Sayfada yer alan bilgiler sadece Idea Klinik resmi sitesinden alıntıdır başka sağlık kurumlarını bağlamaz. Bu sayfada varis, hemoroid, kıl dönmesi, ben, kondilom, anal fissür, kılcal damar çatlaması, yağ bezi, siğil, hemanjiom hastalıklarında uygulanan tüm yöntemler ve sakal, bıyık ve kaş ekimi ücretleri yazılmıştır.

Basur (hemoroid)

Lazer ve lastikle boğma yöntemi (RBL- Rubber Band Ligasyon) ile tedavi ve klasik basur ameliyat ücreti hiçbir resmi sağlık güvencesi olmayanlar için 1600 TL, SGK gibi resmi kurum mensuplarına 840 TL dir bu rakamlara her şey dahildir. THD (basurun atar damarını bağlama ameliyatı- HAL); bu seçenekte pahalı “kullan at” malzemeler olduğu için fiyat (3600-4200 TL arasında değişmektedir) ve  tedavi ücreti muayene sonrasında doktorunuz tarafından belirlenir.

Varis Tedavileri

Varisin yaygınlığı, kullanılacak teknolojiler ve gerekebilecek seans sayısına göre fiyatlar 200 TL’den başlamakta ve çok aşırı derecede yaygın varislerde 4000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bu varis tedavi ücreti sadece ilk seansta alınmakta ve tedavi tamamlanıncaya kadar ek masraf çıkarılmamaktadır. SGK, Emekli Sandığı, TSK gibi resmi kurum üyesi olmayan özel sigortalı yada özel hastalar bu fiyatların 2 katını öder. Varis sonlandırma ve takip garantili yapılmaktadır. Varis tedavi sonrası hasta takip edilmekte ve 1 yıl süresince varisle ilgili herhangi bir şikayet olması durumunda para alınmadan devam edilir.

Kıl dönmesi

SGK gibi sosyal güvencesi olan hastalardan her şey dahil 840 TL, Sosyal güvencesi olmayan hastalardan her şey dahil 1600 TL (özel sağlık sigortası olanlar da bu kadar ücretlendirilmiştir). Bu rakamlar kliniğimizde yapılan tedaviler için geçerlidir çok ileri vakalarda yapılan hastaneye göre ücret bir miktar değişmektedir.

Makat Çatlağı (Anal Fissür)

LİS ameliyatı SGK mensuplarına 840 TL olup SGK’sı olmayanlar için 1600 TL olarak ücretlendirilmektedir. İşlem 2 cm lik alan uyuşturularak 5-7 dakikada tamamlanmakta ve kalkıp evinize dönebilmektesiniz.

Botoxla çatkal tedavisi;

Ameliyatsız bir yöntemdir, 1 dakikada uygulanır. Ücreti 1200 TL’dir.

Ben alma

Benin yapısına bağlı olarak seçilecek yöntemlere göre değişiklik göstermektedir.

Buharlaştırma yöntemi

Tek ben 200 TL eklenen her ben için 100 TL alınır. Hastanın SGK ve diğer resmi kurum üyeliği yoksa ilk ben 300 TL eklenen her ben 100 TL olarak ücretlendirilir. Benin büyüklüğü 1 cm den büyükse fiyatlar % 50 civarı artmaktadır. Yüzün bir tarafını yada tüm kolu kaplayacak kadar çok geniş benlerin tedavisi muayeneyle belirlenir.

Lazerle ben tedavisi ücreti ; Tek ben 100 TL eklenen her ben 50 TL olarak ücretlendirilir, SGK ve diğer resmi kurum hastalarından % 50 i alınır, şöyle ilk ben 50 TL eklenen her ben 25 TL dir. Bu bedel her seansta alınmaktadır, istenilen sonuç alınamadıysa 4 seanstan sonraki seanslardan para alınmaz.

Anüs siğili

İleri olmayan vakalarda 1500 TL, çok yaygın vakalarda 2500 TL, hem dışarıda çok yaygın hem de bağırsağa ilerlemiş vakalarda 3000-3500 TL arasında değişmektedir. Bu rakamlar tedavi sonlanıncaya yada 1 yıl boyunca tüm kontrol seansları dahildir, yani hasta 1 yıl boyunca yakın takibe alınır ve bunun için bedel talep edilmez. Kondilomun tekrar etme eğiliminin yüksek olduğu unutulmamalıdır.

Yağ Bezi Aldırma

SGK mensubu hastalar yağ bezinin büyüklüğü 2 cm ye kadar 300 TL aynı anda birden fazla yağ kisti alınırsa 2.yağ kisti 150 TL dir, resmi kurum üyesi olmayanlar bunun 2 katı öder. Bu tür iyi huylu urlar 3-4 mm olabildiği gibi 15-20 cm büyüklüğünde de olabilmektedir. 2 cm den büyük yağ kistlerinin tedavi ücreti muayeneyle belirlenmektedir.

Kafada yağ kisti tedavi ücreti

Resmi kurum hastalarına ilk yağ kisti 300 TL birden fazla varsa eklenen her yağ kisti 150 TL, SGK olmayanlara ilk yağ kisti 600 TL fazla varsa eklenen her yağ kisti 150 TL. Çok büyük yağ kistlerinin bedeli değişebildiği için 2 cm den daha büyükler muayeneyle belirlenir.

Siğil Tedavisi

Tek siğil 200 TL eklenen her siğil 100 TL olarak ücretlendirilir. İleri derecede yaygın siğiller muayeneyle fiyatlandırılır.

Damar Beni

Yaygınlığına, tipine, bulunduğu alana göre çok değişmektedir. Bedel ileri teknolojik araştırmalar (anjio, MR, doppler vs) ile belirlenir.

Sakal Ekimi

Ekilecek kök sayısına göre bedeli belirlenir, ekilecek kök sayısı da kişinin beklentisine göre değişir. 1 kök sakal ekimi 4 TL, kökler sakaldan alınıp sakala ekilirse 5 TL.

Bıyık Ekimi

Ekilecek kök sayısına göre belirlenir, ekilecek kök sayısı da kişinin beklentisine göre değişir. 1 kök bıyık ekimi 5 TL

Kaş Ekimi

Ekilecek kök sayısına göre bedeli belirlenir, ekilecek kök sayısı da kişinin beklentisine göre değişir. 1 kök kaş ekimi 6 TL

Bu ücretler 2015 ameliyat ücretleridir, bir yıl devam edecektir ve her tüm şubelerde aynıdır. Hastaları ödeyeceği net ücrettir, tahlil, ultrason, endoskopi, konsultasyon gibi gerekçelerle ek masraflar çıkarılmaz. Ayrıntılı bilgi için TIKLAYIN O

tedavi ücretleri 2015

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Tedavi ücretleri 2015” Yazısında Yorum Yok

bebek