Burada yazılacak olan tedavi ücretleri tüm varis tedavi merkezlerini bağlamaz sadece bilgilerin alındığı kliniği bağlayan fiyatlardır.Varis tedavi ücreti bir çok faktöre bağlı olarak çok değişebilmektedir.

Bunlar;

Hastanın resmi kurum üyeliği;Resmi kurum (SGK vs) üyelerine % 50oranında indirim uygulanır.

Varisin yaygınlığı;Hastalık bir bacakta dar alanda olabileceği gibi her iki bacağını tümüyle saracak kadar yaygın olabilmektedir.

Varisin tipi;Kılcal varisler,retüküler varisler ve kalın varislerin tedavi ve takipleri birbirinden farklıdır.

Varisin yeri, genişliği ve uzunluğu;Daha geniş damarların tedavisi daha zor ve uzun olabilmektedir aynı durum uzunluk içinde geçerlidir.

Tedavide kullanılacak teknoloji veya teknikler;Damarın durumuna göre lazer veya radyo frekans yada her ikisi kullanılabilir bunun yanı sıra aynı kişiye köpük veya skleroterapide gerekebilir.

Bu uygulamalara göre tedavinin ücreti  300 TL ile 6000 TL arasında değişir.Hafif düzeyde 1-2 seansta düzelecek varisler genellikle 300-500 TL civarında tutarken her iki bacakta yaygın ve  çok çeşitli kalınlıkta olan ileri düzey varislerin tedavisi 6000 TL ye kadar çıkabilmektedir.

Varisin çeşidi, yaygınlığı ve kullanılacak teknolojiler ne olursa olsun tüm resmi hastalara (SSK,Bağkur,Emekli Sandığı,TSK) belirlenen fiyattan % 50 indirim uygulanır.

Varis tedavisinde ücretlendirme yapılacak muayene sonucu belirlenir.Uygulama sanslar halinde (1-5 seans) yapılır ancak ücret seans sayısından bağımsız bir şekilde bir defaya mahsus ödenir ve tedavi bitene kadar bir daha ücret ödenmez.

Belirlenen ücret varisin tamamen yok edilmesini içerir yani kılcal veya kalın olması değişmeksizin tüm varisler tedavi edilir.

Kliniğimizde varis tedavisi 1 yıl boyunca olabilecek tüm varis sorunlarına karşı garantili yapılmaktadır.

Fiyatlar Türkiyenin tek varis tedavi merkezi ruhsatı olan Idea Kalp Damar Cerrahi Merkezinin resmi sitesi www.ideaklinik.com den alıntıdır.

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Varis tedavi fiyatları” Yazısında Yorum Yok

burung