulanabilir bitkisel tedavisi var mı?
  Dr. Muharrem KAYA
  bitkisel ben tedavisi olmaz bilimsel yöntemleri araştırın

 159. cengiz says:

  Merhaba benim vücudunda çok ama çok siyah ben var ve sırtımda çok büyük bir ben var nasıl aldırılım.
  Dr. Muharrem KAYA
  bir çok çeşit yöntem var, her ben için en uygun olan seçilir ve uygulanır

 160. Samet says:

  Doktor bey benimde yuzumde kabarik biraz buyuk kahverengi ama ucu siyah bir ben var ve son senelerde biraz buyudugunu fark ettim nasil aldirabilirim herhangi bir zarari varmi acaba ?
  Uz.Dr. Muharrem KAYA
  Var olan beni aldırmanın bir zararı olmaz.Kafanız da soru işareti kalmasın istiyorsanız beni aldırdıktan sonra inceletebilirsiniz.İz kalmasını istemiyorsanız ben tedavisinde teknolojiyi kullanan kliniklerle görüşebilirsiniz.

 161. Anonim says:

  Doktor bey binip boynunda düz siyah ben var ve bastırıyor ağrı yapıyor ne yapayim
  Dr. Muharrem KAYA
  aldırıp kurtulun

 162. benim burnumun tam ortasının sol tarafında dik kat cekici bir ben var siyah deyerken elime felan çarpmıyo görünüş olarak beni kötü gösteriyo bunun için nagıpmam lazım bitkisel bi yöntem varmı eger yoksa lazer fiyatların seyans ücretini ögrene bilirmiyim
  Dr.Muharrem KAYA
  bitkisel ürünle ben tedavisi olmaz
  fiyatlar yaptıracağınız kliniğe göre değişir

 163. furkan says:

  benimde alnımda var. tenimle birleşik elimle dokunduğumda hissetmiyorum neyapmalıyım
  Dr.Muharrem KAYA
  aldırabilirsiniz.

 164. kerem says:

  İyi günler benim kolumun altında bir tane var önce ten rengindeydi şimdi hem siyah oldu hem sertleşti fazla büyük değil bunu tedavi etmeye gerek varmıdır sizce?
  Dr.Muharrem KAYA
  görüntüsünden rahatsızsanız alınabilir

 165. sevinç says:

  yuzumde 5-6 tane siyah ben var rahatsiz olmamıştım ama ileriki yaslarda cevre arkadaslari tarafından dolayı rahatsz olmaya basladim 1 tane kabarik ben var peki ne yapmalıyım ameliyatsiz lazersiz tedavi var mi
  Dr.Muharrem KAYA
  evet ayrıca buharlaştırma ve radyo frekans tedavileri var

 166. ecem says:

  Mrblar benim eşimde kasık bölgesinde 2 tane siyah ben vardı zamanla büyüdü ve kıvırcık marula benzer bi şekil aldı tabi boyutu yaklaşık olarak 1 cm di.son aylarda bu brnler küçüldü ve şuan neredeyse kaybolacak derece ufaldı sizce bu durum iyileşme midir ?
  Dr.Muharrem KAYA
  yazdıklarınız kondiloma benziyor seyrekte olsa kendiliğinden düzelebilir ama bulaşıcı olduğu için muayene olsa iyi olur

 167. fatma says:

  Omuzumda. Dogumdan siyah kabarik biraz buyuk ben var arastirmadan once zararli olabilecegini hic dusunmemistim ne yapmam gerekir
  Dr.Muharrem KAYA
  aldırabilirsiniz

 168. dilara says:

  Yuzumde siyah duz ve bi tanede kabarik ben var ikisi icinde lazer tedavi kullanilabilir mi ve onerir misiniz bi zarari olur mu acaba ?
  Uzm.Dr.Muharrem KAYA
  lazerde olabilir radyo frekansta olabilir,tedavinin zararı olmaz kalmasının zararı olabilir

 169. aygül says:

  ewet araştırdım şimdi baktım. doktor hiç bir açıklama yapmadan direk sıkınca korktum yani bende teşekkür ederim 🙂

 170. aygül says:

  merhabalar. benimde boyun bölgemde ve koltuk altımda siyah ve beyaz benler büyüdü. kağıthane devlet hastanesine cildiye doktoruna gittim. pazartesi günü ve büyük tüpte sprey gibi bir şey sıktı boynumdaki ve koltukaltımdaki benlere .yakmaya başladı kızardı etrafı tuhaf bir şekilde kızardı.bi kaç güne düşer 15 gün sonra gel dedi. fakat hala bir düşme yok aksine yanma var beklemeye devam mı etsem yoksa başka bir doktora mı gitsem.
  Uzm.Dr.Muharrem KAYA
  size uygulanan krioterapi denen dondurma tedavisibuharlaştırma yöntemini araştırın çok daha iyidir

kucing